Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:05:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny odgłos Normalności
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Kolejny odgłos Normalności  (Przeczytany 8939 razy)
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 04, 2009, 18:50:37 pm »

Jak się baby nie bije
to jej wątroba gnije

 ;D 8) :P
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 04, 2009, 19:18:59 pm »


prawo chyba angielskie dopuszczało karcenie żony kijem, pod warunkiem że nie był grubszy o najmniejszego palca u ręki męża. To była taka klauzula gwarancyjna.

W 1410 sąd krakowski zawyrokował, ze można karać żonę "rózgą lub batem, ale nie innym narzędziem". Było też swoiste podkreślenie podobieństwa konkubinatu do małżeństwa w słowach: "karcił ją i bił jak własną żonę". K. Bracha, Nauczenie kaznodziejskie w Polsce późnego średniowiecza, s. 255
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 05, 2009, 10:20:03 am »

Fragment wywiadu, jakiego Onyszko udzielił "Super Expressowi":

-Jesteś piłkarzem, ale w swojej książce poruszyłeś wiele innych, pozasportowych tematów. Najbardziej dostało ci się za krytykę gejów.

-Książka liczy 280 stron, ale duńskie media sprytnie skupiły się na 10 linijkach, najbardziej chwytliwych z ich punktu widzenia. No i zaczęło się z tymi gejami. Tyle że ja się swoich poglądów nie wypieram. Nie znoszę gejów i już! Napisałem, że pochodzę z katolickiego kraju, gdzie tego typu postawy nie są szczególnie chwalone. No, naprawdę wkurza mnie, kiedy widzę dwóch facetów trzymających się za ręce albo całujących. Nie toleruję tego i mam nadzieję, że moje dzieci też nie będą. Zresztą nie jestem odosobniony. Polski prezydent ma podobne zdanie, a ja nie chcę się sprzeczać z moim prezydentem! W Danii tego typu małżeństwa są już dopuszczalne, a w Polsce nie i mam nadzieję, że nigdy nie będą.

Chwałcia temu piłkarzu!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny odgłos Normalności « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!