Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:47:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX  (Przeczytany 68240 razy)
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #195 dnia: Października 16, 2009, 11:36:05 am »

Pisze pan bzdury. Stolica Apostolska nigdy tej ważności nie negowała.

Motu proprio "Ecclesia Dei" Jana Pawła II z 2 lipca 1988
Cytuj
Spełniając ten czyn - pomimo formalnego upomnienia przesłanego przez Kardynała (3) Prefekta Kongregacji Biskupów 17 czerwca - abp Lefebvre oraz kapłani Bernard Fellay, Bernard Tissier de Mallerias, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta (...)
Źródło: http://www.fssp.pl/motu_proprio.pdf
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #196 dnia: Października 16, 2009, 11:37:20 am »

[
Cwaniactwo , drogi panie co za słowo. Może by je przypiąć pod , pod Episkopaty i innych biskupów

W dyplomacji liczy się spryt. Do takiej partii brydźa nie wystarczy sama uczciwość. Człowiek uczciwy ale naiwny łatwo może dać się wpuścić w maliny.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #197 dnia: Października 16, 2009, 11:44:07 am »

[
Cwaniactwo , drogi panie co za słowo. Może by je przypiąć pod , pod Episkopaty i innych biskupów

W dyplomacji liczy się spryt. Do takiej partii brydźa nie wystarczy sama uczciwość. Człowiek uczciwy ale naiwny łatwo może dać się wpuścić w maliny.

Dobrze że łapówki nie trzeba dawać.
Jeśli pan postrzega kościół jako bagno takie jak rząd gratuluje panu myślenia.
Papierz, Arcybiskup ,kapłan, powinien być czysty, a nie jak sprytny cwaniak który ręce po łokcie ma umazane w g.... 
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #198 dnia: Października 16, 2009, 11:45:05 am »

[A co z dotrzmaniem obietnicy dla Bractwa św Piotra, gdzie mają BISKUPA ?
Stolica Apostolska ma prawo z tym zwlekać nawet 100 lat, a ich obowiązkiem jest robić swoje i pokornie trwać w posłuszeństwie. Biskup zresztą nie jest im do niczego potrzebny. Nie mieli nigdy problemów z bierzmowaniami, święceniami kapłańskimi itd.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #199 dnia: Października 16, 2009, 11:45:52 am »

W dyplomacji liczy się spryt. Do takiej partii brydźa nie wystarczy sama uczciwość. Człowiek uczciwy ale naiwny łatwo może dać się wpuścić w maliny.
To jest odpowiedź na pytanie o biskupa FSSP ? Teraz twierdzi Pan, że rozłamowcy, założyciele Bractwa św. Piotra wykazali się naiwnością?

Panie Kochany! Jakieś tam podstawy sakramentologii znam.
Bardzo Pana proszę, aby czytał Pan uważniej. Napisał Pan wyraźnie: "Pisze pan bzdury. Stolica Apostolska nigdy tej ważności nie negowała." Po czym ja udowodniłem, że to Pan mija się z prawdą. Drugiego lipca 1988 roku, "Bernard Fellay, Bernard Tissier de Mallerias, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta" byli już biskupami.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #200 dnia: Października 16, 2009, 11:55:46 am »

To nie logika tylko demagogia FSSPX. Stolica Apostolska zawsze oceniała te święcenia krytycznie. Zniesienie ekskomunik tej oceny w żadnym wypadku nie zmieniło.
A jak miała oceniać? "to wspaniale, że Jego Ekscelencja zerwał rozmowy i wyświęcił bez zgody papieża biskupów. Cieszymy się, ze Kościół będzie miał aż 4 nowych biskupów'?

Proszę wskazać gdzie jest (i na czym polega) "demagogia FSSPX", żeby taki ćwierćinteligent jak ja mógł zrozumieć.

++++

Pisze pan bzdury. Stolica Apostolska nigdy tej ważności nie negowała.
To proszę przeczytać raz jeszcz  w "Eclesia Dei adflicta", jak określani są nowo wyświeceni biskupi. Papież użył słowa "kapłani" bo miał (On albo jego doradcy)  nadzieję, że da się ważność święceń podważyć.

