Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:28:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Obudź się Polsko
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31 Drukuj
Autor Wątek: Obudź się Polsko  (Przeczytany 65017 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #390 dnia: Października 28, 2009, 09:15:05 am »

Jeśli ja miałem jakieś nadzieje, to raczej nie względem Lecha Kaczyńskiego, od którego oczekiwałem, że będzie wykonywał polecenia brata, ale od PiSu. Że idea IV RP zostanie zoperacjonalizowana. Nie ukrywam też, że liczyłem na faktyczny udział w tym celu wielu znanych twarzy dawnych ZChN-owców, które zdawały się najlepszymi osobami w PiS.

Liczyłem, że osoby takie jak p. Marek Jurek będą w stanie przepchnąć i zakaz aborcji i sensowną ustawę o in vitro, a także skończą z przywilejami finansowemi dla rodzin rzekomo niepełnych. Dalszym oczekiwanym krokiem były obniżki podatków, dzięki którym byłoby "paliwo" na wygraną w następnych wyborach.

Nie liczyłem na nic w polityce zagranicznej, bo ani się Kaczory na tem nie znają, ani nie są samodzielnymi politykami. Im zawsze wystarczały wytyczne z ambasady USA. Liczyłem za to, wreszcie, na lustrację i dekomunizację.

Tymczasem z lustracji i dekomunizacji za rządów PiS nic nie wyszlo, a poluźnienie w tych sprawach nastąpiło dopiero za rządów PO, dzięki IPN, którym kieruje ich kandydat p. Kurtyka. Dopiero po 2007 wyszły książki o Bolku, bo nie są przez Kaczora zablokowane.

Co do najważniejszej sprawy, to niestety, ale p. Jurek totalnie zawiódł jako marszałek sejmu. Nie umiał rozegrać sprawy, która wtedy była absolutnie do wygrania. Oczywiście, warto przyznać, jak bardzo obłudnie zachował się przy tej okazji o. dr Rydzyk, a akurat w sprawie pro life wydawało się, że będzie chciał coś zrobić. Nb. ten zakaz byłby do przepchnięcia i dzis, gdyby zależało na tem KEPowi. Ale najwidoczniej mu nie zależy, podobnie jak za zakazem in vitro. Chyba w tym sensie, z KEPem jako punktem odniesienia, można mówić o realizacji programu PiSu "katolicka Polska w chrześcijańskiej Europie".

Dzisiejszy układ wygląda tak, że nie widzę najmniejszych powodów, by popierać PiS a nie np. PO. Nie widzę między temi partjami żadnej istotnej róznicy. Może zagłosuję na "Polskę Plus", ale też wątpię, by w tej partji pojawił się lider i struktury, dzięki którem ugra tych 5-7 % na początek.

Jeśli Moderatorzy chcą, to może wydzielimy to do osobnego wątku
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #391 dnia: Października 28, 2009, 15:09:16 pm »

Cytuj
Dalszym oczekiwanym krokiem były obniżki podatków, dzięki którym byłoby "paliwo" na wygraną w następnych wyborach.

cos tam obnizono
1. Podatek od dochodu - dwie stawki  18 i 32
2. Skladka rentowa
3. Ulga podatkowa na dzieci

Cytuj
Co do najważniejszej sprawy, to niestety, ale p. Jurek totalnie zawiódł jako marszałek sejmu. Nie umiał rozegrać sprawy, która wtedy była absolutnie do wygrania. Oczywiście, warto przyznać, jak bardzo obłudnie zachował się przy tej okazji o. dr Rydzyk, a akurat w sprawie pro life wydawało się, że będzie chciał coś zrobić. Nb. ten zakaz byłby do przepchnięcia i dzis, gdyby zależało na tem KEPowi. Ale najwidoczniej mu nie zależy, podobnie jak za zakazem in vitro. Chyba w tym sensie, z KEPem jako punktem odniesienia, można mówić o realizacji programu PiSu "katolicka Polska w chrześcijańskiej Europie".

