Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:10:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84842 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 16, 2010, 08:21:41 am »

A co do protestantyzm: pamiętam, jak jeden z ich księży...

?? ?? !!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu sami protestantcy pastorowie mówili o sobie "pastor".
Kiedy zmienili to na "ksiądz" poinformował o tym, w pełnym oburzenia tekście,
katowicki "Gość Niedzielny".  Czytałem archiwalny numer w pdf-ie gdzieś w sieci...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 08:27:17 am wysłana przez romeck » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 16, 2010, 08:34:01 am »

Oczywiście są ekskomunikowani przez św.  Piusa X.
Przez tego schizmatyka od lasnadrystów?  ;D ;)

Co do mariawityzmu- to rzeczywiście kiedy byłem u rodziny w siedleckim i poszedłem na msze to czułem sie znacznie lepiej niż na NOM choć kupa kiczu, nie wiem czy nie momentami gorszego niż u nas.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:07:20 am »

Mają szansę na powrót i wielu chce powrócić zapewne.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 16, 2010, 11:19:04 am »

Myślę, że powinno się im umożliwić powrót na zasadzie jakiegoś ordynariatu personalnego tak jak anglikanom. Podobno jest prowadzona ponowna analiza pism siostry Franciszki Kozłowskiej. Trzeba się modlić w sprawie ich powrotu.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 16, 2010, 14:54:49 pm »

raczej powrót nie jest możliwy bo Watykan nie uzna ortodoksyjności objawień Mateczki a mariawici bez tego nie chcą słyszeć o powrocie. No i przypominam że kapłaństwo kobiet nie jest potępione u starokatolickich mariawitów a jedynie suspendowane na jakiś czas... zatem możlwe jest że za kilknaście lat pojawią sie i tam kapłanki.
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 16, 2010, 19:15:02 pm »

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu sami protestantcy pastorowie mówili o sobie "pastor".
Kiedy zmienili to na "ksiądz" poinformował o tym, w pełnym oburzenia tekście,
katowicki "Gość Niedzielny".  Czytałem archiwalny numer w pdf-ie gdzieś w sieci...

Źle się wyraziłem. Chodziło o o księdza mariawickiego i jego "protestantyzowanie". Mariawici nie wrócą raczej na pewno, z powodów, o których wspomniał p. Marcin. Chociaż z ostatnich badań w archiwach watykańskich wynika, że Święte Oficjum otrzymało tekst objawień Mateczki zubożony o kilkanaście zdań. Zdaniem Mariawitów ktoś je usunął w Watykanie. Tak zmanipulowany tekst miał mieć inny wydźwięk, niż oryginał i stał się powodem niesłusznej ekskomuniki.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:16:17 am »

Kiedyś była ich Msza transmitowana przez radio i powiem że podczas liturgii używają chyba polskiego z początków wieku XX.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:31:40 am »

Mają u nas w Warszawie piękny kościół na Wolskiej. Ale też już ich wiernych dotyka laicyzacja. Jest ich coraz mniej. W ich szybki powrót do KK nie wierzę, ale trzeba z nimi rozmawiać, spotkałem się z opiniami, że że ,,objawienia" s.Franciszki Kozłowskiej są podobne do objawień św. Faustyny Kowalskiej. Ale to temat dla znawców. Podobno Watykan ponownie analizuje pisma Mateczki. A może ktoś z Państwa wie czy biskupi tzw. Starokatolickiego Kościoła Mariawitów są żonaci? Bo u kapłanów celibat jest dobrowolny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2010, 08:34:21 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 17, 2010, 08:54:26 am »

Ale jakieś rozmowy między Kościołem Katolickim a nimi się toczą.
Panie, daj Pan spokój!

"Komisja Mieszana do spraw Dialogu Teologicznego między Kościołem Rzymskokatolickim i Kościołem Starokatolickim Mariawitów" to nic innego jak kolejny, bezsensowny (jeśli nie szkodliwy) organ KEP-u. Akkumenizm pełną gębą.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 17, 2010, 11:30:49 am »

Czy ktoś posiada polski tekst encykliki papieża Pius X "Tribus circiter" z 5 kwietnia 1906 r. ???

Ta encykilka nadal obowiązuje, Mariawici są nadal ekskomunikowani.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 17, 2010, 12:53:51 pm »

Znowu czegoś nie rozumiem: Biskup Płocki bierze udział w ekumenicznych nabożeństwach, po których bywa, że modli się u grobu mateczki Kozłowskiej. Czy to znaczy, że uczestniczy w "kulcie świętych" mariawickich?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 17, 2010, 13:31:54 pm »

Wiele spraw jest cięzko zrozumieć np. dlaczego x. Konrad Rudnicki sprawował mszę w kaplicy papieskiej w Castel Gandolfo na zaproszenie JPII?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Rudnicki
Mimo ekskomuniki wydanej na mariawitów przez św. Piusa X. Czyżby JPII uważał, że ekskomunika już nie obowiązuje? Ale już nie doczekamy się wyjaśnienia tej sprawy.  Biskup Naczelny Starokatolickiego Kościoła Mariawitów bywał gościem papieży JPII i Benedykta XVI w czasie wizyt papieskich w Polsce. Czy tylko z powodów kurtuazyjnych, myślę, ze w czasie takich spotkań prowadzi się jakieś rozmowy o ,,współpracy'.
Może się to nam nie podobać, ale ekumenizm jest faktem. Mimo że formalnie ekskomunika ruchu mariawickiego obowiązuje.
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 26, 2010, 12:16:15 pm »

Od 12:10 w TVP 2 trwa transmisja z katedry mariawickiej w Płocku Mszy św. z okazji Wniebowzięcia NMP.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 26, 2010, 12:24:07 pm »

Wniebowzięcia??
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #74 dnia: Sierpnia 26, 2010, 12:27:46 pm »

To retransmisja mszy, nie emisja na żywo
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!