Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 26, 2020, 07:03:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
219008 wiadomości w 6321 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: 2.10.2009 - największy przekręt w Europie ???
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: 2.10.2009 - największy przekręt w Europie ???  (Przeczytany 28871 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:02:57 am »

Cytuj
KE nadużywa swojej pozycji w irlandzkiej kampanii przedreferendalnej?     
Jakub Woliński   
26.08.2009.
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej  w Irlandii opublikowało na swojej stronie internetowej oficjalną odpowiedź na stanowisko grupy „Farmers for No”, która nawołuje do głosowania przeciw ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Posunięcie to skrytykował Anthony Coughlan, lider Narodowej Platformy Badań nad UE i Centrum Informacyjnego (National Platform for EU Research and Information Centre), jako „wtrącanie się w irlandzki proces referendalny”.
W ubiegłym tygodniu w czwartek (20 VIII 2009) grupa ok. 50 farmerów, którzy utworzyli stowarzyszenie „Farmers for No”, zainicjowała kampanię mającą przekonać do głosowania przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu. Ich akcja odbywa się w opozycji do działań Irlandzkiego Związku Rolników (Irish Farmers' Association), którego członkami byli wcześniej. Oderwali się jednak od niego, gdyż ten propagował głosowanie na „tak” w sprawie Traktatu. „Farmers for No” sformułowali 5 zagrożeń, które ich zdaniem staną się rzeczywistością po wejściu umowy w życie. Wśród nich wymieniają: wpływ Unii na prawo dziedziczenia ziemi w Irlandii, zniesienie zasady jednomyślności co do podejmowania decyzji w UE, osłabienie siły głosu Zielonej Wyspy w Radzie UE, dążenie do przyjęcia Turcji do Wspólnoty, a także obawy przed znacznym zbiurokratyzowaniem polityki rolnej.

W odpowiedzi na te zarzuty małej grupy lobbystycznej, biorącej udział w kampanii referendalnej w swoim kraju dotyczącej Unii Europejskiej, zareagowało przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Irlandii. W jego oświadczeniu możemy przeczytać: „Stanowisko irlandzkiej grupy lobbystycznej (Farmers for No) w sprawie Traktatu Lizbońskiego i polityk UE, przedstawiane w dzisiejszej [21 VIII 2009 – przyp. aut.] prasie, są niezgodne z faktami i mylące. Reprezentują one całkowicie zniekształcony obraz rzeczywistości.”

Anthony Coughlan poza krytyką tego posunięcia, chce również pociągnąć do odpowiedzialności przedstawiciela KE w Irlandii, Martina Territta. Oprócz lidera National Platform for EU Research and Information Centre zareagował również Canon Ian Ellis, który jest wydawcą związanej z kościołem protestanckim „Church of Ireland Gazette”. Stwierdził on, że „Kwestionowanie poglądów jakichkolwiek grup biorących udział w kampanii przedreferendalnej powinno być prowadzone przez zainteresowane irlandzkie partie polityczne i nie powinno pochodzić ze strony instytucji europejskich.(...) Ponieważ ta debata dotyczy Unii Europejskiej, powinna ona zostać niejako 'za drzwiami'”.

Na mniej niż 40 dni przed referendum, które ma się odbyć 2 października, kampania w Irlandii nabiera tempa. Aktywnie zaangażowany jest w nią Pat Cox, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, obecnie dyrektor akcji „Irlandia dla Europy”. Podkreśla on znacznie głosowania w kraju, którego ludność stanowi mniej, niż 1% całej Wspólnoty dla całej Unii i dla samej Zielonej Wyspy. Dla Irlandii wybór między przyjęciem Traktatu Lizbońskiego albo jego odrzuceniem będzie miał „znaczenie naprawdę wykraczające ponad jedną generację”.

Swoje zdanie wypowiadają również przedstawiciele firmy Intel. Jim O'Hara, szef irlandzkiej gałęzi przedsiębiorstwa, powiedział, że „jeżeli po raz trzeci w ciągu 10 lat odrzucimy traktat europejski, musimy się liczyć z tym, że spowoduje to zamieszanie w umysłach inwestorów”.

Ostatnie badania opinii publicznej w Irlandii wykazały, że 54% uprawnionych do głosowania poprze w planowanym referendum Traktat Lizboński. Pomimo tego ostatnio pojawia się tendencja do zwiększenia ilości osób, które zwracają się przeciwko niemu. Z tego powodu firma bukmacherska Paddy Power zmniejszyła możliwości wygranej po wykupieniu zakładu na „nie” z 5 euro za każde postawione euro na 5 euro za każde 2 postawione euro.

