Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:06:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj
Autor Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA  (Przeczytany 13905 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #90 dnia: Września 05, 2009, 00:03:25 am »

http://narodowiec.com/narodowiec/pdf/tylko_polska/2003/nr38-03.pdf - w tym "bublu" na stronie 4 ma Pan przedrukowany klasyczny tekst T. Terlikowskiego poświęcony JRN. Są smakowice cytaty źródłowe z JRN z 1988 o NSZ

jest to typowy bublowy przedruk z pisemka "Racja polska", Terlikowski nie pisał rzecz jasna dla Leszka Bubla ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #91 dnia: Września 05, 2009, 00:04:31 am »

przepraszam za wywolanie bokotematu:

jest sporo takich osob - w PiSie jest wiecej bylyh PZPRowcow niz w PO, naprawde - nie zebym bronil tej ostatniej, ale... takie sa fakty.

panie Fidelisie,

a wie Pan, wspominali koledzy p. JRNowaka, ze juz w akademiku (slynne warszawskie "Kice" czyli na Kickiego), slynal w towarzystwie z umiejetnosci zapamietywania i przywolywania momentalnie danych cytatow czy wypowiedzi z niesamowita precyzja. doskonala pamiec i erudycja. za to go cenilem.
tylko troche mnie dziwi ta zajadlosc, znajac jego przeszlosc. gorliwosc neofity..?
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #92 dnia: Września 05, 2009, 10:13:09 am »

No, faktycznie, ta mariawicka hucpa w Plocku to summum katolickiej ortodoksji i fundamentalizmu.
A chanukowa hucpa w Warszawie to pikuś?
Jeżeli miałbym wybierać mniejsze zło, wybrałbym mariawitów


Znaczy wybor Wielgusa to wybor mniejszego zla ? To jestem w stanie zrozumiec, ale przedstawianie agenta bezpieki jako czempiona ortodoksji, fundamentaliste, niemal tradycjonaliste to spore naduzycie. Co do narodowosci, to sie zgadzam z przedmowca : liczy sie wypelnianie misji pasterskiej biskupa, a nie przynaleznosc etniczna (co najlepiej widac po polskim i niemieckim papiezu). Dla mnie prymasem moze byc i ks. Horowitz z diecezji tulonskiej.
Bardzo sobie cenię ks.Stehlina za to co uczynił dla Polski i Kościoła Katolickiego i nie przeszkadza mi fakt że jest Niemcem.Natomiast nie pojmuję zajadłości tych ataków na abp. Wielgusa. Przecież skazano go bez sądu. A ten jad nienawiści wylewany wespół z judaistami jest dowodem na stronniczość pańską. Czy pan wie, że sprzyja pan obcej agenturze mającej się w Polsce doskonale,  o czym świadczy militarna agresja Polski na Irak  i Afganistan naszym kosztem oczywiście, złupienie Narodu polskiego bez precedensu w historii,kontakty ,,polskich" duchownych ze środowiskami wystawiającymi Narodowi Polskiemu rachunki  horrendalnych sum za utracone mienie obywateli II RP o żydowskiej krwi. Pan Dawid Peleg, Szewach Wejss i inni są aktywnymi uczestnikami owych żydowskich grup roszczeniowych.W każdym normalnym państwie osoby popierające owe roszczenia czy też wchodzące w komitywę z nimi ocierają się o zamach stanu.Nie można dwóm panom służyć i zdrajców piętnował sam Pan Jezus.
Przypomnę,że SB była służbą PRL, uznanego przez inne państwa za legalne.To prawda że funkcjonariusze SB dopuszczali się potępionych przez ogół ludzi tortur i nawet skrytobójstw i jestem za tym aby ich skazywać a pseudo sojuszników ich ukrywających,jak Izrael( zbiegł tam min. morderca Polaków Salomon Morel) Wielka Brytania( Helena Wolińska sądowa morderczyni), Szwecja ( Stefan Michnik morderca sądowy polskich Patriotów), USA, traktować odpowiednio., Hipokryzja np partii PIS i ich zwolenników polega na tym, że podobne praktyki względem Arabów przedstawiane tam są jako walka z terroryzmem. Przecież to też ludzie i w oczach Pana Boga nie są jakimiś gorszymi.Praktyki ludobójstwa popełniane na ludności Palestyny, strefy Gazy czy niedawno Libanu i brak reakcji ,,polskich władz" czy ,,polskiego" duchowieństwa świadczą o marnej kondycji moralnej tego środowiska a także osób je popierających.Taka hipokryzja i obłuda jest grzechem wołającym o pomstę do nieba.
Narodzie obudź się.Czy chcesz podzielić los Palestyńczyków? 

