Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:36:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Dodaj podpis #6  (Przeczytany 13651 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 28, 2009, 12:01:07 pm »

Przyznam, ze ja również mam bardzo duże wątpliwości do ważności neońskich konsekracji. Co do poruszanych tu kwestii ważności sakramentów ciekawy jest tekst znanego Xiędza COOMARASWAMY :
http://www.ultramontes.pl/problemy_sakrament_swiecen.htm

Ciekawe co Państwo na to, choć najpierwej prosiłbym przeczytać do końca tekst...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:00:05 pm »

Gdzie tu Najświętszy Sakrament?? W moim przekonaniu nie ma Go!

Panie Fidelisie:
    Mylą się, o Boże, w Tobie wzrok i smak,
    Kto się im poddaje, temu wiary brak,
    Ja jedynie wierzyć Twej nauce chcę,
    Że w postaci Chleba utaiłeś się.

Inna sprawa, ze to co "prezbiter" ma na tacy wygląda jak:


Pani Murko, ja bym jednak zaufał zdolnościom organizacyjnym Kongregacji. Skoro w 1979 r. potrafiła wykryć i zneutralizować "spisek" w USA, gdzie w wielu diecezjach wypiekano chleb do konsekracji z użyciem różnych niedozwolonych ingrediencji (miód, cynamon, zioła, itp.), to o ileż łatwiej byłoby im wykryć podobny "spisek" w neo, gdzie Kiko rozkazał, że ma być mąka pszenna i woda i NIKOMU Z NEO NAWET PRZEZ MYŚŁ NIE PRZEJDZIE, że mogłoby być inaczej!
Widzi Pan - w stanach zapewne protestowali (zwykli) wierni. Czy zna pan neona, który byłby protestował w takiej sytuacji?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:37:31 pm »

@ P. pjo
No niestety, nie moge. Nie mam zadnego upowaznienia, by podac nazwisko ksiedza, ktorego zycie i tak nie jest uslane rozami.

Ale ja nie chcę nazwiska. Proszę napisać, na jakiej podstawie doszedł do wniosku, że może być wątpliwa?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:38:51 pm »

Przyznam, ze ja również mam bardzo duże wątpliwości do ważności neońskich konsekracji. Co do poruszanych tu kwestii ważności sakramentów ciekawy jest tekst znanego Xiędza COOMARASWAMY :

Ciekawe, że sedecy nie negują ważności święceń udzielanych przez apostołów ich uczniom... Czy tam była używana Forma sakramentu święceń, akceptowana przez sedeków?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:40:56 pm »

Widzi Pan - w stanach zapewne protestowali (zwykli) wierni.

Z tego co pamiętam, to w USA skargi płynęły głównie od kapłanów zmuszanych do używania tej materii przez proboszczów.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:50:22 pm »

Przyznam, ze ja również mam bardzo duże wątpliwości do ważności neońskich konsekracji. Co do poruszanych tu kwestii ważności sakramentów ciekawy jest tekst znanego Xiędza COOMARASWAMY :

Ciekawe, że sedecy nie negują ważności święceń udzielanych przez apostołów ich uczniom... Czy tam była używana Forma sakramentu święceń, akceptowana przez sedeków?

Hmmm no tak, z tym że wówczas nie było nieomylnej definicji Piusa XII... tezy X.Coomaraswamy to oczywiście tezy tylko teologicznie prawdopodobne, z którymi można polemizowac, ale Pius XII w zasadzie sprawę tą rozstrzygnął był definitywnie. Biedny Papa Nostra...nic dziwnego , że zwleka z jakimścik rozstrzygnięciem czegokolwiek, bo po SVII nazbierało sie tyla szamba do uprzatnięcia, że nie bardzo wiadomo co z tym zrobić...A co jeśli teza ta ( X. Ramy ) jest prawdopodobne nie tylko ale nawet właściwa? To dopiero by było !!!
Trza by znowu jak u anglikanów tobić powtórki "sub condicione"... oj bieda ! :o
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2009, 13:52:25 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:52:00 pm »


A co jeśli teza ta ( X. Ramy ) jest prawdopodobne nie tylko ale nawet właśniwa? To dopiero by było !!!

ale nie jest. Nie da się jej dowieść w świetle kodeksu prawa kanonicznego 1917
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:53:48 pm »


A co jeśli teza ta ( X. Ramy ) jest prawdopodobne nie tylko ale nawet właśniwa? To dopiero by było !!!

ale nie jest. Nie da się jej dowieść w świetle kodeksu prawa kanonicznego 1917

A w świetle "Sacramentum Ordinis" Piusa XII ...???
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:54:09 pm »

Ale ja nie chcę nazwiska. Proszę napisać, na jakiej podstawie doszedł do wniosku, że może być wątpliwa?

