Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 06:53:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55 Drukuj
Autor Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)  (Przeczytany 223182 razy)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #45 dnia: Grudnia 05, 2009, 16:56:29 pm »

A to Szanowni Państwo widzieli- czy to już wyczerpuje znamiona apostazji naszego episkopatu? ???  >:(

http://breviarium.blogspot.com/2009/10/nic-sie-w-kosciele-nie-zmienio.html

Christus Rex

Jak to przejdzie to.......niech sobie sam pan odpowie mówię jeśli....... :-\

Christus Rex
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #46 dnia: Grudnia 07, 2009, 15:09:24 pm »

Co się tam działo nie jest raczej dobre, ale żeby nazywać krzyż "kawałkiem dykty"?  :-\

To jest dykta z malunkiem, czczona przez wyznawców "kultu Taizé" jako "krzyż Taizé". Bez "krzyża Taizé" nie może się obejść żadna "modlitwa w duchu Taize". Pełni on podobną rolę, co Kikona Matki Bożej z Kiko na Ręku w neokatechumenacie. Nie wiem, jak u Państwa, ale Krzyże to się robi z desek, ewentualnie metalowe, a nie z płyty paździerzowej czy dykty.

Czasami "krzyże Taize: giną w niewyjaśnionych okolicznościach :)

"Czy ktoś z Gimnazjalistów widział salkowy Krzyż Taize?? Zniknął po rekolekcjach i nikt nie wie gdzie jest!?"
http://www.photoblog.pl/panogrodnik/12786687

I jeszcze taki cytacik z Brukseli, wytłuszczenia moje:

Każdego dnia o 8. 30 w parafii trwały modlitwy, którym towarzyszyły śpiewy w językach „wszystkich parafian”, co jest tradycją bractwa z Taizé. Również codziennie odbywały się modlitewne spotkania na hali Expo. Pokrzepienie duszy było zawsze poprzedzone wzmocnieniem ciała- posiłkiem, skromnym, ale smacznym. Wieczorem młodzi Europejczycy uroczyście adorowali krzyż Taizé (no bo przecież ich nie poj..ało, aby adorować Pana Jezusa w tabernakulum - pjo) . Również każdego wieczora do uczestników przemawiał brat Alois (pan Alojzy Löser jest obecnie "przeorem" sekty Taize - pjo) , którego brat Roger wyznaczył na swojego następcę. Jego wypowiedzi były medytacjami na temat wiary. W wolnym czasie zwiedzaliśmy Brukselę, m.in. Ratusz- najwspanialszy gotycki zabytek Belgii, katedrę św. Michała, siedzibę Unii Europejskiej, Atomium. Taizé proponowało także różnego rodzaju warsztaty o Unii Europejskiej, występy chórów i inne atrakcje.

źródło: http://parafia.elacko.pl/cutenews/show_news.php?subaction=showfull&id=1235391470&archive=&template=

Ja mam tylko nadzieję, że o ile pan Roger Schütz (stycznik, łącznik) jeszcze jakoś to dziadostwo łączył do kupy, o tyle pan Alojzy Löser (rozpuszczalnik, rozbijacz, rozwiązywacz) doprowadzi do upadku tego szemranego towarzystwa.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2009, 15:19:48 pm wysłana przez pjo » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #47 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:59:07 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2009/12/patomorfolodzy-mowia.html

Może to przekona tych, dla których Msza nie jest uobecnieniem Ofiary krzyża...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #48 dnia: Grudnia 19, 2009, 20:55:01 pm »

W najnowszym wpisie  znalazłem takie oto zdanie

"Dziękujemy Ci Ojcze święty! Symptomatyczne jest to, że "w pakiecie" idzie trzech Chrystusowych Żołnierzy - papież, który komunistów ekskomunikował; Frontowiec, którego komuniści zamęczyli i utopili oraz Ten, który wespół z prezydentem Ronaldem Reaganem doprowadził do upadku tego nieludzkiego ustroju."

Czy mógłby mi ktoś wreszcie wytłumaczyć w jaki to sposób Jan Paweł II przyczynił się do "obalenia komunizmu" ? Często jak czytam o Karolu Wojtyle pada takie stwierdzenie, tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się z jego rozwinięciem.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #49 dnia: Grudnia 19, 2009, 21:11:43 pm »

Czy mógłby mi ktoś wreszcie wytłumaczyć w jaki to sposób Jan Paweł II przyczynił się do "obalenia komunizmu" ? Często jak czytam o Karolu Wojtyle pada takie stwierdzenie, tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się z jego rozwinięciem.

Pan poważnie pyta?
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #50 dnia: Grudnia 19, 2009, 21:17:04 pm »

Czy mógłby mi ktoś wreszcie wytłumaczyć w jaki to sposób Jan Paweł II przyczynił się do "obalenia komunizmu" ? Często jak czytam o Karolu Wojtyle pada takie stwierdzenie, tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się z jego rozwinięciem.

Pan poważnie pyta?

Jestem śmiertelnie poważny.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #51 dnia: Grudnia 20, 2009, 17:05:04 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2009/12/dwoch-papiezy-blizej-beatyfikacji.html

Cytuj
Oczywiście środki masowego rażenia przekazem zauważyły wyłącznie dekret Jana Pawła II. Szkoda, że nasi koledzy z zaprzyjaźnionego portalu przegięli w drugą stronę i zauważyli z szerokiego grona tylko jednego papieża...

