Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:18:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Wydział Kultury przy KC Forum Krzyż
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Wydział Kultury przy KC Forum Krzyż  (Przeczytany 75698 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #105 dnia: Września 09, 2012, 21:33:18 pm »

Jakiś czas temu, znajomy pytał, czy nie znam jakiegoś "naszego" malarza.
Koledze zamarzyło się przyozdobić dom pięknym, raczej "tradycyjnym" (nie niezrozumiałymi dla wszystkich - poza grupką "wzajemnej adoracji" - bohomazami) obrazem, przy czym chciał koniecznie "dać zarobić swoim".

Przez swoich należy tu rozumieć Katolików (tradycyjnych tym bardziej).

Nie umiałem koledze doradzić. Pomysł mam zatem taki - a właściwie prośbę, czy mógłby ktoś tutaj podać jakieś nazwiska, może adresy stron na których można dzieła takich autorów odnaleźć?

Być może wyda się to któremuś z artystów "prostackie", proszę się nie obruszać, chodzi tylko o to, żeby przypadkiem przy zakupie obrazu (a nie znając świata kulturalnego w odpowiednim stopniu) nie zasilać kasy palikociarni.

Spodziewałem się jednak większego odzewu na moją prośbę  8)

Może ktoś z państwa wie coś więcej na temat Pana Piotra Walerskiego z Kielc?
Coś więcej niż można znaleźć w internecie oczywiście, coś uwzględniającego pytania z mojego poprzedniego posta.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #106 dnia: Września 09, 2012, 21:49:15 pm »

Panie Gnome,

Jak powiedziała Matka Boska do pewnego "naszego" malarza przed wojną jeszcze: "Styka Ty mnie nie maluj na kolanach ale szybko i dobrze!"

Dlatego zupełnie serio, proponuję:
- Zamówić kopię obrazu z wieków minionych. Są tacy kopiści tylko "niestety" Bóg zapłać nie wystarczy. To kosztuje.
- Kupić we Włoszech reprodukcję z tandetną imitacją faktury. To i tak będzie cymes w zestawieniu z plakato-wystrojami naszych kościołów.

ps
kopia może mieć także wartość artystyczną. Dawniej kopiowanie obrazów było czymś całkowicie normalnym i cenionym. Zresztą malarze kopiowali sami siebie.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2012, 21:52:21 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #107 dnia: Września 09, 2012, 21:57:26 pm »

Panie Gnome,

Jak powiedziała Matka Boska do pewnego "naszego" malarza przed wojną jeszcze: "Styka Ty mnie nie maluj na kolanach ale szybko i dobrze!"

Dlatego zupełnie serio, proponuję:
- Zamówić kopię obrazu z wieków minionych. Są tacy kopiści tylko "niestety" Bóg zapłać nie wystarczy. To kosztuje.
- Kupić we Włoszech reprodukcję z tandetną imitacją faktury. To i tak będzie cymes w zestawieniu z plakato-wystrojami naszych kościołów.
Nie chodzi o "malowanie na kolanach", chodzi o to by np. nie dokarmiać takich dzikich od palikociarni.
Głód najlepiej uczy rozumu.

Wcześniej się specjalnie tym nie interesowałem ale od czasu pojawienia się tych bezczelnych dzikich (wczesniej się przynajmniej kryli w swoich norach), jestem bardzo uczulony na tym punkcie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #108 dnia: Września 10, 2012, 08:29:43 am »

Jak zacznie się rok akademicki to ja trochę studentów malarstwa znam. Ale to wszystko lewactwo. Ale Panie Gnome na kaliską Mszę przychodzą dwie absolwentki malarstwa.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #109 dnia: Września 10, 2012, 09:32:14 am »

Jak zacznie się rok akademicki to ja trochę studentów malarstwa znam. Ale to wszystko lewactwo. Ale Panie Gnome na kaliską Mszę przychodzą dwie absolwentki malarstwa.
No własnie z jedną rozmawiałem, obiecała przesłać jakieś swoje prace na maila ... i nie przesłała.
Ale będę uparty i będę się przypominał  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #110 dnia: Września 25, 2012, 18:20:20 pm »

Dziś o 21:30 w II Programie Polskiego Radia rozmowa z panem Adamem Strugiem.


