Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:02:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: BRWINÓW  (Przeczytany 48049 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 02, 2011, 10:45:36 am »

Otrzymałem e-pocztą polecenie aby "nie wtrącać się do Brwinowa".
Zatem odpowiadam.
Zostaliśmy upoważnieni przez hierarchię do działalności w parafii św. Floriana w Brwinowie. Mamy zamiar korzystać z danego nam prawa.
Zdajemy sobie sprawę z tego, ze ujęcie się za pokrzywdzonymi parafianami i kapłanem to trudna decyzja. Bywa, że taka działalność skazuje na ostracyzm.
Rozumiem milczenie. Proszę także o zrozumienie dla odmiennej postawy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 10:47:12 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 03, 2011, 09:43:20 am »

Niech Pan uważa, to "teren kanoniczny" pewnego prominentnego "guru" ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 03, 2011, 10:30:24 am »

Panie Rysiu, niech Pan przestanie mieszać w Brwinowie, bo z tamtejszej sytuacji nic Pan, jak widać, nie rozumie. Niech Pan się skoncentruje na Piasecznie.
Nie wchodząc w szczegóły: odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było smutną koniecznością i tyle. 
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 03, 2011, 10:33:29 am »

@JKW
Drogi panie Janie,
A może by tak obaj Panowie (JWK i PM) umówili się na wódkę i wzajemne animozje raz na zawsze rozwiązali? "Wszak i tak zginiemy w zupie". Brwinów nie jest niczyją własnością. Działać może każdy, byle roztropnie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 03, 2011, 13:18:06 pm »

Panie Rysiu, niech Pan przestanie mieszać w Brwinowie, bo z tamtejszej sytuacji nic Pan, jak widać, nie rozumie. Niech Pan się skoncentruje na Piasecznie.
Nie wchodząc w szczegóły: odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było smutną koniecznością i tyle.

Mógłby pan zdradzić rąbek tajemnicy cóż to za smutna konieczność? Wszak nie jestem z Brwinowa, ale moja znajoma tam chodzi na msze św. (właściwie to jej parafia)  i bardzo sobie chwaliła zawsze tego kapłana. Nie raz mi pisała, że; "to był wspaniały kapłan. Miał piękne kazania. Jedno jego kazania było o ofierze Mszy św. Ja nigdy nie zapomnę tego kazania. Na ostatnim kazaniu powiedział, żeby kupić sobie Biblię ks. Wujka. ...... "

To tyle tylko w skrócie z jej wypowiedzi, być może sama się tu odezwie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 03, 2011, 13:20:43 pm »

@ Wszyscy zainteresowani,

Cytuj
odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było smutną koniecznością i tyle. 

Nic mi o tym nie wiadomo. Także Ordynariusz nie powiadomił zainteresowanego o tym, o czym Pan pisze...
Jeżeli to prawda, zastanawiam się skąd czerpiecie takie informacje z pierwszej ręki ?
Czy kard. K. Nycz konsultuje z "Christianitas" swoje decyzje ?

Rzeczywiście wie Pan naprawdę b. dużo. Zamieniamy się w słuch... Moze podzieli sie Pan z nami wszystkimi swoja wiedzą o innych miejscach nieudanej celebracji.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 03, 2011, 14:03:14 pm »

