Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:02:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX  (Przeczytany 68179 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #135 dnia: Października 14, 2009, 13:20:26 pm »

Pani Murka zasłużyła sobie na poważanie i uznanie dużej części forumowiczów, w tym moje. Więc prosze łaskawie sobie darować chamskie wycieczki pod jej adresem, bo one zresztą głównie Panu wystawiają kiepskie świadectwo i obniżają wiarygodność tego co Pan pisze.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #136 dnia: Października 14, 2009, 13:22:56 pm »

Panie Mateuszu a może zacznie pan rozliczanie i wyliczanie swoich wad błędów a Księży Bractwa zostawi pan w spokoju.
Dajcie człowieka paragraf się znajdzie ! dlatego więcej pokory przez duże P. życzę panu by pan potraktował przysłowie o milczeniu za poważne.
Milczenie jest złotem , więc niech pan zostawi to co nie do pana należy , Wszechmocnemu on sam osądzi, on jest sędzą a nie pan Mateusz i jego wywody i wiedza . takie żeczy jak pan pisze można każdemu przyczepić. Ja znam , kilkaset osób i każda razem zemną ma coś na swoim sumieniu, bo człowiek tylko jest marnym pyłem. Człowiek ma dążyć do świętość , ale niestety ciągle upada. Proszę osądy i swoje zdanie pozostawić dla siebie, każdy jest na tyle rozumny że nie chodzi tam gdzie nie chce i nie słucha tego czego nie chce.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #137 dnia: Października 14, 2009, 13:25:54 pm »

@ Mateusz
Tak, obraźliwe. Proszę się nie zasłaniać zachowaniem innych użytkowników bo to Pan, w tym temacie, bez żadnego powodu, niesprowokowany uderzył w kobietę.

W sekrecie Panu powiem, że jestem Żydem i roznoszę tyfusa plamistego. Nie musi się, więc już Pan trudzić i wypytywać o mnie swoich znajomych, ani przeprowadzać "testu Kurskiego", aby dowieść mojego żydowskiego pochodzenia.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #138 dnia: Października 14, 2009, 14:09:01 pm »

@ Mateusz
Ma Pan absolutną rację, że jestem stronniczy i nie nadaje się na Moderatora. Niestety taki już mój los, bo co niby mam robić w sytuacji, gdy tłum probractwowych pieniaczy i ich rozhisteryzowane fanki codziennie wiwatują na mą część, głośno skandując: "Nie ma lepszego od moderatora naszego".

Nabroił Pan, a teraz się czepia wszystkich moderatorów. Proszę napisać co konkretnie, gdzie i u kogo się Panu nie podoba. Moderatorzy też ludzie czyt. pracują, śpią, odpoczywają.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #139 dnia: Października 14, 2009, 14:52:31 pm »

Zmierza, ale ostatnio jest ciągle ostro. Widzę tu podjazdową wojnę między zwolennikami FSSPX i tzw. Postindultowcami. Nie wiem, czemu to ma służyć, ale jak widać ciągle ten konflikt jest.

Też tego nie rozumiem. Każdy tradycyjny katolik powinien się cieszyć kiedy jest więcej miejsc gdzie Mszę Wszechczasów się odprawia. Nie ma wątpliwości, że Bractwo jest częścią Kościoła i nie jest w stanie formalnej schizmy, było to wyjaśniane nie raz, więc pomimo różnych wątpliwości nie można go tak traktować.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #140 dnia: Października 14, 2009, 14:57:45 pm »

Zmierza, ale ostatnio jest ciągle ostro. Widzę tu podjazdową wojnę między zwolennikami FSSPX i tzw. Postindultowcami. Nie wiem, czemu to ma służyć, ale jak widać ciągle ten konflikt jest.
Facet po prostu jest "wychowany inaczej" a "opcja" to raczej pretekst do zaistnienia medialnego. Tylko psuć krew jest w stanie. Zupełnie nie widzę merytorycznej przyczyny jakiegoś konfliktu "między zwolennikami FSSPX i tzw. Postindultowcami". Z punktu widzenia taktyki to już totalny bezsens. Jest jeden, liczny i okopany na swoich pozycjach wspólny przeciwnik, "ściek wszelkiej herezji" moderną zwany. Inne fronty to dywersja.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #141 dnia: Października 14, 2009, 17:17:38 pm »

Słyszałem, że jeden z nich jest poczciwy, tylko bardzo nieufny wobec Rzymu.
Jak nieufny wobec Rzymu to już wiem o którym kapłanie Pan mysli. Na bank chodzi o tego, który całkiem niedawno Mszę świętą w Bazylice św. Piotra odprawił.

