Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 04:30:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Po przeczytaniu fragmentów lub całości, te objawienia oceniam jako:
prawdziwe - 1 (3,6%)
prawdopodobnie prawdziwe - 1 (3,6%)
przypuszczalnie nieprawdziwe - 2 (7,1%)
fałszywe - 18 (64,3%)
nie interesujące mnie - 6 (21,4%)
Głosów w sumie: 26

Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś?  (Przeczytany 26374 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Września 09, 2009, 09:56:17 am »

Pod adresem http://www.genesibiblica.eu/pol.html mamy informację:
Cytuj
(Ksiądz) Don Guido Bortoluzzi [-] w latach 1968 - 1974 otrzymał od Pana Boga 8 objawień odnośnie pochodzenia Ziemi i Człowieka. Dobroduszność i prostolinijność pozwoliły mu na śledzenie epizodów, które każdego wprowadziłyby w zakłopotanie, lecz widziane jego niewinnymi oczami, przedstawiają po prostu realia bez cienia chorobliwych podejrzeń.
Jest dostępny tekst wszystkich objawień po polsku: http://www.genesibiblica.eu/docu/genesi_1_pol.pdf

P.S. Sam jeszcze nie wiem, więc jeszcze nie odpowiedziałem.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
poor
adept
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1 dnia: Września 10, 2009, 13:09:03 pm »

Dotarłem do 49 strony, dalej się nie dało.
Siara, siara, siara.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 27, 2009, 11:33:20 am »

Ciekawe tłumaczenie, ale ja raczej pochodzę to tego sceptycznie. Nie wiem, czy jest to tak "do końca" zgodne z nauczaniem Kościoła. Mam poważne wątpliwości.

Cytuj
1. Adam, niepokalanie poczęty, został zrodzony ze zwierzęcia - samicy gatunku którego DNA pasowało do ludzkiego, choć było diametralnie różne.
2. Później ta samice urodziła Ewę (też niepokalanie poczętą).
3. Grzech pierworodny polegał na spółkowaniu Adama i samicy, z której został zrodzony i na urodzeniu się potomstwa (pierwszym był Kain), które zanieczyściło ludzki genom materiałem nie pochodzącym od pierwszych rodziców. Grzech pierworodny nie polegał na zrywaniu jabłuszek tylko był okropną nieczystością - zoofilią, a skutki mamy w naszych genach do dziś.
4. Abel był synem Adama i Ewy.
5. Córki Adama i Ewy brały za mężów nieczystych synów Adama - stąd to rozlazło się na całą ludzkość.
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 13:33:41 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 27, 2009, 12:28:17 pm »

Delikatnie mówiąc mało ortodoksyjne to to jest ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 27, 2009, 15:22:50 pm »

Powiem więcej - nadaje sie na powieść fantastyczno-trilerową!
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 27, 2009, 16:54:44 pm »

Pierdoły!

cytuj: 1. Adam, niepokalanie poczęty, został zrodzony ze zwierzęcia - samicy gatunku którego DNA pasowało do ludzkiego, choć było diametralnie różne.

3. Grzech pierworodny polegał na spółkowaniu Adama i samicy, z której został zrodzony i na urodzeniu się potomstwa (pierwszym był Kain), które zanieczyściło ludzki genom materiałem nie pochodzącym od pierwszych rodziców. Grzech pierworodny nie polegał na zrywaniu jabłuszek tylko był okropną nieczystością - zoofilią, a skutki mamy w naszych genach do dziś.



Jakaś perwera!
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 16:58:16 pm wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 27, 2009, 23:14:10 pm »

Pierdoły!

cytuj: 1. Adam, niepokalanie poczęty, został zrodzony ze zwierzęcia - samicy gatunku którego DNA pasowało do ludzkiego, choć było diametralnie różne.

3. Grzech pierworodny polegał na spółkowaniu Adama i samicy, z której został zrodzony i na urodzeniu się potomstwa (pierwszym był Kain), które zanieczyściło ludzki genom materiałem nie pochodzącym od pierwszych rodziców. Grzech pierworodny nie polegał na zrywaniu jabłuszek tylko był okropną nieczystością - zoofilią, a skutki mamy w naszych genach do dziś.



Jakaś perwera!
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 27, 2009, 23:15:57 pm »

- Babciu, widzialas moje pastylki, takie biale z napisem lsd ?
- Chrzanic pastylki, widziales smoka w kuchni ???
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 28, 2009, 10:30:43 am »

Zoofilia już jest. To ciekawe czy nie ma tam innych zboczeń.
Słusznie powiedziane że to perwera.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 28, 2009, 11:23:06 am »

Coś mi świta, że rozumienie grzechu pierworodnego jako grzechu seksualnego było przez Kościół potępione. Może ktoś lepiej pamięta?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 28, 2009, 11:27:52 am »

Cytuj
Adam, niepokalanie poczęty, został zrodzony ze zwierzęcia - samicy gatunku którego DNA pasowało do ludzkiego, choć było diametralnie różne.


