Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:11:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Jak to jest z tą Mszą, święceniami i FSSPX?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 Drukuj
Autor Wątek: Jak to jest z tą Mszą, święceniami i FSSPX?  (Przeczytany 126816 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #525 dnia: Lipca 03, 2010, 13:15:12 pm »

"w skarbnicy objawienia są pewne istotne elementy, które każdy chrześcijanin winien znać i bronić z faktu noszenia miana chrześcijanina" (Dom Gueranger).

Znam i bronie. Tyle jesli chodzi o ten cytat

To proszę się tego trzymać, tego "w co zawsze, wszędzie i wszyscy wierzyli" i nie będzie Pan miał problemów. Proszę także bez właściwego rozeznania nie nazywać kogokolwiek heretykiem bądź schizmatykiem ani nie zrównywać katolickich kapłanów z luteranami czy starokatolikami. Sensus Fide należy się kierować , a do tego wystarczy tylko chcieć poznać nieomylne Magisterium Kościoła i się doń stosować. Wykładnia Kościoła wszak jest jasna, także w tym w czym należy i trzeba być posłusznym Papieżowi a kiedy należy i trzeba mu się przeciwstawić, a także w tem kiedy i w jakich okolicznościach można utracić urząd w Kościele czy też zaciągnąć poważne sankcje. Pan zaś tylko Chiny i Chiny...Drogi Panie JGP  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #526 dnia: Lipca 03, 2010, 13:37:58 pm »

Panie Tato, wiec sprzeciwiaj sie pan papiezowi do woli. W zasadzie i tak malo kto juz go na swiecie slucha. Bedzie pan w licznym towarzystwie
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #527 dnia: Lipca 03, 2010, 13:46:15 pm »

Ks. Abrahamowicz Panie Stefanie a nie Abramowicz. :)
Parę posoborowych zmian jest dobrych. Np. podejście do brata zakonnego. Coraz rzadziej jest traktowany brat zakonny jako poczciwy, dobroduszny głupek. Takie popychadło. A ja pamiętam takie traktowanie braci. Przykładem może być film "Braciszek" o br. Alojzym Kosibie OFM.


Christus Rex

Nie zgodzę się że po soborze bracia Zakonni są lepiej traktowani nie o to chodzi, proszę sobie poczytać kroniki Zakonne  Franciszkanów, Kapucynów, Franciszkanów Konwentualnych i Dominikanów itp.
http://81.168.192.10/dlibra/doccontent?id=5972&dirids=1

Potem "Apel Miłości" z 1938 r. lub 1949 r.  jak pan to przeczyta to dowie się dlaczego Pan Bóg dopuszczał na braci zakonnych poniżenie i wzgardę co było dla nich
z korzyścią dla życia wewnętrznego do zakonu nie wstępuje się aby było miło i aby mnie nikt nie poniżał itd, mało pan czyta o życiu zakonnym. Św. Alfons Maria de Liguori pisał: "w Zakonie przygotuj się na cierpienia wiele cierpienia i poniżenia kto to zrozumie ten wie jak odnieść z tego korzyść"  cytat nie dosłowny ale wyraża sens myśli świętego z książki
Św. Alfons Maria de Liguori" O powołaniu Zakonnym"

W filmie braciszek w wielkim poważaniu był i u przeora i prowincjała, a dlaczego był poniżony proszę doczytać w powyższych książkach
Z uszanowaniem LUK
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 14:15:31 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #528 dnia: Lipca 03, 2010, 13:46:52 pm »

Panie Tato, wiec sprzeciwiaj sie pan papiezowi do woli. W zasadzie i tak malo kto juz go na swiecie slucha. Bedzie pan w licznym towarzystwie

Tak właśnie FSSPX i moja skromna osoba również "sprzeciwia się Papieżowi" :
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,4611.msg94485/topicseen.html#msg94485

Oj Panie JGP ... żal mi Pana .........+
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #529 dnia: Lipca 03, 2010, 13:49:46 pm »

Oj Panie JGP ... żal mi Pana .........+

Prosze nie byc smiesznym.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #530 dnia: Lipca 03, 2010, 15:23:33 pm »

Widocznie Panie Luk nie mam powołania na brata zakonnego. :)
A takie traktowanie braci pamiętam jeszcze z NSD OMI. Nie sądzę żeby byli ci bracia zachwyceni że ktoś traktuje ich jak piąte koło u wozu. Np. mieli mniejsze oblackie krzyże niż ojcowie. Inne refektarze a w nich gorsze jedzenia od ojców i brak przypraw.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #531 dnia: Lipca 03, 2010, 22:36:56 pm »

Ks. Abrahamowicz Panie Stefanie a nie Abramowicz. :)
Parę posoborowych zmian jest dobrych. Np. podejście do brata zakonnego. Coraz rzadziej jest traktowany brat zakonny jako poczciwy, dobroduszny głupek. Takie popychadło. A ja pamiętam takie traktowanie braci. Przykładem może być film "Braciszek" o br. Alojzym Kosibie OFM.

