Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 10:45:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: New Age, Joga, Hinduizm, reinkarnacja
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: New Age, Joga, Hinduizm, reinkarnacja  (Przeczytany 2594 razy)
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« dnia: Września 07, 2013, 12:27:34 pm »

Polecam naprawdę bardzo dobry film o szeroko rozumianym New Age:
http://www.youtube.com/watch?v=FGt92M6sh70
Nie wiem kiedy powstał, ale przaśny klimat bardzo przypomina lata '90 i czasy różnej maści guru, intensywnej misjonarskiej działalności Hare Kriszna i wyjazdów wakacyjnych, które kończyły się sekciarstwem. Teraz jest tego jakby trochę mniej, ale pojawiają się wyraźniej inne zagrożenia wzmiankowane w filmie. Przede wszystkim joga. Pamiętam, że w tym roku świadkiem złamania 1 przykazania: jechałem w autobusie na Mszę w Wielki Czwartek, a obok dziewczyna umawiała się na wieczór z koleżanką na jogę. Nie wiem, czy była chrześcijanką, ale zapewne tak, jak większość Polaków. Od tamtego czasu zwracam uwagę na różne reklamy tej "praktyki" i jest tego niewyobrażalne zatrzęsienie: joga bezpłatna, dla dzieci, chrześcijańska, wszystko pod płaszczykiem ćwiczeń fizycznych. Księża informują z ambony, gdy w okolicy pojawia się zbór Świadków Jehowy i nie rozumiem, dlaczego nie zrobią tego samego gdy otwarta zostaje "szkoła jogi". Różne wschodnie mądrości zawitały także m.in. do benedyktynów z Tyńca i innych zakonów o czym już była tutaj mowa. Tu monstrancja-Jezus praktykujący jogę na jednej z misji FSSPX w Azji:

Dużo mówi się w tym filmie o synkretyzmie religii, co przypomina trochę działalność wiadomego stowarzyszenia smutnych panów z cyrklami i kątownikami; joga uczona jest w szkołach i na uczelniach, w których utrzymuje się programowo "neutralność światopoglądowa". Podobnież idea reinkarnacji, która dla Europejczyków staje się coraz atrakcyjniejsza, dla hindusów oznacza cierpienie i więzienie, a jedyną szansą jest właśnie wyrwanie się z łańcucha coraz to nowych narodzin. Szkoda, że mówi o tym wszystkim garstka duchownych spychanych nieustannie na margines frontu "walki z duchami".
Niepokoi także symbolika węża gloryfikowanego i otaczanego czcią w hinduizmie. Nie wiem, czy jest to satanizm, ale rację miał Kant, pisząc, że ta cała religia to wielka komedia. Proszę przewinąć do mniej więcej 40:00 filmu. Ja rozumiem, że mamy kryzys kultury, religii, duchowości etc etc., ale czy naprawdę odpowiedzią i alternatywą musi być takie wielkie NIC?
Tu mamy jednego z guru, Osho, własiciel setki rolls royceów:

Chyba wszystkie jego książki przełożono na j.polski. Ludzie chyba naprawdę uwielbiają, gdy się ich okłamuje.

Z kolei Mahatma to wielki autorytet współczesnego Kościoła, a jego filmowa biografia "Gandhi " (1982) to propagandowy majstersztyk ukazujący idealną syntezę chrześcijaństwa z hinduizmem
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2013, 08:47:49 am wysłana przez tytanik404 » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Września 07, 2013, 22:39:07 pm »


Tu monstrancja-Jezus praktykujący jogę na jednej z misji FSSPX:




Proszę podać z której to misji FSSPX?

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Września 07, 2013, 23:46:30 pm »

Wystarczy spojrzeć na link. www.sspxasia.com/ użyć Googla i proszę. www.sspxasia.com/Newsletters/2007/Jan-Apr/Interview_Fr_Couture.htm Treści nie czytałem, więc nie wiem czy to ich czy tylko podali przykład inkulturacji.

Dziękuję, ale ... tak jak pan napisał, nie wiadomo o co chodzi jak się nie przeczyta tekstu i skoro pan "tytanik404" napisał: "Różne wschodnie mądrości zawitały także m.in. do benedyktynów z Tyńca i innych zakonów o czym już była tutaj mowa. Tu monstrancja-Jezus praktykujący jogę na jednej z misji FSSPX: - to z tej wypowiedzi można zrozumieć, że jedna misja FSSPX też wprowadziła monstrancję-Jezus praktykujący jogę.

A dlaczego tam taki obraz pokazali? - to należałoby co nie co z tego wywiadu z ks. Danielem Couture przetłumaczyć, choćby tylko ten fragment, gdzie mówi:

Cytuj
” I could give you a litany of the most incredible examples of inculturation, such as Masses for which the celebrant is clothed in leopard skin, children dressed as Hindu gods dancing liturgical dances around the altar, representations (even a monstrance) of Our Lord doing yoga, ancestors worship officially approved by bishops… The whole missionary work of so many centuries is being spoiled. The blood of millions of martyrs is trampled upon.

"Mógłbym dać litanię najbardziej niesamowitych przykładów inkulturacji, jak msze, do których  celebrans jest ubrany w skórę pantery, dzieci ubrane jak hinduscy bogowie tańczący tańce liturgiczne wokół ołtarza, (nawet monstrancja) Pan Nasz w pozycji  joga, kult przodków oficjalnie zatwierdzone przez biskupów ... cała praca misyjna od tylu wieków jest zepsuta. Krew milionów męczenników jest deptana.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #3 dnia: Września 08, 2013, 08:48:09 am »

Prawda, faktycznie nie doczytałem. Wszystkie zdjęcia na stronie prezentują różne misje w Azji i Nowej Zelandii i dlatego mylnie przypisałem Jezusa-Buddę do FSSPX.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 27, 2017, 22:05:26 pm »

Na szczęście Wedy nie głoszą reinkarnacji ;-) Upaniszady już tak i Bhagavadgitaniestety też...
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: New Age, Joga, Hinduizm, reinkarnacja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!