Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:31:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84818 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 27, 2009, 08:46:31 am »

w ogól to myślę że trzeba by podyskutować na Forum o powstaniu tak zwanego ruchu mariawitów. Bardzo popularnego przed wojną
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 08:52:17 am wysłana przez szkielet » Zapisane
br. Wojtek OP
bywalec
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:34:11 am »

w ogól to myślę że trzeba by podyskutować na Forum o powstaniu tak zwanego ruchu mariawitów.

...chyba kozłowitów, ...podyskutować ale o czym? Kozłowska jest tam czczona w postaci boskiej. Tam się nie dyskutuje, albo się jest wyznawcą kozłowityzmu albo się idzie do piekła.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:47:23 am »

np. dlaczego powstał ruch mariawitow. Przecież wywodzą się z jednego ze zgromadzen założonych przez  bł. Honorata Kożmińskiego. Czcigogny brat obejrzy stronę Novuu Ordo. Jakie siupy robią współcześni kapucyni w Polsce. Na pewno ojciec Honorat pognał by niektórych obecnych kapucynów na cztery wiatry. Nie mówiąc już co by zrobił św. o. Pio. Sam ojciec Honorat Kożmiński pisze o nienajelpszym poziomie moralnym duchowieństwa w czasach pwowstania mariatywizmu na ziemiach polskich. Nie potępiajmy tylko mariawitów. Nie wszystko było w porządku wtedy w kościele polskim w zaborze rosyjskim.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:49:07 am »

...chyba kozłowitów, ...podyskutować ale o czym? Kozłowska jest tam czczona w postaci boskiej. Tam się nie dyskutuje, albo się jest wyznawcą kozłowityzmu albo się idzie do piekła.

to nie jest tego typu sekta ! oni nie wyznają dogmatu : poza kozłowityzmem nie ma zbawienia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:53:05 am »

mysle że mariawitów powinno się traktować inaczej niż protestantów. Bliższa jest ich ilch ltturgai do KRR. Przynajmniej tej płockiej odnogi. Wczoraj nagrałem ich ich mszę. Może to głupie ale wołałbym widzieć taki NOM jak u mariawitów  niz takie sceny jak jak stronie novus ordo. A czy swięcenia mariawitów są ważne?

gdy byłem w "katedrze" płockiej kozłowitów, to trafiłem na kazanie ich xiędza. Całkiem poprawne retorycznie i teologicznie. Kapłan naswietlał problemy moralności w sposob, w jaki rzadko mówią nasi xięża. W kościele było moze 15 osób ...

A co do święceń, to traktujemy je jako niewazne u tych wyswieconych przez kobiety. Powinny byc wazne w nurcie płockim.

nb. skoro trochę chwalimy tę sektę, to dodajmy, ze jedyna Msza w miarę trydencka, jaka była odprawiona w prywatnej kaplicy JP2, była Mszą xiędza mariawickiego, profesora astronomji, jakoś w dodatku ezoterycznego ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:55:06 am »

ja nie bronię mariawitow. Ale nie traktujmy ich gorzej niż protestantów. Zachowali przynajmniej szczątki liturgii trydeckiej. W szkole średniej miałem koleżankę mariawitkę. Widać bylo że jest głęboko wierząca, a niestety inne dziewczyny katoliczki były zdolne za kasę na fajki sprzedawać medaliki.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 27, 2009, 09:58:38 am »

pewnie,
jak pisał wielokrotnie Pan JWK, mariawityzm to jedyna herezja nie mająca podstaw w Piśmie Świętem !