Ano wlasnie musialabym podac Panu namiary, by osobiscie zapytal go Pan o jego doswiadczenia z DN i konkretne powody watpliwosci co do materii. Mnie nazwisko tego ksiedza wystarczy jako autorytet, by wierzyc jego slowom i wiedziec, ze wie o czym mowi (w kwestii materii i generalnie liturgii, bo w kwestii DN nie jest specjalnie zorientowany).
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:05:45 pm »

A co jeśli teza ta ( X. Ramy ) jest prawdopodobne nie tylko ale nawet właściwa? To dopiero by było !!!

Gdyby była właściwa, to ŻADEN z egzorcystów wyświęconych wg nowego rytuału nie miałby mocy wypędzania szejtana. A jakoś mają i z powodzeniem wypędzają. Wielokrotnie i na własne oczy widziałem, jak działa woda wyegzorcyzmowana przez "posoborowego" kapłana. Dla mnie to koronny dowód za tezą, że posoborowe święcenia i sakramenty SĄ ważne.

Pan Bóg nie powiedział przecież: Oto ja jestem z wami aż do skończenia świata, z mała przerwą na przełom XX i XXI wieku. Hipotezy sedeckie są może atrakcyjne dla niedoświadczonych młokosów, ale są do bólu nielogiczne.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:12:53 pm »

Z tego co pamiętam, to w USA skargi płynęły głównie od kapłanów zmuszanych do używania tej materii przez proboszczów.
Bo "fałszerstwo materii" było wykrywalne organoleptyczne. W neo z tego co wiem wypiekają wierni pod komendą katechistów...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:15:18 pm »

Hmmm no tak, z tym że wówczas nie było nieomylnej definicji Piusa XII...
To nie ma najmniejszego znaczenia. Definicje nieomylne odnoszą się do prawdy obiektywnej. Zatem, jeśli coś jest wymagane do ważności - to jest konieczne dziś, tak jak było konieczne 2000 lat temu.


Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:21:38 pm »

Z tego co pamiętam, to w USA skargi płynęły głównie od kapłanów zmuszanych do używania tej materii przez proboszczów.
Bo "fałszerstwo materii" było wykrywalne organoleptyczne. W neo z tego co wiem wypiekają wierni pod komendą katechistów...

Pamiętne zdjęcie Kardynała Ratzingera było z charakterystyczną białą Hostią dużego formatu, bynajmniej nie "pokątnego" wypieku. Na specjalne okazje, jak tu już napisano potrafią "zorganizować" przyzwoite egzemplarze.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:22:07 pm »


Gdyby była właściwa, to ŻADEN z egzorcystów wyświęconych wg nowego rytuału nie miałby mocy wypędzania szejtana. A jakoś mają i z powodzeniem wypędzają. Wielokrotnie i na własne oczy widziałem, jak działa woda wyegzorcyzmowana przez "posoborowego" kapłana. Dla mnie to koronny dowód za tezą, że posoborowe święcenia i sakramenty SĄ ważne.


nienajlepszy argument. W pierwotnym Kościele egzorcystami byli świeccy, zwykli katolicy. A i w starym rycie "egzorcysta" to niesakramentalne niższe święcenie ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #74 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:25:58 pm »


A w świetle "Sacramentum Ordinis" Piusa XII ...???

czy dokument ten nieomylnie definiuje relacje sakry biskupiej względem święceń prezbiterjatu ? czy stwierdza (lub czy stwierdza to jakiś inny dokument), że jeden kapłan nie moze waznie wyświęcić innego kapłana ?

czytalem kilka analiz sedeckich, ktore stwierdzały, że większy problem jest z waznoscią rytu sakry niż prezbiterjatu. No to niech odpowiedzą i na te pytania
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!