Pan rysio, pani Mama i wszyscy zainteresowani.
Niestety, ale muszę prosić Państwa o zaufanie, nie mogę na forum publicznym omawiać konkretnych zdarzeń, które publiczne nie są i dla dobra osób, które dotyczą, muszą pozostać niepubliczne. Nie zamierzam czynić zgorszenia.
Mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem: odsunięcie ks. Bolesława od jakiejkolwiek pracy duszpasterskiej było, wobec kilku zaistniałych zdarzeń, smutną, ale jednak koniecznością.
I dla jasności: broń Boże nie chodzi o sprawy natury obyczajowej. Łączenie sprawy realizacji SP z obroną rzekomo skrzywdzonego ks. Bolesława moze tylko zaszkodzić.
I słowo osobiście do p. Rysia: msza w Brwinowie nie jest niczyjąkolwiek własnością, więc nikt nie może panu zabronić działań z nią związanych. Muszę jednak Panu wprost powiedzieć: pańskie obecne działania są skrajnie szkodliwe i noszą znamiona sabotażu. Szkody, które wynikną z pańskiej działalności obciążą pańskie sumienie.Pomijam już to, że głównym komponentem owych działań są oszczerstwa pod adresem uczciwych ludzi, co samo w sobie stanowi skandal.   
Żeby nie postać gołosłownym: rozpowszechniana  przez Pana różnymi kanałami teza, jakoby kard. Nycz i Paweł Milcarek zawarli porozumienie mające na celu uniemożliwienie realizacji SP na terenie archidiecezji jest oszczerstwem wobec tego ostatniego. Jest oszczerstwem tym bardziej obrzydliwym, że Paweł Milcarek zawsze gotów był służyć Pany rada i pomocą, gdyby Pana tego kiedykolwiek potrzebował. W zamian za to, wolał go Pan zniesławiać. Człowiek honoru tak nie robi.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 03, 2011, 14:41:35 pm »

@ Michał Barcikowski, - dowody proszę!

1. nie odpowiedział Pan na pytanie skąd wie Pan o podjętej decyzji, skoro zainteresowany nie został o tym poinformowany przez Ordynariusza. Taką decyzję, którą Pan zna, podjąć może tylko Ordynariusz i to z b. ważnych powodów. Zatem wiadomość o decyzji pozbawienia praw pochodzić może tylko z kurii.

2.   ;D ;D ;D W odróżnieniu od Pana - nie mam wejść w Kurii ! I dlatego nie mogę nic wiedzieć o "spisku" kard. Nycza z p. Milcarkiem  ;D ;D ;D
     Ponadto, wymyślona przez Pana "Teoria Spiskowa" jest istotnie obrzydliwym oszczerstwem ale nie tylko wobec p. P. Milcarka ale przecież także wobec ks. Kardynała !    Proszę o tym nie zapominać. Chyba, że z nieznanych nam źródeł wie Pan więcej od nas o stosunku ks.kard. Nycza do MP SP.

3. To co tak bardzo Pana uwiera, to ta prosta głupia mapa, jaką zamieściłem na blogu. Uwiera także zebranie podpisów i wysłanie do kurii listu. Oraz opublikowanie tej nieszczęsnej odpowiedzi kurii. Od tej pory trudno jest opowiadać bajki "o dobrym Carze i złych proboszczach". Król jest nagi.
Poza tym , proszę mnie nie przeceniać... ja naprawdę nie dysponuję taką siłą by obalić cokolwiek albo przywrócić Trydent ;D ;D ;D

4. Jeżeli natomiast uważa Pan, ze publikowanie urzędowych pism kurialnych na blogu, oraz wysyłanie własnych do ED, może zagrozić zwrotem w polityce KK w Polsce, to oznacza, że ma Pan wysoką temperaturę. Radzę udać się do lekarza.

A zatem @ wszyscy zainteresowani: mamy nowego kozła ofiarnego -

Już dawno biskupi i proboszczowie obdarzyli by wszystkich KRR, gdyby nie taki jeden pacjent z prowincji, co to kopie dołki pod "historycznym porozumieniem".
A może do porozumienia Rzym - fsspx też nie dojdzie przez "rysia" ?

Edit:
Istotnie, żonglowanie przez kurię kapłanami znającymi stary ryt, nie jest przypadkowe. Nie od dziś wiadomo, ze kurialiści to spece od socjotechniki. Ks. Bolesław mógł "za karę" wylądować na zesłaniu jako kapelan kaplicy w b. odległym (nieczynnym) szpitalu. Trafił do Brwinowa. Czy to spisek 2 - osób ? Nie - to socjotechnika. Dziel i rządź.
Te same "chwyty" i "sztuczki" opisywane sa na blogach Zachodnich.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2011, 11:06:56 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 03, 2011, 16:52:43 pm »

.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 03, 2011, 17:27:51 pm »

Idę po popcorn.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 03, 2011, 17:48:45 pm »

@ Michał Barcikowski,

1. nie odpowiedział Pan na pytanie skąd wie Pan o podjętej decyzji, skoro zainteresowany nie został o tym poinformowany przez Ordynariusza. Taką decyzję, którą Pan zna, podjąć może tylko Ordynariusz i to z b. ważnych powodów. Zatem wiadomość o decyzji pozbawienia praw pochodzić może tylko z kurii.

