Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 10:15:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 404009 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #435 dnia: Kwietnia 15, 2009, 23:31:54 pm »

Wydaje się, że tu akurat zmiana w dobrym kierunku. Jeżeli projekt zostanie zrealizowany.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #436 dnia: Kwietnia 15, 2009, 23:41:21 pm »

Wydaje się, że tu akurat zmiana w dobrym kierunku. Jeżeli projekt zostanie zrealizowany.

eee? na mur beton stanie w nowym kościele ołtarz przedsoborowy... ;/
ujmująca w nowym projekcie jest ilość witraży i krzyżowy plan. ^^'

mój parafialny moloch także tak zaczynał =)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #437 dnia: Kwietnia 16, 2009, 19:19:15 pm »

Dla mnie kazde zburzenie kosciola jest smutne, nawet jesli jest on za maly... Chyba zaczynam sie robic sentymentalny na starosc  ;)
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #438 dnia: Kwietnia 16, 2009, 19:21:43 pm »

Moim zdanie nie jest źle
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #439 dnia: Kwietnia 16, 2009, 21:54:30 pm »

Nowy projekt nie ma w sobie nic subtelnego. Uważam więc, że jest prostacki. Zburzony kościół arcydziełem nie był, był jednak na tyle dobry, że późniejsze witraże wyraźnie raziły. W takich przypadkach jestem zwolennikiem rozbudowy.

Ciekawe po co ta ściana z dziurą? Może po to, by był wyraźniejszy akcent postmodernistyczny?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2009, 21:58:31 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #440 dnia: Kwietnia 16, 2009, 22:06:51 pm »

TRAGEDIA.... Co na to konserwator?? To jest cos strasznego!! Będzie kolejny kościoł zbudowany według wręcz sztampowego projektu, bez ducha i polotu - ot taki sobie kolejny, nowy obiekt bez charakteru...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #441 dnia: Kwietnia 16, 2009, 23:02:24 pm »

Ciekawe, ze w Łodzi buduje sie nowe koscioly w ogole :). Przeciez miasto to ma najnizszy procent ludzi uczestniczacych w niedzielnej mszy sw. w calej Polsce... A tu kosciol byl za maly  :o
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #442 dnia: Kwietnia 16, 2009, 23:27:23 pm »

Ciekawe po co ta ściana z dziurą? Może po to, by był wyraźniejszy akcent postmodernistyczny?
Zdaje się, że w tym otworze jest dzwon(ek).
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #443 dnia: Kwietnia 17, 2009, 06:34:34 am »

TRAGEDIA.... Co na to konserwator?? To jest cos strasznego!! Będzie kolejny kościoł zbudowany według wręcz sztampowego projektu, bez ducha i polotu - ot taki sobie kolejny, nowy obiekt bez charakteru...

Bez przesady. Przy przytoczonych tu przykladach to calkiem znosny kosciol. Zachowajmy proporcje
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #444 dnia: Kwietnia 17, 2009, 09:22:22 am »

Proporcje?? Ja nie mówie o architektonicznych dewiacjach które tu były pokazywane. Bo inaczej sie tego nie da nazwać. I skomentować takze. Oczywiście - De gustibus... Ale jest BARBARZYŃSTWEM burzenie zabytkowego obiektu, zeby wznieśc betonową bryłe obłozoną klinkierem - jakich wiele w Polsce. I wcale nie chodzi tu o brak zachowania proporcji.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #445 dnia: Kwietnia 17, 2009, 11:17:25 am »

Ciekawe po co ta ściana z dziurą? Może po to, by był wyraźniejszy akcent postmodernistyczny?
Zdaje się, że w tym otworze jest dzwon(ek).

Lepiej by pasował megafon.

Ogólnie: od tego projektu zionie smutkiem. Ja nie dostrzegam ładnych proporcji. Widzę za to charakterystyczną dla postmoderny kostropatość.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2009, 11:20:22 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #446 dnia: Kwietnia 17, 2009, 11:31:54 am »

Ciekawe po co ta ściana z dziurą? Może po to, by był wyraźniejszy akcent postmodernistyczny?
Zdaje się, że w tym otworze jest dzwon(ek).
Lepiej by pasował megafon.

A ja bym tam zamontował zegar... ;) Jakieś inne propozycje?  ;D
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #447 dnia: Kwietnia 17, 2009, 11:44:28 am »

Tchnie "szlachetna prostotą" już w czasie budowy :D



Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #448 dnia: Kwietnia 17, 2009, 13:18:17 pm »

Proporcje?? Ja nie mówie o architektonicznych dewiacjach które tu były pokazywane. Bo inaczej sie tego nie da nazwać. I skomentować takze. Oczywiście - De gustibus... Ale jest BARBARZYŃSTWEM burzenie zabytkowego obiektu, zeby wznieśc betonową bryłe obłozoną klinkierem - jakich wiele w Polsce. I wcale nie chodzi tu o brak zachowania proporcji.


Jesli ten rzekomy zabytek nie miesci wiernych to co pan proponuje?
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #449 dnia: Kwietnia 17, 2009, 13:31:14 pm »

Co proponuje? NIe jestem przeciw budowaniu nowego kościoła. Skad. Ale można było np. zachowac stary - przykład par. św. Andrzeja Boboli w Sopocie.
Zapisane
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!