Czego możemy dowiedzieć się analizując pieśni nabożne i jak Sobór Watykański II zmienił ludową religijność?

Związek polskiej kultury ludowej z religią wydaje się oczywisty. Oczywista jest również zależność pomiędzy kryzysem Kościoła i tradycji ludowej. Mało kto jednak zwraca uwagę na wpływ Soboru Watykańskiego II na kondycję tradycyjnej religijności. Jak wyglądała ona przed, a jak po ostatnim soborze? Czy teologia zawarta w ludowych pieśniach nabożnych jest heretycka?

http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/690819,Tradycja-ludowa-a-religia
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #111 dnia: Września 26, 2012, 09:04:16 am »

Noji zamiast spotkania z pieśnią nabożną wyszło raczej spotkanie z "Pascendi", "Mortalium animos" i ks. Stehlinem... Przez godzinę tradibeton ad nauseam. Tylko jeden, umiarkowany głos w obronie posoborowia.

Nagranie ma być dostępne na stronach Dwójki.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #112 dnia: Września 26, 2012, 11:18:19 am »

a wiadomo kiedy ma być dostępne? bo szukam i nie mogę znaleźć.
Jakby ktoś był uprzejmy podać linka do tego nagrania.
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #113 dnia: Września 26, 2012, 12:31:55 pm »

http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/691287%2CSpiew-o-zbawieniu-i-potepieniu
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #114 dnia: Września 26, 2012, 12:44:17 pm »

http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/691287%2CSpiew-o-zbawieniu-i-potepieniu

dziękuję bardzo
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #115 dnia: Września 27, 2012, 10:18:46 am »


Spodziewałem się jednak większego odzewu na moją prośbę  8)



Szczerze polecam zapoznanie się z twórczością Roberta Rumina. Maluje ikony. Kilka widziałem i były przepiękne. Jest to malarz współczesny w dobrym tego słowa znaczeniu.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #116 dnia: Października 01, 2012, 11:12:52 am »

Pięknie dziękuje!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #117 dnia: Listopada 05, 2012, 10:31:44 am »

Pan Adam Strug znowu uderza:

http://www.pch24.pl/reforma-zdewastowala-muzyke-liturgiczna,7171,i.html
http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/715820,Poradzic-sobie-z-martwym-cialem
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #118 dnia: Listopada 05, 2012, 10:48:09 am »

Pan Adam Strug znowu uderza:

http://www.pch24.pl/reforma-zdewastowala-muzyke-liturgiczna,7171,i.html
http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/715820,Poradzic-sobie-z-martwym-cialem
Pan Strug przebija sie do majnstrimu. Bravo dla Pana Struga :)
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #119 dnia: Listopada 05, 2012, 12:24:26 pm »

I jeszcze w temacie zadusznym.

Marianna Popiełuszko: Nigdy nie bałam się śmierci

(...)

– Z podziwem patrzyłam w ubiegłym roku na babcię, gdy siedziała w domu przy otwartej trumnie z ciałem zmarłego i głośno śpiewała z pamięci pieśni żałobne, ciągnąc od pierwszej do ostatniej zwrotki chyba przez pół godziny – opowiada owdowiała wnuczka Grażyna Siemion. Matka ks. Jerzego wie bowiem, że ten śpiew uwydatnia sens, kieruje ku wiecznym wartościom i przywraca życiu wymiar trwałości. Bo przecież „życie tylko zmienia się, nie kończy”. Nie wolno więc rozpaczać.

– Jak Bóg daje życie, to daje też śmierć – mówi. I zapewnia: – Moje życie było dobre.

– Dobre życie było… Ale trudne… – mówię do pani Marianny.

– A co, ty bez krzyża do nieba chciałaś się dostać?!

http://www.fronda.pl/a/marianna-popieluszko-nigdy-nie-balam-sie-smierci-tygodnik-niedziela%2C23258.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Wydział Kultury przy KC Forum Krzyż « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!