Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 10:33:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Po przeczytaniu fragmentów lub całości, te objawienia oceniam jako:
prawdziwe - 1 (3,6%)
prawdopodobnie prawdziwe - 1 (3,6%)
przypuszczalnie nieprawdziwe - 2 (7,1%)
fałszywe - 18 (64,3%)
nie interesujące mnie - 6 (21,4%)
Głosów w sumie: 26

Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś?  (Przeczytany 26402 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 24, 2017, 13:37:39 pm »

(...) Można to naprawić, bo źródeł wiedzy nie udało się zniszczyć. Jak się chce. Najczystsze źródła są w Grzechyni.  Kłania się Wam: Maria z Agredy, Valtorta, Anna Dąmbska.

O jakie najczystsze źródła chodzi?  O te trzy wymienione kobiety i ich książki?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 24, 2017, 13:56:37 pm »

Co się odbergoglia w tym wątku ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 24, 2017, 14:58:47 pm »

Natrafiłem parę dni temu na taką stronę http://www.mbkm.pl/historia_kosciola.htm. I tom 1,  Wrogie doktryny -> Montanizm. Tak jakoś się mnie w tem wontku skojarzyło...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #33 dnia: Marca 24, 2017, 15:04:04 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja Zawsze Dziewica !!!

https://www.pdf-archive.com/2017/03/24/2017-don-guido-bortoluzzi-synteza-1/
Klikamy na link, przewijamy stronkę w dół i klikamy na: "Download original PDF file" i już.
Uwaga: Mam 59 lat, ale tekst ten był dla mnie szokiem. Przeczytałem go na raty, dopiero po 3 miesiącach. Tekst jest czysty, jest jak krystaliczna woda w górach. Wskakujesz, żeby się wykąpać i po chwili uciekasz, bo lodowata. Tekst jest błyskotliwy w kwestiach wiary i względem wszystkich dziedzin nauki, których dotyczy. Skok jakościowy właśnie ma się dokonać, i to by była właśnie ta wyczekiwana 7 Era w dziejach Świata.

Na chwilę obecną: Udało mi się sformatować tekst oryginalny "SYNTEZY" Ks. Don Guido Bortoluzzi tak, aby był łatwiejszy do przeczytania ze zrozumieniem. 16 stron posiada numerację, aby łatwiej można było wydrukować konkretną stronę. W oryginalnej lokalizacji były jeszcze zdjęcia.

SOLI DEO GLORIA -docent0
a faktycznie technik elektronik i mgr inż. Politechniki Śląskiej

Można zamieścić na forum php gotowe okienko, w którym przewija się oglądany pdf, ale jeszcze nie wiem jak to zrobić. Dla naszej wewnętrznej poczty 16 stron pdf-u było za duże i nie dałem rady Wam wysłać.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2017, 16:15:18 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #34 dnia: Marca 24, 2017, 16:27:41 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja Zawsze Dziewica !!!

Co to znaczy najczystsze źródła ???

To jest tytuł bardzo ważnego wypracowania, które powinienem napisać, a do tego potrzebny jest czas i natchnienie. Przedtem muszę zastanowić się co w istocie znaczą takie słowa jak:
1. Natrafiłem na wrogie doktryny jak montanizm (podane są 4 książki, to dobrze) ale trzeba teraz jeszcze znaleźć gdzie? i co z tego wynika?
2. Co się odbergoglia w tym wątku ?? Kompletnie tego nie rozumiem, nie znam znaczenia tej ksywy i  chwilowych odniesień.
3. Panie szanowny, przestań Pan wklejać te kocopoły. Nie rozumiem. To jest "Synteza" Ks. Don Guido Bortoluzzi, która liczy 16 stron A4 druku. O tym jest ten wątek, a wkleiłem źródło do dyskusji, bo być może ważne będzie jedno słowo. Teraz wiadomo o czym mówimy. 16 stron powinno być prostsze niż wersja szczegółowa, około 160 stron.
4. Może jeszcze zacznie Pan wrzucać tu inne codzienne "objawienia"?
Pewnie nie tu, ale tam gdzie kochają, lub chcą kochać BOGA Wszechmogącego. Chciałbym, żeby Duch Święty zawładnął całym ludem, żeby cały lud prorokował, a ziemia napełniona została znajomością Woli Bożej i Jego Potęgi. Ci, co zjednoczyli się z Bogiem, poddając całkowicie swoją wolę Woli Boga, żyją już życiem Boga, choć bez własnego udziału.
5. Księgi prawdy, puki co, pozostawiam specjaliście od 5-cio ramiennych gwiazdek w herbie.

