Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 10:31:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neon o skrutyniach na Drodze
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj
Autor Wątek: Neon o skrutyniach na Drodze  (Przeczytany 32873 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #60 dnia: Września 06, 2009, 13:56:48 pm »

To już chyba pani mówiła?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #61 dnia: Września 06, 2009, 14:07:23 pm »

To już chyba pani mówiła?
1). O takich przekrętach nigdy za wiele, zawsze przychodzi ktoś nowy i po nitce do kłębka zaczyna pogłębiać swą wiedzę a w rezultacie będzie się wystrzegał i omijał toto duuużym łukiem.
2). A wy w koło Macieju nie mantrujecie, że "biskupi wiedzą o wszystkim" itp banialuki?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #62 dnia: Września 06, 2009, 14:15:44 pm »

1. Rzeczywiście opisano tu Wielki Szu. ;)
2.Wiedzą -10 stycznia br. Benedykt XVI przewodniczył w Bazylice św. Piotra radosnej celebracji z okazji 40 lat Drogi Neokatechumenalnej w Rzymie. Obecni byli liczni kardynałowie i biskupi
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #63 dnia: Września 06, 2009, 14:42:33 pm »

Panie NP (dawny Heavy Drumer?)

Dobrze wiedzieć, ja pamiętałem jeszczę nazwę Kongregacja ds. Nauki Wiary, ale szczerze mówiąc nowa mi się podoba, bo kojarzy się z czystością doktryny.
"Kongregacja Nauki (i) Wiary" - to tylko efekt radosnych tłumaczeń. Podawałem dokument, w którym Paweł VI zmieniał nazwą "Świętej Kongregacji Świętego Oficjum" na "Kongregację (d/s) Doktryny Wiary". Innych nazw nie było

Ale o co dokladnie chodzi? Bo nie rozumiem. Działalność katechistów różnego rodzaju jest opisana w statutach i ktoś te statuty zatwierdził, przez wiele lat obserwował te formy dzialalnosci i jakoś na nie pozwala. Nie wiem do jakiego przypadku się Pan odnosi. Jak biskup nie zezwoli, to nie ma Drogi w diecezji, jak zaprosi to jest.
Statuty (może pan te inne niż opublikowany podesłać na priv?;))  nie nadają katechistom misji kanonicznej. Ani tym bardziej biskup sprowadzając "drogowców" - misja kanoniczną musi mieć każdy, kto chce w imieniu Kościoła nauczać czegokolwiek o religii. Nie dostaje jej instytucja (zresztą DN nie jest instytucją...) - a każdy konkretny katecheta czy katechista.

Nie będę rozpisywał się na forum, bo sam Pan to może sprawdzić. Podejrzewam, że przedyskutował Pan wszystkie już szczegóły, więc je Pan zna. Może się pan wybrać do arcybiskupa Nowaka lub Dziwisza  lub Nossola( w zależnosci od tego, gdzie w danej chwili przebywam- przepaszam, że tak nazwiskami, ale nie pamiętam wszystkich imion:) i się dowiedzieć.
Widzi Pan - ja znam z filmików, zdjęć  i opisów - Pan jest świadkiem naocznym. (abp Edward Nowak; Stanisławkard. Dziwisz; abp. Alfons Nossol - ale tu raczej bp. Andrzej Czaja, bo abp. Nossol przeszedł na emeryturę)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #64 dnia: Września 06, 2009, 14:43:59 pm »

1. Rzeczywiście opisano tu Wielki Szu. ;)
Od razu wielki! A to tylko mały Kikoś. Pajacyk pociągany zza sceny za sznurki.

Obecni byli liczni kardynałowie i biskupi
Licznik cytowań na ten bałamutny tekścik by nastawić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #65 dnia: Września 06, 2009, 17:02:08 pm »

na ten bałamutny tekścik by nastawić.

Znalazłem kolejny fajny "bałamutny" jak to pan określił:

Obecny Papież zetknął się z tą rzeczywistością już w 1974 r. jako profesor teologii w Ratyzbonie i pomógł w jej wprowadzeniu w Niemczech. Jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger zajmował się zbadaniem i zatwierdzeniem zawartości teologicznej katechez poszczególnych etapów neokatechumenatu.

http://www.radiovaticana.org/pol_RG/2008/giugno/08_06_13.html

oraz taki

bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski komentuje tygodniowy pobyt biskupów Europy w Ziemi Świętej. 170 biskupów ze wszystkich krajów europejskich, w tym 9 kardynałów, przebywało w Izraelu od 23 do 30 marca na zaproszenie Drogi Neokatechumenalnej.

http://www.episkopat.pl/?a=gazeta_show&id=405
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #66 dnia: Września 06, 2009, 18:43:19 pm »

... jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger zajmował się zbadaniem i zatwierdzeniem zawartości teologicznej katechez poszczególnych etapów neokatechumenatu ...
Hłe, hłe, hłe ... - nie miał nic lepszego do roboty?  Jeśli zbadał i zatwierdził, to czemu ciągle są tajne/poufne? Tak na poważnie, to zażądał regulacji prawnej tego [...], na co Kikoś poleciał z bekiem do Papieża a Ten skierował sprawę do Papieskiej Rady ds. Świeckich a ci to jakoś zaklajstrowali.

Cytuj
... mały Kikoś. Pajacyk pociągany zza sceny za sznurki.
- na szczęście tego nie kwestionują.
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2009, 18:45:17 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #67 dnia: Września 06, 2009, 18:49:23 pm »


 Jeśli zbadał i zatwierdził, to czemu ciągle są tajne/poufne? Tak na poważnie, to zażądał regulacji prawnej tego [...], na co Kikoś poleciał z bekiem do Papieża a Ten skierował sprawę do Papieskiej Rady ds. Świeckich a ci to jakoś zaklajstrowali.

Cytuj
... mały Kikoś. Pajacyk pociągany zza sceny za sznurki.
- na szczęście tego nie kwestionują.

Mam każde pańskie urojenie komentować? Może poda pan jakieś źródło swoich informacji,czy to kolejne pana wymysły?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
bartek2801
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Września 06, 2009, 19:14:53 pm »

To raczej Wy podajcie źródła swoich, bo jak na razie to niczego konkretnego nie widzę.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #69 dnia: Września 06, 2009, 19:19:43 pm »

Linków pan nie widzi?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
bartek2801
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Września 06, 2009, 19:39:50 pm »

Nie zauważyłem tym razem, za to Wy stale nie widzicie dokumentów Kościoła.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #71 dnia: Września 06, 2009, 20:17:06 pm »

Linków pan nie widzi?

Akurat ja nigdy NIE WIDZIAŁEM (na Forum Krzyż).
Nie wiem co to jest Droga Neokatechumenalna (znaczy sie wiem
z pyskówek na forum, ale to chyba wiedza dość specyficzna).

Czy mogę prosić o powtórne wklejenie?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #72 dnia: Września 06, 2009, 22:07:38 pm »

http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2009/january/documents/hf_ben-xvi_spe_20090110_neocatecumenali_en.html
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Września 06, 2009, 22:20:06 pm »

Pytanie było o DOKUMENTY a nie grzecznościowe wystąpienia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #74 dnia: Września 06, 2009, 23:10:13 pm »

W pan przypadku wystarczy mi podobne "wystąpienie grzecznościowe" potwierdzające pana urojenia.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neon o skrutyniach na Drodze « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!