Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:39:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rozterki kl. Izajasza
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Rozterki kl. Izajasza  (Przeczytany 9414 razy)
Izi87
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Września 16, 2009, 11:03:21 am »

Pismo Święte, Uczta - Platon, Ochrzczeni w duchu i dary duchowe.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #31 dnia: Września 16, 2009, 11:15:11 am »

Pismo Święte, Uczta - Platon, Ochrzczeni w duchu i dary duchowe.

To ja Księdzu Klerykowi polecam :
http://www.tedeum.pl/tytul/822,Walka-duchowa
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #32 dnia: Września 16, 2009, 11:29:46 am »

Jestem klerykiem i kroczę drogą ku kapłaństwu ze względnu na Niego, a nie na wsłasne aspiracje...
Zatem drogi Kleryku:
"Teologia sutanny" = "symbolika teologiczna sutanny"
"Żonaty dziennikarz przy ołtarzu" tytuł jest cytatem z tytułu dyskutowanego artykułu
<<o pierwsze problem w tym, ze przez 5 lat trzeba bedzie uczestniczyc w rycie, ktory  "tak w swym całokształcie, jak i w szczegółach, oddala sie zadziwiajaco od katolickiej teologii Mszy Swietej". >>
Cytat ze ś.p.  Alfredo kard. Ottavianiego, swego czasu prefekta Kongregacji Doktryny Wiary...
Co do "Kapłanów FSSPX":
<<Przypominamy, że są to tzw. kapłani - tułacze, którzy nie mają zgody żadnego biskupa katolickiego na sprawowanie Sakramentów Świętych. Mogą jedynie udzielić rozgrzeszenia w niebezpieczeństwie śmierci. >>
Wypadało by zacytować cały kanon:
Cytuj
Kan. 1335 - Jeżeli cenzura zabrania sprawowania sakramentów lub sakramentaliów albo podejmowania aktów rządzenia, zakaz zostaje zawieszony, ilekroć jest to konieczne do udzielenia posługi wiernym znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci; jeśli cenzura wiążąca mocą samego prawa nie została deklarowana, zakaz ulega ponadto zawieszeniu, ilekroć wierny prosi o sakrament lub sakramentalia bądź o akt rządzenia; wolno zaś o to prosić z jakiejkolwiek słusznej przyczyny.
Zatem - prośba o Mszę św. = zawieszenie suspensy...

"Linz" - zapomniał ks. kleryk ukazać monstrancję:


"Który ryt jest dostojniejszy" - ksiądz Kleryk nie widzi różnicy w znaczeniu słowa "dostojny" a "ważny"
Naraża się ks. kleryk na posądzenie o zła wolę, manipulatorstwo, a wręcz herezję . Gratuluję...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #33 dnia: Września 16, 2009, 11:32:45 am »

http://jezusciezbawil.blogspot.com/2009/09/onetpl-ogosi-akcje-najbrzydsze-koscioy.html

chyba Kleryk Izi87 miał zagwozdkę - podpisać zdjęcia i narazić ludzi, że łatwiej będą mogli trafić do kaplic Bractwa, czy też zostawić bez podpisu i wtedy wyjdzie, że to ogłoszenie powstało tylko po to, żeby pośmiać się z lasandrystów (bo nikt inny nie złapie o co chodzi).  :)

Nie żebym był złośliwy, ale nie pisze się "bardziej dostojniejszy"...
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #34 dnia: Września 16, 2009, 11:35:44 am »

Moje zdanie na temat Pana Izi wyrazilem juz dosc dawno. Nazywanie go klerykiem lub kaplanem to naduzywanie tego pojecia. To troll i klakier posoborowy, prawdopodobnie neon aktywista podajacy sie za kleryka. Zdaje sie, ze wiekszosci oczy sie teraz otwieraja. Ja bym go heretyka najlepiej zabanowal i czesc, ale tu jest troche za liberalny jak na moj inkwizycyjny gust moderator  :)
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #35 dnia: Września 16, 2009, 11:39:43 am »

Ja też mam wątpliwości, że to kleryk, szczególnie po lekturze blogu, gdzie trudno doszukać się wartości merytorycznej, co w połączeniu z KNO wygląda śmieszno i straszno.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Września 16, 2009, 11:59:56 am »

A co jest nie tak na blogu "Jezus Cię Zbawił"?
Dlaczego od razu neon - - o neo nawet na blogu wyraziłem co myślę.