Przedwstęp:
Kto o tym może wiedzieć? Znajomość rzeczy duchowych upoważnia do przywództwa duchowego, do kierowania ludźmi i jak widać i czuć jest darem raczej rzadkim.
1. Najpierw trzeba się dobrze urodzić, to znaczy w rodzinie katolickiej, praktykującej. Słuchałem z uwagą, od dziecka, opowiadań dziadków i wielu babci o życiu i Bożych cudach.
2. Trzeba trochę pożyć analizując co to jest prawda, a co kłamstwo. Przeżyłem śmierć socjalizmu ideologicznego w Polsce, niszczenie majątku narodu polskiego tak straszne, że pękały spiżowe serca dzwonów narodu, modernizm w kościele, który dewastuje materialnie i duchowo, śledziłem prawdziwe objawienia, które miały awarie i nagle się skończyły, bo wizjoner nie był posłuszny Bogu. Śledziłem zamordowane objawienia, jak Św. Katarzynki Szymon. Dowiedziałem się o zamachu na objawienie dane Św.P. o. Honoratowi Marcinkiewiczowi. (Wspomniany jest w googlach). Jako dziecko powiedziałem za dużo osobom  duchownym, po czym okradziono z materiałów źródłowych jedną siostrę zakonną w Krakowie. I Wy uważajcie, na Boże Tajemnice, żeby nie zaszkodzić prawdziwym prorokom przez swoją głupotę i nieumiejętność.
3. Żeby móc poznać Prawdę trzeba na pewno zachować pewną czystość w swoim sercu, dalej trzeba mieć Łaskę od Boga, czyli dar, darmo dany, aby się nim posługiwać, dla dobra dusz ludzkich. Czystość jest konieczna, bo sądzimy względem poziomu, stanu i jakości swojego serca. Dla „ziarenka grochu leżącego w rynsztoku” cały świat, to jeden rynsztok. Czy dusza ma łaskę rozpoznawania „czystych źródeł”,  dusza sama widzi, jak jej sądzenie wychodzi na co dzień.
4. Z mojego doświadczenia wynika, że ujawniona przez 'proroków' Wola Boża jest doskonała, wypełnia się całkowicie i dokładnie, choć z reguły nigdy ludziom nie pasuje. Prorocy są stąd, że Bóg chce obcować z człowiekiem i nie jest to zjawisko dziwne ani osobliwe, ale powszechne.
5. Strategia przetrwania, obowiązująca w świecie „medialnych autorytetów” (poznałem ją na wykładach z czegoś tam):
Większość osób zawodowo oceniających innych jest przeciętnymi ludźmi i skąd mają wiedzieć, jak jest. No to mówią dla swojego bezpieczeństwa, że geniusz nie jest geniusz. Geniusz bywa rzadko, więc mylą się tylko wyjątkowo. Jak geniusz się przebije, to mają gotowe usprawiedliwienie, że geniusz był zbyt genialny, więc go nie rozpoznali. Przykładowo pewne gremium kierownicze wielkiej korporacji (znane w literaturze) zrobiło sobie anonimowe badania i testy z przydatności do kierowania zespołami ludzkimi. Jak wyszło im u wybitnego psychologa, że są miernoty, debile i nie nadają się na kierownicze stanowiska w komplecie, to od razu znanego, fachowego psychologa zwolnili. Tak w praktyce szanuje się autorytety naukowe.
6. Prawdziwe źródło Żywej Wody jest wtedy, gdy udziela się w nim Sam Bóg. Obecność Boga zawsze uświęca, różna bywa tylko wielkość Jego Łaski, ze względu na cel w jakim została udzielona.
7. Dawno, dawno temu przeżyłem w kościele okres nagłego objawienia się kazań o „Małym Księciu”. Nagle wspominano we wszystkich kościołach geniusz Heideggera, Husserla, Kanta i innych pomiotów diabelskich. O Chrystusie ani słowa, a o Małym Księciu były całe, długie kazania. Ale z bajek, to ja zawsze byłem lepszy od panów w sukienkach. Poza tym czytałem całe fragmenty Starego Testamentu, a nie tylko od linijki do linijki. Stwierdzam, że Kant  z resztą bandy, z Sartre-m i Heglem w czołówce na pewno nigdy nie poznali mojego Kubusia Puchatka i nie skosztowali jego miodu. Nie wspomnę, że  najpewniej nie znają Tomka, Romka i Atomka, a z pewnością mają zrosty w mózgu, krótkie zwarcia w płatach i naukowe wodogłowie. Bunt przeciw Bogu im zasmakował i tak to jest zawsze, jak bierze się duże pieniądze za dzieło, które ma być fałszerstwem.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 01:42:19 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 24, 2017, 18:29:46 pm »


