Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 07:09:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84690 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #150 dnia: Sierpnia 20, 2011, 15:29:20 pm »

jakby miał czym, to by nagrał :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #151 dnia: Września 24, 2011, 17:36:39 pm »

Cytuj
http://diecezjaplocka.pl/index.php?akcja=art_zobacz&art_id=225&id_news=688
Zakończenie prac Komisji Katolicko-Mariawickiej
 
Newsy
data: 2011-09-23 11:41
(...) To dlatego co roku, podczas tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, idę do katedry mariawickiej, klękam przed Najświętszym Sakramentem, mówię homilię na Mszy odprawianej przez biskupa Ludwika, śpiewam z Wami kolędy na agapie. Idę, żeby te rany szybciej się goiły. To dlatego również, gdy wyruszamy do Pani Skępskiej w naszej błagalno-pokutnej pielgrzymce, zatrzymujemy się przed tą samą katedrą, klękamy i mówimy: Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament…”, mówił bp Libera we Włocławku.
(...)
Strona rzymskokatolicka stwierdziła natomiast, że pomimo jednoznacznej niezgody na pewne odpowiedzi strony mariawickiej na pytania dotyczące tzw. objawień Mateczki, rozmowa na ten temat pozwoliła „lepiej wgłębić się nie tylko w teksty, które stoją u zarania mariawityzmu, ale także w dzisiejsze rozumienie nauki i posłannictwa (...) Kościoła Starokatolickiego Mariawitów”. Z powodu niektórych treści tych objawień, a przede wszystkim z racji na to, że Matka Maria Franciszka Kozłowska nie potrafiła przejść „próby posłuszeństwa”, nie uznano za możliwe „podjęcia starań o uznanie ekskomuniki z 1906 r. za nieważną”. Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym fragmencie:
" Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów."
Czy to oznacza, że "są w łączności"?  ???
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2011, 17:41:19 pm wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #152 dnia: Września 24, 2011, 17:53:32 pm »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym fragmencie:
" Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów."
Jeśli dobrze odczytuję posoborową doktrynę, to heretykiem/schizmatykiem jest się tylko w pierwszym pokoleniu, następne pokolenia traktować trzeba z szacunkiem i miłością.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #153 dnia: Września 24, 2011, 17:56:59 pm »

Wstyd mi za moją diecezję, ale z drugiej strony to żadnej różnicy na świecie nie ma.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #154 dnia: Września 24, 2011, 18:03:48 pm »

Wstyd mi za moją diecezję, ...
Każdy ma swojego mola, co go gryzie. Moi sąsiedzi wybrali w pierwszej turze tę obleśną bufetową na prezydenta miasta.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #155 dnia: Września 25, 2011, 16:06:21 pm »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym fragmencie:
" Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów."
Jeśli dobrze odczytuję posoborową doktrynę, to heretykiem/schizmatykiem jest się tylko w pierwszym pokoleniu, następne pokolenia traktować trzeba z szacunkiem i miłością.

Niestety tak, Panie jwk.
Cytuj
818 Tych, którzy rodzą się dzisiaj we wspólnotach powstałych na skutek rozłamów i "przepajają się wiarą w Chrystusa, nie można obwiniać o grzech odłączenia. A Kościół katolicki otacza ich braterskim szacunkiem i miłością... Usprawiedliwieni z wiary przez chrzest należą do Ciała Chrystusa, dlatego też zdobi ich należne im imię chrześcijańskie, a synowie Kościoła katolickiego słusznie ich uważają za braci w Panu"
KKK

Nie bardzo wiem jak to rozumieć. Dotychczas myślałem że dzieci rodzą się w szpitalach, albo w domach, a nie we wspólnotach. Przecież chrzest włącza do Kościoła, a ochrzczony składając niekatolicke wyznanie wiary dokonuje aktu apostazji i odłącza się od Kościoła. Pisał o tym Dextimus w KNO.

http://breviarium.blogspot.com/search?q=Lisowski
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #156 dnia: Września 25, 2011, 16:24:58 pm »

Zawsze zastanawiałem się dlaczego książka "Czy nowy katechizm jest katolicki?" go tak bardzo krytykowała. Teraz już wiem. Te zdanie jest ewidentnie antykatolickie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #157 dnia: Września 25, 2011, 16:32:25 pm »

Zawsze zastanawiałem się dlaczego książka "Czy nowy katechizm jest katolicki?" go tak bardzo krytykowała. Teraz już wiem. Te zdanie jest ewidentnie antykatolickie.