2. Komisja ED została poinformowana przez kard. K. Nycza, ze postulaty naszej grupy możemy spełnić w Brwinowie razem z grupą Brwinowską. Na ile coniedzielną Mszę św. w godz. porannych można zobaczyć w Brwinowie to każdy sam może się przekonać bez pomocy p. Barcikowskiego.
Zatem informacja jaka dotarła z W-wy do Watykanu z Kurii .... "mijała się z prawdą" aby nie powiedzieć, że była kłamliwa.

3. Ks. Bolesław kielan jest szykanowany nie z powodu Tridentiny... ale z powodu jej owoców.

Otóż uczestnicy Mszy św. Novus Ordo byli pod wrażeniem odprawianych Tridentin, a zwłaszcza pobożności wiernych. Ks. Kielan zachęcał do przyjmowania Komunii św. na kolanach. I to do niego ustawiała się najdłuższa kolejka by przyjąć Ciało Pańskie na kolanach. Było to dostrzegane przez ogół parafian zwłaszcza podczas koncelebry. Z tego powodu ks.Bolesław miał przykrości, albowiem, jak forowiczom wiadomo, przyjmowanie Komunii na kolanach "burzy ład wspólnotowy".
Niektórzy parafianie są b. nieładnie pouczani o tym że nie należy klękać bo "to wszystko jedno a burzy ład".
To nie wszystko. Ks. Bolesław odmówił siadania plecami do Chrystusa w tabernakulum. Ten nieprzystający do postępowej parafii zabobon też drażnił. Ksiądz siadał więc obok ministrantów. Zabroniono mu tego. Nakazano ze wszystkimi kapłanami siedzieć "za stołem". Więc ks. Bolesław klęczał.

I to jest przyczyna awantury.
Oczywiście, dorabia się zastępcze powody, ale z marnym skutkiem. Ot,. np. że ks. Bolesław widziany był ponoć na Krakowskim, albo że podobno był obecny w Świebodzinie i takie tam inne zbrodnie.

O winie decyduje sąd. Pal diabli "zarzuty". Tu idzie także o los tego sponiewieranego człowieka.
P. Barcikowski i s-ka obstawia  proboszcza a nie ks.Bolesława. To logiczne. Obstawia się konia który ma większe szanse na zwycięstwo. Rozumiem to. Ale bądźcie honorowi. Powiedzcie, że należy być elastycznym. A nie serwujecie teksty o "słusznych" zarzutach, w które musimy p. Barcikowskiemu uwierzyć na słowo. To mi zajeżdża stanem wojennym.

@ P. Kamilek.
Zrobił Pan kawał b. dobrej pracy. Udowodnił Pan, ze młody człowiek w pojedynkę jest w stanie zrobić więcej niż różne stowarzyszenia. I co ? Teraz strach Pana obleciał na myśl o tym co Pan zrobił ? Autentycznie jest mi Pana żal.

No i na koniec? Gdzie pochowali się ci, którzy wiedzą jakie kuria postawiła zarzuty, zanim dostanie je Kapłan ? Dobrze, że są wsród nas rozważni katolicy współpracujący z Organami....
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 03, 2011, 17:54:01 pm »

@Porys
Niepotrzebnie, nie będę dyskutował z wariatem. Ani tracił czasu na prostowanie jego oszczerstw. Jeśli w tym wątku się odezwałem to tylko dlatego, żeby postronnych obserwatorów przestrzec przed ślepą wiarą we wszystko, co p. Rysio podaje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 03, 2011, 20:08:16 pm »

Bardzo słusznie.

Zapraszamy na sumę Novus Ordo do Brwinowa. Proszę przystąpić do Komunii świętej na kolanach.

