Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:16:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj
Autor Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA  (Przeczytany 13887 razy)
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #75 dnia: Września 04, 2009, 15:37:32 pm »

Nie ma biskupów posoborowia tylko biskupi Kościoła po Soborze Watykańskim II. Tak samo jaj te zmiany często wprowadzali biskupi konsekrowani przed tym Soborem.
No tak, nie ma biskupów posoborowia tylko kościoła ekumenicznego. Straszna mi różnica.A czytał Pan ten wątek?
(...)Zakulisowe działania kard. Johannesa Willebrandsa w czasie Soboru Watykańskiego II ujawniają opublikowane w Holandii dzienniki głównego architekta soborowych dokumentów i konwersji Kościoła katolickiego na ekumenizm.(...)
http://www.vaticanradio.org/pol/Articolo.asp?c=313882
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #76 dnia: Września 04, 2009, 19:08:12 pm »

Cytuj
gdyby został abp Warszawy, to ludzie, którzy zabiegali o to, utrzymaliby przemożny wplyw na naszą diecezję. Na szczęście Ojciec Święty zrobil w tej sprawie porządek i mamy JE abpa Nycza. Nie jest On wprawdzie tradycjonalistą, ale przecież abp Wielgus tem bardziej nie jest. A jeśli chodzi o uczciwość osobistą i otwartość, to trudno mieć jakiekolwiek zarzuty względem bpa Kazimierza.

abp Wielgus nic przeciez szczegolnie pozytywnego nie robil w swojej diecezji. Nie rozumiem płaczy po nim ...


Ja się z Panem Krusejderem w pełni zgadzam, nie mogłem zrozumieć rozumowania pana Józefa więc to jemu zadałem pytanie! :)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #77 dnia: Września 04, 2009, 20:03:47 pm »

Cytuj
gdyby został abp Warszawy, to ludzie, którzy zabiegali o to, utrzymaliby przemożny wplyw na naszą diecezję. Na szczęście Ojciec Święty zrobil w tej sprawie porządek i mamy JE abpa Nycza. Nie jest On wprawdzie tradycjonalistą, ale przecież abp Wielgus tem bardziej nie jest. A jeśli chodzi o uczciwość osobistą i otwartość, to trudno mieć jakiekolwiek zarzuty względem bpa Kazimierza.

abp Wielgus nic przeciez szczegolnie pozytywnego nie robil w swojej diecezji. Nie rozumiem płaczy po nim ...


Ja się z Panem Krusejderem w pełni zgadzam, nie mogłem zrozumieć rozumowania pana Józefa więc to jemu zadałem pytanie! :)

To proszę przeczytać fragment z książki H. Pająka który wcześniej w tym wątku umieściłem i może coś się panu wyjaśni.
Tekst jest długi a książka jeszcze dłuższa i rozumiem że niektórym czytać się nie chce, ale naprawdę warto.

H Pająk o abp. Wielgusie
UKAMIENOWALI ABP STANISŁAWA WIELGUSA
W czasach żydobolszewickiej PRL niepokornych księży mordowano fizycznie. W czasach „Czwartej RP" proklamowanej przez Kaczyńskich, duchownych się nie likwiduje fizycznie, tylko kamienuje moralnie, to znaczy , amoralnie.
Łajdacki spisek przeciwko temu duchownemu uknuto dlatego, że rządzącym w „Czwartej RP" judaszom i faryzeuszom był on wyjątkowo niewygodny w funkcji metropolity warszawskiego. Syn chłopa z wielodzietnej rodziny. Wybitny filozof, katolickiej ortodoksji fundamentalista. No i patriota polski. Śmiało w swych pracach naukowych, homiliach demaskujący współczesny libertynizm, „otwieranie" Kościoła na niszczycielski modernizm i ekumenizm, który jest niczym innym jak globalizmem na gruncie religii.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 20:07:07 pm wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #78 dnia: Września 04, 2009, 20:10:46 pm »

No, faktycznie, ta mariawicka hucpa w Plocku to summum katolickiej ortodoksji i fundamentalizmu.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #79 dnia: Września 04, 2009, 20:21:32 pm »

No, faktycznie, ta mariawicka hucpa w Plocku to summum katolickiej ortodoksji i fundamentalizmu.
A chanukowa hucpa w Warszawie to pikuś?
Jeżeli miałbym wybierać mniejsze zło, wybrałbym mariawitów

"Chanukowe światło zapłonęło w Pałacu Prezydenckim

Z okazji żydowskiego Święta Światła - Chanuka - w oknie Pałacu Prezydenckiego zapłonęły świeczki umieszczone w specjalnym ośmioramiennym świeczniku zwanym "chanukija". Pierwszą świeczkę zapalili prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.