KEP nie KEP, inicjatywa Jurka w trudnym momencie dla PiS byla zwykla awantura o ktorej szkoda gadac. Zamiary byly dobre, ale czas i sposob wykonania, nie.

Cytuj
Dopiero po 2007 wyszły książki o Bolku, bo nie są przez Kaczora zablokowane.

Kaczkom sie za ksiazke o Bolku najbardzie dostalo, to dlatego blokowali? W ogole skad pomysl ze blokowali?
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #392 dnia: Października 28, 2009, 15:51:05 pm »

Cytuj
uote author=Jean Gabriel Perboyre
cos tam obnizono
1. Podatek od dochodu - dwie stawki  18 i 32
2. Skladka rentowa
3. Ulga podatkowa na dzieci
Ad.1 Czyli wychodzi że mniej zarabiającym zmniejszono o 1%  z 19 nq 18 %a więcej o 8% z 40 na 32%. Słowem talmudyczna sprawiedliwość.robol ,musi mieć przechlapane bo yudomatoł potrzebuje więcej.
Ad.2 Reforma szkodnika Balcerowicza wypompowała kapitał emerytów w kieszeń wschodniego wybrzeża USA z wielką zresztą pomocą Hajki Grundbaum czyli ,,gronkowiec walc" zwanej też bufetową.
3. Ulga podatkowa to dobra robota narodowej  LPR w koalicji z samotną broną i POczwarką. Pisdzielce były przeciw.Panie Jean Gabriel Perboyre, nie opowiadaj pan bajek, tylko stenogramy sejmowe z glosowań sprawdź.
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #393 dnia: Października 28, 2009, 17:18:19 pm »

Ad.1 Czyli wychodzi że mniej zarabiającym zmniejszono o 1%  z 19 nq 18 %a więcej o 8% z 40 na 32%. Słowem talmudyczna sprawiedliwość.robol ,musi mieć przechlapane bo yudomatoł potrzebuje więcej.
Gdyby najbogatszym obniżono nie o 8 a o 0,5%  - było by sprawiedliwie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #394 dnia: Października 28, 2009, 17:20:56 pm »

Cytuj
uote author=Jean Gabriel Perboyre
cos tam obnizono
1. Podatek od dochodu - dwie stawki  18 i 32
2. Skladka rentowa
3. Ulga podatkowa na dzieci
Ad.1 Czyli wychodzi że mniej zarabiającym zmniejszono o 1%  z 19 nq 18 %a więcej o 8% z 40 na 32%. Słowem talmudyczna sprawiedliwość.robol ,musi mieć przechlapane bo yudomatoł potrzebuje więcej.
Ad.2 Reforma szkodnika Balcerowicza wypompowała kapitał emerytów w kieszeń wschodniego wybrzeża USA z wielką zresztą pomocą Hajki Grundbaum czyli ,,gronkowiec walc" zwanej też bufetową.
3. Ulga podatkowa to dobra robota narodowej  LPR w koalicji z samotną broną i POczwarką. Pisdzielce były przeciw.Panie Jean Gabriel Perboyre, nie opowiadaj pan bajek, tylko stenogramy sejmowe z glosowań sprawdź.

Ad.1. Nie tylko, bo obnizono tez dla tych ktorzy wpadali w 30% prog, poprzez zmiane przelicznika.
Ad.2 Nie wiem co to ma do obnizenia skladki rentowej przez PiS
ad.3 Chyba sie panu walnelo z glosowaniem nad podwojnym becikowym.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #395 dnia: Października 28, 2009, 18:11:18 pm »

Cytat: Jean Gabriel Perboyrenie opowiadaj pan bajek, tylko stenogramy sejmowe z glosowań sprawdź.
[/quote

Ad.1. Nie tylko, bo obnizono tez dla tych ktorzy wpadali w 30% prog, poprzez zmiane przelicznika.
Ad.2 Nie wiem co to ma do obnizenia skladki rentowej przez PiS
ad.3 Chyba sie panu walnelo z glosowaniem nad podwojnym becikowym.

