Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:17:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Dlaczego nie lubię tradsów"?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Dlaczego nie lubię tradsów"?  (Przeczytany 3474 razy)
Nathanael
Gość
« dnia: Września 12, 2009, 16:31:49 pm »

Wątek o tym samym temacie pojawił się na FF i był oczywiście dla mnie inspiracją, przy zakładaniu tego wątku :)

Możemy tam przeczytać takie słowa (ponoć pochodzące z (z)aborczej):

Cytuj
Kolejny dzień użerania się z tymi muzealnymi eksponatami na Fforum. Nie mam już sił. Ta grupka fanatyków ciągle uważa, że może coś zmienić. W związku z tym poradziłem się o. Racława w tej sprawie. Ten obdarzony miłością bliźniego kapłan polecił mi z nimi nie rozmawiać i unikać ich dokładnie tak jak dawniej postępowano z naszymi braćmi w wierze, którzy porzucili Kościół. Tak. Mogę, więc rozmawiać z luteranami a nawet z buddystami, ale nie z tymi fanatykami. Biorąc to pod uwagę jedyną dobrą rzeczą, którą zrobiłem wczoraj było skierowanie ich wszystkich do lekarza. Bo jak inaczej mam postępować z ludźmi, którzy traktują poważnie sprawy liturgii i nie pozwalają na zaniedbania liturgiczne? Popełniają przy tym grzech skrupulatności! Spokojnie. Bóg jest transcendentny i obiektywnie nic nie może pomniejszyć jego świętości, więc po co tyle hałasu? Z resztą liturgia powinna rozwijać się w sposób swobodny. Przecież w I w. n. e. nie było żadnych wytycznych i chyba każdy łamał chleb jak chciał, a musimy pamiętać przecież, że SW II jest powrotem do tamtych czasów.
Nie rozumiem u nich jeszcze kilku rzeczy. Mówią językiem nienawiści. Zamiast używać takich słów jak „brat w wierze” mówią obraźliwymi archaizmami w stylu: heretyk, schizmatyk, kacerz, wiarołomca”. Dno. Czy oni naprawdę nie mogą pojąć prostych rzeczy? Przecież wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i wszystkich nas kocha tak samo. Po co tworzyć podziały językowe i zupełnie niepotrzebnie uwypuklać różnice? Przecież w innych religiach też są cząstki prawdy i można je wyznając dość do zbawienia. Poza tym piekło będzie puste i czyścca nie będzie. Przeczytałem to w artykule w GW, o. Hryniewicz polemizował z z autorami jakieś książki. Zaraz… jak to było… Katechizm Kościoła Katolickiego. Tak byłem wczoraj w bibliotece, ale jak zobaczyłem to opasłe tomisko to odechciało mi się czytać. W końcu ksiądz Hryniewicz ma rację, a nawet gdyby jej nie miał to Duch Święty sam wszystko naprawi.
Wiecie jeszcze dlaczego ich nie lubię? Są pyszni i samolubni! Chcą zwracać uwagę księżom a nawet biskupom. Czy oni są na tyle głupi, aby nie wiedzieć, że Duch Święty działa w Kościele? Po co się w ogóle wychylać? Przecież Bóg potrafi ze zła uzyskać dobro a Kościół naprawi sam Duch Święty bez udziału jego wiernych.

He, he... co jakiś czas takie argumenty można spotkać na różnych forach, w różnych tekstach i w rozmowach z ludźmi.

Dlaczego ludzie nas nie lubią i czy jest to uzasadnione? Internetowi katolicy, będący generalnie obojętni na "te" sprawy, głównie swoją opinię o tzw. tradsach wyrabiają sobie na podstawie KNO. Czy to do końca dobrze - moim zdaniem nie. Co jakiś czas na tym forum się ten temat, w mniejszym, czy większym stopniu, przewija. W oczach niektórych - co by ci, co są przywiązani do Mszy tzw. trydenckiej, zrobili to źle.

Sztandarowy argument przeciwko naszej krytyce to, że jak możemy sprzeciwiać się Duchowi Świętemu, który wie, co robi (co także w powyżej zaznaczonym tekście zostało wspomniane). Hmmm.... czy Duch Święty = duch soboru? Nie (ale dla niektórych niestety tak).

Szokują czasami informacje o różnych ekumenicznych dziwactwach, sięganiach do np. nauk Lutra itp.