,,Szokujące, straszne i bolesne zdjęcia! Dokąd idziesz człowieku bez Boga w sercu..."

http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2009, 10:20:02 am wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #93 dnia: Września 05, 2009, 10:27:33 am »

Te fotki to kiepska manipulacja.  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #94 dnia: Września 05, 2009, 10:37:40 am »

Te fotki to kiepska manipulacja.  :P

A tel-avizji to ,,szanowny" pan nie oglądał? Tam też manipulowali?

Zbrodnie wojenne? Izrael obroni żołnierzy
Izrael utworzy specjalną ekipę prawników z samym ministrem sprawiedliwości na czele, która zadba o to, by żaden z izraelskich żołnierzy biorących udział w ataku na Strefę Gazy nie skończył z oskarżeniami o zbrodnie wojenne. W trakcie trwającej trzy tygodnie operacji "Płynny ołów" zginęło m.in. co najmniej 410 dzieci.
Izraelczycy obawiają się, że w związku z wydarzeniami ostatniego miesiąca żołnierze mogliby być pociągani do odpowiedzialności za ofiary cywilne w Strefie Gazy przed międzynarodowymi trybunałami.
http://www.tvn24.pl/0,10047,1583159,,,zbrodnie-wojenne-izrael-obroni-zolnierzy,raport_wiadomosc.html


Dlatego Daniel Friedman, minister sprawiedliwości Izraela stanie na czele ekipy prawników, którzy zapewnią obronę prawną wszystkim, którzy uczestniczyli w ofensywie.
"Są dowody na zbrodnie wojenne Izraela"



- Państwo Izrael będzie w pełni wspierać tych, którzy działali w jego imieniu. Żołnierze i dowódcy, których wysyłano na misje w Gazie muszą wiedzieć, że są bezpieczni przed różnymi trybunałami - oświadczył premier Izraela Ehud Olmert.


jak//kdj
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2009, 10:59:20 am wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #95 dnia: Września 05, 2009, 10:53:44 am »

Te fotki to kiepska manipulacja.  :P
Możesz se pan ten sprośny ozór wywalać. A i tak rasizm to żydowski wynalazek, adaptowany czasowo przez Niemców.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #96 dnia: Września 05, 2009, 11:01:22 am »



A tel-avizji to ,,szanowny" pan nie oglądał? Tam też manipulowali?


jak//kdj

Pewnie nie raz.

Ps. Panie jwk dzień bez wycieczek osobistych dniem straconym?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #97 dnia: Września 05, 2009, 11:03:26 am »

Jest na to lekarstwo: merytoryczne odpowiedzi.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #98 dnia: Września 05, 2009, 11:10:29 am »

Panie Jozefie, starszne pomieszanie z poplataniem w pana wpisie. Nie wiem jak ze stanowiska antywielgusowego wyprowadzic logicznie proizraelskosc i antypalestynskosc. Gdyby pan mnie znal osobiscie, to nawet do glowy by panu nie przyszlo szafowanie takimi argumentami  >:(
Zeby bylo smieszniej, to ja wcale nie jestem zwolennikiem lustracji z powodow pryncypialnych, nie potepiam ani PRLu, ani jego sluzb specjalnych (chyba, ze zwalczaly Kosciol np. pomagajac progresistom). W tej konkretnej sprawie (abpa Wielgusa) jestem za jego dymisja z tego zasadniczego powodu, ze klamal w zywe oczy, wypieral sie do samego konca, a cwierc prawdy przeszla mu przez usta kiedy nie mial juz innego wyjscia. Gdyby od samego poczatku przyznal sie do wspolpracy z SB i przeprosil za wyrzadzone szkody, to niech by sobie byl nawet i prymasem albo i papiezem. Zreszta nie ma co sie rozpisywac : abp Wielgus w koncu sie przyznal, wiec jego oborona to de facto uznanie, ze byli agenci, nieujawnieni i niepokajani, moga sprawowac najwyzsze funkcje w Kosciele. To troche samoboj intelektualny, nie ?
Smieszy mnie natomiast linia obrony abpa Wilegusa przez tradycyjnych katolikow, ktorzy przedstawiaja to jako walke tradycji z moderna. Przeciez miedzy nim a jego nastepca nie ma zadnej substancjalnej roznicy : mszy tradycyjnej nie odprawia, posoborowia nie krytykuje, wrecz przeciwnie - wpisuje sie calkowicie w ekumeniczny konsensus. Nie wiem czemu sie mieszac w wewnetrzne sprawy religii posoborowej ? W wyborach na rabina nowojorskiej synagogi tez pan popiera jednego kandydata kosztem drugiego ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #99 dnia: Września 05, 2009, 11:26:03 am »

