Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 13:37:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera  (Przeczytany 38114 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 15, 2009, 22:20:08 pm »

Abp Wielgus to co innego.
Przykre jest to, ze media maja zbyt wielki wplyw na Kosciol. Wiadomo, trzeba dbac o swoj wizerunek itd. Ale tutaj decyzje podjal sam biskup-nominat. I prosze nie zapominac, ze Kosciol zawsze sie przed kims uginal (kiedys to byli wladcy, dzis sa to-choc i tak w mniejszym stopniu-media). Nihil novi.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 15, 2009, 22:25:58 pm »

Może Stolica Święta zamiennie nominuje np. X Jana Jenkinsa z FSSPX, on nie zrezygnuje przynajmniej, przed tym lewackim terrorem się nie ugnie...

O proszę pana to dopiero by się jazda bez trzymanki zaczęła uważam że nie zrezygnował by


I prosze nie zapominac, ze Kosciol zawsze sie przed kims uginal (kiedys to byli wladcy, dzis sa to-choc i tak w mniejszym stopniu-media). Nihil novi.

Tylko że tu chodzi o jawny bunt i szydzenie z Kościoła a taki nacisk jakby ci co nie mają władzy kierować kościołem chcą nim kierować bezwzględnie. Wybierać sobie jaką droga ma iść Kościół i jego władze jeden wielki cyrk !
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 22:28:27 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Krzysztof_
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 15, 2009, 22:29:15 pm »

Tylko że tu chodzi o jawny bunt.

Też mam takie wrażenie.
Zapisane
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 15, 2009, 22:29:52 pm »

Kath.net "Bis jetzt keine offizielle Bestätigung des Vatikans! Weitere updates möglich!"
Jest nadzieja?
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 15, 2009, 22:34:45 pm »

Cytuj
Do lez mnie ubawila natomiast zawarta w artykule informacja, ze nominacja tego biskupa doprowadzila do fali wystapien z Kosciola. Ci ludzie chyba faktycznie nie maja pojecia, o co chodzi w chrzescijanstwie, jesli prawie wszystko dla nich moze stac sie wymowka do "wypisania" sie z Kosciola. Przykre i smieszne zarazem - bo swiadczace o niedojrzalosci wiary.

I dlatego kontrowersyjny plakat pt "W...aj z Kościoła" jest właśnie na miejscu w przypadku takich wiernych.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 15, 2009, 22:45:35 pm »

Cytuj
Do lez mnie ubawila natomiast zawarta w artykule informacja, ze nominacja tego biskupa doprowadzila do fali wystapien z Kosciola. Ci ludzie chyba faktycznie nie maja pojecia, o co chodzi w chrzescijanstwie, jesli prawie wszystko dla nich moze stac sie wymowka do "wypisania" sie z Kosciola. Przykre i smieszne zarazem - bo swiadczace o niedojrzalosci wiary.
I dlatego kontrowersyjny plakat pt "W...aj z Kościoła" jest właśnie na miejscu w przypadku takich wiernych.
Zamiast "w...aj" napisalbym - "Panu/Pani dziekujemy", aby zachowac podstawy kultury. A ci "wierni" sa dziwni. Moze to ma druga strone - Kosciol i jego nauczanie im przeszkadza, ale podswiadomie czuja, ze powinni w nim byc. Rozne tego typu wydarzenia sa pretekstem, ktory ma uspokoic ich sumienie, ze jednak robia dobrze, ze wystepuja.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 15, 2009, 23:05:39 pm »

I dlatego kontrowersyjny plakat pt "W...aj z Kościoła" jest właśnie na miejscu w przypadku takich wiernych.
Dokładnie. Jak nie prośbą to może w ten sposób coś do kogoś trafi. Terapia szokowa też przynosi skutki.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 15, 2009, 23:11:12 pm »

Nic nie napiszę bo nie chcę się wyrażać. Moderna wygrała bitwę ale nie wojnę.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 15, 2009, 23:19:09 pm »

Nic nie napiszę bo nie chcę się wyrażać. Moderna wygrała bitwę ale nie wojnę.
No tak, tylko Panie Majorze, ile tych bitew jeszcze będzie?? W pewnym momencie morale mogą zacząć się osłabiać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Thomas
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 15, 2009, 23:19:47 pm »

Cytuj
Moze to ma druga strone - Kosciol i jego nauczanie im przeszkadza, ale podswiadomie czuja, ze powinni w nim byc.
przepraszam, nie chcę złośliwie ale.... to wlaśnie taka "katechezolatria" prowadzi do takich owoców. Rybka albo akwarium? Bawienie się przez duszpasterzy w psychoanalityków z nujorku to już koniec świata!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 15, 2009, 23:23:24 pm »

Stryj założyciela oblatów bp Fortunat de Mazenod powiedział że nie ma nic gorszego niż zgodzić się na ustępstwo w rzeczy fundamentalnej. A my się często godzimy. Każą zbierać 25 podpisów żeby była Msza to zbieramy to zbieramy itp. Trzeba pokazać że jesteśmy siłą.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 15, 2009, 23:24:00 pm »

Cytuj
Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust

To powinno wszystkim wystarczyć, ale skoro ta letniość jest powszechnie akceptowana to jest jak jest :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 23:25:43 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
OPen
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 15, 2009, 23:24:58 pm »

Cytuj
Bawienie się przez duszpasterzy w psychoanalityków z nujorku to już koniec świata!

Ludziom trzeba pomagać (jeśli oczywiście oni sami tego chcą), problemy ludzi się zmieniają, albo inaczej: nasza wiedza o człowieku się zmienia, poszerza się; nie wszystko załatwi spowiedź, a nie wszystkich stać na fachową pomoc, zaś terapia często przynosi dobre efekty. Proszę mi wierzyć. Tu bym nie dramatyzował.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 23:26:56 pm wysłana przez OPen » Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 15, 2009, 23:29:12 pm »

Cytuj
I dlatego kontrowersyjny plakat pt "W...aj z Kościoła" jest właśnie na miejscu w przypadku takich wiernych.
Dokładnie. Jak nie prośbą to może w ten sposób coś do kogoś trafi. Terapia szokowa też przynosi skutki.
Poza tym siedzą chłopcy w Kościele tylko po to żeby bruździć. Zresztą mówią o tym otwarcie. Chwyt erystyczny pt" nie pasuje? -to się wypisz. co ? masz pietra? a widzisz, strugasz twardziela , a mięczak z ciebie! Ja na twoim miejscu bym już dawno z podniesionym czołem wystąpił!" - jest dla takich pacjentów zabójczy. Spróbujcie zobaczycie jak działa.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 15, 2009, 23:56:10 pm »

Mama mówi, że teraz widać jak na dłoni "kto jest kim" w Kościele i że Kościół zacznie się z pewnych brudów oczyszczać, od hierarchii począwszy.

Jak na razie nikt tych brudów nie czyści. Póki co tych brudów się pokornie słucha w Watykanie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!