Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 07:08:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 Drukuj
Autor Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej  (Przeczytany 81919 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #390 dnia: Września 07, 2009, 14:56:06 pm »

Ktoś pisze że nie wpuszczono go na liturgię  czyt. Msze św. DN. Pan odpisuje że do obcych nie chodzi się bez zaproszenia. Ja mówię że Msza św. jest akcją publiczną Kościoła i nikomu nie wolno nie wpuszczać wiernych. Pan się do tego nie ustosunkowuje.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #391 dnia: Września 07, 2009, 15:13:30 pm »

Ktoś pisze że nie wpuszczono go na liturgię  czyt. Msze św. DN. Pan odpisuje że do obcych nie chodzi się bez zaproszenia. Ja mówię że Msza św. jest akcją publiczną Kościoła i nikomu nie wolno nie wpuszczać wiernych. Pan się do tego nie ustosunkowuje.

Ten ktoś napisał agapę i do tego się ustosunkowałem.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #392 dnia: Września 07, 2009, 15:29:49 pm »

Na przyjęcia do obcych ludzi tez pan chodzi bez zapowiedzi i przygotowania? Jak była tam agpa to co pan się dziwi że go nie wpuścili?
- tak wygląda posoborowe "otwarcie"?


1.Kłamie Pan.
2. Myli się Pan.
3. Bredzi pan.

1. Na czym polega to kłamstwo?
2. W jaki sposób jest realizowane posłuszeństwo, szczególnie normom liturgicznym?
3. A zakaz wstępu "nieprzygotowanych" - to nie dyskryminacja?

 już się pogubiłem?

Nie wątpię!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #393 dnia: Września 07, 2009, 16:58:45 pm »

Ale ta osoba miała na myśli Msze św. która w DN wygląda tak jak wygląda. Niech Pan nie mówi że nie jest Pan taki niedomyślny.
No a teraz skoro Pan wie to co Pan powie że go tam nie wpuszczono? Odpowiedź że to nie moja wspólnota mało mnie interesuje.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #394 dnia: Września 07, 2009, 17:03:04 pm »

Ktoś na frondzie zadał pytanie swoim prezbiterom:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2837300#p2837893
Odpwiedź:
Cytuj
napadłem prezbiterów z prośbą o odniesienie się. Niestety, jako niereformowalna gapa, nie wydrukowałem tekstu i referowałem ustnie. Obecny był neo-neoprezbiter (wyświęcony w tym roku) i nie znany mi prezbiter brodaty. Zaszedłem młodszego i opowiadam, że takie coś wydrukowali,
Prezbiter - Droga ma pozwolenie na zmiany w celebracji
Ja - To pozwolenie w Statucie jest na Komunię na rękę i pozostawanie na swoim miejscu.
Prezbiter - przy zatwierdzaniu Statutu członkowie Kongregacji obejrzeli całą celebrację i nie mieli uwag. A poza tym był ciekaw tematu i pytał się który to numer, żeby samemu przeczytać.

Jest to zgodne z moimi podejrzeniami - nie wyobrażam sobie, żeby się Kongregacja podpisała zgodę na modyfikacje bez jakiejś próby praktycznej - jak to ma wyglądać.

Potem dołączył się prezbiter brodaty i po spytaniu się o co chodzi powiedział tak:
"Nie wiem, czy wiesz, ale styczniu celebrowaliśmy Eucharystię z prefektem Kongregacji, kardynałem Cañizaresem. Kardynał celebrował tak samo jak my teraz i nie miał uwag."


A polecam jedną z wypowiedzi:
<<Nie widzę potrzeby potwierdzania pisemnego czegoś, co jest zatwierdzone. >>
...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #395 dnia: Września 07, 2009, 17:58:01 pm »

Ale ta osoba miała na myśli Msze św. która w DN wygląda tak jak wygląda. Niech Pan nie mówi że nie jest Pan taki niedomyślny.
No a teraz skoro Pan wie to co Pan powie że go tam nie wpuszczono? Odpowiedź że to nie moja wspólnota mało mnie interesuje.

Naturalnie, potwierdzam że chodziło o uczestnictwo we Mszy Świętej, po której miała się odbyć agapa. Zdaje się, że można to było wywnioskować z kontekstu i z mojego pierwszego postu, oczywiście przy odrobinie dobrej woli... Nawet gdybym miał złożyć się na dary do konsekracji, światło, prąd, wodę i zużyte powietrze, nie odstraszyłoby mnie to. Problem w tym, że nikt wejściówek nie sprzedawał. Po prostu wstęp wzbroniony. Konkretnie historia zaczęła się od dwóch uduchowionych babeczek, które chodziły od domu do domu (od razu wywołały skojarzenia - wiadomo z jaką sektą) i nagabywały Katolików do nawrócenia na "Drogę". Kobitki dostały u mnie swoje 5 minut, w czasie których tonęły w zachwytach jak wspaniałe jest ich "nowe" życie, jak cudowne ich spotkania itp. itd. Tylko dzięki tej "reklamie" zamierzałem się wprosić na ich Eucharystii, jednak gdy okazało się, że to niemożliwe, nie mieliśmy z owymi paniami już o czym rozmawiać :)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #396 dnia: Września 07, 2009, 18:32:27 pm »

No a teraz skoro Pan wie to co Pan powie że go tam nie wpuszczono?
Bo 10-15 lat temu była tak praktyka.

