Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 12:37:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Dodaj podpis #6  (Przeczytany 13770 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:53:45 am »


Jak widać, papież Leon XIII stwierdza, że mimo braku wspomnienia o Ofierze, forma takowa może być uznana za ważną.

Leon XIII wskazuje warunek wystarczający, by uznać nieważność święcen

co jest "dziełem kapłańskiem" jak nie składanie Ofjary ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:56:27 am »

I nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek zakwestionował materię u neonów.

Watykan NIE jest w stanie zbadac materii uzywanej w poszczegolnych wspolnotach.
Nb niepojete jest dla mnie, ze ruchowi tak beztrosko dokonujacemu przeroznych profanacji, tak wypaczajacemu sens Najswietszej Ofiary i cala teologie, Watykan nie zakazal domowej produkcji komunikantow.

Cytuj
Dodatkowo biorąc pod uwagę, że wypiekają oni tak naprawdę paschalną macę według starych, żydowskich przepisów (składniki: mąka pszenna i woda)

Teraz ja moglabym spytac Pana o dowody.

Cytuj
nie można mieć wątpliwości co do ważności materii.

Fajnie, ze ufa Pan neonom w tej kwestii. Ale jest to wylacznie kwestia zaufania. Ja - nie ufam.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 28, 2009, 10:58:30 am »

co jest "dziełem kapłańskiem" jak nie składanie Ofjary ?

Ja to rozumiem, ale my tu rozmawiamy o warunkach ważności sakramentu. Brak intencji bardzo ciężko udowodnić, a więc domniemywa się z definicji, że właściwa intencja była zachowana.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:02:20 am »

w posoborowych czasach przyjmuje się rozluźnione wytyczne analogiczne do marriage annulment rules

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:03:45 am »

Watykan NIE jest w stanie zbadac materii uzywanej w poszczegolnych wspolnotach.

Dobrze wiemy, że neony bardzo rygorystycznie podchodzą do SWOICH WŁASNYCH przepisów obrzędowych (w tym: receptura, proces wypieku, psalmy jakie trzeba śpiewać podczas wyrabiania ciasta, itp.)
Ja jednakowoż ufam kard. Arinze, który stwierdził, że komisja KKBiDS badała wiele aspektów neońskiej obrzędowości, znalazła wiele nadużyć i nakazała je skorygować, wymieniając enumeratywnie te NAJPOWAŻNIEJSZE. Nie wyobrażam sobie w Kościele większego nadużycia niż użycie niewłaściwej materii Sakramentu Eucharystii, a jakoś Prefekt KKBiDS o takowych nadużyciach w neo nie wspomina. O czymś to świadczy, prawda?
Zapisane
szczur.w.sosie
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:04:28 am »

Jak można to dodać podpis, jak słów brakuje... :-\
Pierwsza myśl, jak to zdjęcie zobaczyła, to... nie ważne, bo wytną...
Mieszkam na zachodzie i już powinnam się uniewrażliwić...
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:14:12 am »

Dobrze wiemy, że neony bardzo rygorystycznie podchodzą do SWOICH WŁASNYCH przepisów obrzędowych (w tym: receptura, proces wypieku, psalmy jakie trzeba śpiewać podczas wyrabiania ciasta, itp.)

No wlasnie ja nic na ten temat nie wiem. Wiem natomiast, ze zdjec, filmow etc., ze do kwestii Rzeczywistej Obecnosci podchodza niezmiernie beztrosko. Powiedzialabym, ze kikonska restrykcyjnosc dotyczy zupelnie przeciwnej kwestii: ukazania, poprzez poszczegolne - pilnie przestrzegane w formie - detale liturgii, ze Rzeczywistej Obecnosci nie ma i ze spozywa sie zwyczajna zydowska kolacje.

Cytuj
Ja jednakowoż ufam kard. Arinze, który stwierdził, że komisja KKBiDS badała wiele aspektów neońskiej obrzędowości, znalazła wiele nadużyć i nakazała je skorygować, wymieniając enumeratywnie te NAJPOWAŻNIEJSZE. Nie wyobrażam sobie w Kościele większego nadużycia niż użycie niewłaściwej materii Sakramentu Eucharystii, a jakoś Prefekt KKBiDS o takowych nadużyciach w neo nie wspomina. O czymś to świadczy, prawda?

Moze swiadczyc jedynie o tym, iz nie wie, bo i skad ma wiedziec, jak wyglada domowa produkcja plackow i skad oraz jakie bierze sie wino: musialby miec szpicla w kazdym neonskim prywatnym domu.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:22:56 am »

No wlasnie ja nic na ten temat nie wiem. Wiem natomiast, ze zdjec, filmow etc., ze do kwestii Rzeczywistej Obecnosci podchodza niezmiernie beztrosko.

