Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:31:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401097 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 16, 2009, 14:03:21 pm »

Pytanie, ktore zdjecie brasilijskiej katedry jest aktualniejsze: to z katolickimi lawkami czy ogrodowymi krzeslami  ;D
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 16, 2009, 14:03:31 pm »

Oakland - USA - Nowa Katedra Christ the Light.




Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 16, 2009, 14:05:13 pm »

Inwestycja nowej katedry kosztowała 187,5 mln dolarów.....
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 16, 2009, 14:09:02 pm »


Ladna fabryka  ;D
Stara katedra zostala zniszczona w trzesieniu ziemi
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 14:15:55 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 16, 2009, 14:15:26 pm »

Niedobrze mi się zrobiło.
 :(
Chyba już nie będę zaglądać do tego wątku.
Zapisane
Dono
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 16, 2009, 16:20:36 pm »

Pytanie, ktore zdjecie brasilijskiej katedry jest aktualniejsze: to z katolickimi lawkami czy ogrodowymi krzeslami  ;D

Oczywistym natomiast jest fakt brzydoty brasilijskiej katedry. Spod ołówka zaprzysięgłego marksisty-komunisty, jakim jest Oscar Niemeyer(od 64 lat członek Komunistycznej Partii Brazylii) nie mógł wyjśc piękny budynek sakralny
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 16, 2009, 16:24:24 pm »

Pytanie, ktore zdjecie brasilijskiej katedry jest aktualniejsze: to z katolickimi lawkami czy ogrodowymi krzeslami  ;D
Oczywistym natomiast jest fakt brzydoty brasilijskiej katedry. Spod ołówka zaprzysięgłego marksisty-komunisty, jakim jest Oscar Niemeyer(od 64 lat członek Komunistycznej Partii Brazylii) nie mógł wyjśc piękny budynek sakralny
Mi sie podoba. Tylko strasznie tam musi byc cieplo pod tym szklanym "sufitem". Moze dlatego te ogrodowe stolki  :D
Zapisane
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 16, 2009, 16:34:16 pm »

Pytanie, ktore zdjecie brasilijskiej katedry jest aktualniejsze: to z katolickimi lawkami czy ogrodowymi krzeslami  ;D

Nietrudno zgadnąć   :'(
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 16, 2009, 19:48:51 pm »

Te wszystkie posoborowe budynki kościelne są tak brzydkie, że (gdy może kiedyś...) Tradycja powróci na dobre do Kościoła będzie można się spokojnie obejść bez tych szkaradnych budowli. Ziemia Świętokrzyska czy Nowa Huta w Krakowie jest nafaszerowana tymi obrzydliwościami. Jedyny plus, że w przyszłości te niekonwencjonalne  kościoły będzie można przerobić na centra handlowe, baseny, czy sale wykładowe dla studentów...
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 16, 2009, 19:57:21 pm »

A co Państwo sądzą o dość znanej świątyni - kościele Św. Ducha w Tychach, z malowidłami Jerzego Nowosielskiego?





Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 16, 2009, 20:16:25 pm »

Ano właśnie, dziś kupiłem sobie album Nowosielskiego i miałem zamiar zamieścić te zdjęcia. Uprzedził mnie Pan. To nie jedyny kościół projektu Jerzego Nowosielskiego, w albumie są zdjęcia kościoła grekokatolickiego w Białym Borze i ikonostasu w Reszlu. Ja mam mieszane uczucia, ale jestem nieobiektywny, bo lubię twórczość tego artysty.  :-\
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 16, 2009, 20:23:34 pm »

Myślę, że ten kościół znakomicie oddaje "ducha Soboru": odrzucenie tradycji i szukanie wzorów poza Kościołem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 20:25:32 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 16, 2009, 20:28:29 pm »

Myślę, że ten kościół znakomicie oddaje "ducha soboru": odrzucenie tradycji i szukanie wzorów poza Kościołem.

A moim zdaniem nie, bo oparty jest jednak na wizerunkach religijnych. To mimo wszystko duża różnica, w porównaniu ze "sterylnymi fabrykami" na Zachodzie.
Mam podobne odczucia do Pan PTRF. Z jednej strony bardzo lubię Nowosielskiego. Z drugiej - czy taka ikonografia mimo wszystko nieco nie przytłacza?
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 16, 2009, 21:09:05 pm »

Kiedyś ktoś porównał takie kościoły do rakiet i statków kosmicznych, ja dostrzegam coraz częściej silosy, kina cerkwiopodobne, czasem się trafi jakiś wieżowiec z samego szkła... :D
Ten wątek jest lepszy niż "Humor" :)
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 16, 2009, 21:16:30 pm »

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Czy ktoś z Państwa spotkał się z kościołem wybudowanym po SVII, który jest orientowany - czyli jest zbudowany tak, aby kapłan odprawiający Tridentinę był zorientowany ad orientem ??
Poszukuje takiego kościoła od paru miesięcy i niestety nic nie znalazłem :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!