Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:50:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Cenzura?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Cenzura?  (Przeczytany 13173 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Września 16, 2009, 10:35:46 am »

Co do Arcybiskupa:

Przypominają się słowa "to przestań być królem" wypowiedziane do monarchy, który nie chciał pełnić obowiązków. W poprzedniej diecezji Arcybiskup usuwał z funkcji księży, którzy nie potrafili wypełniać swych obowiązków. Wiem to od bardzo zaangażowanego proboszcza.

Co do chamstwa:

Miał Pan okazję powalczyć, ale cóż - tu chodziło o kolegę Pana JP7, i niby człowieka zasłużonego.

Co do "kanalii":

To ma Pan rację, że słowo wysoce niewłaściwe. Najlepiej używać terminologii z encykliki "O zasadach modernistów".

 
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 10:42:15 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Września 16, 2009, 11:04:38 am »

Tym  niemniej - uważam, ze nazywanie kogoś publiczne "kanalią" na tym forum nie powinno mieć miejsca.


prawidłowość uzywania słowa "kanalia" zdefiniował Józef Mackiewicz w sporze z Janem Nowakiem Jeziorańskim, wskazując, że "kanalia" to człowiek zły, ale jednak wielkiego formatu. Człowiek zły, ale mały to co najwyżej "kanalijka"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #17 dnia: Września 16, 2009, 11:19:30 am »

Mogę być i szczeniakiem, mogę być i "przysrawającym" jednak nie sposób nie przyznać, że swój los tradycjonaliści zawdzięczać sobie, dziwie się, że pyskatymi nie nazywa nikt tych komentatorów rozerwanych placów, autorów idiotycznych komentarzy tego wydarzenia, nikogo nie gorszy też wyzywanie księzy od kanalii, ba nawet spodobało się to wielu i stosują szerzej, ci także są nietykalni, o przedziwna przemiano- kiedy sie komentuje FSSPX jest się potworem o siedmiu głowach itd,...

To jak rozumiem nie do mnie, więc zostawię bez komentarza.

...odnosić sie do sprawy kaplicy nie widzę w zasadzie otrzeby ponad to co było powiedziane, większość z rozsądnych użytkowników także przychyli się do mojego zdania, że w mieście gdzie jest msza codzienna (...) potrzeba zakładania kaplicy jest praktycznie żadna

„Większość rozsądnych użytkowników FK przychyli się do mojego zdania”, że pycha Szanownego Pana przybiera rozmiar monstrualny.
Pamiętajcie użytkownicy FK, od dzisiaj, jeśli nie przychylacie się do zdania AO, jesteście nierozsądni.
A co do kaplicy – to jest kwintesencja postindultowca estety – my tu już mamy mszę, po co w takiej zapadłej dziurze, jak Wrocław więcej Mszy Św. Jak ktoś chce sobie popatrzeć na coś takiego (jest miłośnikiem dawnych form – ks. bp. Balcerek) to niech przyjdzie do nas.

Jedynym zagrożeniem tego forum jest szerzące się chamstwo, domorośli teologowie, brak pokory i szacunku do Stolicy Piotrowej i duchowieństwa...

Tuś Pan trafił  ;D

... i to, że forum nie posiada wystarczająco ostrej cenzury, która w ramach"zamordyzmu" trzymałaby durniów którym się wydaje, że zza monitora zmienią świat- niestety swoją paplaniną zmieniają tylko na gorsze.

Ot, wychodzi kultura osobista z młodego człowieka...
Proponuję zabanować właściciela FK za to, że nie ma wystarczająco ostrej cenzury!
Albo przyszło mi coś innego do głowy – niech Szanowny Pan założy własne forum i zabanowuje wszystkich, którzy nie są rozsądni (to znaczy - którzy nie podzielają Pańskiego zdania).

A jeśli jestem zagrożeniem proszę bardzo napisać do Adminów, że chcą Państwo zdjęcia mnie z funkcji moderatora, ba może nawet usunięcia z forum- z wieloma pożegnam się bez żalu z mej strony...