Następną ciekawostką jest jego pobyt w Gabonie (...)
Nawet średnio oblatany w sprawach Bractwa tradycjonalista, wie że Gabon bardzo często robił za "kolonię karną". Szkoda, że wspominając ten epizod z życia księdza Karola, nie napisał Pan o jego znaczących osiągnięciach tam w Afryce. Niech Pan nas oświeci i powie jak to było z tym tajnym kołem filozoficznym? Już nie "ezoteryczne", już nie "nazistowskie", teraz tylko "jakieś tajne"? Słabiutko! Ta mrożąca krew w żyłach historia znacznie straciła na swojej mocy.
Nigdy jakoś nie pasjonowała mnie biografia księdza Stehlina, ale wiem jedno. Ksiądz Karol należy do "jastrzębi". Ksiądz Josef Bisig do "gołębi" i zdradził ś.p. Arcybiskupa w najdramatyczniejszym dla niego momencie, bo przecież za coś został tym szefem Piotrusiów. Ksiądz Karol został kapłanem w 1988 roku, a FSSP przecież nie powstało z niczego, więc nie dziwią mnie ewentualne problemy na linii Stehlin - Bisig tak jak nikogo nie dziwią tarcia na linii jastrzębie - gołębie pojawiające się w prawie każdej grupie ludzi.

32-letni Hiszpan Juan María Fernández Kron, który rzucił się z nożem (12 maja 1982 r.) na Jana Pawła II został wcześniej wydalony z (...)
Po pierwsze: Krohn, a nie Kron. Po drugie: takimi opowiastkami to nastraszy Pan jedynie gimnazjalistów, którzy nawet nie zadali sobie trudu, żeby przeczytać choćby jego biografię dostępną na Wikipedii. Przecież jego atak na Jana Pawła II to kamyczek do ogródka nie FSSPX lecz polskiego kleru i tzw. "opozycji demokratycznej".
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2009, 18:35:56 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #142 dnia: Października 14, 2009, 17:52:56 pm »

Panie Eligiuszu. Przestanie Pan walić takie texty??? Obraża Pan xiędza.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #143 dnia: Października 14, 2009, 18:05:31 pm »

Panie Eligiuszu. Przestanie Pan walić takie texty??? Obraża Pan xiędza.
Pan to napisał do mnie czy tak po prostu palce po klawiaturze Panu poskakały?
Jakie "texty mam przestać walić"? Kiedy zacząłem "walić takie texty"?
Niby w którym miejscu obrażam jakiegoś księdza?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #144 dnia: Października 14, 2009, 18:08:36 pm »

[Ksiądz Josef Bisig do "gołębi", a skoro zdradził ś.p. Arcybiskupa w najdramtyczniejszym dla niego momencie to może nawet był wtedy "kanarkiem" bo przecież za coś został tym szefem Piotrusiów.
Dlaczego w Panu tyle pogardy.Naprawde przykro sie to czyta.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #145 dnia: Października 14, 2009, 18:09:29 pm »

Ah rozumiem, ze użył pan sformułowania w swojej ostatniej wypowiedzi odnosnie x. Bisiga i FSSP w formie niewinnego zartu. Prosze się zastanowić co Pan pisze i jakie mogą być tego konsekwencje dla Pana i dla całego forum.

jakos nie zauważyłem, żeby ktoś obrazał FSSPX i księży z FSSPX, ale niestety zwolennikom FSSPX ostatnio zdarza się obrażać xięży którzy do Bractwa nie należą.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 18:12:06 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #146 dnia: Października 14, 2009, 18:22:28 pm »

[Ksiądz Josef Bisig do "gołębi", a skoro zdradził ś.p. Arcybiskupa w najdramtyczniejszym dla niego momencie to może nawet był wtedy "kanarkiem" bo przecież za coś został tym szefem Piotrusiów.
Dlaczego w Panu tyle pogardy.Naprawde przykro sie to czyta.

O jakiej pogardzie Pan piszesz???
O FSSPX można pisać "piusowcy" i pogardliwe to nie jest, to o FSSP można pisać "piotrusie".

W postach Pana Eligiusza żadnego obrażania x. Bisiga nie było, więc proszę nie straszyć jakimiś wyimaginowanymi konsekwencjami dla forum, bo to śmieszne.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #147 dnia: Października 14, 2009, 18:22:56 pm »

Ah rozumiem, ze użył pan sformułowania w swojej ostatniej wypowiedzi odnosnie x. Bisiga i FSSP w formie niewinnego zartu. Prosze się zastanowić co Pan pisze i jakie mogą być tego konsekwencje dla Pana i dla całego forum.

jakos nie zauważyłem, żeby ktoś obrazał FSSPX i księży z FSSPX, ale niestety zwolennikom FSSPX ostatnio zdarza się obrażać xięży którzy do Bractwa nie należą.