Co to znaczy najczystsza źródła ???


Przecież pan wcześniej napisał o najczystszych  źródłach, a teraz pyta o to?

(...) Można to naprawić, bo źródeł wiedzy nie udało się zniszczyć. Jak się chce. Najczystsze źródła są w Grzechyni.  Kłania się Wam: Maria z Agredy, Valtorta, Anna Dąmbska.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 24, 2017, 20:53:59 pm »

Panie szanowny, przestań Pan wklejać te kocopoły. Może jeszcze zacznie Pan wrzucać tu texty z tzw. Księgi Prawdy i inne codzienne "objawienia"? Chyba szanowny pomylił fora się mnie zdaje.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #37 dnia: Marca 29, 2017, 01:11:19 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Co to znaczy najczystsze źródła ?
Wstęp:
1/. Najczystsze źródła wypływają zawsze z Boga. Czysta Woda Bożej Łaski szczególnie obficie płynie w wyjątkowych czasach, kiedy Bogu na czymś „bardzo zależy”, a ludzie ostro się buntują. Właśnie nadeszły takie czasy.
2/. Widzicie chyba, że bez Bożej pomocy nie dam rady tego wytłumaczyć, tymczasem wkleję z Don Guido Bortoluzzi ważny cytat do zastanawiania się. Po nim powinienem opisać "Mistyczną naturę Kościoła Świętego".

Ksiądz Guido komentuje (11 str.): teraz człowiek, przeszedłszy ponowną ewolucję ze stanu dzikiego, w ogromnej części odkupiony w swych zdolnościach psychofizycznych, odzyskany, wskrzeszony ze stanu zwierzęcego, odrodzony przez Boga przez nieustanne akty uzdrowienia psychofizycznego na poziomie genetycznym, uzdolniony do poznawania i miłowania Boga dla częściowego odzyskania zdolności poznawczych i intelektualnych właściwych Człowiekowi w jego integralności, został wezwany do ‘ skoku natury ’, czyli do przejścia ze stanu natury widzialnej, odczuwalnej dzięki instynktom naturalnym, do stanu transcendentnego, niezwykle wrażliwego, uduchowionego, nadprzyrodzonego stanu dziecka Bożego, przyswajając sobie sposób myślenia i wyrażania się, jakim jest miłość, aby stać się dziedzicem Życia wiecznego w Komunii z Bogiem.

