Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:30:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401193 razy)
michal_k
Gość
« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 17, 2009, 21:46:45 pm »

A ja pomyślałem zobaczywszy to zdjęcie przed przeczytaniem postu, ze to jakiś kościół na zachodzie ....
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #136 dnia: Lutego 17, 2009, 21:58:30 pm »

Wygląda jak co najmniej jakaś dyskoteka, albo sala koncertowa :(
No ale gitarki i handklapsy RULEZ ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #137 dnia: Lutego 17, 2009, 22:08:10 pm »

Kościoły współczesne sprawiają, że ukochałam Anioły. Tam ich nie ma. Uciekam z bunkrów, z hal sportowych.....do kościołów.
Nic tak nie sprawia, że patrzę w górę, jak One właśnie, Anioły. Gdzie tam wlazłyście-pytam i uśmiecham się :) :)
Wszystko, co ziemskie przestaje mieć znaczenie.

Porządnego Krzyża z Panem Jezusem też nie ma. Są rury, skrzyżowane pręty, konstrukcje, instalacje.

Zauważyłam, że ta nowomoda zalała też cmentarze.
Krzyży brak... są macewy, listki, serca, skrzydła fortepianowe, harfy lśniące i kosmiczne kształty.
Nawet u kamieniarzy brak takich zwykłych krzyży.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #138 dnia: Lutego 17, 2009, 22:11:03 pm »

nie wiem, czy tu był omawiany kościół w Wesołej koło Warszawy - to parafia, ale mieszka tam wspólnota Chemin Neuf. To dzieło Nowosielskiego, i było od początku do końca w jednym koncepcie, ale zmienił się proboszcz i trochę pozmieniał: tu figurka, tam złota rama... zrobiło się "pobożnie", (a nie tam jakieś ikony, mozaiki)) ale symbolika poszła (w pobliski) las...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #139 dnia: Lutego 17, 2009, 22:15:14 pm »

Kościoły współczesne sprawiają, że ukochałam Anioły. Tam ich nie ma. Uciekam z bunkrów, z hal sportowych.....do kościołów.
Nic tak nie sprawia, że patrzę w górę, jak One właśnie, Anioły. Gdzie tam wlazłyście-pytam i uśmiecham się :) :)
Wszystko, co ziemskie przestaje mieć znaczenie.

Porządnego Krzyża z Panem Jezusem też nie ma. Są rury, skrzyżowane pręty, konstrukcje, instalacje.

Zauważyłam, że ta nowomoda zalała też cmentarze.
Krzyży brak... są macewy, listki, serca, skrzydła fortepianowe, harfy lśniące i kosmiczne kształty.
Nawet u kamieniarzy brak takich zwykłych krzyży.

Niestety Siostro, moderna (w szerokim znaczeniu) szaleje :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #140 dnia: Lutego 17, 2009, 22:30:10 pm »

Przepraszam OPena, ale z koszmarkiem posoborowym to mi się jednoznacznie kojarzy:


zresztą komentarz do fotki na flickr jest następujący "Gwiezdne wojny?"
Tylko krzyż to ratuje.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Lutego 17, 2009, 22:50:17 pm »

eee tam...zawsze mogło być gorzej...no i jest jeszcze br. Mariusz - zakrystianin, florysta, który ratuje często sytuację, przynajmniej w prezbiterium.
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #142 dnia: Lutego 17, 2009, 23:21:12 pm »


Porządnego Krzyża z Panem Jezusem też nie ma. Są rury, skrzyżowane pręty, konstrukcje, instalacje.


Ja chcę krzyż z normalnym Panem Jezusem, a nie istotą, która nawet nie przypomina człowieka, za przeproszeniem patykami, żabą, czy innym wymysłem artysty. Chciałbym, aby figurka (ew. obraz) Jezusa na krzyżu podkreślała, że On się stal rzeczywiście człowiekiem, a nie jakąś hybrydą.
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #143 dnia: Lutego 18, 2009, 00:22:08 am »

Ja chcę krzyż z normalnym Panem Jezusem, a nie istotą, która nawet nie przypomina człowieka, za przeproszeniem patykami, żabą, czy innym wymysłem artysty. Chciałbym, aby figurka (ew. obraz) Jezusa na krzyżu podkreślała, że On się stal rzeczywiście człowiekiem, a nie jakąś hybrydą.

A co Pan powie o tym "dziele"? Zdjęcie zrobione w Rzymie - nie pamiętam w którym kościele. Najsmutniejsze, że kościół to nie "nowoczesny" potworek, tylko przepiękny zabytek. Ale uwspółcześniony tego typu "ozdobnikami"...   >:(

Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #144 dnia: Lutego 18, 2009, 00:25:14 am »

Niemcy by powiedzieli że Polacy to nawet Jezusowi krzyż ukradli
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #145 dnia: Lutego 18, 2009, 00:34:35 am »

A jest Pani pewna, że to Pan Jezus? A skoro o Niemcach mowa, to może bardziej powinno się skojarzyć z osobą podnoszącą ręce przed egzekucją? Ja nigdy nie widzialem wizerunku Pana Jezusa w takiej dziwacznej pozycji!
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #146 dnia: Lutego 18, 2009, 06:15:13 am »

Kościół św. Mikołaja z Tolentino, Berlin



św. Mikołaj....



Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #147 dnia: Lutego 18, 2009, 06:18:09 am »

I jeszcze z Berlina wnętrze kościoła św. Marcina... cóż za "szlachetna prostota"
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #148 dnia: Lutego 18, 2009, 08:16:44 am »

Tak to jest, jak do projektowania kościołów bierze się "specjalistów" z IKEA.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
michal_k
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Lutego 18, 2009, 10:08:18 am »

A oto proszę Państw Holy Rosary Catholic church complex  (proj. THARAN Architects) 2000 - 04 St. Amant, Lousiana






Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!