O tym, że nie dorósł Szanowny Pan do stanowiska moderatora tego forum pisałem wielokrotnie, jeśli jest Pan nim nadal widocznie właściciel ma inne zdanie na ten temat.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Września 16, 2009, 11:26:46 am »

Nie mam zamiaru dyskutować z kimś kto wyrywa słowa z kontekstu i upaja się swoja "błyskotliwością" to co miałem do powiedzenia już zawarłem wcześniej- jeśli ktoś ma jakieś dalsze, żale lub pretensje proszę na PW. Co do tematu watku wyjasnione zostało, że cenury nie ma.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Września 16, 2009, 11:33:58 am »

Nie ma ??? A w takim razie czy wątek o "Ojcu Lubieżniku" tj. x.sexuologu został juz "odblokowany"??? ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #20 dnia: Września 16, 2009, 11:37:19 am »

Nie mam zamiaru dyskutować z kimś kto wyrywa słowa z kontekstu i upaja się swoja "błyskotliwością" to co miałem do powiedzenia już zawarłem wcześniej- jeśli ktoś ma jakieś dalsze, żale lub pretensje proszę na PW. Co do tematu watku wyjasnione zostało, że cenury nie ma.

Co do 1 pogrubienia - insynuacje to to co Panu zostało.
Co do 2 pogrubienia - myślę, że wystarczą krótsze pobyty przed lustrem.
Co do 3 pogrubienia - oczywiście niestety, prawda?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Września 16, 2009, 11:37:27 am »

Jest odblokowany, ale OSTRZEGAM jeśli będą Panowie szaleć i obrażać to zamknę i każdemu kto się tego dopuści funduję co najmniej 7-dniowego bana (bez ostrzeżenia)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #22 dnia: Września 16, 2009, 11:39:17 am »

Jest odblokowany, ale OSTRZEGAM jeśli będą Panowie szaleć i obrażać to zamknę i każdemu kto się tego dopuści funduję co najmniej 7-dniowego bana (bez ostrzeżenia)


eeee ja kogoś tam obraziłem czy jak ???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #23 dnia: Września 16, 2009, 11:40:15 am »

Jest odblokowany, ale OSTRZEGAM jeśli będą Panowie szaleć i obrażać to zamknę i każdemu kto się tego dopuści funduję co najmniej 7-dniowego bana (bez ostrzeżenia)

Szanowny Panie, ponieważ bez ostrzeżenia, to wolę uprzedzić sprawę i spytać czy dotyczy to także mnie, a jeśli tak to w którym miejscu "szaleję i obrażam"?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #24 dnia: Września 16, 2009, 11:42:26 am »

Pomału zaczyna "wiać grozą" na FK..."zamordyzm" ..."durniów"...oj oj to się porobiło ... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Września 16, 2009, 11:42:58 am »

Myślę, że od kanalii sie porobiło:)
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #26 dnia: Września 16, 2009, 11:44:20 am »

Abstrachująć od głównego wątku forum, proponuję większą dyscyplinę forowiczów, w nie karmieniu trolli i prowokatorów.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #27 dnia: Września 16, 2009, 11:45:17 am »

Była taka piosenka w ;atach osoemdziesiątych "nie był potrzebny żaden sąsiad...rodzimej dosyć jest kanalii"... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #28 dnia: Września 16, 2009, 11:46:25 am »

Abstrachująć od głównego wątku forum, proponuję większą dyscyplinę forowiczów, w nie karmieniu trolli i prowokatorów.

Ojej!!! Jescze groźniej brzmi... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #29 dnia: Września 16, 2009, 11:47:49 am »

Abstrachująć od głównego wątku forum, proponuję większą dyscyplinę forowiczów, w nie karmieniu trolli i prowokatorów.

Żeby się nie stresować kogo karmić a kogo nie, może Szanowny Pan podać jakąś listę proskrypcyjną?  :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Cenzura? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!