Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:44:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84796 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 27, 2009, 12:58:19 pm »

Panie Ryszardzie, Pańska postawa niebezpiecznie się tu zbliża do postawy przeciętnego posoborowca, który nie wyobraża sobie, że protestantyzm to coś gorszego i innego niż katolicyzm. Czyli: że "dobry protestant" może pomimo swej wiary i uczynków iść do piekła.

Niestety, tak własnie jest - lepiej być złym katolikiem niż najlepszym niekatolikiem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 27, 2009, 13:02:45 pm »

Wiele informacji na temat sekty kozłowitów można przeczytać w książce, którą z uwagi na główny przedmiot któremui jest poświęcona bardzo gorąco polecam każedemu katolikowi - mozna ja nabyć tu:
http://www.tedeum.pl/tytul/811,Z-dziejow-Kosciola-Ciaglosc-i-zmiana-w-Kosciele-rzymskokatolickim-w-XIX-i-XX-wieku
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 27, 2009, 13:04:28 pm »

Teraz Panie zelusie mogę się zgodzic z Panem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 27, 2009, 13:27:53 pm »

Drogi Panie Krusejder. W stanie wojennym dla ówczesnej opozycji w Warszawie cenna była postawa pastora Jana Waltera ewangelika augsburskiego, już zmarłego. Także mecenasa Jana Wende. Co do protestantów to w tym tygodniu był na TV Religia ciekawy film o Lutrze. Nie wiem do końca czy jakby wtedy w Rzymie byli inni papieże / lepsi / rządzili to czyby doszło  do reformacji. To trudne i złożone sprawy. ale w żadnym przypadku rehablitacji Lutra nie popieram. Co do ,,mateczki Kozłowskiej" to na jakiejś stronie www. jest napisane, że podobno teraz niektórzy księża katolicccy uważą że Watykan w chwili jej ekskomuniki nie miał dokładnego tłumaczenia jej pism. Chyba rok temu w kościele mariawitów na Woli w Warszawie był biskup sufragan warszawski Pikus, a przed laty bp. Władysław Miziołek. Czy nam się to podoba czy nie jakieś rozmowy z mariawitami są prowadzone. Czy to dobrze czy żle nie mnie oceniać
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 27, 2009, 16:51:05 pm »

Zamiast się kłócić i, jak mówią babcie w mojej okolicy, przezbywać kto lepszy, pomódlmy się aby Mariawici wrócili do Kościoła. Byłoby to na pewno dobre dla Kościoła a dla nich samych zbawienne. A jeśli chcą zachować swój ryt i tradycje to w czym leży problem? Jeśli tylko by się zgodzili na dyskusję z Rzymem na temat przyłączenia ich do Kościoła, uznali wszelkie nauczanie i prymat Papieża - daję na Mszę dziękczynną :) i na pewno przyjdzie im to łatwiej niż protestantom różnego typu.

Ktoś z Państwa pisał że nagrał Mszę, dałoby się na maila podesłać, albo na youtuba? Bardzo bym prosił, ponieważ kiedyś słyszałem w radiu ich Mszę i jestem ciekaw jak to wygląda.
Zapisane
Taki sobie o...
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 28, 2009, 18:20:38 pm »

mozna ja nabyć tu:
http://www.tedeum.pl/tytul/811,Z-dziejow-Kosciola-Ciaglosc-i-zmiana-w-Kosciele-rzymskokatolickim-w-XIX-i-XX-wieku
Panie Tatku, chyba wdrożymy jakiś program partnerski :-)
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 28, 2009, 19:21:20 pm »

co do celibatu to grekokatolicy też go nie mają, a są w unii z Rzymem. Tak samo katolickie obrządki wschodnie. Pastorom którzy przyjmują katolicyzm Watykan też nie nakazuje celibatu. Sprawa mariawitów jest ciekawa. Na pewno bliżej im do nas niż protestantom i księżom niektórym np. z diecezji Linz
Dajcie Panowie spokoj Lizowi. Malo to w Polsce "postepowych eminencji"?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 29, 2009, 00:10:51 am »

ciekawostka z wikipedji:

The Mariavite Church, a schismatic sect focussing on the La Salette apparition, sent a delegation to Pope Pius X after their excommunication from the church, demanding that he submit to them, ending their excommunication and doctrinal schism.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 29, 2009, 11:56:57 am »

Panie Tatku, chyba wdrożymy jakiś program partnerski :-)

Heheh :) Czemu by nie?  :) Najsampierw otworzym kaplicę FSSPX we Wrocławiu, a potem, kto wie ? Może tak Księgarnie Te Deum ? Może jakiścik portal, podumamy zobaczymy  ;D Niechaj się tylko sezeon ogórkowy skończy...a ludziska z wywczasów zjadą... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 29, 2009, 20:45:13 pm »

co do celibatu to grekokatolicy też go nie mają, a są w unii z Rzymem. Tak samo katolickie obrządki wschodnie. Pastorom którzy przyjmują katolicyzm Watykan też nie nakazuje celibatu. Sprawa mariawitów jest ciekawa. Na pewno bliżej im do nas niż protestantom i księżom niektórym np. z diecezji Linz

przed wojną wprowadzono celibat u grekokatolików. W czasie komuny musieli go znieść. Zasadniczo chyba po 89 do musieli zniesc, bo od soboru lwowskiego zasadniczo nie bylo komu znieść, bądź w imię konspiracji wyświecali żonatych za komuny.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 30, 2009, 17:04:52 pm »

Heheh :) Czemu by nie?  :) Najsampierw otworzym kaplicę FSSPX we Wrocławiu, a potem, kto wie ? Może tak Księgarnie Te Deum ? Może jakiścik portal, podumamy zobaczymy  ;D Niechaj się tylko sezeon ogórkowy skończy...a ludziska z wywczasów zjadą... ;D

Panie Tato zacytuję mój ulubiony text: Robić nie gadać.

Zamiast rozpisywać się o stworzeniu kaplicy FSSPX we Wrocławiu proszę ostro działać w tym kierunku.
A informację jak to zrobić może Pan uzyskać na przykład od ludzi ze Szczecina.

Radek Buczyński

Panie Radku Drogi !!! Pan się Wrocławiem nie martw, tylko na wypawę wiadomą do Krakowa szykuj...byśmy mogli Restaurację przeprowadzić!!! ;D Ja już połowę mej oracji mam gotową na tą okoliczność  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 30, 2009, 23:45:07 pm »

Nie ma problemu załatwione  ;D Choć Pan Panie Radku też może przejazdem przez Wrocław do Krakowa podjechać bo zawsze przecież się Pretendentowi orszak większy przydać może ;D Z tym Pana "antylefebryzmem" coś chyba nie tak, wszak jakby nie patrzeć kaplica FSSPX w Szczecinie to Pańska także spora zasługa :)
Chętnie skorzystamy z pomocy we Wrocławiu.  ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #42 dnia: Września 01, 2009, 22:14:31 pm »

http://miasta.gazeta.pl/plock/51,46343,4391102.html?i=0

Mariawickie święto. Płock jak Góra Synaj
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #43 dnia: Września 01, 2009, 22:17:14 pm »

http://www.mariawita.lodz.pl/aktualnosci/2006/sympozjum.html

Sympozjum z okazji 100-lecia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #44 dnia: Września 01, 2009, 22:24:46 pm »

W STULECIE DEKRETU INKWIZYCYJNEGO PRZECIW MARIAWITOM

http://www.mariawita.pl/htmls/m6.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!