Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:08:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 55 Drukuj
Autor Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości)  (Przeczytany 223168 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #75 dnia: Stycznia 14, 2010, 14:27:54 pm »

@ Romeck
Też chyba oglądałem film o którym Pan pisze.
O ile dobrze pamiętam, z zakończenia filmu jednoznacznie wynikało, że Pan Jezus wcale nie zmartwychwstał. I oczywiście nie miało to żadnego związku z tym, że film był produkcji izraelskiej.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #76 dnia: Stycznia 14, 2010, 17:57:45 pm »

Niestety skutek mamy taki, że zamiast komunizmu jest postkomunizm. Symboliczna tu była wspólna przejażdżka z prezydentem.
Przejażdżka odbyła się wbrew woli Ojca Świętego. Otóż podczas owego pożegnania na lotnisku doszło do takiej sytuacji, że od samolotu dzieliło Ojca Św. i p.Kwaśniewskiego ponad 200 metrów. JP II nie był stanie przejść takiego dystansu więc wsiadł do samochodu, prezio zaś musiałby pokornie podążać piechotą obok aby dokończyć ceremonię pożegnania zgodnie z protokołem. Ks. Dziwisz wpadł więc na pomysł zaproszenia Kwaśniewskiego, o co Ojciec Św. miał PRETENSJE do swojego sekretarza. Taką wersję tego wydarzenia przedstawił abp Mokrzycki w książce "Najbardziej lubił wtorki".

Nie widzę powodów, aby w takową wersję nie wierzyć. Wielokrotnie docierały do Polski głosy niezadowolenia papieża z wyników wyborów w 1993 i 1995 roku. Jestem posiadaczem książki "Prezydent Papież Premier. Oni zmienili świat", John O'Sullivan. Autor dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że działania Jana Pawła II i Regana były skoordynowane i konsultowane nie jeden raz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 19:59:54 pm wysłana przez emircoo » Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #77 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:27:28 pm »

"[...] a Jan Paweł II przebił ich duchowym osikowym kołkiem. "

Nie rozumiem tego fragmentu. Mógłby Pan rozwinąć to sformułowanie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #78 dnia: Stycznia 18, 2010, 18:10:57 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2010/01/odz-piotrowa-zaklinowana-o-koscielna.html

Zawsze wydawało mi się, że słowa " W każdym położeniu dziękujcie, ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie", czy jakoś tak, to św. Paweł powiedział ;) Więc jeśli Jan Paweł II też, to widocznie cytował... eh...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Stycznia 18, 2010, 18:38:37 pm »

Ks. Dziwisz wpadł więc na pomysł zaproszenia Kwaśniewskiego, o co Ojciec Św. miał PRETENSJE do swojego sekretarza.

Jestem gotów w to uwierzyć, ale nie w to, że w Polsce w wyniku obalenia komunizmu dzieje się dobrze. Proszę zobaczyć ilu ludzi kochających Polskę mówi: nie ma na kogo głosować. Osobiście przypuszczam, że to nie Solidarność, a masoneria obaliła komunizm.
Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie: czy jest obecnie naprawdę dobry kandydat na Prymasa Polski?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #80 dnia: Stycznia 19, 2010, 14:08:25 pm »

Jestem gotów w to uwierzyć, ale nie w to, że w Polsce w wyniku obalenia komunizmu dzieje się dobrze. Proszę zobaczyć ilu ludzi kochających Polskę mówi: nie ma na kogo głosować.

Niestety nie wyciąga z tego jedynie słusznego wniosku, że najwyższy czas pozbyć się demokracji.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Stycznia 19, 2010, 23:14:13 pm »

...bo pozbyć to się można legitymacji partyjnej. Z demokracją nie jest tak łatwo.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #82 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:02:16 pm »

O co chodzi z ostatnim wpisem an KNO (mam poblokowane filmiki, więc nie widzę nic...)
Apel Jasnogórski w Wigilię Wniebowzięcia NMP

http://breviarium.blogspot.com/2010/01/apel-jasnogorski-w-wigilie.html

???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #83 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:08:08 pm »

Krótko mówiąc wierni duzi i mali tańczą sobie robiąc "pociąg". Jaka muzyka leci niewiem bo nie mam dźwięku.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #84 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:13:17 pm »

Śpiewają sobie:
Polną ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek.
Dokąd idziesz mój malutki, idę do swej krasnoludki.


W kościele chyba.

W sumie nie jest najgorzej. Gorzej, jakby śpiewali inna wersję:

dokąd idziesz mój malutki? Wódki szukam, *****,wódki.  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #85 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:15:47 pm »

muzyka, słowa są takie.
Krasnoludek idzie do krasnoludki, przy czym po każdym wezwaniu ,że tak powiem robi się inne gesty.
Tak są starsi, młodzi, i duchowni którzy przeszli deformację,  zapomnieli gdzie są i co im robić nie wolno.
OOO bym zapomniał są też siostrzyczki w habitach, w tymże pociągu.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #86 dnia: Stycznia 26, 2010, 19:03:24 pm »

No comments... Jeśli już ktoś robi takie prymitywne zabawy, to nie można na polu, naprawdę? A nie w kościele...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #87 dnia: Stycznia 26, 2010, 19:49:35 pm »

Dziękuję ślicznie za streszczenie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #88 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:23:07 pm »

KNO: "Nasi czytelnicy wiedzą doskonale, że jedyną osobą, która ma władzę przyjęcia papieskiej "dymisji" jest nasz Pan Jezus Chrystus.I żadne papieskie oświadczenia, choćby najsolenniejsze, nie są w stanie tego zmienić. I Bogu dzięki."

Kan. 332 -
§ 2. Gdyby się zdarzyło, że Biskup Rzymski zrzekłby się swego urzędu, to do ważności wymaga się, by zrzeczenie zostało dokonane w sposób wolny i było odpowiednio ujawnione; nie wymaga zaś niczyjego przyjęcia.

Jeśli Papież sobie zażyczy, to może zrezygnować z urzędu.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #89 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:35:42 pm »

Tylko ze tu nie chodzilo o to ,czy moze sie zrzec, tylko o to na czyje rece to robi. Wbrew temu co napisal JPII ,nie ma takiej instancji , na rece ktorej mialo by sie to zrzeczenie odbyc. Papiez rezygnuje , rezygnacje sie oglasza i koniec.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2010, 20:43:35 pm wysłana przez max » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 55 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kronika Novus Ordo (nowości) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!