Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:31:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Dodaj podpis #6  (Przeczytany 13665 razy)
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 28, 2009, 08:15:29 am »

Masz kochana ciasteczko , tak chudo wyglądasz  ;D
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:08:34 am »

Masz kochana ciasteczko , tak chudo wyglądasz  ;D

No właśnie. Następny do usunięcia. Napisałem coś podobnego, jeśli dobrze pamiętam;
"No...zjedz dziewczynko ciasteczko, ... dobre ciasteczko....no, grzeczna dziewczynka...niam, niam, no...zjedz."

Gdybym był napisał "zjedz jajeczko", wówczas robiłbym sobie jaja i zaprzeczał widzianej na zdjęciu rzeczywistości gdyż jajeczek tam nie, ale to co zobaczyłem wywołało u mnie taką a nie inną reakcję godną świadomego wyszydzenia a wynikającą z błazeństwa samej sfotografowanej sceny jaką jest "robienie sobie jaj" z przyjmowania
Komunii Świętej. (dziewczynka siedzi, placuszki jakieś czy ciasteczka jej podają). Gdzie tu Najświętszy Sakrament?? W moim przekonaniu nie ma Go!
Jaja to robią sobie ci, (cały ten neo-ruch) którzy do takiej profanacji dopuszczają.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:13:52 am »

czy ktoś z Państwa po obecności na takiej neońskiej hucpie - więc ze świadomością, co tam wyczyniali - uznałby za stosowne klęknąć przez talerzykiem ciasteczek ?

dla mnie byłby to grzech idolatrji
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:24:44 am »

Wobec zgromadzonego materiału dowodowego Pan Fidelis doszedł do przekonania, że konsekracja w liturgii kikokarmenackiej nie zachodzi. Moderacja pozbawiła go prawa do wyrażania tego poglądu, tolerując jednocześnie niejakiego t-kilera, głoszącego swoje herezje.
Jakie  to dowody?
Pan Krusajder mnie wyprzedził z odpowiedzią:
czy ktoś z Państwa po obecności na takiej neońskiej hucpie - więc ze świadomością, co tam wyczyniali - uznałby za stosowne klęknąć przez talerzykiem ciasteczek ?

dla mnie byłby to grzech idolatrji


Wobec zgromadzonego materiału dowodowego Pan Fidelis doszedł do przekonania, że konsekracja w liturgii kikokarmenackiej nie zachodzi. Moderacja pozbawiła go prawa do wyrażania tego poglądu, tolerując jednocześnie niejakiego t-kilera, głoszącego swoje herezje.
Dlaczego używa Pan liczby mnogiej "moderacja"???
Nie wiem komu to przypisać, brak „parafy” tego co usuwał poza wpisem mnogoliczbowym: [...][usunięte z powodu robienia sobie jaj z Najświętszego Sakramentu - moderacja]

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2009, 09:29:30 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:29:49 am »

Jak się Pan przyjrzy dobrze i wnikliwie to w zmoderowanym poście jest uwzględnione, kto go zmienił.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:33:10 am »

Jak się Pan przyjrzy dobrze i wnikliwie to w zmoderowanym poście jest uwzględnione, kto go zmienił.
Rzeczywiście, mój niegdyś sokoli wzrok ;) ...

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:33:27 am »

No dobrze, już dobrze. Nie ma sprawy. Powiedzmy, że usuwający miał moment przewrażliwienia.

Wyciągam rękę do zgody.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:35:05 am »

Oj, jak to miło!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:41:16 am »

Wracając do „meritum” – podpis #6.

Dziecko, pamiętaj, tym razem zrobiłem wyjątek, choć mamusia nie posłuchała katechistów i przebrała cię w ten pogański strój sprzed Soboru.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:48:05 am »

Domagam się wyjaśnia który z moderatorów podjął tę decyzję i na jakiej podstawie?

W poście widać, że to ja.

Uzasadnienie: Możemy się zżymać na postępowanie neonów, co jesnak nie zmienia faktu, że używają czysto pszennego placka/macy, kapłani wypowiadają Słowa Ustanowienia, a więc istotną formę Sakramentu, mają intencję czynienia tego, co czyni Kościół, i są ważnie wyświęceni. Czyli do Przeistoczenia dochodzi, czy sie to komu podoba, czy nie.
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:48:35 am »

nie wiem, co napisał Pan Fidelis, ale tu ewidentnie rozdawane są ciasteczka. Bardzo wątpię, by były one ważnie konsekrowane

Dlaczego tak sądzisz?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:53:03 am »

Gdzie tu Najświętszy Sakrament?? W moim przekonaniu nie ma Go!
Jaja to robią sobie ci, (cały ten neo-ruch) którzy do takiej profanacji dopuszczają.

Jak można sprofanować ciasteczko? Niech się pan zdecyduje!
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:53:38 am »

czy ktoś z Państwa po obecności na takiej neońskiej hucpie - więc ze świadomością, co tam wyczyniali - uznałby za stosowne klęknąć przez talerzykiem ciasteczek ?

Tak. Bez wahania.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 28, 2009, 09:58:01 am »

nie wiem, co napisał Pan Fidelis, ale tu ewidentnie rozdawane są ciasteczka. Bardzo wątpię, by były one ważnie konsekrowane

Dlaczego tak sądzisz?

oczywiście nie mogę rozstrzygnąć tego dla dowolnych urzędników posoborowych posługujących w neo, ale wątpię, by aktywni neoni wierzyli w:
- ofjarny charakter Mszy,
- dogmat o Rzeczywistej Obecności

na początku reformacji niemało kapłanów przeszło do lutrów i kalwinów. Mieli swięcenia ważne, ważniejsze nawet niż dzisiejsi posoborowcy, wypowiadali słowa Ustanowienia i co ... dochodziło do Przeistoczenia ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:02:22 am »

Jak można sprofanować ciasteczko? Niech się pan zdecyduje!

A czy symulowanie Mszy, odprawianie obrzedu bez uzycia waznej materii, nie jest profanacja?

Cytuj
Tak. Bez wahania.

A ja spotkalam sie z opinia ksiedza bardzo dla mnie autorytatywnego, ktory nie mial pewnosci co do tego, czy w DN zachodzi konsekracja. I watpliwosci te zwiazane byly wlasnie z materia, z ktora spotkal sie, kiedy mial odprawiac dla DN.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!