Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:33:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: BRWINÓW  (Przeczytany 48085 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #60 dnia: Stycznia 19, 2011, 15:20:07 pm »

Ponieważ tajemniczość wtajemniczonych staje się prowokująca poszukałem nieco o oto co znalazłem http://www.objawienia.pl/argasinska/arg14.html:

Cytuj
W ciągu dnia miałam zalecenie spacerów wałem Miedzeszyńskim nad Wisłą. Niestety tego drugiego do dziś nie zrealizowałam. Po wyjściu z kościoła patrzyłam na mego, pełnego miłości spowiednika, księdza Bolesława Kielana. Stał pod kościółkiem w zniszczonych rękawiczkach typu „robotniczego" z samego materiału, a w ręku trzymał informacje zachęcające wiernych do czytania „Naszego Dziennika".

Rozprowadzał je wielki kapłan, wielki patriota i choć mi nigdy nic o sobie nie mówił, wiem, że wielki krzyż niesie. Oddany całkowicie Chrystusowi. Najświętsze Ciało Pana Jezusa podaje wiernym tylko do ust w postawie klęczącej, poza osobami starszymi i chorymi. Dziękuję księże Bolesławie. Całuję Twoje czcigodne ręce.

I jeszcze z 2001 r. http://solidlowicz.republika.pl/konkurs/sol1.html:
Cytuj
Ksiądz Bolesław Kielan, czyli ,,Święty Ksiądz'', jako nowy kapelan łowickiej ,,Solidarności'', gromadził wokół siebie coraz więcej ludzi. Sprzyjały temu ożywione nastroje ,które chciały ukoronować polskiego orła. Zaczęło się od kilku młodych ludzi, którzy wraz z księdzem Bolesławem ,, odkryli'' żoliborski kościół Stanisława Kostki, w którym inny charyzmatyczny ksiądz głosił swoje moralno - polityczne kazania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 15:44:24 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #61 dnia: Stycznia 19, 2011, 17:33:57 pm »

@ jwk
Wszystko pięknie, tylko co to ma wspólnego z Brwinowem?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2011, 09:21:58 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Stycznia 19, 2011, 18:50:07 pm »

.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #63 dnia: Stycznia 19, 2011, 19:35:24 pm »

Ponieważ tajemniczość wtajemniczonych staje się prowokująca poszukałem nieco o oto co znalazłem http://www.objawienia.pl/argasinska/arg14.html:

Nic nie wiem o x. Bolesławie, nie miałem przyjemności poznać go. Czy od lat ma przekonania tradycjonalistyczne i dlatego odprawia Mszę trydencką ? Czy też jest raczej osobą w stylu x. Leszka grupującego "oławianki" tudzież xx. Kiersztyna i Natanka, tępiących swoiście rozumiany modernizm ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #64 dnia: Stycznia 20, 2011, 10:38:56 am »

Kilka razy rozmawiałem z ks.Bolesławem. Raz na jednej nodze, innym razem na dwóch... Mogę powiedzieć tyle:

X.Bolesław nie jest księdzem typu "ostry teolog rubrycysta". Nie każdy do Tradycji trafia po terapii szokowej typu KNO lub Iota Unum.
On po prostu bierze na serio wiarę.

Opowiadał kiedyś jak był podczas wizyty J-P II na Słowacji. Podczas papieskiej Mszy św. udzielał Komunii. Jak Komunia zakończyła się, pytał gdzie ma zanieść konsekrowane hostie. Słowaccy księża wskazali mu b. odległy namiot-hangar. To był magazyn. Tam schodzili się księża i wysypywali Ciało Chrystusa do czarnych worków na śmiecie ustawionych na ziemi wśród pudeł i innych gratów. Zdębiał  ??? a ks.magazynier ponaglił "wrzucaj!".
On wierzy w Obecność Chrystusa.
I to powoduje iskrzenie.
Wielu ludzi mówi, ze powinien się ostro stawiać, że jest miękki...
I coś w tym jest, uśmiecha się  i nadstawia się do bicia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2011, 21:24:15 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #65 dnia: Stycznia 20, 2011, 10:54:37 am »