Ad.1b/u
Ad.2 ma i to bardzo dużo, bo walący się system emerytalny ma swoje źródło w tych personach i ich pomagierach z POPISLIDentury
Ad.3 no to przypomnę jeden z epizodów walki przedwyborczej w 2007r.

Cytuj
W dodatku wyborczym PiS, opublikowanym w jednej z gazet Joanna Kluzik - Rostkowska chwali się wprowadzeniem ulgi podatkowej w wysokości 1145 zł. Tymczasem PiS wielokrotnie sprzeciwiał się wprowadzeniu tej ulgi i zagłosował przeciwko poprawce autorstwa LPR. Skala manipulacji i kłamstw Prawa i Sprawiedliwości jest odrażająca - powiedział poseł Szymon Pawłowski podczas konferencji prasowej poświęconej manipulacjom w kampanii wyborczej PiS.
http://www.lpr.pl/?sr=!czytaj&id=6115&dz=kraj&x=1&pocz=400&gr=


Cytuj
Wysłany przez: jp7

Gdyby najbogatszym obniżono nie o 8 a o 0,5%  - było by sprawiedliwie?

W Polsce nie ma sprawiedliwości, a bogactwo najczęściej pochodzi z przekrętów

Kazimierz Z. Poznański:
Wielki Przekręt
Klęska Polskich Reform
Towarzystwo Wydawnicze i Literackie, Warszawa 2000
http://www.anonimus.com.pl/index13.html
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #396 dnia: Października 28, 2009, 18:21:05 pm »


Czyli wychodzi że mniej zarabiającym zmniejszono o 1%  z 19 nq 18 %a więcej o 8% z 40 na 32%. Słowem talmudyczna sprawiedliwość.robol ,musi mieć przechlapane bo yudomatoł potrzebuje więcej.

pewnie że talmudyczna sprawiedliwość, bo wszyscy powinni płacić taką sama stawkę kwotową, bo tak samo są przez państwo chronieni itp itd. Podatek dochodowy, a zwłaszcza progresywny, jest niemoralny i tylko złodziej i matoł może tego rozwiązania bronić
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #397 dnia: Października 28, 2009, 18:30:52 pm »

Cytuj
[quote author=Krusejde

pewnie że talmudyczna sprawiedliwość, bo wszyscy powinni płacić taką sama stawkę kwotową, bo tak samo są przez państwo chronieni itp itd. Podatek dochodowy, a zwłaszcza progresywny, jest niemoralny i tylko złodziej i matoł może tego rozwiązania bronić
[/quote]
 Złodziej ma płacić od swych łupów podatek czy głowę?
Jeszcze raz podkreślam jak chłop krowie na rowie,że Polska nie jest normalnym krajem jeśli w ogóle jest jeszcze Polską a nie dajmy na to judeopolonią. Najpierw surowa sprawiedliwość dla oszustów i wydziedziczenie ich łupów, a potem powszechna dziesięcina. Bogactwo ma brać się z pracy i talentu a nie przekrętu.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2009, 18:32:36 pm wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #398 dnia: Października 28, 2009, 18:31:08 pm »

Ad.1 Czyli wychodzi że mniej zarabiającym zmniejszono o 1%  z 19 nq 18 %a więcej o 8% z 40 na 32%. Słowem talmudyczna sprawiedliwość.robol ,musi mieć przechlapane bo yudomatoł potrzebuje więcej.
Gdyby najbogatszym obniżono nie o 8 a o 0,5%  - było by sprawiedliwie?