Jeśli ma Pan jakieś dowody czy choćby poszlaki świadczące o złej woli abp. Lefebvra - to proszę je przedstawić.
Nigdy nie zarzucałem złej woli Arcybiskupowi. Uważam, że zabrakło mu zaufania, cierpliwości i dyplomatycznego cwaniactwa a otoczony był takimi a nie innymi doradcami. Zrobił to co zrobił w dobrej wierze, ale popełnił błąd.
To, ze arcybiskup nie maiła zaufania - to oczywiste. Po tym, jak potraktował go Paweł VI to nie dziwne. Trudno też nakazać cierpliwość komuś, kto "stoi nad grobem". "Dyplomatyczne cwaniactwo", a raczej taka reakcja na jego brak źle świadczy ale nie o arcybiskupie. Zapomina pan również, że Papież też miał doradców,  działania niektórych z nich trudno ocenić pozytywnie.

Skoro arcybiskup działał w dobrej wierze - to mowy nie ma o tym, ze (w jego przypadku przynajmniej) zaszła ekskomunika...

[A co z dotrzmaniem obietnicy dla Bractwa św Piotra, gdzie mają BISKUPA ?
Stolica Apostolska ma prawo z tym zwlekać nawet 100 lat, a ich obowiązkiem jest robić swoje i pokornie trwać w posłuszeństwie. Biskup zresztą nie jest im do niczego potrzebny. Nie mieli nigdy problemów z bierzmowaniami, święceniami kapłańskimi itd.
Jeśli FSSP jest spadkobiercą porozumienia z arcybiskupem (a oficjalnie jest) , to święcenia biskupie powinny mieć miejsce zgodnie z ustaleniami - w pierwszym możliwym terminie...

@Patryksługa - w Watykanie niezbędna jest dyplomacja, bo jest to między innymi stolica niepodległego państwa.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #201 dnia: Października 16, 2009, 11:58:27 am »

Dyplomacja ta,k nie cwaniactwo
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #202 dnia: Października 16, 2009, 12:04:20 pm »

ręce opadają jak to się czyta:

W dyplomacji liczy się spryt. Do takiej partii brydźa nie wystarczy sama uczciwość. Człowiek uczciwy ale naiwny łatwo może dać się wpuścić w maliny.
To jest odpowiedź na pytanie o biskupa FSSP ? Teraz twierdzi Pan, że rozłamowcy, założyciele Bractwa św. Piotra wykazali się naiwnością?

Panie Kochany! Jakieś tam podstawy sakramentologii znam.
Bardzo Pana proszę, aby czytał Pan uważniej. Napisał Pan wyraźnie: "Pisze pan bzdury. Stolica Apostolska nigdy tej ważności nie negowała." Po czym ja udowodniłem, że to Pan mija się z prawdą. Drugiego lipca 1988 roku, "Bernard Fellay, Bernard Tissier de Mallerias, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta" byli już biskupami.

Pisze pan bzdury. Stolica Apostolska nigdy tej ważności nie negowała.
To proszę przeczytać raz jeszcz  w "Eclesia Dei adflicta", jak określani są nowo wyświeceni biskupi. Papież użył słowa "kapłani" bo miał (On albo jego doradcy)  nadzieję, że da się ważność święceń podważyć.


pierwszy raz spotykam się z taką dziwaczną interpretacją, nie wiem czy nawet sławetny x. Grzechowiak upadł tak nisko by próbować podważyć ważność tych święceń. Proszę zajrzec do KPK'83 nr 1382 do którego odwołuje się MP JP2

KPK 1382 - "Biskup, który bez papieskiego mandatu konsekruje kogoś na biskupa, a także ten, kto od niego konsekrację przyjmuje, podlegają ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zastrzeżonej Stolicy Apostolskiej."

tu nic nie ma o nieważnosci swieceń
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #203 dnia: Października 16, 2009, 12:15:15 pm »

Dyplomacja ta,k nie cwaniactwo
Dyplomacja wymaga sprytu, czasem wręcz cwaniactwa...