Ps. Panie jwk dzień bez wycieczek osobistych dniem straconym?
Ja wywaliłem ten sprośny ozór czy on ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #100 dnia: Września 05, 2009, 11:27:30 am »

Przeciez miedzy nim a jego nastepca nie ma zadnej substancjalnej roznicy : mszy tradycyjnej nie odprawia, posoborowia nie krytykuje, wrecz przeciwnie - wpisuje sie calkowicie w ekumeniczny konsensus. Nie wiem czemu sie mieszac w wewnetrzne sprawy religii posoborowej ?
W 100% zgadzam się z Twoją wypowiedzią, jednak mogę dodać jeden argument p. Józefowi, który teraz mi się przypomniał. Abp. Wielgus czasem mówił o masonerii, jako o wrogach Kościoła.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #101 dnia: Września 05, 2009, 11:36:23 am »

No wlasnie. Zamiast przyznawac dyplomy tradycjonalisty hierarchom, ktorzy wcale sobie tego nie zycza, dla zwyklej higieny intelektualnej trzeba by okreslic jakas umowna minimalna granice, za ktora posoborowy biskup moze byc uznany za "naszego". Jak dla mnie niechec Gazety Wyborczej takim kryterium nie jest, choc oczywiscie wole Wielgusa od Zycinskiego. Okazjonalne odprawianie mszy pontyfikalnej, ktora mozna nagrac i sprzedac na DVD tez nie. Za "naszego" to bylbym sklonny uznac np. bpa Haasa, ale Wielgus ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #102 dnia: Września 05, 2009, 13:56:41 pm »

Panie Jozefie, starszne pomieszanie z poplataniem w pana wpisie. Nie wiem jak ze stanowiska antywielgusowego wyprowadzic logicznie proizraelskosc i antypalestynskosc. Gdyby pan mnie znal osobiscie, to nawet do glowy by panu nie przyszlo szafowanie takimi argumentami  >:(
Zeby bylo smieszniej, to ja wcale nie jestem zwolennikiem lustracji z powodow pryncypialnych, nie potepiam ani PRLu, ani jego sluzb specjalnych (chyba, ze zwalczaly Kosciol np. pomagajac progresistom). W tej konkretnej sprawie (abpa Wielgusa) jestem za jego dymisja z tego zasadniczego powodu, ze klamal w zywe oczy, wypieral sie do samego konca, a cwierc prawdy przeszla mu przez usta kiedy nie mial juz innego wyjscia. Gdyby od samego poczatku przyznal sie do wspolpracy z SB i przeprosil za wyrzadzone szkody, to niech by sobie byl nawet i prymasem albo i papiezem. Zreszta nie ma co sie rozpisywac : abp Wielgus w koncu sie przyznal, wiec jego oborona to de facto uznanie, ze byli agenci, nieujawnieni i niepokajani, moga sprawowac najwyzsze funkcje w Kosciele. To troche samoboj intelektualny, nie ?
Smieszy mnie natomiast linia obrony abpa Wilegusa przez tradycyjnych katolikow, ktorzy przedstawiaja to jako walke tradycji z moderna. Przeciez miedzy nim a jego nastepca nie ma zadnej substancjalnej roznicy : mszy tradycyjnej nie odprawia, posoborowia nie krytykuje, wrecz przeciwnie - wpisuje sie calkowicie w ekumeniczny konsensus. Nie wiem czemu sie mieszac w wewnetrzne sprawy religii posoborowej ? W wyborach na rabina nowojorskiej synagogi tez pan popiera jednego kandydata kosztem drugiego ?

