Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:29:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Cenzura?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Cenzura?  (Przeczytany 13162 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« dnia: Września 15, 2009, 16:32:17 pm »

Proszę nie usuwać tego tematu dopóki nie łamie regulaminu. Powtórzę to co napisałem:

Dlaczego Pan AO nazywa setki tradycjonalistycznych księży "największym zagrożeniem dla Kościoła" i nie ma problemu, a nazwanie innego duchownego kanalią (człowiekiem podłym) powoduje usunięcie postu?
Jeśli obraźliwe posty mają być usuwane, to nie mam nic przeciwko temu. Ale niech stosuje się do tego również sam moderator i usunie swoją obraźliwą dla setek osób - w tym duchownych - sygnaturkę.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Września 15, 2009, 19:58:57 pm »

Kasa, prosze Pana, kasa.
I prestiz, prosze Pana, prestiz.
Zwykla duma i zazdrosc. Prosze Pana.

Najlepiej, wedlug takich osob byloby, gdyby istnialy ze dwa stowarzyszenia milosnikow tradycji. Z prezesem, obserwatorem od ktoregos z biskupow i Mszą Świętą dwa razy do roku. Oczywiscie, ze nie w Wielkanoc i Boże Narodzenie.
Moglyby to byc imieniny biskupa albo rocznica jego urodzin. Wyszedlby wtedy w zlotym ornacie, przy pieknej muzyce.... Byloby fajnie. Nie to co teraz, gdy te przebrzydle efesespeiksy naruszaja swiety spokoj.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Września 15, 2009, 20:17:25 pm »

Primo- gdzie nazywam księży, kogo z personaliów wymieniam- i czy w ogóle odnoszę się do duchownych...., secundo, ktoś już zagroził wyciągnięciem konsekwencji z takiego określania duchownych, więc może się to Panu podobać lub nie posty takie będą usuwane i nawet rejtanowskie gesty nie pomogą. Temat stopki ostatecznie został już zakończony. Cenzura zaczyna się tam gdzie kończy się kultura- to tyle na temat cenzury.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #3 dnia: Września 15, 2009, 20:50:59 pm »

Primo- gdzie nazywam księży, kogo z personaliów wymieniam- i czy w ogóle odnoszę się do duchownych....

Odnosi się Pan również do duchownych. Chyba nie twierdzi Pan, że wśród duchownych nie ma tradycjonalistów? Są - i Pańska stopka jest wobec nich obraźliwa.

Cytuj
secundo, ktoś już zagroził wyciągnięciem konsekwencji z takiego określania duchownych, więc może się to Panu podobać lub nie posty takie będą usuwane

Ależ bardzo dobrze - ale niech wszyscy się do tego stosują, Pan też.

Cytuj
Cenzura zaczyna się tam gdzie kończy się kultura- to tyle na temat cenzury.

Belka w cudzym oku...

A co do kultury, to bycie moderatorem z niej Pana nie zwalnia - teksty typu "nie obchodzą mnie Pańskie bulwersacje, bez odbioru" proszę zachować dla siebie.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Września 15, 2009, 21:01:03 pm »

Jeśli Pan ma dalej jakieś pretensje proszę pisać na PW. Wyjaśniliśmy, że tu cenzury nie ma.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #5 dnia: Września 15, 2009, 21:27:00 pm »

Jest wybiórcze podejście do przyjętych zasad. Wyraźnie napisałem o co chodzi: obraża Pan setki duchownych - nie ma znaczenia, że nie wymienia Pan ich nazwisk.
O tym, że obraża się też świeckich, w tym użytkowników tego forum była już mowa, ale to jak rozumiem jest dopuszczalne.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #6 dnia: Września 15, 2009, 21:53:51 pm »

[...] przebrzydle efesespeiksy [...]

Piękne !  Po prostu musiałem to napisać, przepraszam, że w tak poważnie brzmiącym - jak ton dotychczasowych wypowiedzi - wątku.

