Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:59:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401252 razy)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1125 dnia: Listopada 20, 2011, 17:21:51 pm »

@adaltare


Podobną argumentacje można zastosować  odnośnie do przerobienia galerii handlowej na kościół. Będzie to interesujące i ciekawie.


...Czy Pan widzi to co jest na zdjęciach ?
Czy Pani czyta ze zrozumieniem.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1126 dnia: Listopada 20, 2011, 17:32:14 pm »

Czy Pani czyta ze zrozumieniem.?
Stąd moje pytanie, które kieruję również do Pana.

Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1127 dnia: Listopada 20, 2011, 17:50:12 pm »

Czy Pani czyta ze zrozumieniem.?
Stąd moje pytanie, które kieruję również do Pana.
Każdy widzi co jest na tych zdjęciach.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1128 dnia: Listopada 20, 2011, 17:55:38 pm »


Podobną argumentacje można zastosować  odnośnie do przerobienia galerii handlowej na kościół. Będzie to interesujące i ciekawie.
A wie Pan skąd wzięła się nazwa "bazylika" na określenie niektórych kościołów? ;)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #1129 dnia: Listopada 20, 2011, 17:58:55 pm »

Każdy widzi co jest na tych zdjęciach.
Problem polega na tym, że każdy patrzący ma inną świadomość wizualną,   którą rzutuje na obiekt.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1130 dnia: Listopada 20, 2011, 19:20:03 pm »


Podobną argumentacje można zastosować  odnośnie do przerobienia galerii handlowej na kościół. Będzie to interesujące i ciekawie.
A wie Pan skąd wzięła się nazwa "bazylika" na określenie niektórych kościołów? ;)

A choćby i pani Genowefa nie chciała wiedzieć, to ja chcę.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1131 dnia: Listopada 20, 2011, 19:52:19 pm »

@ Thomas12345

Akurat nie skierowałem pytania do p. Genowefy...
Odpowiadając - podobno od tego, że w Rzymie bazyliki były właśnie czymś w rodzaju dzisiejszych galerii handlowych (oraz odbywało się tam rozstrzyganie sporów, rzekli byśmy odbywały się tam sprawy sądowe), a chrześcijanie, gdy chrześcijaństwo stało się religią panującą, zaczęli te właśnie budynki na świątynie adaptować ;)

Ale nie wiem na ile to prawda.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 19:53:53 pm wysłana przez Kamil » Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 337

« Odpowiedz #1132 dnia: Listopada 21, 2011, 11:54:49 am »

Panie Kamilu, nie wiedziałem o tym. Wiedzę ogólną o adaptowaniu budynków i świątyń na potrzeby Kościoła posiadam.
Mój post był zabarwiony odrobiną goryczy. Za taką sumę można stworzyć piękna neogotycką świątynie.
Ludzie zapominają, że świątynie są domami Boga. Obecnie często postrzegają je jako budynki użyteczności publicznej.
Na Frondzie jedna z osób komentując tę informacje napisała - "Wybitne dzieło kontruktorskie to na pewno jest. Ale modlić się w czymś takim, według mnie - nie jest łatwo. Chyba bym nawet nie potrafił."
Myślę że, poprzedni właściciele nacieszyli się "zabawką" i teraz mogą uzyskane pieniądze przeznaczyć na ważniejsze sprawy. Są też pewnie zadowoleni, że nie mają na głowie wspaniałego obiektu, który jest kłopotliwy.

Pozdrawiam.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1133 dnia: Listopada 21, 2011, 16:49:00 pm »

Strasznie nie lubię, gdy ławki bądź krzesła dla księży i ministrantów są zwrócone w stronę ludu.  >:(
Tez tego nie cierpie - a niestety w mojej diecezji jest norma wymagana przez biskupa, aby siedzenie dla glownego celebransa bylo przed oltarzem (ewentualnie z boku) przodem do ludzi. Ministranci siedza bokiem. Kiedy jest jakas wieksza uroczystosc, to ustawiane sa lawki dla koncelebransow miedzy starym oltarzem a obecnym oltarzem-stolem, aby mogli siedziec przodem do ludzi i do stolu...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1134 dnia: Listopada 21, 2011, 16:51:20 pm »

Katolicka diecezja Orange County w Kaliforni zakupiła od protestantów tzw. "Kryszkałową Katedrę", za ponad 50 mln dol.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kryszta%C5%82owa_Katedra
Jest to tzw. "mega-church". Na wiki można zobaczyć zdjęcia. W sumie chyba trzeba się cieszyć, że protestanci nie byli w stanie utrzymać tego budynku (zbankrutowali), ale sam nie wiem...
Jakie jest uzasadnienie zakupu filharmonii przez katolicka diecezje?
Tez jestem ciekaw, po co im to - wydawalo mi sie, ze Kosciol katolicki w USA ma wieksze finansowe potrzeby niz kupowanie takich molochow. Takie tlumy tam chodza do kosciola??
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1135 dnia: Listopada 28, 2011, 11:09:07 am »

Parafia Św. Krzyża w Tychach - Czułowie






Reszta tu: http://www.czulow.katowice.opoka.org.pl/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #1136 dnia: Listopada 28, 2011, 11:14:39 am »

Parafia Św. Krzyża w Tychach - Czułowie

Reszta tu: http://www.czulow.katowice.opoka.org.pl/
Nie wygląda to żle. Jest Krzyż, jest sześć świec, jest tabernakulum, az sie prosi o celebrację VD
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1137 dnia: Listopada 28, 2011, 11:21:34 am »

Ołtarz w pełni obrotowy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #1138 dnia: Listopada 28, 2011, 15:15:04 pm »

Parafia Św. Krzyża w Tychach - Czułowie

Reszta tu: http://www.czulow.katowice.opoka.org.pl/
Nie wygląda to żle. Jest Krzyż, jest sześć świec, jest tabernakulum, az sie prosi o celebrację VD

Nawet jest miejsce na kaplice/oltarze boczne. Ambone przestawic i na oltarz nalozyc bardziej kwadratowo-prostokatne antepedium i jest ok.
Ktos wie dlaczego sa az 4 Krzyze? Pytam gdzyz raczej jest tendencja usuwania Znaku Meki i Odkupienia - czesto tez Krzyz "przegrywa" z blJP2...
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1139 dnia: Grudnia 22, 2011, 13:37:33 pm »

katedra św. michała w łomży  -  dawno, dawno temu czyli przed rokiem Pańskim tysiąc dziewięcset pięcdziesiątym i siódmym


http://historialomzy.pl/wp-content/uploads/2009/03/katedra-wielki-oltarz-1936.jpg

barbarzyństwo przedsoborowe


barbarzyństwo posoborowe
 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Lomza_katedra_fc03.jpg
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2011, 13:39:08 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!