Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:26:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rewolucja w Kościele. Plebiscyt na prymasa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Rewolucja w Kościele. Plebiscyt na prymasa  (Przeczytany 3616 razy)
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« dnia: Września 08, 2009, 08:42:50 am »

Wtorek, 8 września (05:50)
Rewolucja w Kościele. Nuncjusz Józef Kowalczyk ogłosił wśród biskupów nieformalny plebiscyt na prymasa - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Metropolitę gnieźnieńskiego, który ma też prawo do tytułu prymasa, wybierze papież Benedykt XVI.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że dużym poparciem hierarchów cieszą się arcybiskupi Stanisław Gądecki i Sławoj Leszek Głódź oraz sam nuncjusz - czytamy we wtorkowej "Gazecie Wyborczej".
http://fakty.interia.pl/religia/news/rewolucja-w-kosciele-plebiscyt-na-prymasa,1364505

Nb. B XVI przywrócił tradycyjną stolicę prymasowską w Gnieźnie w miejsce przedziwnej jurydycznej konstrukcji JPII "kustoszowania" relikwiom.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1 dnia: Września 08, 2009, 08:44:42 am »

A jest jakiś biskup który jest nam bardziej życzliwy?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Września 08, 2009, 09:01:55 am »

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że dużym poparciem hierarchów cieszą się arcybiskupi Stanisław Gądecki i Sławoj Leszek Głódź oraz sam nuncjusz

co do osoby nr 3, to nie wątpię - ilu znajomych obsadził (i według jakich kryterjów ?) na stanowiska ordynarjuszy ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3 dnia: Września 08, 2009, 09:02:46 am »

Trzy kiepskie propozycje.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #4 dnia: Września 08, 2009, 09:04:16 am »

Prasowe pi*** kotka za pomocą młotka, czyli bzdury.
Przecież proces tworzenia "terno", czyli listy trzech nazwisk, jakie są przez nuncjusza przedstawiane Kongregacji ds. Biskupów zawiera również konsultacje z Konferencją Episkopatu.
BTW. Mianowanie abpa Gądeckiego abpem gnieźnieńskim z równoczesnym pozostawieniem go w Poznaniu byłoby powrotem do czasów zaborów i II RP, kiedy to też istniała unia obu archidiecezji.

+++
Rozumiem emocję, ale nad słownictwem proszę panować JP7
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2009, 11:00:41 am wysłana przez jp7 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Września 08, 2009, 09:23:17 am »

Aborcza promuje zawsze według własnych życzeń (no może poza Arcybiskupem Gdańskim). Ja niestety nie widzę jakiegoś mocnego kandydata na Autorytet Moralny Narodu. Ktoś o innych cechach, to byłyby kpiny z Polaków.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Września 08, 2009, 10:46:23 am »

eeee tam.
Kasia Wisniewska znowu sie dowiedziala czegos, co, albo sie nie stanie, albo o czym wszyscy juz dawno wiedza...
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #7 dnia: Września 08, 2009, 16:39:35 pm »

A niby jaki biskup w Polsce jest nam przychylny? Niby arcybiskup Wielgus miał taki być - no ale wyszło jak wyszło. W Polsce w zasadzie nie ma takich kandydatów (oprócz paru wyjątków i to głównie w starszym wieku).
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Września 08, 2009, 19:01:03 pm »

Już oczami wyobraźni zobaczyłem referendum w sali obrad plenarnych KEP: Czy chcesz by prymasem Polski został obecny nuncjusz abp Józef Kowlaczyk:
TAK, nie mam nic przeciwko.
 NIE, nie mam nic przeciwko.

:)

Ja stawiam na kard. Grocholewskiego.
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #9 dnia: Września 08, 2009, 19:05:45 pm »

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że dużym poparciem hierarchów cieszą się arcybiskupi Stanisław Gądecki i Sławoj Leszek Głódź oraz sam nuncjusz

co do osoby nr 3, to nie wątpię - ilu znajomych obsadził (i według jakich kryterjów ?) na stanowiska ordynarjuszy ?

Pewien bogaty człowiek miał rządcę, którego oskarżono przed nim, że trwoni jego majątek. Przywołał go do siebie i rzekł mu: Cóż to słyszę o tobie? Zdaj sprawę z twego zarządu, bo już nie będziesz mógł być rządcą. Na to rządca rzekł sam do siebie: Co ja pocznę, skoro mój pan pozbawia mię zarządu? Kopać nie mogę, żebrać się wstydzę. Wiem, co uczynię, żeby mię ludzie przyjęli do swoich domów, gdy będę usunięty z zarządu. Przywołał więc do siebie każdego z dłużników swego pana i zapytał pierwszego: Ile jesteś winien mojemu panu? Ten odpowiedział: Sto beczek oliwy. On mu rzekł: Weź swoje zobowiązanie, siadaj prędko i napisz: pięćdziesiąt. Następnie pytał drugiego: A ty ile jesteś winien? Ten odrzekł: Sto korcy pszenicy. Mówi mu: Weź swoje zobowiązanie i napisz: osiemdziesiąt. Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił.

:-)
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #10 dnia: Września 08, 2009, 19:07:31 pm »

Ja stawiam na kard. Grocholewskiego.

nazwisko już ma prymasowskie :)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #11 dnia: Września 14, 2009, 08:14:04 am »

Wg Rzepy duże szanse ma nuncjusz:
http://www.rp.pl/artykul/20,362150_Nuncjusz_biskupem_Gniezna__.html
 :(
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Września 14, 2009, 10:30:11 am »

nasz nuncjusz powinien budować struktury Kościoła na Marsie ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #13 dnia: Września 14, 2009, 21:53:50 pm »

W sierpniu abp Kowalczyk skonczyl 71 lat, wiec dlugo tym prymasem tez nie bedzie. Gorzej, ze osoba nieprzychylna nurtowi tradycyjnemu zostanie kardynalem i bedzie miala wplyw na wybor papieza.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #14 dnia: Września 14, 2009, 22:33:05 pm »

W sierpniu abp Kowalczyk skonczyl 71 lat, wiec dlugo tym prymasem tez nie bedzie. Gorzej, ze osoba nieprzychylna nurtowi tradycyjnemu zostanie kardynalem i bedzie miala wplyw na wybor papieza.

To akurat już nie jest problemem, bo jedna osoba w te czy wewte do tych 90% (jeśli nie więcej) jemu podobnych kardynałów to żadna różnica.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rewolucja w Kościele. Plebiscyt na prymasa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!