Pewnie jakby dokładnie przeczytać, takich kwiatków znalazłoby się więcej.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #158 dnia: Września 26, 2011, 15:57:20 pm »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym fragmencie:
" Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów."
Jeśli dobrze odczytuję posoborową doktrynę, to heretykiem/schizmatykiem jest się tylko w pierwszym pokoleniu, następne pokolenia traktować trzeba z szacunkiem i miłością.

Do tego sie to w zasadzie sprowadza. I jest tak od wieków. W okresie międzywojennym za Olza walczono z neohustytami, luteranów kokietując
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #159 dnia: Września 27, 2011, 10:54:32 am »

Zakończył się dialog mariawicko-rzymskokatolicki

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20110923234349798.htm
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #160 dnia: Września 27, 2011, 11:01:02 am »

I co? I gucio!
„Ojcze Przedwieczny, wysłuchaj nasze żarliwe modlitwy i udziel rzymskim katolikom i mariawitom daru pojednania i jedności. Jak nasze niechęci i uprzedzenia nas podzieliły, tak niech Twoja miłość nas połączy, abyśmy wspólnie oddawali cześć i chwałę Najświętszej Eucharystii, zwiastowali światu Wielkie Boże Miłosierdzie i błagali o Nie, oraz zabiegali o świętość Kościoła i jego sług. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”.

Kto do cholery nas podzielił? My? Kościół? Czy heretycy kozłowieccy odstąpili od drogi zbawienia? Na Boga!
"Uprzedzenia"? Do kogo? Do biskupów oszołomów, którzy bardziej wierzyli jakiejś babie niż Kościołowi? Przepraszam za te emocje, ale jak już po raz enty czytam takie brednie to mnie krew zalewa.

A to już jest szczyt bezczelności:
„Dla kogoś z zewnątrz rezultat naszej pracy ekumenicznej może wydawać się niedostateczny: katolicy ‘nie wycofali’ ekskomunik z 1906 roku, mariawici nie wrócili na łono Kościoła, z którego wyszli. My jednak jesteśmy przekonani, że stało się coś ważnego: spotykaliśmy się, modliliśmy się, rozmawialiśmy i spieraliśmy jak bracia. Wierzymy też, że nasz dialog będzie kontynuowany, choć już w innej formie, i że  dojdzie do powołania Komisji Dwustronnej, złożonej z przedstawicieli władz naszych Kościołów”.
 >:( >:( >:(

Ostatnio jak rozmawiałem z naszym księdzem, to za nic w świecie nie dało mu się przetłumaczyć, że zamiast akakumenizmu prowadzącego donikąd, nie trzeba (jak to ujął) "przyjść i zbić ich pałami." ŻAL>PL...
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2011, 11:04:23 am wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #161 dnia: Września 27, 2011, 11:03:12 am »

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym fragmencie:
" Ekskomunika ta nie dotyczy jednak obecnie żyjących mariawitów."
Jeśli dobrze odczytuję posoborową doktrynę, to heretykiem/schizmatykiem jest się tylko w pierwszym pokoleniu, następne pokolenia traktować trzeba z szacunkiem i miłością.

Ekskomunika jak sama nazwa wskazuje dotyczy tylko członków KK ważnie ochrzczonych. Dlatego nie można ekskomunikować ludzi, którzy do KK nigdy nie należeli.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #162 dnia: Września 27, 2011, 11:04:57 am »

A mariawici płoccy to nie są ważnie ochrzczeni ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #163 dnia: Września 27, 2011, 11:13:30 am »

A mariawici płoccy to nie są ważnie ochrzczeni ???

Nie wiem. Może niektórzy są. Nie pisałem konkretnie o mariawitach w Płocku a ogólnie o heretykach, schizmatykach, wyznawcach innych religii i ateistach.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #164 dnia: Września 27, 2011, 11:14:53 am »

Baaa, a tu jest mowa tylko i wyłącznie o mariawitach płockich. Z tymi kuria płocka "współpracuje". To już raczej wszyscy ochrzczeni ważnie są. Więcej, nawet Mszę mają.  :o  ;)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!