Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:36:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401224 razy)
Mariusz
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 15, 2009, 21:37:54 pm »

To jeszcze 2 perełki



Zapisane
Dwie są drogi, jedna droga życia, a druga śmierci - i wielka jest różnica między nimi (Didache)
michal_k
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 15, 2009, 21:39:22 pm »

To czerwone to jest kościół???????????????:o
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 21:43:24 pm wysłana przez michal_k » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 15, 2009, 21:47:45 pm »


Hahaha!!!
Ciekawe, jak tam wejdzie biskup w mitrze...
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 15, 2009, 21:48:50 pm »

Zdejmuje mitre ;P  "biskupi" protestanccy nie noszą takiego nakrycia głowy :P
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 15, 2009, 21:52:17 pm »




Mi się kojarzy ze zjeżdżalnią w aquaparku ;)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 15, 2009, 22:22:59 pm »

Mi bardziej z wesolym miasteczkiem i jakims labiryntem duchow ;D. Chcialbym sie natomiast dowiedziec, gdzie znajduje sie owoz sanktuarium w razie gdybym zapragnal je nawiedzic... Czy aby niezbyt daleko? Prosze nas nie trzymac w niepewnosci!
Zapisane
Mariusz
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 15, 2009, 22:27:46 pm »

Katedrę w Los Angeles podejrzewam, że wszyscy kojarzą, ale jakby nie to dla przypomnienia:







Zapisane
Dwie są drogi, jedna droga życia, a druga śmierci - i wielka jest różnica między nimi (Didache)
Mariusz
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 15, 2009, 22:30:35 pm »

Mi bardziej z wesolym miasteczkiem i jakims labiryntem duchow ;D. Chcialbym sie natomiast dowiedziec, gdzie znajduje sie owoz sanktuarium w razie gdybym zapragnal je nawiedzic... Czy aby niezbyt daleko? Prosze nas nie trzymac w niepewnosci!

Niestety, drogi Panie pauluss, nie wiem :) Zdjęcie wziąłem z blogu Ks. Zuhldorfa, nie było napisane gdzie ta świątynia się mieści.
Zapisane
Dwie są drogi, jedna droga życia, a druga śmierci - i wielka jest różnica między nimi (Didache)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 15, 2009, 22:41:07 pm »

Powyżej widzę byczy kwadratowy ołtarz. Pewnie mogą na nim spalić byka.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 15, 2009, 22:47:01 pm »

Mi bardziej z wesolym miasteczkiem i jakims labiryntem duchow ;D. Chcialbym sie natomiast dowiedziec, gdzie znajduje sie owoz sanktuarium w razie gdybym zapragnal je nawiedzic... Czy aby niezbyt daleko? Prosze nas nie trzymac w niepewnosci!
Niestety, drogi Panie pauluss, nie wiem :) Zdjęcie wziąłem z blogu Ks. Zuhldorfa, nie było napisane gdzie ta świątynia się mieści.
Wielka szkoda, juz sie tak napalilem na pielgrzymke zycia...  ;)
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 15, 2009, 22:47:12 pm »

Koszmarki pojawiały się nie tylko po SWII.

Klasztor dominikanów w La Tourette, zaprojektowany w latach 1957-1960.





« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2009, 22:49:41 pm wysłana przez 505 » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 15, 2009, 22:49:27 pm »

Ciekawe co na to nasz drogi o. Open. Hmm, ktos przezyl w tym wiezieniu do dnia dzisiejszego czy to juz zamkneli dawno na cztery spusty? Moze byli wytrzymali...
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 15, 2009, 22:52:05 pm »

Ciekawe co na to nasz drogi o. Open. Hmm, ktos przezyl w tym wiezieniu do dnia dzisiejszego czy to juz zamkneli dawno na cztery spusty? Moze byli wytrzymali...

Strona: http://forum.servis.pl/viewtopic.php?t=10434 (nie wiem na ile to sprawdzone informacje) pisze: "Klasztor wybudowany wg projektu LeCorbusiera. W czasie użytkowania budynków wielu zakonników popełniło samobójstwa. Wspólnotę zakonną zlikwidowano a pozostałych zakonników przeniesiono w inne miejsce".
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 15, 2009, 22:55:40 pm »

jużci odpowiadam panie Pauluss  ;)

rzeczywiste miejsce umartwień...

klasztor w La Tourette na żywo nie wygląda tak źle, jak na zdjęciach, do tego jeśli chodzi o interpretację naszych kosntytucji, co do warunków w klasztorze, to wszystko było dokładnie tak, jak trzeba. warunki do studiowania i kontemplowania szczególnie. wiem, bo tam byłem. natomiast pojawiły sie inne problemy we wspólnocie (które na zewnątrz można różnie interpretować, choćby, że to wina budynku, ale nie takie problemy i samobójstwa zdarzały się w klasztorach także z XIIIw.) o których jednak nie będę mówił, bo to sprawa Prowincji Francuskiej.
no i Le Corbusier to projektował...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 15, 2009, 23:13:02 pm »

Czyli jak rozumiem nie jest on wykorzystywany obecnie do swojego celu. (Gdybym byl zwolennikiem wszelijakich teoryj spiskowych, stwierdzilbym, ze architektura budynka byla celowo taka, zeby wykonczyc zakonnikow, ze byl to pierwszy etap walki z Kosciolem, jeszcze zanim rozlal sie jad Vaticanum II ;D) Ale budynek nie robi dobrego wrazenia, oj nie.

Szybko Ojciec zareagowal - chyba posluguje sie jakims alarmem, ktory wskazuje, kto Ojca potrzebuje albo prosi o konsultacje ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!