Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 16:06:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Jaki brewiarz?
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Odmawiam CODZIENNIE brewiarz:
Breviarium/Diurnale Romanum 1962 - osoba duchowna/konsekrowana - 3 (3,6%)
Breviarium/Diurnale Romanum 1962 - osoba świecka - 15 (17,9%)
Breviarium/Diurnale Romanum sprzed 1960 r. - osoba duchowna/konsekrowana - 1 (1,2%)
Breviarium/Diurnale Romanum sprzed 1960 r. - osoba świecka - 8 (9,5%)
Liturgia Horarum (łacina) - osoba duchowna/konsekrowana - 2 (2,4%)
Liturgia Horarum (łacina) - osoba świecka - 4 (4,8%)
Liturgia Godzin (język narodowy) - osoba duchowna/konsekrowana - 8 (9,5%)
Liturgia Godzin (język narodowy) - osoba świecka - 20 (23,8%)
Breviarium/Diurnale Monasticum - osoba duchowna/konsekrowana - 0 (0%)
Breviarium/Diurnale Monasticum - osoba świecka - 2 (2,4%)
Thesaurus Liturgiae Horarum Monasticae (łacina) - osoba duchowna/konsekrowana - 0 (0%)
Thesaurus Liturgiae Horarum Monasticae (łacina) - osoba świecka - 0 (0%)
Monastyczna Liturgia Godzin (język narodowy) - osoba duchowna/konsekrowana - 0 (0%)
Monastyczna Liturgia Godzin (język narodowy) - osoba świecka - 4 (4,8%)
Officium Parvum - 1 (1,2%)
Liturgia Godzin (język narodowy) - osoba świecka (tylko niektóre godziny) - 16 (19%)
Głosów w sumie: 83

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj
Autor Wątek: Jaki brewiarz?  (Przeczytany 68443 razy)
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #105 dnia: Maja 09, 2010, 15:10:35 pm »

I jak jest wydany owo Diurnale?
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #106 dnia: Maja 09, 2010, 18:39:51 pm »

Bardzo dobrze jest wydany. Jest szyty i czytelny. Ale zdaje mi się że wtedy tak wiele nie kosztował.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #107 dnia: Maja 09, 2010, 21:38:02 pm »

I jak jest wydany owo Diurnale?

Solidne wydanie; mocne szycie, porządne zakładki (moim zdaniem lepsze niż te w mszaliku wydanym przez Lanceę), ładny papier, typografia przyjemna dla oka. Układ psalmów jednokolumnowy. Jako, że jest to wydanie przede wszystkim poręczne, nie znajdziemy tu wielu ilustracji.

Bardzo dobrze jest wydany. Jest szyty i czytelny. Ale zdaje mi się że wtedy tak wiele nie kosztował.

Przy sprowadzaniu z zagranicy można się zmieścić taniej niż na Sanctusie. Coś za coś — nie każdy lubi bawić się w transakcje zagraniczne.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #108 dnia: Maja 09, 2010, 22:14:08 pm »

Przy sprowadzaniu z zagranicy można się zmieścić taniej niż na Sanctusie. Coś za coś — nie każdy lubi bawić się w transakcje zagraniczne.
Ale czy dużo, czy gra warta świeczki?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #109 dnia: Maja 09, 2010, 22:21:11 pm »

Razem z przesyłką £47,7 na southwellbooks.com, choć aktualnie nie mają tej pozycji w magazynie. Według kursu podanego przez google.pl daje to jakieś 230zł. Natomiast Liber Usualis wychodzi baaaardzo atrakcyjnie na Sanctusie.
Zapisane
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #110 dnia: Maja 12, 2010, 07:39:40 am »

Ja się zastanawiam czy zakupić owo Diurnale czy też może poczekać, zaoszczędzić i kupić cały brewiarz; Bo w sumie jestem w seminarium i za parę lat będzie mi potrzebna pełna "wersja". :)Jak Bóg da i doczekam;) 
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #111 dnia: Maja 12, 2010, 08:08:12 am »

Warto popytać się też po klasztorach. Na pewno mają jakieś brewiarze i Mszaliki. Ja tak trochę Mszalików z klasztorów wysępiłem. Siostry klerykowi nie odmówią.
Zapisane
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #112 dnia: Maja 16, 2010, 18:49:59 pm »

Znam tą publikacje. Jest dobra dla osób które zaczynają dopiero odmawiać Liturgie Godzin. Niniejsza publikacja składa na poczatek z obszernego omówienia jak "działa" brewiarz. Następnie znajdują się mocno okrojone części okresowe (Kilka wybranych hymnów, brak antyfon do psalmodii jedynie do pieśni Maryi; bez okresowych krótkich czytań i próśb.) Potem znajdziemy przedruk czterotygodniowego  psałterza, a po nim jedyne jakiekolwiek teksty o świętych (części wspólnei o Matce Bożej).   
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Robert Golat
adept
*
Wiadomości: 41


Introibo ad altare Dei

« Odpowiedz #113 dnia: Maja 16, 2010, 21:46:50 pm »

Jestem zainteresowany brewiarzem rzymskim- Diurnale romanum,chciałbym się zapytać czy psałterz tego brewiarza posiada psalmy matutinum?Czy ten brewiarz jest przydatny dla osób zaczynających odmawiać breviarium romanum?.
Zapisane
Robert Golat Płock
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #114 dnia: Maja 16, 2010, 21:55:46 pm »

[…] chciałbym się zapytać czy psałterz tego brewiarza posiada psalmy matutinum?