Czy tym zwierzęciem może być szympansica? ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 28, 2009, 17:03:04 pm »

Moim zdaniem niestety mamy do czynienia z "czubkiem"...straszne to jest...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 28, 2009, 23:14:22 pm »

Coś mi świta, że rozumienie grzechu pierworodnego jako grzechu seksualnego było przez Kościół potępione. Może ktoś lepiej pamięta?
Być może podobne potępienia pojawiały się przy okazji kontrowersji antymanichejskich... O ile pamiętam, anatematyzmu wprost potępiającego taką tezę nie ma.

Wielu wybitnych teologów, w tym św. Augustyn i św. Tomasz z Akwinu, uważało, że jeden ze skutków grzechu pierworodnego, a konkretnie zaburzenie porządku w dziedzinie woli i pożądliwości, dotknął szczególnie dziedziny seksualnej.

Co do istoty samego grzechu pierworodnego: Św. Tomasz twierdził, że pierwsi ludzie zgrzeszyli pychą i nieuporządkowanym pożądaniem podobieństwa Bożego, zwłaszcza odnoszącym się do znajomości dobra i zła. Tanquerey natomiast uzupełnia, że Adam zgrzeszył dodatkowo przez nieuporządkowaną miłość ku swej małżonce (w tym znaczeniu, że jej nie ukarał, lecz wziął udział w jej grzechu), Ewa zaś - przez zgorszenie i niewierność.

Niech Pan przy okazji zwróci uwagę na to, że wspomniane przez Pana potępienie mogłoby dotyczyć chyba tylko współżycia z człowiekiem (Ewą), a nie z jakimś innym gatunkiem.

Tak czy owak dziwnie chora jest nauka tego księdza i oczywiście niezgodna z tekstem natchnionym.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 30, 2009, 11:22:57 am »

Dziękuję, Panie Bolt, nie mam więcej pytań.

Zamykam.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
docent0
uczestnik
***
Wiadomości: 134


Chrystus Król albo śmierć!

Ojcostwo: Listy do uprowadzonego dziecka.
« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 17, 2015, 23:52:11 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i
Niepokalanie Poczęta Służebnica Pańska Maryja
Matka Boga-Człowieka i nasza Matka!

Nie spodziewałem się, że będę mógł tu pisać. Raz napisałem coś na stronie naukowych racjonalistów i nagle okazało się, że to zwykli oszuści ze strefy duchowego mataczenia. Fajne kontrargumenty pokonali skutecznie guzikiem "skasuj" i drugim "zablokuj", potem w pobliżu znalazła się kolejna wypowiedź "słabego na rozumie, wierzącego katolika". I tyle było dyskusji z ich "Racjonalizmem".
Wątek ks Guido Bortoluzzi warto kontynuować, bo są bardzo ciekawe poruszenia w nauce. Mam około 56 lat i wiem już, że "historia nauki jest ciągle historią błędów", błędów w teoriach naukowych, w eksperymentach i interpretacji wyników badań naukowych.
Wobec Wiary w Prawdziwego Boga nauka nie może w niczym podskoczyć i lepiej żeby pozostawała w postawie klęczącej i to już na zawsze. Taki jest mój osąd w 2015 roku po narodzeniu Chrystusa. Te kilka lat, co może jest pomyłka, a może nie, to tylko jeszcze jeden dowód, jak trudno człowiekowi, nawet uczciwemu doliczyć choćby do 2000.
Nie mam gotowych materiałów, będę posty edytował po kilka razy. Na początek, dla mnie sensacja, z Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wielkiego_zderzenia . I co tam pisze:
"Teoria wielkiego zderzenia – aktualnie dominująca teoria naukowa starająca się wyjaśnić pochodzenie Księżyca."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geologia_Księżyca     
"Obecnie, teoria wielkiego zderzenia jest ogólnie akceptowana przez środowisko naukowe."

Moje hipotezy:

Patrząc po czasie powstania tych hipotez, wygląda mi na to, że Naukowa Nauka Współczesna zmałpowała pomysły od chorego umysłowo księdza Guido.
To moje Siostry i Bracia kochani, co by się dzisiaj działo jak ten ksiądz byłby 50 lat temu w pełni sił umysłowych.
Jakie dziś mieli byście teorie???                                                                                           ::)   :D   :-*



SOLI DEO GLORIA -docent0            Chrystus Król albo śmierć
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 22:07:27 pm wysłana przez docent0 » Zapisane
Soli Deo honor et gloria per Marjam!
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Geneza Biblijna - objawienia dane ks. Guido Bortoluzzi - czytał ktoś? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!