Polka potrafi ;)

nb. "Mateczka" była chyba pierwszą kobietą exkommunikowaną imiennie przez Stolicę Apostolską ;)

Polka potrafi ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
br. Wojtek OP
bywalec
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 27, 2009, 10:02:55 am »

Jeżeli kogoś interesuje religioznawstwo to niech wybierze ten kierunek studiów. (najłatwiejszy sposób na dostanie sie na studia na UW czy UJ)
Z drugiej strony pasjonowanie się kozłowityzmem dlatego, że u nich jest piękny ołtarz, balaski itp. uważam za przejaw błędnej duchowości, która zaprowadzi do dalszych błędów. Proszę nie wprowadzać nikogo w błąd pisząc że H. Koźmiński miał coś wspólnego z tym ruchem religijnym.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 10:11:40 am wysłana przez br. Wojtek OP » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 27, 2009, 10:42:08 am »

były pewne problemy z procesem beatyfikacyjmym o. Honorata. pisze o tym ojciec Gabriel Bartoszewski postulator procesu beatyfikacyjnego. Nie zgadzam sie z taką opinią że wszyszcy kozłowici idą do piekła, a wszyscy katolicy naawet najbardziej grzeszni  do nieba. I ze wszystko w kościele polskim było w porządku u genezy powstania mariawityzmu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 27, 2009, 10:45:25 am »

Nie zgadzam sie z taką opinią że wszyszcy kozłowici idą do piekła,

pisząc ścislej, wszyscy nienawróceni idą do piekła
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 27, 2009, 10:56:07 am »

to że wszyszczy niewróceni idą do piekła to zgoda. Zapamiętałem na zawsze ze szkoły zgorszone spojrzenie koleżanki mariawitki na fakt że jej koleżanka katolicka chciała sprzedać swój medalik za paczkę fajek. Już tej koleżanki mariawitki więcej nie spotkałem, ale zachowam dla niej szacunek do końca Większy niż do ojca Barcisia, który sobie wystąpił z zakonu dominikanów i jest współpracownikiem ,,Gazety wybiórczej" I pisze różne bzdury.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 27, 2009, 11:19:41 am »

Cytuj
A czy swięcenia mariawitów są ważne?
Starokatolicki Kościół Mariawitów ma suksesję z Utrechtu, więc powinny być ważne. Felicjanowski święci "biskupki" i "kapłanki", więc juz dawno mogło gdzieś się zarwać.
"Mateczka" dopóki żyła podobno hamowała księdza Kowalskiego przed wdrażaniem różnych pomysłów doprowadzających do wypaczeń doktrynalnych i nie tylko. A jak umarła to "arcy"biskup Kowalski zaczął wdrażać co mu przyszło do głowy, w końcu zwołano synod, który go zdjął z urzędu i założył ów "Kościół" Felicjanowski.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 27, 2009, 11:30:25 am »

Skąd taka fascynacja herezją wśród tradycjonalistów? Siła wiary nie przesądza przecież o jej prawdziwości. Niektórzy naprawdę mocno i szczerze wierzą w liczbę "13" i czarnego kota albo w homeopatię. Czy to też ma wzbudzać podziw?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 27, 2009, 12:08:57 pm »

to Pan panie Zelusie uważa, że katoliczka może za fajki sprzedawać medalik i pojdzie do nieba, a ta dziewczyna mariawitka  która była tym zgorszona jest skazana na piekło? Więc katolik może robić najgorsze rzeczy i być zbawiony niezależnie od tego co robi? Może Pan pisać co pan chce na mnie ale bardziej imponuje  mi ta postawa tej mariawitki.
Zapisane
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 27, 2009, 12:34:43 pm »

Nie mam zamiaru pisać niczego ani na Pana, ani na nikogo innego. Chodzi mi tylko o to, że wiara katolicka jest prawdziwa, a wszystkie inne fałszywe. Nie ma to nic wspólnego z faktem, że katolicy popełniaja grzechy i że mogą zostać potępieni, jeśli umrą w stanie grzechu śmiertelnego. W konkretnym wypadku: postawa mariawitki zasługuje na szacunek, a katoliczki nie, ale nie zmienia to w żaden sposób faktu prawdziwości wiary katolickiej i fałszywości mariawickiej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!