Jak popychadła funkcjonowały kiedyś, to teraz mają się nie najgorzej( znaczy gorzej). Znałem kiedyś księdza, który będąc proboszczem, podpadł biskupowi i stracił etat. Tułał się to tu to tam.Aby miał za co żyć,nawet podejmował się pracy jako pomocnik murarza na budowie.Jakoś dostał pracę w mojej dawnej parafii u znajomego proboszcza jeszcze z moich lat młodzieńczych. W tej parafii w której go poznałem, nie rozpoczął Mszy Św. inaczej, jak od pokropienia.Widziałem wielką niechęć proboszcza do niego, a znałem go od lat 70-tych, kiedy był w innej parafii jako wikary.Gromadził młodzież wokół siebie i wprowadzał akustyczne nowinki posoborowe wzorem Katarzyny Gaertner. Pojawiły się Msze w akompaniamencie gitar, organów Hammonda i chóru składającego się z moich koleżanek, a szczególnie jednej  wyjącej bez litości do jego świątobliwości mikrofonu.Wtedy byłem zielony w temacie posoborowizmu i chętnie uczestniczyłem w tych młodzieżowych, nowoordusowych mszczynkach, nie mając zielonego pojęcia o destrukcji modernistycznej takich ,,jasełek".
Nie tak dawno temu zagadnąłem owego proboszcza, co sądzi o klasycznej Ordo Missae i czy nie myśli, aby Ona powróciła do jego parafii. Odpowiedział- A po co? Przeszły mnie ciarki po plecach i straciłem wszelką sympatię do tego duchownego, uprzytamniając w tym momencie sobie, co było przyczyną niechęci do tamtego kapłana.Z wiadomych względów nazwisk  nie podaję.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2010, 22:42:27 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #532 dnia: Lipca 04, 2010, 05:20:24 am »

Oj Panie JGP ... żal mi Pana .........+

Prosze nie byc smiesznym.



Wolę być śmiesznym niż "ślepym" ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #533 dnia: Lipca 04, 2010, 09:13:37 am »

Czyli podoba się panu Panie Stefanie że brat zakonny robi za kelnera?
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #534 dnia: Lipca 04, 2010, 19:52:29 pm »

Czyli podoba się panu Panie Stefanie że brat zakonny robi za kelnera?
Byłoby zaprzeczeniem uszanowania szlachetnej tradycji, gdyby to ojcowie zakonni usługiwali młodszym braciom.Czy nie byłaby to demoralizacja?


Sam bł. Pius IX w liście do bp.Brizena ostrzegał: "jeśli przyszły papież wystąpi przeciwko Wierze macie obowiązek mu się sprzeciwić".(list Piusa IX do bp. Brizena)



Gdzie można poznać treść tego listu?Pytał ksiądz z forum Wiara.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 19:54:08 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #535 dnia: Lipca 04, 2010, 22:48:35 pm »

@ Jean Gabriel Perboyre

Czytam sobie Pana "mądrości życiowe". Kiedyś "coś" Pan publicznie na tym Forum obiecał - ale widocznie dawno to było i najwyraźniej pamięć już nie ta. W każdym razie Pańska "niechęć" do FSSPX bardzo przypomina stosunek Stefana N. albo Ireneusza K. (to taki "dyżurny" socjolog WSI24) do braci Kaczyńskich i PiS. Warto o tym pomyśleć. Zwłaszcza o obietnicy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 23:02:33 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #536 dnia: Lipca 04, 2010, 22:54:43 pm »

@ Jean Gabriel Perboyre

Czytam sobie Pana "mądrości życiowe". ......

A ja to już wcale nie czytam tych "mądrości życiowych"
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #537 dnia: Lipca 04, 2010, 23:09:48 pm »

Panie Stefanie.
Temat wątku jest inny ale wracając do braci zakonnych to widziałem jak starzy bracia zakonni obsługiwali przy stole młodych ojców i kleryków.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #538 dnia: Lipca 05, 2010, 01:55:33 am »

@ JGP
Dziękuję za długą odpowiedź :) Co do mojego myślenia nie jest ono czarno-białe, tylko uznałem, że żaden katolik-entuzjasta soborowy by na tym  forum długo nie pociągnął (wyjątkami są oczywiście Panowie z DN :) ), bo albo by się przekonał do Tradycji, albo ją obdarzył szczerą niechęcią. A o hermeneutycznie ciągnącego katolika to póki co w Kościele chyba trudniej niż o tradsa. Bynajmniej nie chciałem Pana zaszufladkować, ale po prostu byłem ciekaw poglądów. FSSPX moim zdaniem nie próbuje zawłaszczyć sobie katolicyzmu, gdyż nie stawia się na miejscu Magisterium. Co więcej, u nich jestem przynajmniej pewny, że spotkam kapłanów oddanych Bogu, którzy nie pragną bawić się w reformatorów pod jakimkolwiek względem i którzy potrafią spojrzeć także oczami duszy (wiem, oklepane). Co do tradycjonalizacji Kościoła, której elementem jest "Msza w starej formie pod ręką" to jest ten problem, ze bez FSSPX byłaby ona niemożliwa i bez względu na przekonania powinien Pan to zauważyć. Bo nawet gdyby bez czynnika pt. lefebvryści Benedykt XVI wydał "Summorum Pontificum", to kto by wtedy słyszał o Mszy "trydenckiej" i o wielu innych sprawach?
Co do tego, ze tradsi to mała grupa, to można się z tym zgodzić, ale trzeba pamiętać, że jest coraz większa. Na Rorate coeli jest podsumowanie ostatnich TRZECH lat i wyniki są chyba zadowalające :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #539 dnia: Lipca 21, 2010, 02:18:13 am »

Gdzie można poznać treść tego listu?Pytał ksiądz z forum Wiara.
Co by było zabawniej  na Catholic-hierarchy nie ma biskupa o nazwisku "Brizen". Nie ma też (w CH) stolicy biskupiej o takiej nazwie (choć zapis biskupstwa w Brizen pojawia się w internetowej wersji przeglądu lwowskiego z 1879r  http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=3651)
Może chodzi o Brixen?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Jak to jest z tą Mszą, święceniami i FSSPX? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!