Powinien się Pan wstydzić za tą wypowiedź.
W Średniowieczu obowiązywała dziesięcina, konkwistadorzy płacili za przywozone do Hiszpanii złoto 20%, a ja - gdy działam gospodarczo to muszę zapłacić urzędasom znacznie więcej. Zakładając średni przychód (łącznie z VATem) zebrany od ludzi na poziomie 6000zł daje rozliczenie:

6000 - 18% VAT (1080) =  4920
4920 - 18% doch (890) =  4030
4030 - ( ok 500 ZUS)  = 3530

Zatem muszę od ludzi wyciągnąć 6000zł by żonie dać 3530, tzn 2470 z 6000 to jest średnio 41%

To jest realny poziom podaków dla przedsiębiorcy działającego dla ludzi. Biorąc pod uwagę, ze koniec końców wszystko jest wyciągane ostatecznie od ludzi to macie rozmiar grabieży.
Podobne obliczenia dla 5000 zł dają 42.8%, a przy 4000zł dają 45.3%. 4000 zł to jest ciut ponad średnią krajową (3250 bez VAT-u).

Ale teraz dalej. Dalej okradana jest moja zona przez urzędasów demokratycznie wybranych. Mianowicie prawie każdy produkt obciążony jest podartkiem VAT czy z kwoty 3530 odciągany jest pieniądz w wysokości 776,00 zł co daje faktycznie rynkową siłę nabywczą moich przychodów w wysokości 2750 zł, rynkową, bo do przedsiębiorców - producentów z każdej kwoty 6000, którą otrzymałem, trafia do nich z powrotem kwota 2750. Daje to podatki w wysokości 55%.

Jeśli nie jest to złodziejstwo, to co to jest? Ale to tylko najprostsze rzeczy. Sprónujcie coś odziedziczyć od swoich rodziców. Czy jest to wasze? Owszem, ale podatek od sprzedaży, od spadku itd. A przecież było to waszej rodziny.

Czy jest tu ktoś tak bezczelny, żeby twierdzić, ze system finansowy, w tym podatkowy, w tym kraju jest sprawiedliwy? U komunistów nie było tak wysokich i niesprawiedliwych podatków.

Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #399 dnia: Października 28, 2009, 18:50:53 pm »

Cytuj
[quote author=Waldemar

Powinien się Pan wstydzić za tą wypowiedź.
W Średniowieczu obowiązywała dziesięcina, konkwistadorzy płacili za przywozone do Hiszpanii złoto 20%, a ja - gdy działam gospodarczo to muszę zapłacić urzędasom znacznie więcej. Zakładając średni przychód (łącznie z VATem) zebrany od ludzi na poziomie 6000zł daje rozliczenie:

6000 - 18% VAT (1080) =  4920
4920 - 18% doch (890) =  4030
4030 - ( ok 500 ZUS)  = 3530
No to powstydźmy się razem.Czy Pan szanowny prowadząc działalność używa ciężarówek osobowych czyli takich samochodów z kratką w środku ciężarówkę udających?
Czy kupując paliwo do załóżmy niedzielnego wyjazdu do Kościoła na Mszę Świętą nie wlicza go Pan sobie w koszty prowadzenia działalności jak i wiele innych podobnych przypadków?
Jak to jest, że katolicka rodzina używa takich ,,ciężarówek" do różnych innych prywatnych i niezwiązanych z działalnością kursów tych pojazdów?
Z tym vat to też ciekawa sprawa, bo gdy kupowałem trzy lata temu dachówkę na mój dom, sprzedawca zaproponował mi 7% vat gdy wezmę jego dekarzy, a 22% gdybym umiał zrobić sobie sam?
Najczęściej ten vat płaci ostatni nabywca, a Pan prowadząc działalność jedynie pośredniczy w jego przepływie, skąd więc ten plącz?
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #400 dnia: Października 28, 2009, 19:18:14 pm »

Z tym vat to też ciekawa sprawa, bo gdy kupowałem trzy lata temu dachówkę na mój dom, sprzedawca zaproponował mi 7% vat gdy wezmę jego dekarzy, a 22% gdybym umiał zrobić sobie sam?
To jest zgodne z przepisami o VAT. Usługa wraz z materiałem ma 7%, a sam materiał - 22%. Przedsiębiorca nic nie kręcił, podał Pan niezbyt właściwy przykład.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #401 dnia: Października 28, 2009, 20:02:33 pm »