Heh. Czy stan ten ("tradsi" vs. "postępowcy") można nazwać [świętą] wojną? Idzie przecież o rzeczy najważniejsze. Ten dzisiejszy katolicyzm jest taki lepki, nie trzymający się kupy, mało stanowczy, konkretny, jedno znaczy. Czytając książki, które wyszły spod pióra księży FSSPX, czy ogólnie tego Bractwa tęskno mi za czasami, kiedy Kościół Katolicki, to był... Kościół Katolicki, gdzie mowa była tak tak, a nie nie. A dzisiaj to jest "tak, ale", "nie, ale".

"Koledzy" z LSO między sobą, za moimi plecami, opowiadają sobie, jak to mi "trydent w głowie pomieszał", że jestem fanatykiem :) Cóż... jeśli to ma być miłość bliźniego, o której tak się trąbi, że jej "tradsom" brakuje, to ja dziękuję :)

Wolę być szykanowanym i wyśmiewanym "tradsem", niż rozchwianym emocjonalnie i nie wiedzącym czego chce nowoczesnym katolikiem.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Września 12, 2009, 16:48:45 pm »

ten tekst, to zart. Autor lubi "tradsow".
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2 dnia: Września 12, 2009, 16:52:06 pm »

Ja ten tekst odebrałem jako ironię. Chociaż niestety zdarzają się idioci (ba ! mnóstwo jest takich !), którzy tak naprawdę myślą.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Września 12, 2009, 17:30:08 pm »

ten tekst, to zart. Autor lubi "tradsow".

Wiem, że żart  -doczytałem w wątku, ale ukazuje to, jak o "tradsach" myślą tzw. "postępowi katolicy" i ci zwykli "szarzy" ludzie, którzy są, bądź, co bądź, poddani tym "postępowym" (głównie przejawiającym się jako kler).
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #4 dnia: Września 12, 2009, 17:40:20 pm »

Niestety, oni tak nie myślą- bo gdyby tak myśleli, wystarczyłoby postawić ich na głowie i wszystko by zrozumieli!  ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Września 12, 2009, 19:02:47 pm »

Jak widzę tu triadę dyżurnych trolli z "manowców kikokarmenatu" to utwierdzam się w pewności, że tacy nie myślą, tylko mantrują.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Września 14, 2009, 19:55:05 pm »

Jak widzę tu triadę dyżurnych trolli z "manowców kikokarmenatu" to utwierdzam się w pewności, że tacy nie myślą, tylko mantrują.
ostroznie, za slowo "tacy" mozna teraz stad wyleciec.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Września 14, 2009, 20:10:11 pm »

Za "tacy" bez "owacy" ???  :-X
Dobrze, że "manowce kikokarmenatu" (jako tłumaczenie z ichniego na polski skrótu DN) jeszcze przechodzi ;).
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2009, 20:12:28 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #8 dnia: Września 14, 2009, 20:17:19 pm »

Za "tacy" bez "owacy" ???  :-X
Dobrze, że "manowce kikokarmenatu" (jako tłumaczenie z ichniego na polski skrótu DN) jeszcze przechodzi ;).

Pomylił pan tłumaczenie z przeinaczaniem, ale to u  pana normalne.

Ps. DN to skrót od Drogi Neokatechumenalnej
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Września 14, 2009, 21:31:32 pm »

MK to od manowce kikokarmenatu. U pana nic nie jest normalne. Z wyznaniem na czele.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2009, 21:33:09 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #10 dnia: Września 14, 2009, 21:32:07 pm »

Za "tacy" bez "owacy" ???  :-X
Dobrze, że "manowce kikokarmenatu" (jako tłumaczenie z ichniego na polski skrótu DN) jeszcze przechodzi ;).
zaraz sie okaze, ze tylko my nie jestesmy jeszcze w DN. :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Września 14, 2009, 21:35:58 pm »

Za "tacy" bez "owacy" ???  :-X
Dobrze, że "manowce kikokarmenatu" (jako tłumaczenie z ichniego na polski skrótu DN) jeszcze przechodzi ;).
zaraz sie okaze, ze tylko my nie jestesmy jeszcze w DN. :)
Zawsze ceniłem sobie dobre towarzystwo.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #12 dnia: Września 14, 2009, 21:40:06 pm »

Proponuje, aby na pytanie postawione w tytule wątku odpowiedzieli panowie Cezar i AO :)
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #13 dnia: Września 14, 2009, 21:40:46 pm »

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #14 dnia: Września 15, 2009, 14:34:50 pm »

Nie wiem co feministki na taką dyskryminację kobiet ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Dlaczego nie lubię tradsów"? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!