Pozdrawiam, tych, co mnie znają osobiście :)
Zapisane
Damian Nowak
bywalec
**
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #37 dnia: Września 16, 2009, 12:04:51 pm »

Moje zdanie na temat Pana Izi wyrazilem juz dosc dawno. Nazywanie go klerykiem lub kaplanem to naduzywanie tego pojecia. To troll i klakier posoborowy, prawdopodobnie neon aktywista podajacy sie za kleryka. Zdaje sie, ze wiekszosci oczy sie teraz otwieraja. Ja bym go heretyka najlepiej zabanowal i czesc, ale tu jest troche za liberalny jak na moj inkwizycyjny gust moderator  :)

Popieram. Zbanować gościa i tyle.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #38 dnia: Września 16, 2009, 12:08:28 pm »

Pozostaje nam modlic sie o zdrowie dla Pana Izi. Modlitwa o rozum niestety slabo rokuje biorac pod uwage, ze niewiele zrozumial nawet z wyrazonych powyzej merytorycznych Panstwa uwag co do jego blogu.
Ja Panu Izi kiedys pisalem, ze zycze Mu zeby sie ozenil i mial duzo dzieci, a noz ktores bedzie madrzejsze od Niego ad maiorem Dei gloriam. Z Niego Kosciol Swiety pozytku bedzie mial niewiele, a szkody sporo - dopiero zaczyna a juz blog herezja cuchnie na odleglosc. Zamiast bzdury wypisywac, rozaniec w dlon i na kolana - by Bog pozwolil rozpatrzyc powolanie raz jeszcze.
Zapisane
Izi87
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Września 16, 2009, 12:12:17 pm »

A jaka jest pana sytuacja życiowa, że mnie osobie duchownej pan wypomina powołanie?

Z forum krzyż zrobiliście forum przyjaciół lefebrystów i wrogów Kościoła Katolickiego! A co mam o nim myśleć, skoro chcą kleryka zbanować? Za co?


kl. "Izajasz"
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #40 dnia: Września 16, 2009, 12:17:04 pm »

@ Izi87

zawsze można rozwiać wątpliwości dyskutantów, którzy mają inne zdanie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Damian Nowak
bywalec
**
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #41 dnia: Września 16, 2009, 12:19:28 pm »

A jaka jest pana sytuacja życiowa, że mnie osobie duchownej pan wypomina powołanie?

Z forum krzyż zrobiliście forum przyjaciół lefebrystów i wrogów Kościoła Katolickiego! A co mam o nim myśleć, skoro chcą kleryka zbanować? Za co?


kl. "Izajasz"

Za trollowanie.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #42 dnia: Września 16, 2009, 12:35:52 pm »

Bron mnie Panie Boze, zebym wypominal Panu Izi powolanie, zastanawiam sie tylko glosno, czy piszac to co pisze Pan Izi ma On w ogole jakiekolwiek powolanie - w kazdym razie kaplanskie.
Do Pana Izi wprost na tym forum przestalem sie zwracac juz kiedys z dwa miesiace temu. Szkoda czasu na dyskusje z ta persona. I nie chodzi tu absolutnie o nic innego jak tylko o skandalicznie niski iloraz inteligencji tegoz dyskutanta.
Swoja droga jest to tragedia, ze takie osoby sa klerykami (o ile Izi nim jest) i (nie daj Boze w tym przypadku) zostana kaplanami. Seminaria siegaja dna zdaje sie, jak cala polska "wyzsza" edukacja. Z takim sposobem myslenia przed wojna Pan Izi nie dostalby sie do ogolniaka. A teraz prosze, jak mu sie uda, to kaplanem bedzie... Biedne owieczki... Glupi, slepy stado prowadzac na jakie manowce je wyprowadzi. Strach pomyslec.
Zapisane
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #43 dnia: Września 16, 2009, 13:18:23 pm »

A co jest nie tak na blogu "Jezus Cię Zbawił"?
Dlaczego od razu neon - - o neo nawet na blogu wyraziłem co myślę.

Pozdrawiam, tych, co mnie znają osobiście :)

Mhm ... takiej to prawdy poszukujesz Kleryku ... Zgadza się ... kaplice paskudne ..., zbudowane i wykończone przez małe grupki wiernych, którym należy się ta pogarda widoczna u Kleryczka. Nie ma to jak piękno nowych kościołów budowanych przy wsparciu całej potężnej instytucji Kościoła. Ale w tych brzydkich kapliczkach - zwracam uwagę na to słowo - bo chyba z trudem przychodzi Ci odróżnienie ich od kościołów, wierni kapłani na prośbę tych nielicznych sprawujący Najświętszą Ofiarę w najpiękniejszy sposób.

Popieram wniosek o bana za elementarny brak wrażliwości.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #44 dnia: Września 16, 2009, 13:24:22 pm »

Czy kleryków jeszcze można obrażać czy już nie? Jeśli tak, to chętnie napiszę, co myślę o ludziach pokroju Iziego87.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rozterki kl. Izajasza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!