NRL nie jest medium, które przekazuje wszelkie informacje dotyczące Kościoła. Jest to portal o określonej tematyce i skierowany do pewnej grupy ludzi (której nie da się jednoznacznie określić). Nie jego zadaniem jest przedstawiać wszelkie informacje ze szczegółami. W tym wypadku ważna była wiadomość o dekrecie uznającym heroiczność cnót Piusa XII, a nie x. Popiełuszki, czy Jana Pawła II, tym bardziej, że Sługa Boży Pius XII figuruje jako patron NRL (by nie wspominać jak wielkim był papieżem - nie ujmując czci Janowi Pawłowi II). Nie trzeba też chyba przypominać tego, jak Pius XII przyczynił się do rozwoju ruchu liturgicznego (który niestety po jego śmierci został niejako uśmiercony przez posoborową reformę liturgiczną). Gdyby w "puli" podpisanych przez Papieża wczoraj dekretów nie znalazł się ten dotyczący Piusa XII, w ogóle informacja o rym by się na NRL nie pojawiła. Dodam jeszcze, że "środki masowego rażenia" mimochodem o Piusie XII wspomniały, ale głównie w tonie kontrowersji. 

No, ale liczy się, że reklama była  8)

Pozdrowienia dla Dextimusa!  ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #52 dnia: Grudnia 20, 2009, 18:11:33 pm »

Przypomina mi sie anegdota przytoczona przez Kisiela w jego "Abecadle". Grzegorz Fitelberg, dyrektor Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia po przyjściu na próbę orkiestry 6 marca 1953 r. zwrócil się do muzyków : "Panowie, proszę wstać. Dziś w nocy umarł wielki radziecki... kompozytor Sergiusz Prokofiew. Proszę uczcić minutą ciszy". Po minucie rzucil przez ramie do koncertmistrza: "Panie Wochniak, podobno Stalin też umarł"
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Grudnia 20, 2009, 20:45:25 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2009/12/wspierajac-kapana-wspierasz-pana-jezusa.html

Piękne zdjęcie p. Dextimus wyszukał:



Pozwolę sobie dodać:





Krzyż patriarchalny (jaki przysługuje arcybiskupom) - Jan Paweł II raz używał podobnego (znane zdjęcie, kiedy klęczy u wejścia do kościoła)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #54 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:35:36 am »

Czy zauważyli Państwo, że na KNO coraz mniej zdjęć "nadużyć", tudzież aktów apostazji? Czyżby moderna się bała Papieża? A może to SP już zaczęło oddziaływać także na NOM?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #55 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:43:12 am »

Czy zauważyli Państwo, że na KNO coraz mniej zdjęć "nadużyć", tudzież aktów apostazji? Czyżby moderna się bała Papieża? A może to SP już zaczęło oddziaływać także na NOM?
E tam, maja w kolko publikowac te same zdjecia ?  Ile razy mozna sie oburzac na Msze na lace.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #56 dnia: Grudnia 21, 2009, 13:48:35 pm »

Czy zauważyli Państwo, że na KNO coraz mniej zdjęć "nadużyć", tudzież aktów apostazji?
IMHO - nadużyć wystarczyło by na 3 podobne portale, tylko że autorzy nie dysponują raczej wolnym czasem, stąd informacji jest mniej... (ponadto chyba starają się chyba pokazać coś czego jeszcze nie było...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Grudnia 21, 2009, 16:02:25 pm »

A może to SP już zaczęło oddziaływać także na NOM?

Ciekawe spostrzeżenie, osobnego wątku warte. Coś w tym jest i zauważam, że minimalne oddziaływanie daje się zauważyć. (Osądzam m.in. po mszach transmitowanych przez TV choć to nie próbka obiektywna), a to chór coś tam zaśpiewa po łacinie, a to instrumentów perkusyjnych jakby mniej, a to pan kościelny uklęknie przed tabernakulum, i w homilii raz nawet słyszałem odniesienie się do Piusa X. Lekarstwo "Sumpontex"  ;)  działa, ale bardzo wolno, jak każdy psychotrop.   
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #58 dnia: Grudnia 28, 2009, 17:32:07 pm »

Czy zauważyli Państwo, że na KNO coraz mniej zdjęć "nadużyć", tudzież aktów apostazji? Czyżby moderna się bała Papieża? A może to SP już zaczęło oddziaływać także na NOM?

Nie, to raczej Redakcja KNO stara się być pozytywna. Kiedyś sobie pomyślałem, że poszukam jak ciężko jest znaleźć materiał do KNO w Internecie, w ciągu godziny miałem materiału na cztery wpisy, a klikałem tylko przez strony mojej "ulubionej" diecezji zachodniopomorskiej. Podobnie na Youtube, wystarczy parę wyszukań by wpaść na różne ciekawe materiały. Mam tylko wrażenie, że PT Redakcja ma już trochę dość pokazywania w kółko księży bez sutann, Mszy byle gdzie i na byle czym, pielgrzymów tańczących tańce i wyczyniających różne facecje itp. itd..
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #59 dnia: Grudnia 28, 2009, 17:42:12 pm »

Czy mógłby mi ktoś wreszcie wytłumaczyć w jaki to sposób Jan Paweł II przyczynił się do "obalenia komunizmu" ? Często jak czytam o Karolu Wojtyle pada takie stwierdzenie, tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się z jego rozwinięciem.
Sam fakt, ze Polak został Wikariuszem Chrystusa - sprawił, że Polacy odzyskali nadzieję na zmianę ("socjalizm z ludzką twarzą").


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!