Rozumiecie, co tu pisze??? To jest kosmicznie wspaniałe, dlatego jestem przekonany, że pochodzi od Prawdziwego Boga, bo nie można przecież rozumem ludzkim ani anielskim pomyśleć niczego doskonalej do Boga. Nie można zachwycić się niczym bardziej niż  Bogiem. Spodziewam się nadejścia 7 ERY w dziejach świata, w której Bóg nie będzie już ukrywał swojej obecności, a natchnienia Boże dla każdego będą dostępne w wielkiej obfitości. .....
...
Co to znaczy najczystsze źródła ?
Jak rozpoznać najczystsze źródła?
Najpierwsza bajka dla dziecka, to ta o "Koguciku złotym grzebyku". Kogucik miał nauczyć się rozpoznawać głos swojego ojca i mamy. Rozpoznawać głos prawdziwego ojca i mamy, bo jest to głos najbezpieczniejszy. Nie zada śmierci kogucikowi. To bardzo ważne, rozpoznawać głos swojego ojca i matki. A Jan Paweł I powiedział, miał mało czasu, ale zdążył i powiedział: "-Bóg jest naszym Ojcem i Matką". Święty Bóg wysłał do Kościoła Świętego Ducha Swego, aby nam wszystko przypomnieć i o wszystkim pouczyć. Duch Święty jest Duchem wolnym i "WIEJE" kędy sam chce. Żyje w "Piśmie Świętym" i objawieniach "prywatnych", które ze względu na świętość Boga zawsze są niekończącym się dobrem dla całego Kościoła Świętego.

Protestanci mają tylko "Pismo Święte" wg własnego "dukania". My katolicy mamy "Pismo Święte" wg "dukania" ojców i świętych KK oraz Łaskę Bożą udzielającą się nam dziś przez Ducha Świętego w Świętych i błogosławionych. W końcu, mocą trwającej nieprzerwanie sukcesji apostolskiej, mamy Synów Bożych Kapłanów, Kościoła Rzymsko-Katolickiego, którym, na mocy "znaku sakramentu" posłuszny jest sam Bóg wylewając swoją Łaskę i realnie przebywając w ciałach Kapłanów.
Od księdza Piotra Natanka pochodzi najnowsza odtrutka na herezje protestanckie w Kościele Świętym: "Domy Chrystusa króla".
Modlić mamy się w swoich kościołach, bez alienacji. Jak w kościele się nie da, to po Mszy Świętej w "Domu Chrystusa Króla" czytamy dodatkowo, raz w miesiącu, Pismo Święte, a potem komentarze wyłącznie świętych i błogosławionych oraz mistyków z imprimatur. Do tego śpiewamy pieśni kościelne, bez użycia instrumentów szarpanych i bębnów zabronionych w liturgii. To takie przygotowanie do odrodzenia kościoła.
W praktyce potrzebne są:
1. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu ks. Wujka i Tysiąclecia.
2. Książka: Święty Tomasz z Akwinu "Złoty łańcuch".
3. Maria Valtorta "Poemat Boga-człowieka" ze skorowidzem "Poznać Ewangelię".
4. Śpiewnik pieśni kościelnych. Im starszy, tym ciekawszy.


Nie wolno nam cherbatkować i ciasteczkować spotkań, organizować oddzielnych Mszy Świętych poza kościołem parafialnym, żeby nie robić sekty. Nie wolno "dukać" od siebie, co jo myśloł, że Pan Bóg myśloł, jak to powiedzioł.

Ostatnio i dawno temu uczestniczyłem w "protestantyzujących" kółkach biblijnych w parafiach. Nie zdawałem sobie sprawy z przyczyny, że nie ma ludzi. Nie zdawałem sobie sprawy dlaczego na "Kółku biblijnym" doświadczam najgorszych koszmarów z lekcji języka polskiego w technikum elektronicznym. Eureka, i piorun uderzył w moją głowę, jak młodziutki kochany, starający się kapłan oświadczył, że super najważniejszy pan prof. w seminarium uczył go, jak ma "Kółko biblijne" prowadzić. 
W duchowym olśnieniu zrozumiałem:

Dusze ludzkie przychodzą na kółka biblijne i uciekają stamtąd, bo są permanentnie głodne, bo rozum ludzki zabija zasługi Chrystusowego Krzyża. Schemat wg Ks. Piotra zda egzamin.

