Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 21:41:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Maria Valtorta
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Maria Valtorta  (Przeczytany 12865 razy)
kamilek
Gość
« dnia: Września 09, 2009, 17:04:28 pm »

.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #1 dnia: Września 09, 2009, 17:23:19 pm »

Ja raczej trzymam się z dala od podobnych ludzi. Nie mówię, że to jest coś złego, ale nie katolik nie ma obowiązku wierzyć w takie objawienia, a to, że raz dostała imprimatur, a potem poszła na index każe mi trzymać się z rezerwą. Jest wiele innych książek, co do których nie ma wątpliwości.

Podstawowa zasada - jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości to lepiej nie czytać - w to katolik nie musi wierzyć.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #2 dnia: Września 09, 2009, 17:41:47 pm »

Maria Valtorta: To tylko literatura
/.../
Pierwsze 4 tomy ukazały się w Wydawnictwie Pisaniego w latach 1956-59. Zaś 16 grudnia 1959 Dekret Świętego Oficjum wprowadził to dzieło na Indeks. W roku 1966 usunięcie przez Pawła VI artykułów 1399 i 2318 z Kodeksu Prawa Kanonicznego zniosło wymóg starania się o kościelną zgodę dla publikowania pism tego rodzaju. "Poemat Boga-Człowieka" został wydrukowany w całości i zdobył dużą popularność. Dlatego jeszcze dwukrotnie Stolica Apostolska musiała wyrazić swą negatywną opinię o rzekomo nadprzyrodzonym autorstwie książki.

W 1985 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, napisał w liście do kardynała Siri, arcybiskupa Genui: "potwierdzam słuszność potępienia dzieła Marii Valtorty i uważam za niepożądane jego rozpowszechnianie dla uniknięcia szkód, jakie dzieło to mogłoby wywołać u prostych ludzi."
W roku 1992 sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch Dionigi Tettamanzi zażądał oficjalnie od wydawcy włoskiego, aby na pierwszej stronie dzieła określono wyraźnie, iż "wizje i dyktanda, jakie są zapisane, nie mogą być uznane za mające pochodzenie nadprzyrodzone, lecz powinny być uważane za formę literacką, jaką autorka posłużyła się dla opowiedzenia po swojemu o życiu Jezusa".
http://kosciol.wiara.pl/wydruk.php?grupa=6&art=1035984478&dzi=1035894726&katg
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Września 09, 2009, 17:45:49 pm »

.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Września 09, 2009, 17:51:40 pm »

.
Zapisane
Agnieszka
adept
*
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #5 dnia: Września 10, 2009, 02:07:45 am »

Papież Pius XII poproszony o opinię w sprawie dzieła Marii, po przeczytaniu przedstawionego mu dzieła, odrzekł  - " Opublikujcie tę pracę w formie w jakiej została napisana .Nie ma potrzeby wydawać opinii o jej pochodzeniu." KTO PRZECZYTA TEN ZROZUMIE... " Dla mnie to dzieło, to wielki skarb. I innym czytającym to Dzieło życzę wielu duchowych doznań i pogłębienia swej wiary.Czytać te Pisma z otwartym sercem , to...
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #6 dnia: Września 10, 2009, 10:06:31 am »

Wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich są sprzeczne z wizjami p. Valtorty, a dotyczą tego samego tematu. Więc cóż...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #7 dnia: Września 10, 2009, 10:49:32 am »

"wiedziała wiecej niż Jan apostoł"
"To Przeogromna Ewangelia"

Te dwa cytaty świadczą o tym, że nie powinien... ba... nie może Pan czytać tej książki.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #8 dnia: Września 10, 2009, 13:23:08 pm »

"wiedziała wiecej niż Jan apostoł"
"To Przeogromna Ewangelia"

Te dwa cytaty świadczą o tym, że nie powinien... ba... nie może Pan czytać tej książki.
A ten z kolei, że mozna czytać:

Cytuj
Najgłębszy powód podarowania [wam] tego Dzieła jest następujący:

W czasach modernizmu, potępionego przez Mojego Świętego Wikariusza Piusa X, powodującego gnicie w postaci szerzenia się coraz to bardziej szkodliwych nauk, chcę, aby Kościół Święty, reprezentowany przez Mojego Wikariusza, miał dodatkowy materiał do zwalczania tych, którzy zaprzeczają:
_

- nadprzyrodzoności dogmatów;

 Boskości Chrystusa; Prawdzie o Chrystusie, Bogu i Człowieku, prawdziwym i doskonałym, jak przekazuje to wiara i historia (Ewangelia, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie i Tradycja);

 nauczaniu Pawła, Jana i Soborów: Nicejskiego, Efeskiego i Chalcedońskiego, jako Mojej prawdziwej nauce, którą ustnie przekazywałem;

 Mojej wiedzy nieograniczonej: Boskiej i doskonałej;

 Boskiemu pochodzeniu dogmatów o Sakramentach Kościoła jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego;

 powszechności Ewangelii, danej przeze Mnie dla wszystkich ludzi, oraz jej ciągłości aż do końca wieków;

 doskonałości Mojej nauki, która była taką od początku i nie ukształtowała się przez kolejne przemiany, lecz jako taka została dana: nauka o Chrystusie, o czasie Łaski, o Królestwie Niebieskim i o Królestwie Bożym w was. To Dobra Nowina, Boska, doskonała, niezmienna dla wszystkich spragnionych Boga.

 http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-038.html
 
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Września 10, 2009, 13:29:08 pm »

Znałem duchownego w Warszawie, który miał wszystkie książki Marii Valtorii i przekonywał mnie do ich prawdziwości. Ale ksiądz rok temu zmarł w wieku 93 lata. A książki rodzina jego wyrzuciła na śmietnik. Tak więć nie zdążyłem zapoznać się z tymi publikacjami
Zapisane
Agnieszka
adept
*
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #10 dnia: Września 10, 2009, 16:45:31 pm »

Na SANCTUS IE są dostępne
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Września 10, 2009, 17:18:50 pm »

A ja mam pozornie niezwiązane z wątkiem pytanie: Czy nikt z Państwa nie zastanawiał się, że te trzy dni (i zapewne i trzy noce) jakie Pan Jezus zapowiedział, że odbuduje świątynię swojego ciała i ten znak Jonasza (trzy dni i trzy noce w brzuchu ryby) skróciły się właściwie do jednego dnia i dwóch nocy?

Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #12 dnia: Września 10, 2009, 17:32:14 pm »

@ Waldemar
Jeśli wziąć pod uwagę, że kiedyś Mszę zmartwychwstania celebrowano w wielkosobotni poranek, to wychodzi jeszcze mniej ;)

@ Robert
Pan chyba nie zrozumiał... jeżeli ktoś porównuje objawienia prywatne zresztą przez Kościół nie zatwierdzone z Objawieniem - Ewangelią, to znaczy, że nie powinien w ogóle czytać zapisów jakichkolwiek objawień prywatnych do momentu gdy zrozumie czym objawienia prywatne są. Nic nie zmienia ten cytat, który Pan podał - to, że książki zawierając dobre elementy nie znaczy, że dobra jest całość. Jedna dobra połowa jabłka nie świadczy o tym, że druga nie jest zgniła.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Września 10, 2009, 17:37:09 pm »

@Kalistrat
Sugeruje Pan, że ten "ranek po sabacie" to był poniedziałek około 15-tej? :) Jaki więc jest związek z moim pytaniem?
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Września 12, 2009, 01:38:27 am »

.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Maria Valtorta « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!