Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:58:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401305 razy)
michal_k
Gość
« Odpowiedz #90 dnia: Lutego 16, 2009, 21:20:58 pm »

Kościół MB Częstochowskiej w Bydgoszczy tak jest zdaje sie zbudowany, ale tam się Tridentiny nie odprawia....
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #91 dnia: Lutego 16, 2009, 21:31:06 pm »

Biorac pod uwage ze w sasiedniej parafii odprawia sie NOM to ks rzeczywiscie stoi zwrocony na wschod - MB czestochowskiej w Częstochowie. W mojej parafii jeden ołtarz jest na wschód.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #92 dnia: Lutego 16, 2009, 21:36:07 pm »

Orientowana jest Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #93 dnia: Lutego 16, 2009, 21:43:29 pm »

A może niektóre przypadkiem wychodzą im zorientowane?  ;)
Zapisane
Konserwa
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #94 dnia: Lutego 16, 2009, 22:47:00 pm »

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś z Państwa spotkał się z kościołem wybudowanym po SVII, który jest orientowany - czyli jest zbudowany tak, aby kapłan odprawiający Tridentinę był zorientowany ad orientem ??
Poszukuje takiego kościoła od paru miesięcy i niestety nic nie znalazłem :(

W Nowogardzie (archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska) kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego (mój parafialny) jest zorientowany zgodnie ze stronami świata, oczywiście NOM jest sprawowany "na zachód", muszę się kiedyś podpytać proboszcza dlaczego nie postawił go odwrotnie;P
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #95 dnia: Lutego 16, 2009, 22:49:42 pm »

Kościół "Na Górce" w Krakowie Kurdwanowie jest ustawiony na wschód, ale tam się Tridentiny odprawić nie da. Zresztą proboszcz i inni księża są skażeni neonizmem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #96 dnia: Lutego 16, 2009, 22:51:31 pm »

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś z Państwa spotkał się z kościołem wybudowanym po SVII, który jest orientowany - czyli jest zbudowany tak, aby kapłan odprawiający Tridentinę był zorientowany ad orientem ??
Poszukuje takiego kościoła od paru miesięcy i niestety nic nie znalazłem :(

W Nowogardzie (archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska) kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego (mój parafialny) jest zorientowany zgodnie ze stronami świata, oczywiście NOM jest sprawowany "na zachód", muszę się kiedyś podpytać proboszcza dlaczego nie postawił go odwrotnie;P
Bo proboszcz jest przewidujący :P
za parę lat będzie tylko KRR więc wszystko bedzie ok ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #97 dnia: Lutego 16, 2009, 23:00:42 pm »

Bo proboszcz jest przewidujący :P
za parę lat będzie tylko KRR więc wszystko bedzie ok ;D
Marzenia...  ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #98 dnia: Lutego 16, 2009, 23:56:44 pm »

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś z Państwa spotkał się z kościołem wybudowanym po SVII, który jest orientowany - czyli jest zbudowany tak, aby kapłan odprawiający Tridentinę był zorientowany ad orientem ??
Poszukuje takiego kościoła od paru miesięcy i niestety nic nie znalazłem :(

Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Tyle tylko, że tam nie dałoby się chyba sprawować tridentiny - nowy ołtarz stoi tak blisko krańca podwyższenia, że ksiądz "tyłem do ludzi" by się nie zmieścił. No więc księża odprawiający NOMa stoją przodem na zachód.

_________

Cytuj


Niech Państwo zwrócą uwagę - tutaj versus Deum się jednak da stanąć! Tylko, że ten ksiądz chyba nie odprawia Mszy...
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #99 dnia: Lutego 17, 2009, 12:08:43 pm »

W komży... raczej na pewno nie.
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #100 dnia: Lutego 17, 2009, 12:27:37 pm »

Przed nami kolejny kościół - tzw. Wotrubakirche - kościół p.w. Trójcy Przenajświetszej - w Wiedniu (arch. Fritz Wotruba) - 1974 - 76




Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #101 dnia: Lutego 17, 2009, 12:35:13 pm »

Widząc coś takiego nie dziwię się, że biskupom austriackim wali się we łbach ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
michal_k
Gość
« Odpowiedz #102 dnia: Lutego 17, 2009, 12:42:06 pm »

Kościół NSPJ w Monachium 1997 - 2000 r.

To jest budynek w budynku, gdzie zewnętrzna "obudowa" ma takie ogromne wrota, tak, że cała ściana frontowa sie moze otworzyć.





« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 13:11:38 pm wysłana przez michal_k » Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #103 dnia: Lutego 17, 2009, 13:06:48 pm »

Paryż, kościół Notre-Dame de l'Arche de l'Alliance






Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #104 dnia: Lutego 17, 2009, 13:09:22 pm »

Zastanawia mnie, czy kościoły na zachodzie są już tak sprotestantyzowane, że nie ma w nich Krzyża z Chrystusem, czy też tak daleko zaszedł już ekumenizm, że Chrystus na Krzyżu nie jest potrzebny zachodniemu "katolikowi"??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!