Po co to napisałem? Bóg pochyla się nad swoją Oblubienicą, bo chce ją uleczyć i uwolnić od wrogów, którzy Ją gwałcą. Nadchodzi nowy początek "wiosna Kościoła". Królestwo Boże na Ziemi ma odrodzić się od Serc Ludzkich, w których się zacznie PANOWANIE BOGA NASZEGO, aby opanować cały świat. Jak CERKIEW CHRYSTUSA ZBAWICIELA w Moskwie była burzona po kawałku, tak KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY odrodzi się po kawałku. Zaczynajmy. Czasy Ostateczne właśnie nadeszły. Amen.

SOLI DEO GLORIA -docent0
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 07:07:49 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 07, 2017, 05:52:52 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Cenne jest dla mnie Forum Krzyż
warto wzmocnić tą nazwę
Forum: Krzyż Jezusa Chrystusa Pana naszego.
Wyczuwa się już dość dużo, z tego, jak wkrótce będzie. Oprócz cudownego planu nadzwyczajnej Boskiej interwencji sam Kościół:
po 1. powróci do swojego najpiękniejszego stanu sprzed ataku wilków przebranych w owieczki, i w psy pasterskie na Kościół; powróci do precyzji scholastyki; powróci do wszystkiego, co od początku chrześcijaństwa, do 1800 roku, było całkowicie zdrowe;
po 2. Kościół skorzysta z Objawień Bożych dawanych dla dobra Kościoła Świętego po dziś dzień. Jaki to jest brak wiary w uczonych profesorach, którzy wykombinowali sobie, że Bóg nie chce mówić i nie  obcuje ze swoim ludem, a wszystko, co ważne, już powiedział, więc milczy. To współcześnie jest najbardziej aktualny sposób głoszenia i najbardziej skuteczny w destrukcji Kościoła Świętego sposób przekonywania ludzkości o "ŚMIERCI BOGA". "-Bóg nie może mówić do swego ludu, po całym świecie, bo nie jest listonoszem". My wiemy, że jak będziemy godni przyjęcia Bożej Łaski, to Bóg bogaty w miłosierdzie, każdego godnego posiadania Ducha Bożego obdzieli w nadmiarze Swoją Łaską, a Sam nadal pozostanie bogaty, jakby nic nie dał. I cały lud będzie prorokować, będzie znał Boga z własnego mistycznego doświadczenia.
Tymczasem przypomnijmy sobie Mistyczną Naturę Kościoła Świętego, którego Głową jest Chrystus.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 14:39:25 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 21, 2017, 16:00:30 pm »

Muszę o tym wspomnieć, bo to trudne jest dla moich bliskich.