A co do meritum: stopka Pana A.O. wyraża - moim skromnym zdaniem - nie tyle jego samego zdanie, co wypowiedź jednego z użytkowników (sądząc po inicjałach "R.B."). Nie jestem do końca przekonany, czy zacytowanie [przez A.O.] tej wypowiedzi nie ma charakteru bardziej ironicznego niż poważnego.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Września 15, 2009, 22:46:31 pm »

Oczywiście że ma ironiczny- jak widać niektórym brakuje trochę dystansu do świata. Niemniej jeśli mantrycznie ma się temat owej stopki pojawiać na tym forum i stanowić źródło do urągania kapłanom i wyzywania ich od kanalii itp to ja ją skasuje, nie pozwolę by moja ironia stała się powodem do tego by komuś a taki czy inny obrażano....


Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #8 dnia: Września 15, 2009, 22:57:08 pm »

Nie, nie ma ironicznego charakteru. Pan AO, podobnie jak pp. Wiridana i Caesar niestrudzenie tłumaczyli, jak to wg nich należy definiować "tradycjonalistę" i dlaczego jest on rzeczywistym zagrożeniem dla Kościoła. Oczywiście nikt się z tego nie wycofał, bo to oznaczałoby przyznanie się do błędu. Na nic uwagi użytkowników, że stopka jest tak nieprawdziwa, jak i obraźliwa.
Tamten temat uważam za zamknięty - skoro ci użytkownicy postanowili pozostawić obraźliwą stopkę, ich sprawa. Teraz zwracam uwagę na to, że pewne zasady stosuje się wybiórczo.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #9 dnia: Września 15, 2009, 23:02:43 pm »

Oczywiście że ma ironiczny- jak widać niektórym brakuje trochę dystansu do świata. Niemniej jeśli mantrycznie ma się temat owej stopki pojawiać na tym forum i stanowić źródło do urągania kapłanom i wyzywania ich od kanalii itp to ja ją skasuje, nie pozwolę by moja ironia stała się powodem do tego by komuś a taki czy inny obrażano....

Panie AO - czekamy. Niech Pan nas nie prowokuje do obrażania kapłanów, tylko raz-dwa wreszcie kasuje!  ;)

A co do ironii, to mimo wykasowania wątku, chyba wszyscy pamiętamy to, o czym wyżej wspomina P. Alagor.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2009, 23:04:31 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Września 16, 2009, 08:04:08 am »

Oczywiście że ma ironiczny- jak widać niektórym brakuje trochę dystansu do świata. Niemniej jeśli mantrycznie ma się temat owej stopki pojawiać na tym forum i stanowić źródło do urągania kapłanom i wyzywania ich od kanalii itp to ja ją skasuje, nie pozwolę by moja ironia stała się powodem do tego by komuś a taki czy inny obrażano....


Bardzo rzeczowa i rozsądna wypowiedź. Oby więcej było takich przykładów.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 16, 2009, 08:37:08 am »

Wyjaśniliśmy, że tu cenzury nie ma.
Zależy wobec kogo. Ta sprawa była już poruszana. Przykładowo zostały usunięte moje uwagi o obrzędach w stylu neońskim. Zaznaczam, że posługiwałem się uznaną terminologią.

Generalnie: pewne rzeczy trzeba złożyć na wiek Pana A.O.

« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 08:48:44 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #12 dnia: Września 16, 2009, 08:53:37 am »

No cóż, nie tylko ja uważam, że jednym z dramatów tego forum jest to, że taka postać jak Szanowny Pan AO jest moderatorem.
W skrócie można powiedzieć, że jest to holotyp postindultowca estety:
- dyskutować bez końca o stroju, wyglądzie itp., a nie zająknąć się ani słowem o doktrynie, która płynie z ambon na mszach postindultowych.
- największym szczęściem jest Msza Św. pontyfikalna, z biskupem i tym podobne. Mogą tacy ludzie jeździć setki km żeby uczestniczyć w takiej Mszy. Przy okazji wielostronnicowe dyskusje co wyglądało dobrze a co trzeba dociągnąć. Ale kto by się tam martwił co taki ksiądz lub biskup powiedział na kazaniu.
- oczywiście standardowo największym zagrożeniem jest powstanie kaplicy FSSPX  - "po co tu oni, przecież mamy już Msze Św. KRR".
 U Szanownego  Pana AO występuje maniakalna wręcz chęć, że tak brzydko powiem "przysrywania" ludziom, za którymi, mówiąc oględnie, nie przepada i stąd biorą się częste jego wpadki, gdy szybciej działa niż myśli (nie czytając ze zrozumieniem tekstu do którego się odnosi).

Na koniec, zastanawiam się czy gdybym miał w stopce tekst

"Największy zagrożeniem dla FK jest to, że AO jest moderatorem"

też byłoby to w tak dobrym tonie jak idiotyczna stopka Sz. P. AO?
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Września 16, 2009, 10:04:49 am »

Mogę być i szczeniakiem, mogę być i "przysrawającym" jednak nie sposób nie przyznać, że swój los tradycjonaliści zawdzięczać sobie, dziwie się, że pyskatymi nie nazywa nikt tych komentatorów rozerwanych placów, autorów idiotycznych komentarzy tego wydarzenia, nikogo nie gorszy też wyzywanie księzy od kanalii, ba nawet spodobało się to wielu i stosują szerzej, ci także są nietykalni, o przedziwna przemiano- kiedy sie komentuje FSSPX jest się potworem o siedmiu głowach itd, odnosić sie do sprawy kaplicy nie widzę w zasadzie otrzeby ponad to co było powiedziane, większość z rozsądnych użytkowników także przychyli się do mojego zdania, że w mieście gdzie jest msza codzienna księża nie katujący rytu, nie leczący wiernych z przedsoborowia etc- potrzeba zakładania kaplicy jest praktycznie żadna we Wrocławiu, wcześniej było mało zainteresowanych a potem nastąpiła secesja- znamy sprawę- ale jeśli są inicjatorzy proszę bardzo, proszę się organizować i szukać "większej wyrazistości" jak to już było powiedziane.

Kontynuując temat zagrożenia w postaci tradycjonalistów, wczoraj jednym z argumentów abp że mszy nie odprawi tylko wygłosi kazanie i będzie missa coram było to, że ktoś zauważy że coś nie tak zrobił, że źle by trzymał ręce, czy palce i zaczną sie komentarze, że źle itd... to cytat , niekompletny, tego co powiedział, ale nie zdziwiłbym się gdyby ta opinia była była jednym z owoców tego co niezrównoważone umysły na tym forum nam serwują...

Jedynym zagrożeniem tego forum jest szerzące się chamstwo, domorośli teologowie, brak pokory i szacunku do Stolicy Piotrowej i duchowieństwa i to, że forum nie posiada wystarczająco ostrej cenzury, która w ramach"zamordyzmu" trzymałaby durniów którym się wydaje, że zza monitora zmienią świat- niestety swoją paplaniną zmieniają tylko na gorsze.

A jeśli jestem zagrożeniem proszę bardzo napisać do Adminów, że chcą Państwo zdjęcia mnie z funkcji moderatora, ba może nawet usunięcia z forum- z wieloma pożegnam się bez żalu z mej strony...
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 10:11:53 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #14 dnia: Września 16, 2009, 10:24:16 am »

Teraz zwracam uwagę na to, że pewne zasady stosuje się wybiórczo.
Panie Alagor - w "sporze o stopkę" - występowałem po tej samej stronie co Pan. Tym  niemniej - uważam, ze nazywanie kogoś publiczne "kanalią" na tym forum nie powinno mieć miejsca.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Cenzura? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!