Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:34:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny polski publicysta o (niedoszłym) sojuszu II RP z III Rzeszą
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj
Autor Wątek: Kolejny polski publicysta o (niedoszłym) sojuszu II RP z III Rzeszą  (Przeczytany 24024 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #180 dnia: Września 07, 2009, 20:26:18 pm »

Czyli wielokrotnie mniej niż ofiar narodowości żydowskiej.
A co to? Jakiś punkt odniesienia?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #181 dnia: Września 07, 2009, 20:31:24 pm »

Czyli wielokrotnie mniej niż ofiar narodowości żydowskiej.
A co to? Jakiś punkt odniesienia?

Jak dla mnie żaden, ale odniosłem się do wypowiedzi pan Fons Blaudi. Osobiście porównałbym ją z liczbą ofiar cywili poległych w nalotach "barbarzyńskich nalotach"  niemieckich.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #182 dnia: Września 07, 2009, 20:40:35 pm »

No, jesli Amerykanie szacuja na 300 tys., to 600 tys. Jörga Friedricha sa z pewnoscia blizsze prawdy. Czyli juz nie "wielokrotnie", a co najwyzej dwukrotnie mniej niz Zydow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #183 dnia: Września 07, 2009, 20:54:43 pm »

No, jesli Amerykanie szacuja na 300 tys., to 600 tys. Jörga Friedricha sa z pewnoscia blizsze prawdy. Czyli juz nie "wielokrotnie", a co najwyzej dwukrotnie mniej niz Zydow.

To jeszcze poproszę o źródło na podstawie którego podaje pan liczbę ofiar narodowości żydowskiej w wysokości 1,2 mln?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #184 dnia: Września 07, 2009, 21:12:40 pm »

Szacunki wielu historykow. I tak zawyzone moim zdaniem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #185 dnia: Września 07, 2009, 21:41:08 pm »

W świetle ilości żydów przed (3,5mln) i po (250 tys) wojnie w Polsce ta ilość jest wysoce nieprawdopodobna. Może wskaże pan przynajmniej 1 który tak twierdzi. Może pan napisać na czym opiera pan swoją opinię że ta liczba jest zawyżona?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #186 dnia: Września 07, 2009, 22:08:15 pm »

Blad metodologiczny (3 500 000 - 250 000). Pomija pan cala mase roznych czynnikow, jak np. mobilnosc przed, po i w trakcie wojny, brak jednoznacznych kryteriow w spisach ludnosci po 1945 roku.
Ale wezmy np. taki rachunek : liczba ofiar Oswiecimia zostala oficjalnie (tzn. przez historykow zydowskich, przychylnych tezie o nazistowskim Holocauscie) zrewidowana z 4 milionow do kilkuset tysiecy, np. Pressac - 630-700 tys. Liczba kanoniczna przyjeta przez historiografie oficjalna to 6 mln zydowskich ofiar II wojny swiatowej. Zatem :
4 000 000 - 700 000 = 3 300 000
6 000 000 - 3 300 000 = 2 700 000

Podobnie jest np. z ofiarami Majdanka. W 1948 przyjeto liczbe 360 tys. zydowskich ofiar obozu (tak np.w Encyklopedii Holokaustu), a ostatnio okazalo sie, ze 59 tys. (polski historyk Kranz). Zatem :
2 700 000 - 300 000 = 2 400 000

Tak mozna ciagnac i z innymi obozami i miejscami zaglady. Historykom, ktorym chce sie liczyc wychodzi wlasnie miedzy 900 tys a 1,2 mln. Zwlaszcza, ze obnizane sa i inne liczby : deportowanych z Francji, kotrzy nie wrocili, Zydow wegierskich, zaginionych "NN", ktorzy jednak przezyli etc. etc.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #187 dnia: Września 07, 2009, 22:30:37 pm »

W samym Oświęcimiu zginęło od według najnowszych badań 960 000* do 1 352 980 Żydów**.  Wiec ni jak nie wychodzi pańska liczba1,2mln zgładzonych podczas II wojny światowej. Górnolotne szacunki podawane w literaturze przyjmują 6 mln najbardziej prawdopodobna wydaje się liczba między 3,5 - 4,5 mln czyli wielokrotne więcej niż i tak zawyżona liczba 600 tys ofiar nalotów dywanowych.

*Źródło: Franciszek Piper, Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz. Liczba ofiar w świetle źródeł i badań, Oświęcim 1992,
** *Wg Wellersa (jw. s. 155) 1 352 980.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #188 dnia: Września 07, 2009, 22:51:20 pm »

Cytuj
Górnolotne szacunki podawane w literaturze przyjmują 6 mln najbardziej prawdopodobna wydaje się liczba między 3,5 - 4,5 mln
Bardzo slusznie pana napisal : w literaturze. "Fanstastycznej" nalezaloby dodac.

Cytuj
*Źródło: Franciszek Piper, Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz. Liczba ofiar w świetle źródeł i badań, Oświęcim 1992,
1992 ? "Najnowszych" ? Prosze nie zartowac, to bylo 17 lat temu. Dzis w samym Izraelu sa historycy, ktorzy nie wahaja sie wysuwac hipotez 560 tys. ofiar Auschwitz. I nie mowie tu o rewizjonistach, ale o historykach establishmentowych, uznajacych oficjalne teorie o "planowej zagladzie" i komorach gazowych.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #189 dnia: Września 07, 2009, 23:05:26 pm »

Cytuj
Dzis w samym Izraelu sa historycy, ktorzy nie wahaja sie wysuwac hipotez 560 tys. ofiar Auschwitz.

