Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:10:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA  (Przeczytany 13897 razy)
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« dnia: Września 02, 2009, 08:05:59 am »

"W naszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek dotychczas, największą siłą czyniących zło jest tchórzostwo ludzi dobrych, a cały wigor rządów szatana wynika ze słabości katolików. O, gdybym mógł zapytać Boskiego Zbawiciela, jak uczynił Zachariasz: czymże są rany na Twoich dłoniach ? Odpowiedź byłaby bez wątpienia następująca: doznałem tych zranień w domu tych, którzy Mnie kochali. Zranili Mnie przyjaciele, którzy nie zrobili nic, by Mnie bronić…” św. Pius X

Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Września 02, 2009, 08:11:47 am »

Panie Józefie, wrzuca Pan cytat w formie nowego wątku i proszę mi powiedzieć, czemu to ma służyć?? Może jakiś komentarz z Pańskiej strony, bo taki suchy cytat to trochę za mało.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #2 dnia: Września 02, 2009, 08:24:49 am »

Dotyczy to usuniętego wczoraj wątku p.t. Demony w Krakowie. Tekst był nie mojego autorstwa, ale dość odważny i bezkompromisowy. Myślę ,że właśnie taka postawa dzisiaj jest już niezbędna, bo umizgiwanie się do tych, co Kościół Święty psują lub daleko posunięta ostrożność jest właśnie tym, co rozzuchwala moderastów(  nazwa modernistów nawiązująca do pewnego zboczenia) i nowinkarzy ekumenistów.
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #3 dnia: Września 02, 2009, 08:38:03 am »

Dotyczy to usuniętego wczoraj wątku p.t. Demony w Krakowie. Tekst był nie mojego autorstwa, ale dość odważny i bezkompromisowy. Myślę ,że właśnie taka postawa dzisiaj jest już niezbędna, bo umizgiwanie się do tych, co Kościół Święty psują lub daleko posunięta ostrożność jest właśnie tym, co rozzuchwala moderastów(  nazwa modernistów nawiązująca do pewnego zboczenia) i nowinkarzy ekumenistów.
Mysle,ze jest Pan troche za bardzo nakrecony.Wszyscy zdajemy sobie sprawe z powaznego kryzysu Kosciola Świetego.Natomiast takie gadanie jak Pana niczemu nie sluzy.Czas dzialac a nie gadac i to dzialac z glowa prosze Pana.Wyrzucanie wszedzie modernista tu,modernista tam,heretyk jeszcze gdzie indziej nie da dobrego rezultatu,prosze mi wierzyc.Zeby wygrac wojne trzeba miec plan,strategie i silne wojsko.Zeby to osiagnac potrzeba rowniez przygotowania,z racji niemoznosci wyjscia z orezem takim jak bysmy chcieli pozostaje praca u podstaw...Zreszta trzeba przeorganizowania toku myslenia ludzi,zmienienia ich mentalnosci i pokazania,ze tradycjonalisci to nie wariaci rzucajacy takimi haslami jak Pan na lewo i prawo.Najlepiej gdyby Pan ochlonal i nie widzial wszedzie wrogow bo z doswiadczenia wiem,ze czesto niechec wynika rowniez z niewiedzy a nie samej checi nienawidzenia Tradycji..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Września 02, 2009, 08:46:39 am »

proszę popatrzeć na forum kibiców i uczyć się od nich zdyscyplinowania:
http://www.wielkapolonia.pl/forum/viewforum.php?f=1&sid=4afc0dac042aec1f92ca9f984ae471a5

wypowiedzi na podobne tematy mają po 50 czy 300 stron i jakoś forum działa. Każdy mecz ma osobny temat, co też jest naturalne

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #5 dnia: Września 02, 2009, 09:38:45 am »

To,że dyscyplina w wojsku jest podstawą nie oznacza,że to forum jest jakąś zwartą jednostką.Co do działania, to chciałby  wreszcie zobaczyć konkrety jak w sprawie protestów przeciw koncertowi niejakiej skandalistki madonny. Zachowanie hierarchów dobitnie pokazało, kim naprawdę są te farbowane lisy.nie mam rozpalonej głowy a tylko rozsadek dyktuje, że żeby rosół był dobry, to musi zawierać kilka ziaren pieprzu.Bez ostrych i zdecydowanych żołnierzy każda wojna  skończyła by się kapitulacją bez próby nawiązania walki. Koniunkturaliści i lawiranci są teraz na czele każdej niemal organizacji. Umizgiwanie się do miałkich ludzi i ostrożność w artykułowaniu ocen dowodzi zwykłej słabości. Nadszedł czas żeby  z dachów wykrzyczeć krzywdę, która spotkała ten katolicki jeszcze naród.Gdzie były glosy obrońców abp. Wielgusa kamienowanego przez niejakiego Sakowicza czy Terlikowskiego, którzy wykonali zadanie zlecone im przez lożę. To tacy właśnie nadają ton współczesnemu wizerunkowi dziennikarstwa pseudokatolickiego.Więcej odwagi życzę.Jan XXIII potrafił rozmawiać z każdym, zarówno z modernistami, masonami jak i z ultra katolikami.Do czego to doprowadziło?
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #6 dnia: Września 02, 2009, 09:42:57 am »

Jak mawiają kłamstwo ma krótkie nóżki to tyle w sprawie abp. Wielgusa.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Września 02, 2009, 09:44:06 am »