Na podstawie: www.euobserver.com, www.ec.europa.eu, www.belfasttelegraph.co.uk, www.irishtimes.com, www.reuters.com, www.nationalplatform.org

A tutaj ciekawy film: http://www.youtube.com/watch?v=0rlE4idvN48
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 07:14:48 am »

Cóż, sam sobie napisze następny post, ale co tam ;D
Cytuj
"Traktat z Lizbony zostanie przyjęty"
W zaplanowanym na 2 października drugim referendum Irlandczycy ratyfikują Traktat Lizboński większością co najmniej 55% głosów - ocenił irlandzki minister ds. europejskich Dick Roche.

- Zjeździłem cały kraj wzdłuż i wszerz i dostrzegam wśród obywateli większe zaangażowanie, niż poprzednio - powiedział Roche podczas debaty zorganizowanej przez spółkę Thomson Reuters.

Tymczasem najnowsze sondaże pokazują, że na kilka tygodni przed referendum poparcie Irlandczyków dla Traktatu spada. Jak podał w piątek dziennik "The Irish Times", podczas gdy w maju za przyjęciem dokumentu opowiadało się 54% ankietowanych, to o obecnie tego zdania jest już tylko 46% respondentów.
Całość tu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Traktat-z-Lizbony-zostanie-przyjety,wid,11469982,wiadomosc.html?ticaid=18b57

Tytuł jest bardzo wymowny. Nawet jeśli za traktatem będzie głosowało mniej ludzi to i tak będzie on przyjęty.

Ale najlepsze jest to: Referenda z natury są bardzo trudnymi do opanowania zwierzętami Dick Roche
Może dlatego trzeba parę razy do nich podchodzić ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2075


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 07:45:49 am »

Tez to wlasnie czytalem.No niestety tak to wlasnie dziala.demokracja pieprzona >:(
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #3 dnia: Wrzesień 09, 2009, 13:22:20 pm »

Proponuję akcję różańcową na rzecz NO FOR LISBON w Irlandii
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 621


« Odpowiedz #4 dnia: Wrzesień 09, 2009, 15:02:25 pm »

Przyjęcie traktatu będzie tak na prawdę początkiem końca tego tworu, W momencie ,gdy  europejska wierchuszka otwierać będzie szampana i pić toasty za triumf ich budowla zacznie powoli i niewidocznie się rozpadać, aż trzaśnie tak,że nic z tego nie zostanie. Gdy oni to dostrzegą będzie już za późno. ZSRR też się rozpadło tak szybko i niespodziewanie ,że wszystkie mądre głowy sowietologów nie zdążyły nawet zaskoczyć "o co chodzi".
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1328

« Odpowiedz #5 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:32:46 am »

Zwolennicy traktatu otrzymali właśnie wsparcie ze strony Episkopatu Irlandii:

Cytuj
„Katolicy mogą bez zastrzeżeń i w pełnej zgodzie z własnym sumieniem głosować „tak”, popierając traktat lizboński” – oznajmił w liście do irlandzkich posłów wpływowy biskup Noel Treanor. Zaznaczył, że wyraża opinię władz całego Kościoła z prymasem, kardynałem Seanem Bradym na czele. Podkreślił, że traktat umocni europejską wspólnotę, a Kościół katolicki zawsze wspierał europejską solidarność. – Nie ma podstaw, by usprawiedliwiać głosowanie przeciwko traktatowi racjami religijnymi czy etycznymi – stwierdził.

http://www.rp.pl/artykul/25,364934_Biskupi_wsparli_zwolennikow_traktatu_.html
Zapisane
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #6 dnia: Wrzesień 18, 2009, 14:16:15 pm »

Szatan podszeptuje niektórym złe wybory ::)
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:51:34 pm »

Cytuj
Cała nasza siła w Was. Razem damy radę!
Główny cel akcji to dotarcie do irlandzkiego społeczeństwa i pokazanie im tego, co myślimy o Traktacie Lizbońskim. Czasu jest mało. Liczymy, że aktywnie wesprzecie nas w tej akcji.

Poniżej zamieszczamy listę irlandzkich portali. Wchodźcie na nie, rejestrujcie się i zamieszczajcie krótkie wpisy z linkiem do tej strony (http://saveeuropeireland.niepoprawni.pl/) . Tylko z Waszą pomocą może sie nam udac. Jesteśmy tylko zwykłymi blogerami i nie mamy przełożenia na żadne media. Z góry dziekujemy.

