Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 22:11:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Podpisującym zdjęcia i nie tylko - pod rozwagę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Podpisującym zdjęcia i nie tylko - pod rozwagę  (Przeczytany 7918 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #60 dnia: Września 12, 2009, 20:27:02 pm »

Powinno się raczej napisać "opiekunach".
;) ?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Września 12, 2009, 20:40:29 pm »

kapłani muszą czuć, że Mszę odprawiają dla Pana Boga i dla Kościoła a nie dla grupki jakkolwiek sfrustrowanych tradsów. Czyli postawa np. x. Tomasza Połomskiego z Zielonki a nie niektórych wyznaczonych opiekunów grup postindultowych
Może to zabrzmi patetycznie, ale sądze, że  x. Połomski jest darem Pan Boga dla środowiska Tradycji. Mam szczęście łatwej możliwości uczestnictwa w Mszach, które odprawia. Już się trochę obawiam, co będzie jak zostanie przeniesiony...
To brzmi ciekawie, co Pan pisze i innych opiekunach...
Może troszkę więcej?

ale tylko troszeczkę ...

Mamy w Polsce kilkunastu kapłanów, którzy odprawiają te Msze dla własnego kapłanstwo, mozna nawet czasem miec do nich pretensje, ze nie informują o swej dzialalnosci (przynajmniej publicznie), tak ze nie wszyscy zainteresowani mogą w tych Mszach uczestniczyc. Czapki z głów przed nimi !!

Z drugiej strony w niejednym osrodku moglaby byc Msza codziennie, a nie jest, bo kaplan nie czuje k'temu wewnętrznej potrzeby. Czy cos zlego by sie stalo, gdyby odprawial przez pol roku dla 10 osob. A dla ilu osob niby NOM odprawia w dzien powszedni ?

Analogicznie: czemu w wielu miejscach Msza jest tylko raz na miesiąc, chociaz kaplan jest na miejscu ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #62 dnia: Września 12, 2009, 21:07:58 pm »

To może jeszcze troszeczkę...
Są i tacy "opiekunowie", których wyznaczyła miejscowa kuria, a którzy nie tylko nie mają ochoty, ale i nie rozumieją po co to wszystko, a i samej Mszy też chyba nie bardzo. Ale nie tylko w tym rzecz. Co to za "opiekun", który wogóle nie ma ochoty z ludźmi zainteresowanymi Mszą KRR rozmawiać. Nie o błędach i potknięciach przy odprawianiu Mszy. Nie ma ochoty rozmawiać i tyle.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #63 dnia: Września 12, 2009, 21:16:47 pm »

Pan PTRF ma rację, dlatego nie mozna za bardzo narzekać na kapłanów z grupy, o której napisawszy ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #64 dnia: Września 12, 2009, 21:45:52 pm »

kapłani muszą czuć, że Mszę odprawiają dla Pana Boga i dla Kościoła a nie dla grupki jakkolwiek sfrustrowanych tradsów. Czyli postawa np. x. Tomasza Połomskiego z Zielonki a nie niektórych wyznaczonych opiekunów grup postindultowych
Bardzo mnie, starego integryste, ten wywiad z ksiedzem z Zielonki zbudowal, mimo ze birytualista. To drugi taki przypadek po tym jak przypadkowo zawedrowalem na msze "SP" bez biskupiego zezwolenia w Holandii. Wielu znanych mi kaplanow indultowych, w tym czlonkow lub bylych czlonkow instytutow Ecclesia Dei sie nie umywa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #65 dnia: Września 13, 2009, 21:21:22 pm »

/.../
Są i tacy "opiekunowie", których wyznaczyła miejscowa kuria, a którzy nie tylko nie mają ochoty, ale i nie rozumieją po co to wszystko, a i samej Mszy też chyba nie bardzo. Ale nie tylko w tym rzecz. Co to za "opiekun", który wogóle nie ma ochoty z ludźmi zainteresowanymi Mszą KRR rozmawiać. Nie o błędach i potknięciach przy odprawianiu Mszy. Nie ma ochoty rozmawiać i tyle.

No właśnie... Ja próbowałem kiedyś z takim. Miałem wrażenie, że jakby nas nie dzieliła różnica jakiś 40 lat, to może by mi chciał dać po pysku...

A jest taki ksiądz u nas w parafii: kiedyś spytałem, czy by nie odprawił Mszy tradycyjnej. Zmieszał się i powiedział, że nie umie. I niestety na tym się skończyło. Ale jak walnie kazanie na Mszy niedzielnej, to się nie krępuje, żeby z grubej rury wygarnąć związki pozamałżeńskie, niewłaściwy ubiór itd.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #66 dnia: Września 14, 2009, 09:59:24 am »

Pan Szkielet pozwolił sobie na gdybanie, więc i mnie wolno. Stawiam tezę, że gdyby nie napastliwy i arogancki charakter wielu wypowiedzi na tym forum, w Polsce byłoby więcej Mszy Trydenckich. Ten ton nie przekonuje, nie zachęca, rodzi bunt i przestrach, ale przecież Państwo i tak wiedzą najlepiej wszystko i na każdy temat od rubryk mszalnych poprzez językoznawstwo po uprawę roślin strączkowych...

(...)i jeszcze od skupu buraka cukrowego, po sprawy Bliskiego Wschodu :P :P :P :
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Podpisującym zdjęcia i nie tylko - pod rozwagę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!