To,że dyscyplina w wojsku jest podstawą nie oznacza,że to forum jest jakąś zwartą jednostką.Co do działania, to chciałby  wreszcie zobaczyć konkrety jak w sprawie protestów przeciw koncertowi niejakiej skandalistki madonny. Zachowanie hierarchów dobitnie pokazało, kim naprawdę są te farbowane lisy.nie mam rozpalonej głowy a tylko rozsadek dyktuje, że żeby rosół był dobry, to musi zawierać kilka ziaren pieprzu.Bez ostrych i zdecydowanych żołnierzy każda wojna  skończyła by się kapitulacją bez próby nawiązania walki. Koniunkturaliści i lawiranci są teraz na czele każdej niemal organizacji. Umizgiwanie się do miałkich ludzi i ostrożność w artykułowaniu ocen dowodzi zwykłej słabości. Nadszedł czas żeby  z dachów wykrzyczeć krzywdę, która spotkała ten katolicki jeszcze naród.Gdzie były glosy obrońców abp. Wielgusa kamienowanego przez niejakiego Sakowicza czy Terlikowskiego, którzy wykonali zadanie zlecone im przez lożę. To tacy właśnie nadają ton współczesnemu wizerunkowi dziennikarstwa pseudokatolickiego.Więcej odwagi życzę.Jan XXIII potrafił rozmawiać z każdym, zarówno z modernistami, masonami jak i z ultra katolikami.Do czego to doprowadziło?

bardzo rozsądne słowa !
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Września 02, 2009, 09:44:57 am »

Sam Pan, Panie Józefie wie że protesty przeciw koncertowi nic nie dały. Akcje, jak pisze Pan Kurak, trzeba robić z głową.
A p. Brudzyński wg nnie traktuje katolicyzm instrumentalnie przy okazji go ośmieszając.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #9 dnia: Września 02, 2009, 09:46:13 am »

Dał tej "artystce" większą darmową reklamę.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #10 dnia: Września 02, 2009, 09:48:38 am »


.Bez ostrych i zdecydowanych żołnierzy każda wojna  skończyła by się kapitulacją bez próby nawiązania walki.
Tak,tylko gdyby kierowali sie tylko tym to i tak by nic nie dalo.Musi byc akcja przemyslana.. Co da dobrego takie krzykactwo?Mamy rozum w darze od Pana Boga i nalezy odpowiednio z tego korzystac.Niech Pan powie on tych lisach wprost biskupom w takim tonie to zobaczymy co Pan zdziala.I naprawde prosze zrozumiec,ze takim gadaniem bardzo szkodzi Pan i inni Panu podobni tym co rzeczywiscie dzialaja i staraja sie cos zrobic w swoich miastach.Jak Pan wyskoczy z takim tekstem do jakiegokolwiek Ksiedza to niech Pan zapomni,ze spojrza na Pana przychylnie.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #11 dnia: Września 02, 2009, 09:54:28 am »

I nie ma to tez nic zwiazenego z brakiem odwagi.Czy pojscie do jakiegos zalozmy infulata czy biskupa i powiedzenie:
Jest Wasza Ekscelencja/Ksiadz modernista i heretykiem!! A caly ten Kosciol po Soborze to fikcja!
jest:
a)odwaga
b)glupota
???? Ja uwazam,ze b.Glupota w dodatku blokujaca wszystkie mozliwe dzialanie.I wcale sie nie dziwie.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2009, 10:20:18 am wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #12 dnia: Września 02, 2009, 10:25:23 am »

Sam Pan, Panie Józefie wie że protesty przeciw koncertowi nic nie dały. Akcje, jak pisze Pan Kurak, trzeba robić z głową.
A p. Brudzyński wg nnie traktuje katolicyzm instrumentalnie przy okazji go ośmieszając.

O tym wiem,że akcja była porażką(?) i Brudzyński budować chciał swój kapitał.
Ale ta porażka pokazała nędzę moralną tych co chcą uchodzić za katolików, a nimi nie są.Poza Brudzyńskim przecież też można się było wykazać. I co?Wszyscy głowy w piasek pochowali i nie przejmowali się co o nich pomyśli Najświętsza Maria Panna Królowa Polski.Dla cwaniaczków lepiej było się nie wychylać,aby polskojęzycznej tłuszczy przybyłej na ten występ(ek) nie drażnić. Słabość, tchórzostwo oraz obłuda mości panowie i usłyszycie to wyznawcy NMP w dniu sądu ostatecznego.Jakoś nikt teraz rumieńcem się nie oblewa, a jedynie szuka własnego usprawiedliwienia w oskarżaniu innych o zbicie kapitału.
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #13 dnia: Września 02, 2009, 10:35:25 am »

I nie ma to tez nic zwiazenego z brakiem odwagi.Czy pojscie do jakiegos zalozmy infulata czy biskupa i powiedzenie:
Jest Wasza Ekscelencja/Ksiadz modernista i heretykiem!! A caly ten Kosciol po Soborze to fikcja!
jest:
a)odwaga
b)glupota
???? Ja uwazam,ze b.Glupota w dodatku blokujaca wszystkie mozliwe dzialanie.I wcale sie nie dziwie.
Najwyższy czas to zrobić. Niech w końcu zaczną myśleć. W tych arcytrudnych czasach nikt nie może być usprawiedliwionym,że zrobił wszystko co do niego należało.Trzeba by iść do biskupa i go zwyczajnie upomnieć tak po katolicku.
Byłbym najszczęśliwszym Polakiem,gdyby znalazł się choć jeden biskup a może nawet kardynał, który stanął by na ambonie i poprosił lud boży o przebaczenie za winy modernizmu i sojusz tronu z ołtarzem, tak  jak uczyniono to wielokrotnie wcześniej wobec popełnionych i niepopełnionych win wobec Żydów.
Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #14 dnia: Września 02, 2009, 11:49:27 am »

A tak przy okazji, jutro będzie 3.września,  cz.  Św. Piusa X, Papieża i Wyznawcy [3 kl.]
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: ŚWIĘTE SŁOWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!