Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:53:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: BRWINÓW  (Przeczytany 48061 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 13, 2011, 16:56:58 pm »

Cytuj
odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było smutną koniecznością i tyle.

To już wiemy więcej, bo w "Poczekalni" można przeczytać informację:

"Ks. Bolesław, decyzją Kardynała, został przeniesiony do domu starców dla księży w Otwocku.
Ksiądz jest młodszy od Kardynała o trzy lata, ale to szczegół."


http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5613.30.html
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:54:05 am »

@Mama
 No i koniec tematu. Ks. Bolesław znalazł się tam, gdzie znaleźć się musiał. Niestety.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:14:09 am »

@Mama
 No i koniec tematu. Ks. Bolesław znalazł się tam, gdzie znaleźć się musiał. Niestety.

Dla mnie to był taki temat okazyjny, bo zdarza mi się tam przejeżdżać. Przecież ja go tam nie zadekretowałam, to pan jest kanclerzem kurialnym nie ja  :) Może wcale mu tam najgorzej nie będzie, a i zapewne odżyje. To jak będą te msze trydenckie tam w tym Brwinowie czy nie? Będę tam przejazdem nie za długo, bo w lutym, to nie wiem czy można tam na coś liczyć, czy może odrazu ruszyć na Garncarską.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 17, 2011, 12:18:28 pm »

@Mama
 No i koniec tematu. Ks. Bolesław znalazł się tam, gdzie znaleźć się musiał. Niestety.

Dla mnie to był taki temat okazyjny, bo zdarza mi się tam przejeżdżać. Przecież ja go tam nie zadekretowałam, to pan jest kanclerzem kurialnym nie ja  :) Może wcale mu tam najgorzej nie będzie, a i zapewne odżyje. To jak będą te msze trydenckie tam w tym Brwinowie czy nie? Będę tam przejazdem nie za długo, bo w lutym, to nie wiem czy można tam na coś liczyć, czy może odrazu ruszyć na Garncarską.

Msze w Brwonowie bez zmian, w każdą II i IV niedzielę miesiąca o 15.30.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 17, 2011, 19:59:33 pm »

Czy można wysnuć z tego taką tezę że ksiądz Bolesław znalazł się tam, gdzie się teraz znalazł, dzięki tradycjonalistom?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 21:49:32 pm wysłana przez mac » Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:04:44 pm »

Czy można wysnuć z tego taką tezę że ksiądz Bolesław znalazł się tam, gdzie się teraz znalazł, dzięki tradycjonalistą?
a po jakiemu to?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:15:56 pm »

W języku Rzeczypospolitę? :D
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 17, 2011, 20:40:47 pm »

W języku Rzeczypospolitę? :D
toż w nim adam i ęwa mówili ! :D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 17, 2011, 21:52:17 pm »

Zamiast cicho upomnieć, to państwo lubią się wyśmiewać.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 18, 2011, 09:29:24 am »

Nie, nie można. Ks. Bolesław został skierowany do Brwinowa aby sprawował mszę trydencką. To, że zamiast skupić się na tym zacząć zajmować się czymś innym, do czego absolutnie nie był powołany to inna sprawa.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #55 dnia: Stycznia 18, 2011, 23:11:00 pm »

Ks. Bolesław Kielan 13 stycznia (czwartek) dostał dekret o przeniesieniu i 48 h. na opuszczenie plebanii, czyli do soboty 15.stycznia.
Miał się stawić w Otwocku we wtorek czyli 18-go. Mógł spędzić weekend na Centralnym, ale dobrzy ludzie pomogli przenosić bagaże, przygarnęli go i nakarmili. „Kolegów” nie było stać na „do widzenia”.

Ks. Bolesławowi nie przedstawiono żadnego zarzutu na piśmie, pomimo, że prosił o to. Ustnie owszem, usłyszał, ale nikt by się pod tym co usłyszał nie odważył podpisać. I dlatego nic nie ma. Ks. Bolesław nie jest suspendowany.

Tylko dzięki stanowczej reakcji parafian, zaprzestano rozpuszczania plotek mających na celu zniszczenie człowieka i odwrócenie uwagi od prawdziwych przyczyn konfliktu. Zaczęło się od oskarżeń o alkoholizm,  schizofrenię bezobjawową (tę samą, która szalała wśród dysydentów w ZSRR) o innych nie wspomnę.

Niestety, stosunki międzyludzkie w naszym Kościele dalekie są od nauk Chrystusa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #56 dnia: Stycznia 19, 2011, 08:34:03 am »

Niestety, stosunki międzyludzkie w naszym Kościele dalekie są od nauk Chrystusa.
A czy posoboruchy są częścią Kościoła?

P.S. Witam Pana na pokładzie!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #57 dnia: Stycznia 19, 2011, 09:00:27 am »

Dla porządku przypomnę, że rysio ma obyczaj konfabulować. Nie radzę wierzyć ani jednemu jego słowu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #58 dnia: Stycznia 19, 2011, 11:30:12 am »

Z tego co ja wiem, to uwierzę p. "rysiowi" jak panu. Pan poprostu łże! a na stawiane pytania nie udziela odpowiedzi. No, ale cóż ... taka rola "kanclerza". Powyżej już i tak zdradził pan rąbek tajemnicy - która wcale nie jest tajemnicą -  ".... że zaczął zajmować się czymś innym, do czego absolutnie nie był powołany..."  A pan do czego jest w tym wszystkim powołany?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2011, 11:33:10 am wysłana przez Mama » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #59 dnia: Stycznia 19, 2011, 12:03:08 pm »

Dla niezorientowanych:
Nie słuchać konfabulantów.
Msza, jak była, tak jest w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 15.30.
Odejście ks. Bolesława nie miało nic wspólnego z celebrowaniem przez niego mszy trydenckiej. Wiązanie obrony ks. Bolesława z walką o częstszą mszę trydencką w Brwinowie jest najprostszą receptą na klęskę.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!