Za odpowiedź niech posłuży fragment opisu pozycji z księgarni sanctus.pl (wytłuszczenie moje):

Jednotomowe wydanie tradycyjnego Brewiarza Rzymskiego zawierające wszystkie dzienne godziny kanoniczne, stąd nazwa Diurnale. Ponieważ Diurnale nie zawiera Matutinum (Godzina Czytań), pozwala na wygodne posługiwanie się brewiarzem w ciągu dnia, podczas wypełniania różnych obowiązków przez osoby duchowne czy świeckie.

Cytuj
[…] Czy ten brewiarz jest przydatny dla osób zaczynających odmawiać breviarium romanum?.

Tak, jest przydatny. Polecam również lekturę dyskusji wyżej.

Zapisane
Robert Golat
adept
*
Wiadomości: 41


Introibo ad altare Dei

« Odpowiedz #115 dnia: Maja 16, 2010, 22:57:30 pm »

Dziękuję Panu za odpowiedż,Wiem że Diurnale romanum nie posiada matutinum,posiadam diurnale romanum łac-ang w pdf-e nie ma cztytań matutinum,ale w psałterzu są psalmy matutinum.Jestem zainteresowany kupnem diurnalum romanum,ponieważ nie stać mnie na kupno 2tomowego brewiarza co kosztuje 900zł.Odmawiam MLG,ale od ponad dwóch lat uczęszczam na Msze Św Trydenckie i też służe jako ministrant do KRR.Tradycja katolicka to moje powołanie służenia Panu Bogu.Przechodząc na odmawianie brewiarza rzymskiego pragnę bardziej się łączyć się duchowo i żyć liturgią klasyczną.Serdecznie pozdrawiam.Robert
Zapisane
Robert Golat Płock
adrian1713
bywalec
**
Wiadomości: 53


Któż jak Bóg!

« Odpowiedz #116 dnia: Maja 21, 2010, 09:18:43 am »

Ja chwilowo pracuje nad czymś podobnym do owej strony http://divinumofficium.com/cgi-bin/horas/officium.pl z tym wyjątkiem że teksty będą Polsko- Łacińskie. Praca się wlecze ślimaczym tempem, bo jak wiadomo w seminarium nie ma zbyt dużo czasu wolnego. ;) Na razie zostały opracowane wszystkie teksty na adwent łącznie z homiliami Ojców kościoła;)  może kiedyś uda mi siew wszystko skończyć;)
Zapisane
Ostatnia reforma brewiarza zwieńczona zostanie dwoma pustymi okładkami, z jednym Alleluja na każdej, z których jedno będzie ad libitum (do wyboru).
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #117 dnia: Sierpnia 11, 2010, 00:49:22 am »

Gdzie można w internecie zamówić Monastyczną LG?
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #118 dnia: Sierpnia 28, 2010, 22:13:08 pm »

Gdzie można w internecie zamówić Monastyczną LG?

Tu na pewno: http://www.tyniec.com.pl/index.php
Tylko proszę zadzwonić albo napisać email.
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #119 dnia: Grudnia 04, 2010, 16:29:31 pm »

Wpadłem na chwilkę, bo chciałem się poradzić. Od jakiegoś czasu odmawiam wszystkie godziny Liturgii Godzin, z czterotomówki w języku polskim. Myślałem, że czasowo nie dam rady, ale na szczęście dla chcącego nic trudnego. Przyznam się jednak, że odczuwam niedosyt. Pocięte psalmy, luki w psałterzu, korzystanie z psalmodii dodatkowej przy modlitwie południowej i popołudniowej nie leżą mi - mam nadzieję, że nie przemawia w tym momencie przeze mnie pycha  :-X Zastanawiam się nad kupnem albo Monastycznej Liturgii Godzin, albo Brewiarza Rzymskiego ( Diurnale wydaje mi się jednak nieekonomiczne, bo pewnie za jakiś czas musiałbym kupić całość ).
Mam kilka pytań co do Breviarium Romanum Nova et Vetera (http://sanctus.com.pl/szczegoly/2710/breviarium_romanum_1962) - ma to ktoś ? Chciałbym się dowiedzieć, czy kartki są tak cienkie jak w mszaliku Lancei, czy rzeczywiście jest w nim dużo błędów i literówek ( z moją łaciną nie zauważę ich :) ) i czy opłaca się wydać na ten brewiarz 900 zł ? 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2010, 17:29:06 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Jaki brewiarz? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!