Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 08:05:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Spotkanie z katechistami - Orientamenti dla ekip katechistów - tom V
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Spotkanie z katechistami - Orientamenti dla ekip katechistów - tom V  (Przeczytany 10870 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Września 11, 2009, 16:59:26 pm »

(...) ale to zupełnie inny tom.
Szkoda. jeśli dało by się znaleźć fragmenty w obu tekstach - była by to ważna przesłanka za autentycznością książki z "Antyku". Tak - nadal będą twierdzenia, ze to nie są katechezy :/
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #16 dnia: Września 11, 2009, 18:22:09 pm »

Czemu? Wszak forum jest publiczne i można przeglądać. Musu pisania natomiast nie ma.

A ja przypuszczam, że chciał Pan po prostu odczekać, aż wszyscy zapomną, że notorycznie uchylał się Pan od odpowiedzi na stawiane Panu pytania...
A my i tak pamiętamy! ;)
Można wiedzieć o czym? ja niestety nie pomnę.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #17 dnia: Września 11, 2009, 18:26:32 pm »

Jak zwykle. Przypomnę Panu :

  Czy uważa Pan, że należy nawracać schizmatyków i heretyków ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #18 dnia: Września 12, 2009, 00:22:13 am »

A mi się podoba fragment o kotlecie dla męża!
No i w sumie... dobre te nauki (wspólne modlitwy w domu, pobożne wychowanie).
Więc -
JA CHCĘ DO DN, JA CHCĘ DO NEO, gdzie w Piekarach?!
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #19 dnia: Września 12, 2009, 02:52:44 am »

- oparta o neosongi gitarowe, Kikowe ikony, menory, chanukije, zymbolikę i tp.

Proszę uważać, bo podobne wypowiedzi przeciw DN mogą być interpretowane jako antysemityzm...  ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Września 12, 2009, 08:15:47 am »

- oparta o neosongi gitarowe, Kikowe ikony, menory, chanukije, zymbolikę i tp.
Proszę uważać, bo podobne wypowiedzi przeciw DN mogą być interpretowane jako antysemityzm...  ;D
Ależ nie może, tylko jest. Skoro "wiadomi mędrcy" zadecydowali, że dla nazbyt pobożnych gojów taka droga skanalizowania i spacyfikowania ich potrzeb duchowych jest najwłaściwsza i najbezpieczniejsza dla rządzących umysłami, to KAŻDA opozycja jest anty.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2009, 10:19:59 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #21 dnia: Września 12, 2009, 09:02:06 am »

Jak zwykle. Przypomnę Panu :

  Czy uważa Pan, że należy nawracać schizmatyków i heretyków ?
Naturalnie, byleby mądrze. Głupie nawracanie może więcej uczynić szkody niż nienawracanie. To samo zresztą dotyczy również pogan. I raczej miłością niż mieczem. Bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Września 12, 2009, 10:25:20 am »

Głupie nawracanie może więcej uczynić szkody niż nienawracanie.
No na przykład jak zagubiona dusza prominentnego gitarzysty basowego wpadnie w sidła "katechistów" z  kikokarmenatu, to rzeczywiście! Tylko, jeśli to jest "nawracanie", to NA CO ??? Bo nie na katolicyzm, to na pewno.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #23 dnia: Września 12, 2009, 15:09:26 pm »

Głupie nawracanie może więcej uczynić szkody niż nienawracanie. To samo zresztą dotyczy również pogan.


Zal dusze sciska, gdy sie to czyta.
Kogo, oprocz pogan, chcecie nawracac?

i na co?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #24 dnia: Września 12, 2009, 15:11:10 pm »

Głupie nawracanie może więcej uczynić szkody niż nienawracanie. To samo zresztą dotyczy również pogan.


Zal dusze sciska, gdy sie to czyta.
Kogo, oprocz pogan, chcecie nawracac?

i na co?
Panu tez by się przydało. Jest pan jednym z tych co sektyzują i heretyzują to forum.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Września 12, 2009, 15:45:16 pm »

Od braku odpowiedzi na pytania, poprzez wypisywanie różnych dosłownie głupot, do oskarżeń. Brawo - to tego uczą w Neo? Brrr....
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #26 dnia: Września 12, 2009, 15:49:20 pm »

Głupie nawracanie może więcej uczynić szkody niż nienawracanie. To samo zresztą dotyczy również pogan.


Zal dusze sciska, gdy sie to czyta.
Kogo, oprocz pogan, chcecie nawracac?

i na co?
Panu tez by się przydało. Jest pan jednym z tych co sektyzują i heretyzują to forum.
CO by mi sie przydalo?
Oboz reedukacyjny pod Panskim kierownictwem?
Ponownie zapytam. Czy zdaje sobie Pan sprawe, ze wyprano Panu mozg?
Nie bardzo potepiam, nawet katechistow. WYdaje mi sie, ze musieli miec w zyciu bardzo zle, jesli zgodzili sie na traktowanie siebie, jak uposledzonych umyslowo.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #27 dnia: Września 12, 2009, 17:54:28 pm »

Mam propozycję- nie zabierajmy głosu w sprawach na których się nie znamy.
A Pan Kałębasiak wątpię by znał się na psychologii, psychiatrii. Z tego co tu czytam, nie ma pojęcia również o Neokatechumenacie. I się wymądrza.
I jeśli pan twierdzi że nie potrzebuje nawrócenia, to jest pan w błędzie. Zaprzecza pan nauczaniu Kościoła.
Ja w przeciwieństwie do pana potrzebuję nawrócenia, potrzebuję, by mi przepowiadano Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Bowiem jestem grzesznikiem. I jedynie Dobra Nowina może mi  pomóc. Jeżeli pan tego nie rozumie, albo uważa że tego nie potrzebuje, to mi pana żal. Mam wrażenie że nie rozumie pan czym jest nawrócenie i nawracanie. Mam wrażenie, ze nie rozumie pan jaka jest misja Kościoła i czym On jest. Ale to nie moja sprawa.
Mogę tylko pomodlić się za pana.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #28 dnia: Września 12, 2009, 18:17:42 pm »

No wlasnie. "Nawrócenie" ma w teologii i duchowosci katolickiej dwa znaczenia i na tym nieporozumieniu buduja sylogizmy nawet w miare inteligentni neoni. W wielu dsykusjach juz sie spotkalem z tym rodzajem "argumentacji".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #29 dnia: Września 12, 2009, 18:53:56 pm »

No właśnie. "Nawrócenie" ma w teologii i duchowości katolickiej dwa znaczenia i na tym nieporozumieniu budują sylogizmy nawet w miarę inteligentni neoni. W wielu dyskusjach już się spotkałem z tym rodzajem "argumentacji".
Oczywiście ma Pan rację, z tym, że akurat typ przypadku "w miarę inteligentni" zupełnie nie współgra z "neonami" więc kładłbym to na karb tresury jaką oni tam przechodzą. Z automatu na słowo "nawrócenie" reagują jak ten pan "Zet".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Spotkanie z katechistami - Orientamenti dla ekip katechistów - tom V « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!