Proszki na serce mogą się przydać. Zwłaszcza gdy wierny usłyszy uwagi proboszcza. Jest porywczy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 20:10:34 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 03, 2011, 21:01:12 pm »

(...)
Otóż uczestnicy Mszy św. Novus Ordo byli pod wrażeniem odprawianych Tridentin, a zwłaszcza pobożności wiernych. Ks. Kielan zachęcał do przyjmowania Komunii św. na kolanach. I to do niego ustawiała się najdłuższa kolejka by przyjąć Ciało Pańskie na kolanach. Było to dostrzegane przez ogół parafian zwłaszcza podczas koncelebry. Z tego powodu ks.Bolesław miał przykrości, albowiem, jak forowiczom wiadomo, przyjmowanie Komunii na kolanach "burzy ład wspólnotowy".

Co za mądry kapłan! W życiu bym nie stała! I napewno by mi kolan ks. proboszcz nie wyprostował, nie udzielił by mi Komunii na klęcząco, to porostu bym odeszła po pewnym czasie klęczenia i mądrzy katolicy tak powinni robić. Tu pisze o postawie:
 http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,832.330.html
Pierwsza jest postawa klęcząca, a stojąca została tylko dopuszczona, a z tego co widać normą jest odwrotność!

To nie wszystko. Ks. Bolesław odmówił siadania plecami do Chrystusa w tabernakulum. Ten nieprzystający do postępowej parafii zabobon też drażnił. Ksiądz siadał więc obok ministrantów. Zabroniono mu tego. Nakazano ze wszystkimi kapłanami siedzieć "za stołem". Więc ks. Bolesław klęczał.

Wypadało by przypomnieć pozostałym kapłanom fragment z;"Posynodalna adhortacja apostolska "Sacramentum caritas" (o Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła) Benedykta XVI.
Cytuj
Miejsce tabernakulum w kościele

69. W związku z wagą przechowywania Eucharystii oraz adoracji i szacunku wobec sakramentu Ofiary Chrystusa, Synod Biskupów postawił sobie pytanie dotyczące sprawy właściwego umiejscowienia tabernakulum wewnątrz naszych kościołów [196]. Jego prawne usytuowanie ułatwia bowiem unaocznienie realnej obecności Chrystusa w Najświętszym sakramencie. Jest zatem konieczne, by miejsce, gdzie są przechowywane Postacie Eucharystyczne, było łatwo rozpoznawalne przez każdego, kto wchodzi do kościoła, również dzięki wiecznej lampce. W tym celu należy wziąć pod uwagę układ architektoniczny budynku sakralnego: w kościołach, w których nie ma kaplicy Najświętszego sakramentu a pozostał ołtarz główny z tabernakulum, wskazane jest, by zachować ten układ dla przechowywania i adoracji Eucharystii, unikając stawiania w tym miejscu fotela dla celebransa. W nowych kościołach dobrze jest przewidzieć kaplicę z Sanctissimum w pobliżu prezbiterium; tam gdzie to nie jest możliwe, lepsze jest usytuowanie tabernakulum w prezbiterium, w miejscu odpowiednio wyniesionym, w pośrodku przestrzeni absydalnej, lub w innym miejscu, skąd będzie równie dobrze widoczne. Takie rozwiązania przyczyniają się do uszanowania godności tabernakulum, o które zawsze należy dbać również pod względem artystycznym. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę to, co na ten temat orzeka Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego [197]. Ostatecznie osąd w tej materii należy do biskupa miejsca.

I to jest przyczyna awantury.
O winie decyduje sąd. Pal diabli "zarzuty". Tu idzie także o los tego sponiewieranego człowieka.

No to faktycznie, "przyczyny" niesamowite! Nie znam szczegółów, ale to co tu jest .... ech, szkoda słów. Oj! kapłani przyjdzie wam kiedyś zdać z tego relacje przed Bogiem, z tego prostowania kolan, siadania zadkiem do Tabernakulum, etc ... Proszę mi wytłumaczyć, komu to jest posłuszeństwo?


Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 03, 2011, 21:47:48 pm »

Do 16 stycznia, znikam i odpoczywam na łonie natury bez internetu. Zatem proszę nie pisać do mnie bo i tak nie przeczytam.
Mam nadzieję, że w tzw. międzyczasie, nie zostanie mi przylepiona łatka recydywisty pedofila i alkoholika ;).
Strach wyjechać, ale i strach zostać.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: BRWINÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!