Jakie to moga byc konsekwencje dla forum ? Kuria zamknie ? Ksiadz Grygiel proces wytoczy ? Ks. Bisiga znam i szanuje (jesli nie za postawe w 1988 roku, to przynajmniej w 1999). Zapewniam, ze jego opinia o NOM w prywatnych rozmowach zaszokowalaby znaczna czesc tutejszych swieczko-ogarkowych forumowiczow. Gdyby zostal w FSSPX, to jakos specjalnie by sie nie wyroznial, odwrotnie niz wielu innych ksiezy z FSP - zwlaszcza tych bez zadnych uprzednich zwiazkow z FSSPX - ktorych uwazac mozna raczej za psooborowych konserwatystow niz tradycjonalistow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #148 dnia: Października 14, 2009, 18:26:16 pm »

[...]wielu innych ksiezy z FSP - zwlaszcza tych bez zadnych uprzednich zwiazkow z FSSPX - ktorych uwazac mozna raczej za psooborowych konserwatystow[...]

Trafił Pan idealnie w sedno!
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #149 dnia: Października 14, 2009, 18:30:02 pm »

Panie Mateuszu - dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.

Przyczepię się jednak do:
W ‘Najwyższym Czasie’ był kiedyś artykuł (o słynnym Żwirowisku), w którym napisano,  jak to ks. Stehlin był za młodu buntownikiem, który stracił wiarę i w Tradycji Ją odzyskał. Ładna historia, ale w innym miejscu ten sam ksiądz opowiedział całkiem inną historię, wg której do Tradycji zaprowadziło go mama, bo nie zgodziła się by przyjmował on (młody chłopiec nie jakiś wojujący hipis)  Komunię Świętą na rękę w parafii. O utracie wiary i subkulturowej przeszłości nic wtedy nie wspomniał… Czy kłamał , czy też może autorka tego artykułu z NCZ wymyśliła sobie tą historyjkę ? Nie wiem. Ale przecież żadnego dementi nie było później, a ks. Stehlin raczej ten artykuł czytał.
Akurat tu nie ma się do czego przyczepić: fakt, że "do Tradycji zaprowadziło go mama, bo nie zgodziła się by przyjmował on (młody chłopiec nie jakiś wojujący hipis)  Komunię Świętą na rękę w parafii" nie wyklucza faktu, ze w tym czasie akurat wiarę utracił. Artykuły mówią o innych aspektach tej samej sprawy. (chyba, ze coś źle zrozumiałem, albo Pan zacytował)

Następną ciekawostką jest jego pobyt w Gabonie (...)
Tu znowu - jedno mówi o przyczynach "zesłania" drugie o tym, co ks. Stehlin na "zesłaniu" robił. Gdyby nie był "wzorowym misjonarzem" nie zaszedł by w Bractwie tam, gdzie jest.

Nawet p. Tato już zdążył tu podobno jednemu panu grozić  ,rozwiązaniem siłowym’. Czy to przypadek ?
Panie Mateuszu - nawet ja miewam odruch, żeby czasem komuś przywalić - a należę do wyjątkowo spokojnych ludzi...

Powyższe wywody zawierają błędy logiczne, stąd się do nich mogłem odnieść.



Nigdy jakoś nie pasjonowała mnie biografia księdza Stehlina, ale wiem jedno. Ksiądz Karol należy do "jastrzębi". Ksiądz Josef Bisig do "gołębi", a skoro zdradził ś.p. Arcybiskupa w najdramtyczniejszym dla niego momencie to może nawet był wtedy "kanarkiem" bo przecież za coś został tym szefem Piotrusiów.
1) Nie była to zdrada. Nikt w FSSPX wierności abp. Lefebvrowi przecież nie ślubował(?).Było to pójście za głosem sumienia - cóż w tym złego? W takim zamęcie jaki dziś mamy - sumienie + Magisterium to jedyne co nam zostaje.
2) Pisząc "Piotrusiów" pisze Pan o Bractwie Kapłańskim. Więcej powagi proszę. (choć obraźliwe to chyba nie jest)

Nie jest to anologia do Piusowcy, bo tu było by "Piotrowcy" czy "Petryści" (to ostatnie jest zresztą w użyciu). Analogią musiało by być "Piusiki" - której to formy jakiem moderator nie radze tu używać...
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2009, 14:02:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Rozmowy doktrynalne: Watykan - FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!