Bóg powołał Człowieka do Komunii z Sobą. Teraz i na Wieki Wieków! Po co? Co potem będzie, po naszej śmierci? Nie mamy być przecież małpkami w Niebie, siedzącymi za kratkami Niebieskiego ZOO, dla pewności Boga i Aniołów, żeby nie zrujnować Nieba, jak człowiek rujnuje teraz Ziemię.
Komunia oznacza zjednoczenie. Komunia z Bogiem oznacza zjednoczenie z Bogiem. W jaki sposób ma się zjednoczyć moja ułomna wola z Nieskończoną i Doskonałą Wolą Boga? Wiecznie panować może tylko jedna Wola, Wola Boża, nasza wola zaś pozostanie dobrowolnie przez nas wstrzymana na całą wieczność, dzięki czemu będziemy mogli uczestniczyć w Wewnętrznym Życiu Boga, ale bez własnego udziału. Będziemy mogli z bliska oglądać Doskonałe i Niepojęte Życie Boga. To dla dzisiejszych ludzi nie jest jeszcze dostatecznie zrozumiałe i oczywiste. Nie ufają Bogu. Nie rozumieją, że to On ich stworzył z niczego i troszczy się o każdego człowieka Doskonale, czyli nieskończenie bardziej niż najzdolniejszy człowiek kiedykolwiek, nawet już w Wieczności, będzie potrafił sam zatroszczyć się o siebie. Bóg pragnie, aby już nastała epoka Synów Bożych, w której objawienia Boga są wśród ludzi powszechne, a wstręt do grzechu jest wzmożony. W ten sposób liczba 100 dzieci rozmawiających w 2017 roku z Jezusem w Polsce, to zaledwie pierwociny Łaski, na którą oczekujemy. Czyż Kościół Święty o tym jeszcze nic nie wie i nic o tym nie mówi? Jedźcie od Grzechyni, nie musicie od razu do Ekwadoru. Oddajcie swoją wolę Bogu w żertwach ofiarnych:
1. Jako niewolnik Boga.
2. Za uświęcenie Kapłana Kościoła Rzymsko-Katolickiego i
3. Jako niewolnik Niepokalanego Serca Maryi
To jest prawidłowa droga i najbardziej chwalebna. Możemy uczestniczyć w widzialnie realizującym się planie Bożym. Wiadomo z Pisma Świętego, że wilki wdarły się do wnętrza Kościoła Świętego, dlatego najpierw kłaniajcie się Bogu, pomijając przy Nim kłanianie się człowiekowi. Stojąc przed Bogiem nie kłaniajcie się jednocześnie człowiekowi, który stara się zająć miejsce centralne w Kościele Świętym, należne jedynie samemu Bogu.
Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego! Nie więcej i nie mniej będziesz miłował, ale jak siebie samego. Amen.
P.S. W razie konieczności oddalenia śmierci od bliskich i w nagłych potrzebach jest szczególna możliwość: Nocna pielgrzymka pokutna z Kadzidła do Wykrotu (Polska-Kurpie)[stygmatyk śp.Stefan Gwiazda, śp.ks.Roman Hoppe fundator kościoła i klasztoru w Wykrocie].
Do przejścia jest 21km, w nocy, po równych drogach, odmawiając modlitwy pokutne i śpiewając psalmy.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 14:36:26 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 21, 2017, 16:52:11 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
i Maryja Zawsze Dziewica !!!
Zawsze Dziewica -to znaczy, że przed narodzeniem Pana Jezusa była dziewicą
i po narodzeniu Pana Jezusa jest Dziewicą!

Blisko Boga, to cuda dzieją się cały czas i jest to normalne. Widzimy wtedy, że świat ziemski jest słabiutki, a  świat pojęć, myśli  bardziej bogaty, choć Doskonałości Bożych nie pojmujemy jeszcze w przynależnych Jej wielkościach i proporcjach.

Szukałem najczystszej Prawdy i sama Prawda wyszła mi na spotkanie, jak Ojcu Bortoluzzi. Otwieram sobie stronkę christusvincit-tv, leci kazanie podczas Mszy Świętej, a w nim słyszę taki tekst:
....Ten drugi etap wędrówki ku Bogu śmiało można nazwać Etapem Szaleństwa Miłości Boga, gdzie Bóg postępuje tak wspaniałomyślnie, i czyni Siebie Takim na wieki.  Bóg jest Miłością! Cudowna definicja Boga:
-Czym jest Bóg?                       -Czego potrzebujesz?
Oto Jestem, mówi Bóg, Niebo jest u twego boku!
Oto Jestem, mówi Bóg, Miecz w twoim ręku!
Oto Jestem, mówi Bóg, brakujące Słowo w twoich ustach!
Oto Jestem, mówi Bóg, Który Jestem, na wyciągnięcie twojej ręki!