Kolejne świeczki zapalili: naczelny rabin Polski Michael Schudrich, metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Piotr Kadlcik, kapelan prezydenta ks. prałat Roman Indrzejczyk, ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, wśród nich dzieci. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,cG93aWF6YW5l,wid,9475095,wiadomosc.html
O abp Wielgusie Polonica net Stanisław Wielgus    -   Arcybiskup - narodowość polska - nienawistnie atakowany przez żydo-media
o abp. Nyczu cytatu nie będzie ze zrozumiałych względów. Każdy może sobie na tę listę wejść i poczytać.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 20:52:09 pm wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #80 dnia: Września 04, 2009, 20:53:33 pm »

Znowu ta polityczna obrona abpa że jest Polakiem 100%. Dla mnie to on może być nawet Żydem byle był ortodoksyjnym biskupem. Takie jest moje zdanie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #81 dnia: Września 04, 2009, 21:10:08 pm »

No, faktycznie, ta mariawicka hucpa w Plocku to summum katolickiej ortodoksji i fundamentalizmu.
A chanukowa hucpa w Warszawie to pikuś?
Jeżeli miałbym wybierać mniejsze zło, wybrałbym mariawitów


Znaczy wybor Wielgusa to wybor mniejszego zla ? To jestem w stanie zrozumiec, ale przedstawianie agenta bezpieki jako czempiona ortodoksji, fundamentaliste, niemal tradycjonaliste to spore naduzycie. Co do narodowosci, to sie zgadzam z przedmowca : liczy sie wypelnianie misji pasterskiej biskupa, a nie przynaleznosc etniczna (co najlepiej widac po polskim i niemieckim papiezu). Dla mnie prymasem moze byc i ks. Horowitz z diecezji tulonskiej.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2009, 21:37:28 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #82 dnia: Września 04, 2009, 21:23:21 pm »

O abp Wielgusie Polonica net Stanisław Wielgus    -   Arcybiskup - narodowość polska - nienawistnie atakowany przez żydo-media
o abp. Nyczu cytatu nie będzie ze zrozumiałych względów. Każdy może sobie na tę listę wejść i poczytać.
To sobie Pan źródło informacji znalazł...
 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #83 dnia: Września 04, 2009, 22:55:22 pm »

jednym z obrońców abpa Wielgusa był prof. Jerzy Robert Nowak - primo voto Moritz Neumann ;) - jak głoszą tego typu strony internetowe. Innym obrońcą Greya był prof. Adam Wielomski. Też lokator list Żydów i polonofobów. Piszę to by skompromitować żydofobów, nie po to, by przywalić kol. Wielomskiemu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Września 04, 2009, 23:08:20 pm »

Cytuj
prof. Jerzy Robert Nowak

niegdys na UW znajomy Michnika, potem w SD, piewca socjalizmu, a dzis, jak wielu innych, "nawrocony" obronca Polski i Katolicyzmu w Radiu Maryja. a wszystko przez to, ze sie obrazil na Walese, bo nie dostal amabasady w Budapeszcie (zreszta, wiem, kto zalatwil to, zeby on nie dostal, wlasnie za wspolprace z komunistami).

skoro on sie nawrocil, to czemu wypominac innym, ze tez przeszli na inna opcje..?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #85 dnia: Września 04, 2009, 23:15:17 pm »

skoro on sie nawrocil, to czemu wypominac innym, ze tez przeszli na inna opcje..?
Abstrahując od tego konkretnego przypadku: nawrócić się jest dobrze, a np. dokonać apostazji - źle. Nie każdą zmianę opcji można więc usprawiedliwić.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Września 04, 2009, 23:19:09 pm »

Cytuj
nawrócić się jest dobrze, a np. dokonać apostazji - źle. Nie każdą zmianę opcji można więc usprawiedliwić.

i tutaj pelna zgoda!
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #87 dnia: Września 04, 2009, 23:24:12 pm »

Cytuj
prof. Jerzy Robert Nowak

niegdys na UW znajomy Michnika, potem w SD, piewca socjalizmu, a dzis, jak wielu innych, "nawrocony" obronca Polski i Katolicyzmu w Radiu Maryja. a wszystko przez to, ze sie obrazil na Walese, bo nie dostal amabasady w Budapeszcie (zreszta, wiem, kto zalatwil to, zeby on nie dostal, wlasnie za wspolprace z komunistami).

Doprawdy? Nie wiedziałem, że to taki paskuda. Włos się jeży. Nie wierzę.
Szkoda, że sam prof. Nowak nie może na to odpowiedzieć. Zawsze miałem o nim (sądząc z Rozmów Niedokończonych) jak najlepsze zdanie.
To ci dopiero! 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #88 dnia: Września 04, 2009, 23:29:23 pm »


Doprawdy? Nie wiedziałem, że to taki paskuda. Włos się jeży. Nie wierzę.
Szkoda, że sam prof. Nowak nie może na to odpowiedzieć. Zawsze miałem o nim (sądząc z Rozmów Niedokończonych) jak najlepsze zdanie.
To ci dopiero! 

:o

w pierwszej lepszej bibliotece są książki tego pana z przełomu lat 60-tych i 70-tych poświęcone Węgrom i Hiszpanji. Pluje w nich na prymasa Mindszenty'ego i gen. Franco.

ciekawostka: na Mindszenty'ego pluje do dziś; tym razem w ramach walki z poglądami nierealistycznemi
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #89 dnia: Września 04, 2009, 23:41:47 pm »

To ja tu się dowiaduję!

A jednak ciekawym co sam by na te zarzuty odpowiedział.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!