Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:22:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 106 Drukuj
Autor Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru"  (Przeczytany 401070 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1035 dnia: Października 20, 2010, 20:26:37 pm »

Nie wiem czy te byly...

http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,zdjecie,nloqmmpss,galeria_zdjecie.html

http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,zdjecie,mnptqqtol,galeria_zdjecie.html

http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,zdjecie,ntnmrsmnp,galeria_zdjecie.html
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #1036 dnia: Października 20, 2010, 21:57:19 pm »

http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,zdjecie,rkrtkksmn,galeria_zdjecie.html

Był to mój kościół parafialny, dopóki nie podzielili parafii ;) Na pocieszenie dodam, że dolny kościół jest całkiem ładny, górny też zły nie jest.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1037 dnia: Października 20, 2010, 22:00:32 pm »

http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,zdjecie,rkrtkksmn,galeria_zdjecie.html

Był to mój kościół parafialny, dopóki nie podzielili parafii ;) Na pocieszenie dodam, że dolny kościół jest całkiem ładny, górny też zły nie jest.

Całkiem fajny (z zewnątrz). Kojarzy mi się z knajpą w Kuźnicach (gdyby nie krzyże na dachu...).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1038 dnia: Października 23, 2010, 18:23:01 pm »

Najbrzydsze kościoły w Polsce
http://turystyka.wp.pl/gid,11236521,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce,galeria_zdjecie.html

Po ukazaniu się materiału na temat najbrzydszych kościołów w naszym kraju, j.w.  zasypaliście nas zdjęciami równie interesujących obiektów sakralnych. Dziś prezentujemy najciekawsze z nich!

Najbrzydsze kościoły w Polsce - zdjęcia Internautów
http://turystyka.wp.pl/gid,11236531,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce--zdjecia-internautow,galeria_zdjecie.html
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #1039 dnia: Października 24, 2010, 12:58:49 pm »

Do  czego to doszło. Kiedyś budynki sakralne były przykładami piękna dziś już tylko brzydoty i kiczu. ciekawe ,ze ego typu artykuły pojawiają sie nawet często a tymczasem ze strony Kościoła słychać tylko głuchą ciszę w tym temacie. Co robią te komisje kurialne które niby akceptują te projekty. Do zamiatania korytarzy ich!.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2010, 13:00:44 pm wysłana przez Morro » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1040 dnia: Października 29, 2010, 21:40:10 pm »

Właśnie przeczytałem wiadomość, że Centrum Kulturalne im. Jana Pawła II, które zbudowano w 2000 r. w Waszyngtonie kosztem 75 mln. dol., zostało sprzedane siostrom dominikankom. W założeniu miało to być miejsce "dialogu międzyreligijnego" a także muzeum pamiatek i dzieł sztuki związanych z pontyfikatem JPII.

Mówi się, że diecezja "sprzedaje" Centrum, w 10 lat po jego otwarciu, by zachować twarz, bo okazało się ono całkowitą klapą, tzn. świeciło pustkami. Tak naprawdę podejrzewam, że suma, jaką wyłożyły siostry jest bardzo skromna w porownaniu z kosztem budowy.

Wstawiam to w tym wątku bo Centrum bardzo mi przypomina pewne sławne więzienie :-)

« Ostatnia zmiana: Października 29, 2010, 21:44:48 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1041 dnia: Października 30, 2010, 01:15:00 am »

Takie centra jak i niektóre ruchy będą najprawdopodobniej bastionami modernizmu jak już Tradycja przejdzie do ofensywy, więc skojarzenie nawet poprawne :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #1042 dnia: Października 30, 2010, 21:39:44 pm »

Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale ktoś z Państwa założył kiedyś wątek wskazujący na pozytywne przykłady architektury posoboro. Niestety nie mogę tego znaleźć, a chciałabym  pokrzepić swoje oczy "nie takimi znowu koszmarkami" :).
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1043 dnia: Października 30, 2010, 22:12:58 pm »

Proszę bardzo!
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1083.0.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
solid
Gość
« Odpowiedz #1044 dnia: Listopada 03, 2010, 16:07:04 pm »

Tego jeszcze w tym wątku nie było. Dom prowincjalny i seminarium Zmartwychwstańców w Krakowie na Zakrzówku, zbudowane w stylu postmodernistycznym. Co ma postmodernizm wspólnego z katolicyzmem, nie mam pojęcia.



Przez dłuższy czas zastanawiałem się, dlaczego ten budynek jest ciągle nie ukończony (zwieńczenie dachu), aż przeczytałem, że taki jest stan docelowy - to coś, to jest "postmodernistyczna interpretacja kopuły".
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2010, 17:05:27 pm wysłana przez solid » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1045 dnia: Listopada 03, 2010, 16:35:24 pm »

Oczy bolą (dosłownie) jak się na to patrzy;/
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #1046 dnia: Listopada 04, 2010, 22:55:19 pm »

Przez dłuższy czas zastanawiałem się, dlaczego ten budynek jest ciągle nie ukończony (zwieńczenie dachu), aż przeczytałem, że taki jest stan docelowy - to coś, to jest "postmodernistyczna interpretacja kopuły".

Przez jakiś czas przejeżdżałem codziennie w tej okolicy, i również ciągle się zastanawiałem, co oni tam takiego brzydkiego budują ;P
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1047 dnia: Listopada 05, 2010, 10:10:38 am »

Przez dłuższy czas zastanawiałem się, dlaczego ten budynek jest ciągle nie ukończony (zwieńczenie dachu), aż przeczytałem, że taki jest stan docelowy - to coś, to jest "postmodernistyczna interpretacja kopuły".

Przez jakiś czas przejeżdżałem codziennie w tej okolicy, i również ciągle się zastanawiałem, co oni tam takiego brzydkiego budują ;P

Przejezdzam tamtedy codziennie i zawsze uwazalem to za dowod, ze kosciol czasem nie ma pieniedzy na zakonczenie szczegolnie kosztownych elementów architektonicznych. Nigdy w zyciu bym nie przypuscil, ze to to ma tak wygladac zawsze. Co za ohyda... Posmodernistyczna kopula czyli brak kopuly, posmodernistyczna wiara...
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1048 dnia: Listopada 05, 2010, 10:26:13 am »

"Wydarzeniem artystycznym była budowa seminarium duchownego Księży Zmartwychwstańców (D. Kozłowski, M. Misiągiewicz i W. Stefański), zespołu różnorodnych budynków skomponowanych na zasadzie harmonii swobodnych brył. Ważną rolę odgrywają elementy wertykalne, w tym "schody do nieba" i niezwykła wieża "otwarta" w kierunku nieba."

Wojciech Kosiński, Architektura współczesna, [w:] Dzieje architektury w Polsce, Kraków (b.r.w.), s. 356.

Generalnie: odradzam czytanie książek uznanych autorów na temat sztuki współczesnej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2010, 10:29:59 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #1049 dnia: Listopada 15, 2010, 09:25:01 am »

Zagadka - co to za kościół?
(od razu piszę, że nie w Polsce)

















Tu większe zdjęcia.

(Ludzie w białych ubrankach z przodu to odbywająca się w chwili kiedy robiłem te zdjęcia próba chóru.)
Zapisane
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 106 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Koszmarki architektury "ducha Soboru" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!