Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 19:58:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 403511 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #930 dnia: Września 04, 2009, 14:23:18 pm »

A to bestialstwo widzieliście?

Login to Photobucket 
Logging into album solekat205 : ugly church art to jak tytuł tego wątku!
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 14:32:17 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #931 dnia: Września 10, 2009, 22:40:16 pm »


http://www.parafia-borek.archpoznan.org.pl/wnetrze/n_boczna1.jpg


Okazało się, że obraz stoi na stole, przy którym stała skrzynka na ofiary. Na zdjęciu sprawiało to wrażenie biurka - na szczęście złudne.

Przepraszam!
Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #932 dnia: Września 12, 2009, 00:01:49 am »

Witam wszystkich!  :)

Przekopałem sporą część tematu i chciałem się  odnieść do kaplicy z basenikiem (1str), którą to tak bestialsko wszyscy obśmiali   ;)
Otóż, coś mi ona przypominała... sprawdziłem i okazuje się, że miałem racje. Ten kościół mieści się w Ziemi Świętej i jest zbudowany
nad domem Św. Piotra (obok można zobaczyć synagogę (czy raczej to co z niej zostało) w której nauczał Pan Jezus).
Bajorko może więc mieć jakiś wymiar symboliczny.





Zdjęcia z pielgrzymki do Ziemi Świętej katolickich konwertytów z USA (m.in. Scotta Hahna,Mike Aquili i Roba Corzine)
zorganizowanego przez Saint Paul Center for Biblical Theology.  :)

Kościół nie zachwyca, ale nie jest też typowym badziewiem.  :-X
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #933 dnia: Września 12, 2009, 22:39:51 pm »

Witam!

Kościół jest modernistyczny. Generalnie: niektóre kościoły modernistyczne da się podrasować, inne najlepiej rozebrać.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2009, 22:46:16 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #934 dnia: Września 13, 2009, 21:08:23 pm »

   Przykład z drugiej strony: Katedra Św. Piotra i Pawła w Genewie. Bardzo mi się podobała - pod względem architektury. Niestety, została przejęta przez protestantów i, nie oszukujmy się, zdemolowana przez nich. Nie ma ołtarza, a zamiast niego stoi stolik z Pismem Świętym, z którego czytał Kalwin. Pismo jest otwarte, ale zasłonięte plexą. Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie zbeszcześcić Takiej Relikwi i nie wsadzić palucha pod tą plexę...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #935 dnia: Września 15, 2009, 13:22:33 pm »

Na złonecie pojawiło sie takie cóś: http://wiadomosci.onet.pl/131650,21,0,pokaz.html

Najbrzydsze kościoły w Polsce...

Chyba zmałpowali z tego wątku ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #936 dnia: Września 15, 2009, 14:01:27 pm »

pod 1szem zdjęciem stoi: fot.: Piotr Kozanecki, Onet.pl.

i wszystko jasne :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #937 dnia: Września 15, 2009, 14:10:20 pm »

Dla mnie ciemne, jaśniej proszę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #938 dnia: Września 15, 2009, 14:11:47 pm »

autor zdjęć jest znany ze swych konserwatywnych przekonan. Mozna go latwo wygóglac
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
dexter
adept
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #939 dnia: Września 26, 2009, 14:56:13 pm »









proszę zwrócić uwagę na piękną symbolikę ołtarza  ;)
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #940 dnia: Grudnia 01, 2009, 16:54:51 pm »

Kościół Filipinów pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, zwany przez miejscową ludność "gofrem":

A to kościół św. Tomasza w Warszawie, określany jako "kościół św. Kaloryfera"  :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #941 dnia: Grudnia 01, 2009, 18:35:23 pm »

Czy ja śnię?  :o To coś, co przypomina kozła do skakania na wfie, to jest ołtarz? W oficjalnej kaplicy?? Myślałam, że posoborwiki sprawują tylko na polu na czymś takim, a tu widać nawet w kaplicy... gdzie to cudo?  :o
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #942 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:10:21 pm »

Ten filipiński już kiedyś był przy okazaji Bierzmowania i wtedy go broniłem:) teraz zrobię to rownież. To kościół przy mojej szkole, którą prowadzą Księża Filipini zresztą bardzo porządni ludzie, którzy pod wpływem rady parafialnej zdecydowali się wybudować tę budowlę:) kościoł jest stawiany od pona 20 lat i końca nie widać. No cóż w sumie trudno znaleźć jakieś konstruktywne argumenty które by przekonywały Was do tego, że ten kościół "nie jest taki zły":)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #943 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:11:55 pm »

Taa, kościół Filipinów w Radomiu... Było już o nim na Forum. Siedziba sekt neońskich i charyzmatycznohisterycznych. Nawy przypominają amfiteatr - ławki "schodkowo" schodzą w kierunku ołtarza-stołu (żeby "było lepiej widać" ?).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #944 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:35:30 pm »

Ten oltarz powyzej bardzo przasny, pasowalby do reklamy Ramy albo innej margaryny. Dolozyc tylko jakis ladny bochen chleba, w tle sloneczniki...
Zapisane
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!