Bardzo dobrze, że bije się o takie sprawy. Tylko oczywiście nie za to został odsunięty.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #66 dnia: Stycznia 29, 2011, 15:32:55 pm »

X.Bolesław ... On po prostu bierze na serio wiarę. 
Z relacji brwinowskich parafian dowiedziałem się, że był ceniony jako spowiednik. Wiele czasu spędzał w konfesjonale.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #67 dnia: Stycznia 29, 2011, 15:38:14 pm »

Cytuj
Z relacji brwinowskich parafian dowiedziałem się, że był ceniony jako spowiednik. Wiele czasu spędzał w konfesjonale.

Co więcej, księża z Brwinowa szalenie ucieszyli się, że ks.Kielan zadeklarował, że będzie dużo spowiadać.
"Niech nam teraz ktoś spróbuje zarzucić, ze w konfesjonale trudno spotkać księdza" - powiedział jeden z Brwinowskich księży po przybyciu ks.Bolesława.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #68 dnia: Stycznia 30, 2011, 22:25:12 pm »

Panie Rysiu,
Nie dość, że urządzasz Pan rozrube tam, gdzie trzeba spuścic zasłone milczenia to jeszcze oczerniasz Pan haniebnie księzy z Brwinowa (w tym ks. Radosława - celebransa mszy trydenckiej, o ktorym zdajesz się Pan zapominać) o to, że nie chca spowiadać i wysługiwali się ksiedzem Bolesławem. W rzeczywistosci każdy ma swój dyżur i się go trzyma. To jedno.
Co zaś się tyczy ks. Bolesława jako spowiednika to moge powiedziec tylko tyle: to własnie sygnały od zdezorientowanych penitentów skłoniły władze kościelne do refleksji na zdolnoscia ks. Bolesława do jakiejkolwiek pracy z ludźmi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 13:32:08 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #69 dnia: Stycznia 31, 2011, 08:54:12 am »

... to jeszcze oczerniasz Pan haniebnie księzy z Brwinowa (w tym ks. Radosława - celebransa mszy trydenckiej, o ktorym zdajesz się Pan zapominać) o to, że nie chca spowiadać i wysługiwali się ksiedzem Bolesławem. W rzeczywistosci każdy ma swój dyżur i się go trzyma ...
Panie Michale, tu już Pan przesadził ewidentnie, z przytoczonego przez Pana Rysia zdania wynika jedynie, że księża się ucieszyli z pomocy, to co Pan napisał, to jest daleko posunięta nadinterpretacja. To, że wierni narzekają na brak spowiedników "na czas, na miejsce napewno", to stare jak świat.
Co do sygnałów "od zdezorientowanych penitentów"   przypomina mi się równie "zdezorientowana" neonka rozwścieczona, że znany Ksiądz Franciszkanin z Helu wywiesił na drzwiach kościoła, że Komunię Świętą przyjmuje się do ust i na kolanach, no i oczywiście w kompletnym stroju. Do Arcybiskupa "Stella Maris" ze skargą się wybierała.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #70 dnia: Stycznia 31, 2011, 08:59:44 am »

Panie Janie,
Proszę mi wierzyć, że w tym przypadku nie chodziło o tego typu "zdezorientowanie".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 13:33:06 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #71 dnia: Stycznia 31, 2011, 09:20:45 am »

W sprawie, w której nawet MAK się jeszcze nie wypowiedział ;), istnieje duże pole dla hipotez i teorii.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 13:33:22 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 26, 2011, 11:57:11 am »

"W Brwinowie zaczęło się dzisiaj odprawianie w każdy wtorek i czwartek Mszy cichej "trydenckiej" o g. 6,15." napisał Paweł Milcarek na FB
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #73 dnia: Maja 31, 2011, 11:56:18 am »



Zdjęcie z dzisiejszej mszy. Jak widać - są chętni.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Maja 31, 2011, 18:06:44 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2011, 18:08:57 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!