[
Cytuj
quote author=Bolt
To jest zgodne z przepisami o VAT. Usługa wraz z materiałem ma 7%, a sam materiał - 22%. Przedsiębiorca nic nie kręcił, podał Pan niezbyt właściwy przykład.
[/quote]
Nie siedzę w przepisach podatkowych i nic złego o przedsiębiorcy nie pisałem. Zwróciłem uwagę na dziwny przepis szkodzący tym, co potrafią zrobić sobie taka usługę sami.Ja na przykład poza postawieniem stanu surowego, wszystkie inne prace wykonałem osobiście lub z pomocą bądź rodziny lub też osób niewykwalifikowanych np przy kręceniu betonu w gruszce.Wskazuję jak ludzi mających kwalifikacje techniczne albo też umiejętności, skazuje się na wykonywanie usług przez tzw, fachowców z licencją.Sam dyplom uczelni nie wystarcza aby np. wykonać sobie instalacje elektryczną, czy przyłącze.
Trzeba mieć licencję SEP i licencję w zakładzie energetycznym.To pierwsze mam, ale drugie nie, wiec plomba na liczniku plus wpis do książki budowy kosztowało 500 zł.
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #402 dnia: Października 31, 2009, 23:27:43 pm »

Umieszczam apel do Państwa zainteresowanych w przebiegu procesu wytyczonemu oszczercom polskiego Patrioty Pana Jana Kobylańskiego


P.
Cytuj
O. Box 1717, Montevideo, Tel: (5982) 710 3712, Fax (5982) 711 19 03, Uruguay

 

usopal@netgate.com.uyTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

Montevideo,30. 10. 2009

 

KOMUNIKAT

 

Szanowni Panstwo

 

Przesyłam informacje o najbliższej rozprawie sadowej prezesa USOPAL Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki.

 

Proces odbędzie się w dniu 5 listopada 2009 w Warszawie na
ul. Ogrodowej 51a w sali 4, o godzinie  9:30

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału
w procesie, w którym wielki Polak i Patriota prezes Jan Kobylański walczy z bezkarnością dziennikarzy, zniesławieniem, kłamstwem oraz antypolonizmem i poprawnością polityczna.

 

Na lawie oskarżonych zasiadają min.: A. Michnik, R. Schnepf, D. Passent, Baczyński, J. Gugala, Wroblewski, M. Lizut i inni.

 

Dla przypomnienia podajemy, ze rozprawa 5 listopada 2009r. jest już piata rozprawa. Proces został wytyczony w 2005 roku i przez ponad 3 lata czekał na „ujrzenie światła dziennego”. Oskarżeni wywołali prasową kampanię dyskredytacji i oszczerstw w Gazecie Wyborczej i innych mediach polskojęzycznych.

 

Tych wszystkich, którzy chcą swym udziałem w rozprawie poprzeć swoje poparcie wielkiemu Polakowi i Patriocie- zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Z wyrazami szacunku

 

Leonor Adami

Dyrektor Administracyjny
 

Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #403 dnia: Listopada 01, 2009, 00:51:31 am »

Cytuj
w którym wielki Polak i Patriota prezes Jan Kobylański

buahahaha ....
Ja do Pana Kobylanskiego nic nie mam osobiscie, ale nadawanie mu takich tytulow to troche przegiecie. Doceniam jego walke, ale zachowajmy umiar.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #404 dnia: Listopada 03, 2009, 15:16:57 pm »

Pan Orzechowski nie jest dla mnie autorytem.Bardzo mętnie tłumaczył się w mediach po jeździe ,,na gazie".
A kto dla Pana jest autorytetem?Judasz któremu pierwsze pióro przy podpisie Traktatu zwanego ,,lesbońskim" złamał Anioł Stróż Polski ku przestrodze?
A może jąkała Aaadaś Szechter lub z kręgów zbrodniczej pispartii bliźniaków, czy innej zydokomuszej ,,ezelde"o POpierdołach nie wspominając? 
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Obudź się Polsko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!