Drugi etap Etap Szaleństwa Miłości Boga, gdzie Bóg postępuje tak wspaniałomyślnie, i czyni Siebie Takim na wieki. Odwieczna nauka Kościoła Świętego brzmi:
-Tylko Bóg JEST. JA JESTEM -wszystko inne to tylko pył stworzenia. .....
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 14:38:04 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 23, 2017, 04:45:04 am »

Ojcostwo: Listy: Do uprowadzonego dziecka.
Drogie dzieci, szczególnie te, których serca są zranione przez ludzi.  Słuchajcie!   "-Po co ci tata? On nic nie warta!"
-powiedziała Babcia do mojej małej córeczki Kasi w R.P. 1997 i kazała Dziadkowi zanieść piasek na balkon, żebym w piaskownicy nie mógł z dzieckiem porozmawiać. Pisałem z tęsknoty te listy na tato.net/forum, ale dalej -na razie- się nie da, bo bity się pozacinały. A tam jest już blisko 200.000 wejść i ciągle to rośnie, nie wiadomo czemu. "-Ja wiem, po co jestem i dzieciom oszukanym mogę tłumaczyć, po co jest ojciec."
Na dziś mam wspomnienie bajki "O koguciku Złotym Grzebyku".
- Żeby przeżyć kogucik musi dobrze znać, dobrze rozpoznawać głos i słowa swoich rodziców. Nas, trochę starszych, też to dotyczy. Musimy bezbłędnie rozpoznawać Głos Boga w naszym sercu. Odróżniać głos Anioła Bożego, w przedsionku swojej duszy, od głosu istot z zakrytym obliczem. Ulubieńcy Boga od dawna twierdzą, że Dusze ludzkie były stworzone wcześniej niż świat fizyczny. Że każda z nich była stwarzana oddzielnie. Że każda jest warta więcej, niż cały wszechświat fizyczny (co akurat prosto udowodnić). Że liczba zbawionych dusz dokładnie wypełnia lukę po upadłych aniołach.
   To gdzie te dusze przebywają, co jeszcze się nie narodziły? -Na Łonie Boga! Tam poznają Miłość i Prawdę, tak, że rodząc się na Ziemi, rodzą się już całkowicie dojrzałe i ukształtowane. Wiedzą, czego chcą, co lubią i czego nie lubią. W sercu mają odciśnięte, że jest Miłość i że jest Prawda, bo doświadczyły tej rzeczywistości w Łonie Boga. Po urodzeniu pamięć duszy sprzed poczęcia jest z biegiem czasu coraz bardziej przyćmiona i niewyraźna. Ale przecież, przez całe życie, chcemy czegoś bardzo ważnego, niezbędnego, a tak naprawdę, jest to właśnie pragnienie Boga. Z pragnienia ciągłego odczuwania bliskości Boga, nieuświadomionego pragnienia, powstają potem wszystkie nasze szczegółowe pragnienia w późniejszym życiu.
 Słyszałem o tem od dziecka, ale najpiękniej zebrał wszystko do kupy Ks. Piotr Natanek na rekolekcjach kapłańskich. Kazania z rekolekcji kapłańskich macie gdzieś dostępne w mp4. Nawet nie zebrał, tylko osobiście, sam przemodlił i przekazał nam już zebrane, wedle Bożych rozkazów. On ma być tylko posłuszny Bogu. To Bóg jest wodzem i kieruje, choć wydaje się, że to człowiek rządzi i stąd te nieporozumienia. Mojżesz nie miał lekko, bo cały naród, ale tylko jeden, Bogu się sprzeciwiał. Na chwilę zostawmy ten problem, czy Wisłę można kijem zawrócić, żeby płynęła innym korytem, czy nie. Wierzę że, Mocą Bożą, można to uczynić, ale nie dozwól Boże, żeby było to konieczne, dla złamania zatwardziałych serc naszych. Tymczasem chciałem, byśmy zauważyli, że Bóg może mieć w bliskim planie powszechne uzdrowienie życia ludzkiego zapowiadane przez wielu proroków. W szczególności zwróćcie uwagę, że u Don Guido Bortoluzzi i obecnie JEST LOGICZNIE UZASADNIONE rozpocząć odnowę świata, że Bóg rozpocznie odnowę świata na bazie tego, co jest NAJCZYSTSZE, NAJDOSKONALSZE, NAJBARDZIEJ BOGU ODDANE. Takim matecznikiem może być Grzechynia, a wkrótce potem -cała Polska. Tak bym ...., ale to oznacza .... , to Bóg zapowiadał .....  i to jest powód do płaczu.
   W szczególności przypomina mi się Święty Józef. Bóg wybrał najlepszego, na Głowę Najświętszej Rodziny, bo gdyby był lepszy, to jego by wybrał. To zdanie jest dla tych, co są zazdrośni o Boże Łaski. I jeszcze jedno. Jak szatan szaleje przez opętaną, to sześciu komandosów nie daje rady wątłej kobiecie. Diabeł daje taką siłę. To jaką siłę może dać Bóg? Dotykałem Pustelni Niepokalanów i moim zdaniem, to Bóg ją buduje. Zdało mi się, jakoby żaden kamień nie leży tam tak, jak sam chciał, ale leży tak, jak mu polecono. O jakże nieszczęśliwi są ci, co zawzięcie walczą z Bogiem i swoim szczęściem na całą wieczność. Lepiej niech zdążą się jeszcze nawrócić. Amen.
Pytali się też Świętej Joanny d'Arc hetmani francuscy: -Co my mamy czuć, że ciebie Bóg wyznaczył, żebyś nami kierowała? Święta odpowiedziała: -Powinniście czuć ogromną wdzięczność do Boga!
-A skąd mamy wiedzieć, że to właśnie ty?
-Jak nie wiecie, to jakże chcecie być hetmanami?
Ostatnie słowo zawsze należy do Boga.
-A ty, co masz do powiedzenia?
-Bo też, z każdego swojego słowa zostaniesz rozliczony?
"-W dzień Sądu Bożego twoje własne słowa sądzić ciebie będą"

