Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:29:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401052 razy)
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #915 dnia: Sierpnia 27, 2009, 22:13:52 pm »

Eeeee, ignoranci. To po prostu symbol starotestamentowej drabiny dawidowej. - na poważnie, a dla żartu schody prowadzące na szczyt posoborowej głupoty architektonicznej.
/.../
Z drabiny dla wygody zrobiono schody... Poczekajmy zatem - za parę lat będzie winda prowadząca do nikąd.  ;D

/.../
(I nie "chcielnica" kochani - chyba żeby chcieli do niej skakać - a chrzcielnica, od chrztu)
No, tak... Literówka, ale ciekawa ;)
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #916 dnia: Sierpnia 28, 2009, 08:17:37 am »

po wczorajszym golądaniu wszystkich zdjęć w tym temacie miałem koszmary , na serio...

Proszę obejrzeć wieczorem film 'Cube', może architektura z tego filmu Pana rozluźni ;)

po tym co tu widziałem mogę uznać że "Cube" też wygląda jak Kościół
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #917 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:13:38 am »

Ja dalej sądze, że te schody to jest specjalna ambona dla Kiko ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
solid
Gość
« Odpowiedz #918 dnia: Sierpnia 29, 2009, 16:29:09 pm »

Estetyka garażowa:
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #919 dnia: Sierpnia 29, 2009, 16:32:01 pm »

Myślę, że to tymczasowa kaplica a kościół w budowie. Tak przynajmniej bywa.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
solid
Gość
« Odpowiedz #920 dnia: Sierpnia 29, 2009, 16:44:49 pm »

To jest na pewno tymczasowa kaplica, jednak kontrast estetyczny pomiędzy domem Bożym (nawet tymczasowym) a domem kapłana jest powalający. Widziałem niejedną tymczasową kaplicę bardziej godną tego miana, często było tak że stawiano godną kaplicę tymczasową, a plebanii nie było, księża mieszkali w blokach lub w sąsiedniej parafii. Tak było w mojej rodzinnej Nowej Hucie.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #921 dnia: Sierpnia 29, 2009, 17:08:03 pm »

Myślę, że mogę się zgodzić. Przypuszczam, ze kościół może się budować równocześnie z plebanią, tyle, że plebania jest mniejsza więc idzie szybciej, a proboszcz w tymvczasowe nie chce inwestować. Da się sprawdzić skąd to zdjęcie jest?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #922 dnia: Września 01, 2009, 18:56:57 pm »

A to bestialstwo widzieliście?

zwróććie uwagę na stary ołtarz pod spodem
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #923 dnia: Września 01, 2009, 19:19:19 pm »

Totem ???
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #924 dnia: Września 01, 2009, 19:54:38 pm »

A to bestialstwo widzieliście?
zwróććie uwagę na stary ołtarz pod spodem
Swarozyc.
ALe lebek ma utracony. Lezy obok, wiec to moze byc, jakby to napisac, sam nie wiem, jakas ...
A gdzie to diabelstwoi wstawiono, w ktorej parafii?
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #925 dnia: Września 01, 2009, 22:29:41 pm »

A to bestialstwo widzieliście?
zwróććie uwagę na stary ołtarz pod spodem
Swarozyc.
ALe lebek ma utracony. Lezy obok, wiec to moze byc, jakby to napisac, sam nie wiem, jakas ...
A gdzie to diabelstwoi wstawiono, w ktorej parafii?

Nie obrażajmy wyznawców Swarożyca... nie wydaje mi się, by nasi pogańscy przodkowie postawili swemu bożkowi tak ohydny posąg...
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #926 dnia: Września 02, 2009, 09:41:03 am »

No tak, ale tu nie ma żadnych elementów, które by wskazywały na to, że to kościół katolicki. Jakbyśmy się dowiedzieli, gdzie to jest, można by coś na ten temat powiedzieć...
Zapisane
dexter
adept
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #927 dnia: Września 02, 2009, 23:23:19 pm »

No tak, ale tu nie ma żadnych elementów, które by wskazywały na to, że to kościół katolicki. Jakbyśmy się dowiedzieli, gdzie to jest, można by coś na ten temat powiedzieć...

pewnie nie w Polsce...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #928 dnia: Września 03, 2009, 13:54:17 pm »

Właśnie, więc czy to nie jakiś kościół np. w Holandii przerobiony na muzeum sztuki współczesnej?
Z drugiej strony ta bryła z przodu wygląda trochę na coś co ma robić za posoborowy ołtarz.
A może to kościół środowisk twóczych? Skoro w Warszawie wyglądał jak wyglądał to jak dopiero wyglądać muszą na zachodzie!
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2009, 14:46:43 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #929 dnia: Września 04, 2009, 12:23:59 pm »

http://www.parafia-borek.archpoznan.org.pl/wnetrze/n_boczna1.jpg


(nie potrafię przenieść zdjęcia)


+++
Dodane
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 12:30:30 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!