Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:38:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Czcigodni olsztyniacy - może który chciałby pośpiewać?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Czcigodni olsztyniacy - może który chciałby pośpiewać?  (Przeczytany 4329 razy)
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« dnia: Marca 14, 2012, 12:43:17 pm »

Na drzwiach mojej ulubionej olsztyńskiej księgarni zastałam następujące ogłoszenie:

Niestety, jestem niewłaściwej płci, ale może ktoś z Państwa się skusi?
Ktoś wie, czy ta inicjatywa wróży rychłą Tridentinę?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 14, 2012, 15:02:37 pm »

Ktoś wie, czy ta inicjatywa wróży rychłą Tridentinę?
zapewne nie
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 14, 2012, 15:05:39 pm »

Cytuj
Niestety, jestem niewłaściwej płci,
??? dlaczego niewłaściwej? To seksizm!
Cytuj
może ktoś z Państwa się skusi?
na mężczyzn?... zdecydowanie nie.
Cytuj
czy ta inicjatywa wróży rychłą Tridentinę?
obawiam się, że raczej rychłą hybrydę. "dochodzenie stopniowe" przemawia za hybrydą.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 14, 2012, 15:17:46 pm »

Panie Rysiu, cóż poradzić - ogłoszenie jasno wskazuje, że poborowym może być tu jeno mężczyzna.
Cóż, na razie lokalne media jakoś nie donosiły o tłumach kłębiących się przed kancelarią na castingu - a przecież inicjatywa zacna, do tego z pieczątką, choć ogłoszenie jak widać bez pieczątki  :P Ale może ktoś się już zgłosił.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 17, 2012, 19:19:01 pm »

Szpiedzy donieśli mi, że inicjatywa ruszyła i obecnie śpiewu uczy się 10 panów. Może któryś z nich czytuje FK i zechce podzielić się wrażeniami?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 17, 2012, 21:13:15 pm »

a jak tam starania o KRR w Olsztynie?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 17, 2012, 22:03:15 pm »

Nie wiem. Nowy user- pan Darek - wyraził zainteresowanie sprawą. Ale chyba brak chętnych by mężnie znosić przeciwności, których drzewiej nie było.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 27, 2012, 22:11:13 pm »

Jak pani Warmiaczka pisała, kiedyś jeszcze w poprzednim roku pisałem list z prosbą do Parafi NSPJ dostałem odpowiedz że istnieje taka mozliwosc jesli znajdzie sie grupa chętnych . W tym roku pisałem do jednego Pana który również zanosił starania w tej intenci aby  taka grópa była wystarczajaca potrzeba minimum dwadzieścia osób dlatego wszystkich chetnych prosze o kontakt najlepiej było by podpisac wspólną pośbe a jeszcze lepiej udac sie razem do kancelari. Jednak nie wiem jak ma sie sprawa z kaplanami umiejacymi odprawiac KRR.

P.S. Jakiś czas temu pisałem list do ks. prał Romana Adama Kneblewskiego z prośba o Msze KRR w intencji Tradycji Katolickiej w Olsztynie, została odprawiona na tradicampie zamierzam napisać kolejny list w tej sprawie i proszę Państwa o modlitwę w tej sprawie. Kiedy patrze na mapę ze Mszą Trydencka w Polsce to Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie i Lubuskie wypadają blado. Choć oczywiście że chciałbym aby Nadzwyczajnej formy było więcej i w innych miejscach.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2012, 12:46:45 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #8 dnia: Września 14, 2012, 14:48:49 pm »

P.S. Jeśli moge prosic chcialbym wiedzieć ile tradisów jest na tej stronie z Olsztyna i okoli którzy mogli by regularnie ucestnicyc w KRR?Nasza ilosc pomoze nam obaczyc ile bylo by chetnych i pomogło by w jakimś wspólnym spotkaniu i prośbie.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 14:56:04 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #9 dnia: Września 14, 2012, 16:12:43 pm »

Zakładając, że celebracja kolidowałaby z Mszą u FSSPX, czy nie?  ;)
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #10 dnia: Września 14, 2012, 20:15:04 pm »

Chyba FSSPX nie miało by nic przeciwko Mszy Św. w Tradycyjnym obrzadku w Olstyńskim Kosciele? Ale nie sąze aby była o 18:00 choć to nic pewnego; gdybyśmy ustalili liczbę i jakoś sie spotkali i poszli razem do NSPJ była by całkiem inna rozmowa. 
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2012, 20:18:19 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 dnia: Września 14, 2012, 23:12:58 pm »

Powiedzmy, że wierni którzy zaangażowali się u Bractwa mogliby nie przejawić oczekiwanego od nich przez Kurię entuzjazmu z powodu ustanowienia diecezjalnej celebracji w te same dni, co u FSSPX. Gdyby celebracje były w różne dni, mogło by się udać zachęcić parę osób, by przyszły. Już to chyba w sąsiednim wątku maglowaliśmy...
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Czcigodni olsztyniacy - może który chciałby pośpiewać? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!