Lista irlandzkich portali (szukajcie też sami):

ogólnokrajowe:

http://www.boards.ie/
http://www.anphoblacht.com/
http://www.farmersjournal.ie/farming/index.shtml
http://www.emigrant.ie/
http://www.irishtimes.com/
http://www.belfasttelegraph.co.uk/
http://breaking.tcm.ie/irish.asp
http://www.irishexaminer.com/pport/web/irishexaminer/
http://www.independent.ie/
http://www.irishnews.com/index.asp?catid=5834
http://www.rte.ie/
http://www.metroireland.ie/
http://www.thepost.ie
http://www3.u.tv/news/
http://www.lepetitjournal.com/dublin.html
http://www.sbpost.ie
http://www.tribune.ie/
http://www.indymedia.ie/

lokalne:

http://dublinpost.com/
http://www.fingal-independent.ie/
http://www.northsidepeople.ie/
http://www.southsidepeople.ie/
http://www.galwaynews.ie/
http://www.advertiser.ie/galway
http://www.tuamherald.ie/
http://www.kerryseye.com/
http://www.kerryman.ie/
http://www.inkerry.com/
http://www.kilkennypeople.ie/
http://www.leinsterexpress.ie/
http://www.limerickpost.ie/
http://www.longfordleader.ie/
http://www.argus.ie/
http://www.drogheda-independent.ie/
http://www.mayonews.ie/
http://www.westernpeople.ie/
http://www.meathchronicle.ie/
http://www.offalyindependent.ie/
http://homepage.tinet.ie/~roscommonchampion/
http://www.roscommonherald.ie/
http://www.sligochampion.ie/
http://www.clonmelnationalist.com/
http://www.nenaghguardian.ie/
http://www.munster-express.ie/
http://www.waterford-news.ie/
http://www.waterford-today.ie/
http://www.westmeathexaminer.ie/
http://www.westmeathindependent.ie/
http://www.goreyecho.ie/
http://www.newrossecho.ie/
http://www.wexfordecho.ie/
http://www.wicklowpeople.ie/
http://www.wicklowtoday.com/
http://www.limerickleader.ie/
http://www.leitrimobserver.ie/
http://www.carlowpeople.ie/
http://www.anglocelt.ie/
http://www.clarechampion.ie/
http://www.clare.fm/
http://www.avondhupress.ie/
http://www.corkman.ie/
http://www.examiner.ie/
http://www.southernstar.ie/
http://www.nwipp-newspapers.com/DN/dnhomepage.php/
http://www.marinetimes.ie/
http://www.donegaldemocrat.ie/
http://www.tirconaill-tribune.com/

inne:

http://www.emigrant.ie/boards/cgi-bin/ultimatebb.cgi
http://www.onlinenewspapers.com/ireland.htm

Proponuję wchodzić na w/w portale i dodawać komentarze do wszelkich wiadomości (nieważne, czy związanych z w/w tematem, czy nie) oraz wklejać link do strony, która jest podana w notatce powyżej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #8 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:01:27 pm »

Dlaczego jest Pan przeciwko wejściu w życie traktaru lizbońskiego?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:02:45 pm »

Dlatego proszę Pana, że wiem co to jest komunizm i wiem co to jest utrata suwerenności.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #10 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:07:57 pm »

A proszę tak szczerze przyznać, czy ktoś z Państwa w ogóle czytał ten traktat? Podejrzewam, że nie, o zrozumieniu nie mówiąc. Z tym mają problemy nawet prawnicy.
Tak z ciekawości więc pytam: skąd Państwo wiecie, jakie będą jego konsekwencje jego wejścia w życie?

(z góry uprzedzam, że sam jestem jego przeciwnikiem)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:17:00 pm »

Sam dobrze Pan wie, ze praktycznie nikt go nie czytał. Ale byli ludzie, którzy go przeczytali i ci co go przeczytali mówia, ze jest zawiły i w wielu miejscach niezrozumiały. Wiele rzeczy tam zapisanych można rżnie interpretować. Poza tym sa jeszcze przypisy i przypisy do przypisów. Ja czytałem zestawienia odnośnie zapisów, które godzą w suwerenność każdego z członków Eurokołchozu. Poza tym uważam, że nas oszukano. Miało w Polsce być referendum w tej sprawie i nie tylko w Polsce zresztą. Jakoś nigdzie w Eurokołchozie oprócz Irlandii go nie było. Pytanie - DLACZEGO???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #12 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:22:01 pm »

Dlatego, gdyż w Polsce dominuje model demokracji pośredniej.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:25:36 pm »

A wie Pan, czym różni sie komuna od demokracji???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6394


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Wrzesień 29, 2009, 21:30:08 pm »

Dlaczego jest Pan przeciwko wejściu w życie traktaru lizbońskiego?

ja jestem przeciwnikiem dla zasady. Zasady walki z biurokracją i rozmywania władzy. Sytuacja, w której nikt nie rządzi, a decyzje podejmują się same w ramach konsultacyj między urzędnikami oznacza najgorsze jakościowo decyzje
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 16 IX
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: 2.10.2009 - największy przekręt w Europie ??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!