Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 05:09:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84687 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« dnia: Sierpnia 26, 2009, 20:43:48 pm »

Dzisiaj włączam TVP2 i widzę transmisję Mszy Św. Oczom nie mogę uwierzyć, celebrowana versus Deum, nie ma novusowego stołu. Patrzę do programu i wszystko jasne - mariawici... skąd mi do głowy przyszło, że to mogli być katolicy?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 08:55:34 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 26, 2009, 21:19:27 pm »

Ja sobie zrobiłem przerwę w pracy i przepadkiem natrafiłem na retransmisję mszy mariawickiej  i co parę min się zarykiwałem dawno tak się nie  ubawiłem np. spowiadam się Bogu Wszechmogącemu NMP Bł. Marii Franciszce  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D itd Czy wy wiece że ci kretyni wierzą w poślubione umiłowanie tej schizolki  Franciszki  przez Jezusa i jej cząstka jest obecna  w  Najświętszym Sakramencie  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 26, 2009, 21:27:14 pm »

O tym wiedziałem. Msza jednak ważna.
Ale lepszy jest ten odłam z kapłankami. Trzeba się modlić o powrót do Kościoła a nie tylko się śmiać.
Chociaż śmiech czasami może wyskoczyć bo oni stosują jak pamiętam z radia dość specyficzną polszczyznę.
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 26, 2009, 21:47:35 pm »

trafiłem akurat na komunię(w owej Mszy na dwójce) , powiem szczerze - śpiew im nie wychodzi.
Ołtarz ładny i balaski są...

No ale odłam to odłam. + za nawrócenie
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:02:03 pm »

mozna się śmiać z mariawitów, ale przynajmniej zachowali ołtarze piękne, balaski, ornaty, msze z wystawieniem Najświętszego Sakramentu itp. To chyba lepsze niż to co się dzieje np. w diecezji Linz. Przeczytałem w pewnej publikacji, że przed wojną prowadzono jakiieś rozmowy katolicko-mariawickie w celu jakiegoś pojednania. A  dzisiaj w TVP2 była to msza z Płocka z katedry tzw. statarokakatolickiego kościoła mariawitów, który odrzuca kapłanki.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3718

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:14:52 pm »

To ja wiem że ten odłam kapłanki odrzuca i mam nadzieję że kiedyś oni powrócą do prawdziwego Kościoła i nie tylko oni.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:17:23 pm »

Kapłanki odrzuca, ale celibatu nie ma, a kiedyś były nawet "małżeństwa mistyczne"...
A to i tak mały pikuś przy Katolickim Kościele Mariawitów... Tam Mateczka jest częścią Trójcy Świętej!
Zapisane
basianek
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:21:09 pm »

Nie jestem za bardzo w temacie jeśli chodzi o Mariawitów.
Skąd oni w ogóle się wzięli i gdzie najbardziej działają??
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:27:45 pm »

co do celibatu to grekokatolicy też go nie mają, a są w unii z Rzymem. Tak samo katolickie obrządki wschodnie. Pastorom którzy przyjmują katolicyzm Watykan też nie nakazuje celibatu. Sprawa mariawitów jest ciekawa. Na pewno bliżej im do nas niż protestantom i księżom niektórym np. z diecezji Linz
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3608


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:32:26 pm »

Ale tyle tego się dzieje, tych wszystkich odstępstw z kobietami "asystentkami pastoralnymi", że prosiłbym Państwa o rozjaśnienie tej sprawy. A mianowicie o to czy jest jakikolwiek dokument, który może nawet tylko lekko wspomina o tych "asystentkach"
Niestety jest. Instrukcja Redemptionis Sacramentum opisuje co wolno, a czego nie wolno asystentom pastoralnym. Może takim asystentem być zarówno kobieta jak i mężczyzna. Nie wiem, czy jest polska wersja tego dokumentu, ale tu jest po angielsku:
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccdds/documents/rc_con_ccdds_doc_20040423_redemptionis-sacramentum_en.html
Mówią o tym paragraf 146 i kolejne.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2009, 01:50:49 am wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:34:52 pm »

Mariawitów felicjanowskich jest garstka dziś, w zasadzie od chwili schizmy i podziału na nurt płocki i felicjanowski ruch ten nie był liczny. Do całego zbioru oryginalności:) dochodzi jeszcze kapłaństwo powszechne wiernych. Babcia była mariawitką płocką wiec cos tam sie pamięta jeszcze z opowiesci:)

  ;D

I dajmy spokój deicezji Linz nie uogólniajmy bo byłem w Linz trzykrotnie i nie jest to powszechna degradacja, zatem bez uogólnień.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2009, 22:37:44 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:43:00 pm »

Czym innym jest celibat w obrządkach wschodnich (powiedziałbym "taka tradycja"), czy przejściu na katolicyzm, a czym innym w tym przypadku.
Chodzi mi o to, że mariwici odłączyli się stosunkowo niedawno (bo co to jest 100 lat dla tradycji?) z rzymskiego katolicyzmu. Tak więc odrzucili część własnej tradycji, a nawet złamali śluby. Kapłani (wcześniej rzymskokatoliccy, czyli już po ślubach celibatu) zawierali później małżeństwa!
Mi się to wydaje conajemniej dziwne, a to naprawdę jest nic wielkiego przy części ich pozostałego nauczania.
Zapisane
basianek
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 26, 2009, 22:47:02 pm »

Dziękuję za odpowiedź :)

Ale mimo wszystko trudnym językiem ta instrukcja napisana, szczególnie po angielsku  ::)
Ale z tego co zrozumiałem to niestety są rzeczy, które także owym asystentkom wolno... Ale żeby wypowiadać słowa konsekracji??? !!!
Co do tego to na forum wiara.pl znalazłem coś takiego:
"Co do tych asystentek pastoralnych to mało kto zaznacza na stronach to pokazujących jako efekt przemian po Soborze Watykańskim II, że są to działania ruchu, tzw. 8. maja, który jest schizmatyczny i nie ma aprobaty nawet samej Konferencji Episkopatu Holandii (bo tam on działa)."
Czy to prawda?
Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 26, 2009, 23:36:56 pm »

W Holandii jak FSSPX kiedyś otworzy seminarium , będzie to pierwsze od wielu lat :D
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 27, 2009, 08:32:57 am »

mysle że mariawitów powinno się traktować inaczej niż protestantów. Bliższa jest ich ilch ltturgai do KRR. Przynajmniej tej płockiej odnogi. Wczoraj nagrałem ich ich mszę. Może to głupie ale wołałbym widzieć taki NOM jak u mariawitów  niz takie sceny jak jak stronie novus ordo. A czy swięcenia mariawitów są ważne?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!