Żeby było logicznie to i wiedza czytającego nie może opierać się tylko na źródle zbliżonym do gazgejwyb. Jednym krótkim postem nie da się wyłożyć calej prawdy i wzajemnych powiazań masonerii z lożą iluminatów, jakobinami, komunistami( system sfinansowany przez najbogatsze rody żydowskie świata z Rosja jako ofiarą i ciałem doświadczalnym), modernizmem, liberalizmem, socjalizmem nazizmem( ideologia wybraństwa żywcem z talmudu wzięta),potężnym żydowskim  ruchem roszczeniowym( B' nai B' rith reaktywowane w Polsce przy uciesze prez. Kaczyńskiego) i Pan Bóg w Trójcy Jedyny w niebiesiech wie co jeszcze.Omijając tamte kwestie chcesz pan postąpić tak, jakby gorączkę lekarz chciał zimną woda zwalczać nie zważając na jej źródło. Proponuję  panu, aby pan zechciał poznać kilka pozycji książkowych H. Pająka to może coś się panu wyjaśni.[i]Nie pisz pan niesprawdzonych wiadomości o rzekomym przyznaniu się do współpracy, bo nikt do tej pory jeszcze nie wskazał miejsca i czasu takiego wyznania  arcybiskupa Wielgusa.Jak byś pan dopisał jeszcze że ziemia jest plaska, to by wiarygodniej brzmiało[/i].Prez Kaczyński wspierający w Polsce żydowskie lobby, jest głównym architektem ataku na abp. Wielgusa i nikt temu o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy.Przyjmując Tradycję Katolicką należy przyjąć nauczanie poprzednich papieży dotyczące Żydów.Kościół cale wieki był bardzo zachowawczy i ostrożny wobec tej nacji  z bardzo słusznych powodów. . Prez.  Kaczyński nie jest osobą wiarygodną i jego atak wpisuje się w szerszą walkę z polskim czynnikiem w Kościele. Warto poczytać ks. prof. Michała Poradowskiego o przyczynach obecnej trudnej sytuacji Kościoła w Polsce.Kościoła nie da się uzdrowić ignorowaniem faktów i zwalczaniem domniemanych agentów, pozostawiając swobodę działania jawnym i tajnym judasistom w sutannach.Cały tzw post komuszy i postsolidarnościowy ruch polityczny doprowadził wespół Polskę do jewrokołchozu, odebrał narodowi jego własność i godność i ma czelność pouczać i moralizować.Fałszywa lustracja temu procesowi sprzyja.Pisze pan że popiera pan dymisję arcybiskupa. A czy nie byłoby uczciwiej aby sąd lustracyjny, któremu swój osąd chciał powierzyć abp. Wielgus rozstrzygnął jego sprawę? Piszesz pan o agenturze ale nie wspominasz pan o materiałach współpracy, kwitach, zleceniach dotyczących konkretnych spraw, pokwitowaniach i treściach tych materiałów.Tego wszystkiego było brak, co świadczy o naginaniu rzeczywistości przez lustratorów. Hańba sprzedawczykom, a nie Ordery Orła Białego.

W oświadczeniu wydanym w południe 7.01 2007. abp Wielgus zaprzeczył większości stwierdzeń z akt IPN. Przyznał, że przed wyjazdem do Monachium w 1978 r. funkcjonariusz wywiadu "wrzaskiem i groźbami" skłonił go do podpisania deklaracji współpracy z wywiadem. Zaprzeczył zarazem, by podpisał deklaracje współpracy z SB. Stwierdził, że nigdy nie wyrządził nikomu żadnej krzywdy.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2009, 14:09:56 pm wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #103 dnia: Września 05, 2009, 15:01:39 pm »

Panie Józefie,

H. Pająk sygnuje książki produkowane przez całą szajkę "patriotycznych" esbeków, których zadaniem ma być rozmycie prawdy i fałszu. Całe to postkomunistyczne towarzystwo - Pająk, Kossecki, Poręba, Bubel i Raina nie zasługuje na specjalną uwagę, bo bardziej ogłupia niż edukuje.

Przypominam Panu, że abp Wielgus był nominatem układu Kowalczyk - Dziwisz. Jeśli te osoby kogokolwiek promują, to powinniśmy być jaknajdalsi od uznawania ich za swoich
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #104 dnia: Września 05, 2009, 15:28:12 pm »

Co pan tak wymachuje tymi Zydami ? Nie ma innych, bardziej racjonalnych argumentow. Czy abp Wielgus byl bardziej antyzydowski od innych hierarchow ?  Szczerze watpie? A Zydzi byli tak po stronie antywielgusowcow, jak i prowielgusowcow.
Co do oswiadczenia abpa, to prosze mnie nie rozsmieszac : tysiace ksiezy w Europie Wschodniej odmowilo wspolpracy ze sluzbami mimo zagrozenia wiekszego niz chwilowy bol bebenkow i dyskomfort z powodu "grozb i wrzasku". A to czy ekcelencja swoimi donosami komus zaszkodzil czy nie, to przepraszam, ale on tego nie wie i nie jest w stanie stwierdzic. Moze niewinna z pozoru informacja, kotra dostarczyl swoim prowadzacym posluzyla do gry operacyjnej przeciw ktoremus z przesladowanych ksiezy ? Mnie wystarczy argument pana Krusejdera : czlowiek Kowalczyka nie zasluguje na kreowanie go na ikone polskiego tradycjonalizmu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!