Ciekawe. Troche sie tym interesowalem. Mieszkam tu juz jakis czas i nic mi o nich nie wiadomo. A zdazylem juz troche poszperac, np. spotkac z czlowiekiem, ktory ujawnil informacje, ze Izrael ma bron nuklearna. Ani na Hebrew Univeristy, ani w bibliotece Ecole (jedna z najwiekszych w Izraelu i w ogole w regionie) nie spotkalem pozycji, ktora by, mowiac brzydko, schodzila ponizej 4 milionow ofiar Holocaustu.
Nie pisze tego ze zlosliwosci, ale, powaznie, bardzo posze o podanie nazwiska jakiego historyka zydowskiego z Izraela, ktory odwazyl sie na taki krok. Chetnie zasiegne o nim jezyka i poszukam jakiejs jego ksiazki.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #190 dnia: Września 07, 2009, 23:08:34 pm »

Mili Panowie,

tak mniej więcej połowa strat mojej rodziny (Polaków, żeby nie było wątpliwości :D) opisanych w książkach na papierze nie zaistniała w rzeczywistości. Po prostu dało się w łapę temu i owemu Niemcu i więzień gdzieś się zagubił czy z przepustki nie wrócił.

Nie chcę w ten sposób usprawiedliwiać naszych okupantów, choć oczywiście i dobrzy ludzie między nimi się zdarzali, ale podkreślić, że tak samo należy patrzeć na nominalne straty Eskimosów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #191 dnia: Września 07, 2009, 23:11:33 pm »

Nie chodzi o liczbe ofiar Holocaustu, ale Oswiecimia, ktora spadla z 4 milionow na kilkaset tysiecy (czyli juz znika polowa oficjalnych szesciu milionow). Pamietam, ze u "nowych historykow" byl caly nurt rewidujacy bez kompleksow liczby ofiar. Pogrzebie po dawnym archiwum - bo szczerze mowiac te zydowskie klechdy przestaly mnie pasjonowac ladne pare lat temu - i podam pare nazwisk. Z pamieci nie chce ryzukowac zeby nie bylo tak jak z Titanikiem : winien nie Goldberg, ale iceberg.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #192 dnia: Września 07, 2009, 23:50:59 pm »

Czytają ten watek robi mi się trochę nie dobrze. Dowiedziałem się, że ok. 4 mln. Żydów po prostuy w latach wojny gdzies sobie znikło, wyparowało, że Hitler to naprawdę był wzorowy obrońca naszej cywilicacji, który w życiu nigdy nie myślał o stworzeniu przestrzeni życiowej na wschodzie, nie był rasistą i wcale nie zamierzał nikogo mordować, że Niemcy strasznie ucierpieli bo im jedno miasto zbombardowano doszczętnie. Politycznie to może by Polsce w 1939 roku pakt z Hitlerem jakoś wyszedł, ale dzisiaj źle byśmy się z tym czuli. Nazywanie nazizmu mniejszym złem od komunizmu jest nadużyciem. Oba ustroje są równie złym wytworem szatana i pakt z którymkolwiek jest wyborem ZŁA. Polska zachowała się najlepiej jak mogła.

Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #193 dnia: Września 08, 2009, 00:04:20 am »

Panie jedrku, chyba ktos panu zrobil kawal i podmienil forum. Gdzie pan wyczytal takie rzeczy ? W powzyzszym watku ? Chyba pana podswiadomosc dokonuje interpretacji rozszerzajacej wpisow, kotrych pan nie zrozumial.
I prosze mi wierzyc : panskie samopoczucie to nic, zero, nul, niente, nada wobec zycia kilku milionow naszych rodakow, ktorzy mogliby ocalec w wyniku sojuszy, na ktore pan kreci noskiem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #194 dnia: Września 08, 2009, 10:22:42 am »

Nie chodzi o liczbe ofiar Holocaustu, ale Oswiecimia, ktora spadla z 4 milionow na kilkaset tysiecy (czyli juz znika polowa oficjalnych szesciu milionow).
Ale zapomina Pan, że przyczyna obniżenia ilości ofiar Oświęcimia było m.in. - że przyjęta cyfra zawyża globalne straty żydów. podczas WWII...

Czytają ten watek robi mi się trochę nie dobrze. Dowiedziałem się, że ok. 4 mln. Żydów po prostuy w latach wojny gdzies sobie znikło, wyparowało,
Dokładnie tak. Liczbę ofiar oszacowano na podstawie ilości ludzi, którzy po wojnie nie powróciła do miejsc zamieszkania.

że Niemcy strasznie ucierpieli bo im jedno miasto zbombardowano doszczętnie.
Słabo Pan czytał... Mowa była m.in o dreznie (bez obiektów wojskowych), Hamburgu, Kolonii, Dortmundzie, Duseldorfie itd...

Nazywanie nazizmu mniejszym złem od komunizmu jest nadużyciem.
Dlaczego?

Polska zachowała się najlepiej jak mogła.
Z całą pewnością  nie.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolejny polski publicysta o (niedoszłym) sojuszu II RP z III Rzeszą « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!