pierwszy raz spotykam się z taką dziwaczną interpretacją, nie wiem czy nawet sławetny x. Grzechowiak upadł tak nisko by próbować podważyć ważność tych święceń. Proszę zajrzec do KPK'83 nr 1382 do którego odwołuje się MP JP2
Jak Pan zatem wytłumaczy słowo "kapłani" (w oryg. "sacredotes") w "EDa"? Przypominam - o konsekratorze "arcybiskup" (o współkonsekratorze milczy...). Podobnie w "Dominus Marcelus Lefebvre - o konsekrowanych mówi się tylko po nazwisku,nawet bez "Monsignior". Zatem Watykan rozważał negację ważności święceń...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #204 dnia: Października 16, 2009, 12:34:38 pm »


Jak Pan zatem wytłumaczy słowo "kapłani" (w oryg. "sacredotes") w "EDa"? Przypominam - o konsekratorze "arcybiskup" (o współkonsekratorze milczy...). Podobnie w "Dominus Marcelus Lefebvre - o konsekrowanych mówi się tylko po nazwisku,nawet bez "Monsignior". Zatem Watykan rozważał negację ważności święceń...

czemu tak piszą ? Bo do czynu, wg Watykanu zabronionego, przystępuje biskup i kapłani . Gdyby święcenia były nieważne, dostaliby exkomunikę np. za symulowanie sakramentu czy po prostu za akt schizmatycki

proszę nauczyć się czytać KPK
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #205 dnia: Października 16, 2009, 13:15:36 pm »

Wychodzi na to, że i Benedykt XVI jest demagogiem spod znaku FSSPX, bo przecież przynajmniej dwukrotnie potwierdził istnienie SWK.
Czy pan Mateusz mógłby rozwinąć wątek na temat domniemanego cofnięcia przez Jana Pawła II rzekomej ekskomuniki Arcybiskupa?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #206 dnia: Października 16, 2009, 13:24:40 pm »

Dobrze że łapówki nie trzeba dawać.
Jeśli pan postrzega kościół jako bagno takie jak rząd gratuluje panu myślenia.
Papierz, Arcybiskup ,kapłan, powinien być czysty, a nie jak sprytny cwaniak który ręce po łokcie ma umazane w g.... 

Też mnie to zmroziło. Zastanawiam się jakie kontakty z Kosciołem taką opinię na jego tematu u pana Mateusza wywołują, hm...
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #207 dnia: Października 16, 2009, 13:25:49 pm »

Wychodzi na to, że i Benedykt XVI jest demagogiem spod znaku FSSPX, bo przecież przynajmniej dwukrotnie potwierdził istnienie SWK.
Czy pan Mateusz mógłby rozwinąć wątek na temat domniemanego cofnięcia przez Jana Pawła II rzekomej ekskomuniki Arcybiskupa?
Benedykt XVI nigdy nie stwierdził, że w roku 1988 NIE złamano prawa. A o pośmiertnym cofnięciu ekskomuniki było niedawo głośno, mówił też o tym przełożony IBP. Dziwie się, że pan o tym nie słyszał.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 13:34:31 pm wysłana przez Mateusz » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #208 dnia: Października 16, 2009, 13:29:41 pm »

To, że o jakimś wydarzeniu było głośno w mediach to jeszcze wcale nie znaczy, że rzeczywiście miało miejsce. Ja w przeciwieństwie do Pana interesowałem się sprawą do samego końca czyli ostatecznego wyjaśnienia jej przez osobę, która była źródłem tej plotki.
Zapisane
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #209 dnia: Października 16, 2009, 13:37:34 pm »

To, że o jakimś wydarzeniu było głośno w mediach to jeszcze wcale nie znaczy, że rzeczywiście miało miejsce. Ja w przeciwieństwie do Pana interesowałem się sprawą do samego końca czyli ostatecznego wyjaśnienia jej przez osobę, która była źródłem tej plotki.
W przeciwieństwie ? Słuchaj Pan dość tych gierek i podgryzanek! Prowokować sobie może pan kogo innego. Nie zamierzam panu odpowiadać już na żadne pytania. Od tej chwili traktuję pana jak powietrze.
Jak tak dalej pójdzie to forum 'Krzyż' osiągnie poziom 'Gazety Woborczej'.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!