SOLI DEO GLORIA


« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 07:14:11 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 23, 2017, 16:44:44 pm »

Długo jeszcze będzie nas szanowny zanudzał tymi elaboratami?
Ostrzegam, to może się bardzo źle skończyć...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 23, 2017, 18:36:56 pm »

Była sobie dyskusja scholastyka z młodym demokratą:

-A ja mam argumenty! -mówi scholastyk
-A ja mam "Guzik" z napisem "STOP" i "KASUJ WSZYSTKO"

Enter

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Amen.
SOLI DEO GLORIA   - docent0  RCHK i ŻO

« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 07:15:55 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 30, 2017, 06:23:38 am »

-Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dziś od trzeciej w nocy nie mogę spać i narzuca mi się taka myśl, aby Wam coś opowiedzieć. Ja, mam nadzieję, jestem już po największym grzechu, jaki w swoim życiu popełniłem. Potem go opiszę. Myśl jest taka, że zraniłem Boga Ojca. Byłem w tej sprawie u spowiedzi, grzech mój szczerze wyznałem, postanowiłem się poprawić i pokutę naznaczoną wypełniłem. Grzech mam odpuszczony i więcej nie potrzeba się z niego spowiadać, ale to był mój największy grzech. Myśl w nocy, jak myślałem, przyszła taka, ze może Bóg Ojciec ma gdzieś bliznę po moim grzechu, choć już nie ma rany. Bóg mówił, że najmilsze mu są dzieci. Myśl przyszła taka, żeby być jak dziecko i poprosić jak prosi dziecko, żeby Bóg pokazał bliznę po ranie, żeby dziecko mogło  JĄ pocałować i żeby blizna więcej Boga Ojca nie bolała, przez całą Wieczność.

SOLI DEO GLORIA
Amen.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2017, 06:39:07 am wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!