Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 20:23:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 403908 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1005 dnia: Lipca 30, 2010, 19:04:21 pm »

http://www.skalka.paulini.pl/page,8.html to jest prawdziwy koszmarek. Dzisiaj to widziałam- dramat. Nijak nie pasuje do kościoła na Skałce i w ogóle...  :-\ Poza tym co to za ołtarz, skoro nie ma tam ołtarza, mensy ołtarzowej itp. No comments... niektórzy już nie rozumieją chyba, co to jest ołtarz, myślą, że to ta ozdobna ściana, na której jest tabernakulum...  :-X
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1006 dnia: Lipca 30, 2010, 19:06:42 pm »

Ogladnalem to juz kiedys dokladnie. Ohyda! Nadaje sie to tylko do wyburzenia. Zastanawiam sie co w tym miescie robi konserwator zabytkow, poza tym ze bierze pensje.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1007 dnia: Lipca 30, 2010, 19:10:38 pm »

Nie wiem co robi, ale wiem jedno- mam kolejny przykład do swojej pracy licencjackiej na temat tego, jak źle się chroni dziedzictwo kulturowe w Polsce  :P  ;) wojewódzki Konserwator zabytków był w jury, które wybrało ten projekt.  :-X
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2010, 19:38:44 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1008 dnia: Lipca 30, 2010, 21:55:42 pm »

samo to coś nie jest najgorsze, najgorszy jest sposob myślenia (?) człowieka, który napisał to: nowoczesną, piękną i funkcjonalną budowlą, umieszczoną na klasztornym dziedzińcu, która swoją artystyczną i teologiczną głębią uwypukli doniosły charakter majowej uroczystości.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1009 dnia: Lipca 30, 2010, 22:36:44 pm »

To jest najgorsze, czlowiek to czlowiek - glupi sie rodzi, glupi umiera. Jak Pan zobaczy miejsce gdzie te ohyde umiejscowiono to Pan zrozumie.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1010 dnia: Lipca 31, 2010, 00:33:45 am »

To jest najgorsze, czlowiek to czlowiek - glupi sie rodzi, glupi umiera. Jak Pan zobaczy miejsce gdzie te ohyde umiejscowiono to Pan zrozumie.
ja widziałem i nadal nie rozumiem...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1011 dnia: Lipca 31, 2010, 07:11:28 am »

To jest najgorsze, czlowiek to czlowiek - glupi sie rodzi, glupi umiera. Jak Pan zobaczy miejsce gdzie te ohyde umiejscowiono to Pan zrozumie.
ja widziałem i nadal nie rozumiem...
skad znam ten ból?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
solid
Gość
« Odpowiedz #1012 dnia: Września 10, 2010, 02:16:27 am »

Zawiercie, kościół NMP Królowej Polski.
Jedynie skromny krzyż na dachu wskazuje na jego przeznaczenie. Bez krzyża wygląda jak restauracja czy pawilon handlowy.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1013 dnia: Września 10, 2010, 12:04:15 pm »

swego czasu, gdzieś w latach reformacji szalejącej, katedrę w Utrechcie zajętą przez protestantów nawiedziła trąba powietrzna. nawiedziła ją tak skutecznie, że obecnie stoi wieża, potem długo długo nic a następnie ocalała część katedry z  domurowaną ścianą zamykającą bryłę. życzę trąby powietrznej temu kościołowi, bo, szczęśliwie, bryłę ma spójną, więc nic z niego nie zostanie.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #1014 dnia: Września 10, 2010, 12:22:11 pm »

U mnie na parafii od lat chodziła anegdotka, że miejscowy komunistyczny kacyk zgodził się na budowę kościoła komentując to  słowami mniej więcej takimi: niech budują, potem zamieni się to na halę sportową. Kościół wybudowano (a właściwie dalej go budują bo jeszcze nie jest dokończony) a najlepszą ilustracją jego wyglądu jest stwierdzenie, że  okrutnie szpeci on tylko blokowisko. Tak sobie czasami myślę, czy słowa kacyka (nawet jeżeli są fikcyjne) nie okażą się prorocze. W całym kraju takich kościołów jest mnóstwo. Co się z nimi stanie, jak pojawi się w Polsce zjawisko likwidacji parafii?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #1015 dnia: Września 10, 2010, 15:10:10 pm »

swego czasu, gdzieś w latach reformacji szalejącej, katedrę w Utrechcie zajętą przez protestantów nawiedziła trąba powietrzna. nawiedziła ją tak skutecznie, że obecnie stoi wieża, potem długo długo nic a następnie ocalała część katedry z  domurowaną ścianą zamykającą bryłę. życzę trąby powietrznej temu kościołowi, bo, szczęśliwie, bryłę ma spójną, więc nic z niego nie zostanie.
Nie można w ten sposób.W końcu jest to kościół, a w nim Tabernakulum z Najsswiętszym Sakramentem. Jedyna rada to wybudowac kościół w godnym kształcie, a ten rzeczywiście przerobic na pawilon handlowy.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1016 dnia: Września 10, 2010, 20:20:44 pm »

Nie można w ten sposób.W końcu jest to kościół, a w nim Tabernakulum z Najsswiętszym Sakramentem. Jedyna rada to wybudowac kościół w godnym kształcie, a ten rzeczywiście przerobic na pawilon handlowy.

dobry żart :|
 http://picasaweb.google.com/feminaarborea/BySobieKoscio#
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1017 dnia: Września 10, 2010, 20:34:15 pm »

zawsze lepiej biblioteka niz burdel... chociaz to watpliwa pociecha...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1018 dnia: Września 10, 2010, 20:36:35 pm »

widziałam też księgarnię, biurowiec i apartamentowiec przerobione z kościołów. to pocieszające czy wprost przeciwnie?
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1019 dnia: Września 10, 2010, 20:46:48 pm »

a ja widzialem jednoczesnie kosciol i supermarket - i co? i nic, signum temporis widac. a Jeszua? kogo to tam obchodzi... :(
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!