Bo im się wmawia, że świętują PASCHĘ. A skoro Pascha, to maca i wino z winogron.

Powiedzialabym, ze kikonska restrykcyjnosc dotyczy zupelnie przeciwnej kwestii: ukazania, poprzez poszczegolne - pilnie przestrzegane w formie - detale liturgii, ze Rzeczywistej Obecnosci nie ma i ze spozywa sie zwyczajna zydowska kolacje.

Restrykcyjność dotyczy również sposobu wypieku macy, a nawet tego, jakie wzory mają być na niej odciśnięte! Kiko dał Befehl, trzeba wykonać. Nie ma zmiłuj!

Moze swiadczyc jedynie o tym, iz nie wie, bo i skad ma wiedziec, jak wyglada domowa produkcja plackow i skad oraz jakie bierze sie wino

Pani Murko, ja bym jednak zaufał zdolnościom organizacyjnym Kongregacji. Skoro w 1979 r. potrafiła wykryć i zneutralizować "spisek" w USA, gdzie w wielu diecezjach wypiekano chleb do konsekracji z użyciem różnych niedozwolonych ingrediencji (miód, cynamon, zioła, itp.), to o ileż łatwiej byłoby im wykryć podobny "spisek" w neo, gdzie Kiko rozkazał, że ma być mąka pszenna i woda i NIKOMU Z NEO NAWET PRZEZ MYŚŁ NIE PRZEJDZIE, że mogłoby być inaczej!
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:35:04 am »

Cytuj
w posoborowych czasach przyjmuje się rozluźnione wytyczne analogiczne do marriage annulment rules


to przed V2 umieli sprawdzic, czy na pewno jest intencja u kaplana?

no to, jak to sie mowi, szacunek  ;D

jak? tez by sie dzis przydalo...

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:41:11 am »

to o ileż łatwiej byłoby im wykryć podobny "spisek" w neo, gdzie Kiko rozkazał, że ma być mąka pszenna i woda i NIKOMU Z NEO NAWET PRZEZ MYŚŁ NIE PRZEJDZIE, że mogłoby być inaczej!

podziwiam !! wiemy ile jest drobnych uchybień u tradycjonalistów, a Ty zakładasz, ze u Kikowców nie ma katechetów, którzy uważają się za mądrzejszych od miszcza i nie robią samowolek ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:41:58 am »

A sprawę składania Ofjary podkreślam, bo jeśli diakon bez intencji składania Ofjary przyjmuje święcenia prezbiterjatu, to jest wątpliwa ich ważność

A jak się sprawdza, czy diakon miał intencję?
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:44:58 am »

podziwiam !! wiemy ile jest drobnych uchybień u tradycjonalistów, a Ty zakładasz, ze u Kikowców nie ma katechetów, którzy uważają się za mądrzejszych od miszcza i nie robią samowolek ...

Znajdź mi choćby jeden (ale potwierdzony przez Kościół) przypadek użycia przez neonów choćby wątpliwej materii chleba, a stawiam Ci kratę piwa. Takich przykładów w Kościele posoborowym, ale poza neo są tysiące :(
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:49:57 am »

Znajdź mi choćby jeden (ale potwierdzony przez Kościół) przypadek użycia przez neonów choćby wątpliwej materii chleba

Co to znaczy "potwierdzony przez Kosciol"? Kto konkretnie ma potwierdzic?

Dla mnie swiadectwo ksiedza, ktory spotkal sie (nieraz) z watpliwa materia, jest wystarczajacym dowodem. Ale nie wiem czy ksiadz to juz "potwierdzenie Kosciola" czy jeszcze nie.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 28, 2009, 11:52:30 am »

Co to znaczy "potwierdzony przez Kosciol"? Kto konkretnie ma potwierdzic?

KKBiDS. Doniesienia o tego typu nadużyciach są od razu kierowane do Rzymu


Dla mnie swiadectwo ksiedza, ktory spotkal sie (nieraz) z watpliwa materia, jest wystarczajacym dowodem. Ale nie wiem czy ksiadz to juz "potwierdzenie Kosciola" czy jeszcze nie.

To proszę coś więcej napisać. Na jakiej podstawie stwierdził, że wątpliwa; czy zawiadomił swojego biskupa, itp.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 28, 2009, 12:00:55 pm »

@ P. pjo
No niestety, nie moge. Nie mam zadnego upowaznienia, by podac nazwisko ksiedza, ktorego zycie i tak nie jest uslane rozami.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dodaj podpis #6 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!