Konkretnie historia zaczęła się od dwóch uduchowionych babeczek, które chodziły od domu do domu (od razu wywołały skojarzenia - wiadomo z jaką sektą) i nagabywały Katolików do nawrócenia na "Drogę". Kobitki dostały u mnie swoje 5 minut, w czasie których tonęły w zachwytach jak wspaniałe jest ich "nowe" życie, jak cudowne ich spotkania itp. itd. Tylko dzięki tej "reklamie" zamierzałem się wprosić na ich Eucharystii, jednak gdy okazało się, że to niemożliwe, nie mieliśmy z owymi paniami już o czym rozmawiać :)

Szczerze Pana opowieść nie trzyma się kupy najpierw "reklamowa wizyta"z doświadczenia wiem że mija się pan z prawdą. Potem po tej wizycie próbuje pan wejść na Eucharystię do Wspólnoty, to niby te panie powiedziały panu gdzie i o której?
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2009, 18:50:00 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #397 dnia: Września 07, 2009, 19:06:46 pm »

Ale 10-15 lat temu ta praktyka również była nielegalna. I mogę się domyślać że jest stosowana do tej pory. Ale to tylko moje domysły.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #398 dnia: Września 07, 2009, 20:09:11 pm »

Szczerze Pana opowieść nie trzyma się kupy najpierw "reklamowa wizyta"z doświadczenia wiem że mija się pan z prawdą.
Wstydu nie macie w tym kikokarmenacie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #399 dnia: Września 07, 2009, 20:27:44 pm »

Wstydu nie macie

To po pana wypowiedziach kasują posty i zamykają wątki na tym forum, wiec do kogo ta mowa?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #400 dnia: Września 07, 2009, 22:15:45 pm »

Ktoś pisze że nie wpuszczono go na liturgię  czyt. Msze św. DN. Pan odpisuje że do obcych nie chodzi się bez zaproszenia. Ja mówię że Msza św. jest akcją publiczną Kościoła i nikomu nie wolno nie wpuszczać wiernych. Pan się do tego nie ustosunkowuje.

Ten ktoś napisał agapę i do tego się ustosunkowałem.

Brak logiki i sensu. Tego uczą na imprezach DN?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #401 dnia: Września 07, 2009, 22:39:03 pm »

Ktoś pisze że nie wpuszczono go na liturgię  czyt. Msze św. DN. Pan odpisuje że do obcych nie chodzi się bez zaproszenia. Ja mówię że Msza św. jest akcją publiczną Kościoła i nikomu nie wolno nie wpuszczać wiernych. Pan się do tego nie ustosunkowuje.

Ten ktoś napisał agapę i do tego się ustosunkowałem.

Brak logiki i sensu. Tego uczą na imprezach DN?

Nie doczytał pan?Specjalnie dla pana cytuję jeszcze raz fragment wypowiedzi do której się ustosunkowałem.


Gdy chciałem wybrać się przed laty na sobotnio-niedzielną agapę neokatechumenatu - nie wpuszczono mnie,


Co do pana pytania, to na imprezach się imprezuje anie uczy. Przynajmniej tak jest na znanych mi (firmowych, studenckich, DN i innych) może u tradsow jest inaczej?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #402 dnia: Września 07, 2009, 23:47:29 pm »

No a teraz skoro Pan wie to co Pan powie że go tam nie wpuszczono?
Bo 10-15 lat temu była tak praktyka.

Zainspirował mnie Pan do następującego doświadczenia - znajdę najbliższą obecnemu miejscu zamieszkania wspólnotę DN i spróbuję z marszu wejść na ich Eucharystie. Liczę, że mi się to uda i będę mógł się bacznie przyjrzeć waszej liturgii, a wniosków nie omieszkam opisać. Trudno, raz się poświęcę. Pod warunkiem oczywiście, że przejdę przez "selekcję".

Szczerze Pana opowieść nie trzyma się kupy najpierw "reklamowa wizyta"z doświadczenia wiem że mija się pan z prawdą. Potem po tej wizycie próbuje pan wejść na Eucharystię do Wspólnoty, to niby te panie powiedziały panu gdzie i o której?

Moja opowieść nie ma "trzymać się kupy", bo nie każda kupa się dobrze lepi. Na wszelki wypadek wyjaśniam, że poprzednie zdanie było ironiczne. A teraz na poważnie - czy tej podejrzliwości również nauczyli Pana katechiści? A może czasem wystarczy przeczytać jeszcze raz, żeby zrozumieć, choć i tak już staram się pisać expressis verbis. Jestem z natury cierpliwy, więc wytłumaczę to Panu, choć nie lubię, gdy na każdym kroku posądza się mnie o kłamstwo (z drugiej strony specjalnie mnie to nie dziwi i potwierdza tylko moje obserwacje, że w nauczaniu neo znalazło się poczesne miejsce na usankcjonowaną nienawiść bliźniego):
"Reklamowa wizyta" miała miejsce jakieś 10-15 lat temu. W czasie rozmowy z mojej strony padła propozycja, abym uczestniczył we Mszy Świętej lokalnej wspólnoty neokatechumenatu. Myślę sobie - zobaczę, jak się modlą i czy chcę wielbić Boga, tak jak oni. Ale jak już słusznie Pan się domyślił, owe panie akwizytorki nie powiedziały mi gdzie i kiedy mogę przyjść na Mszę, bo odpowiedź na moją propozycję była bezdyskusyjnie negatywna. Tak wiele tu było do zrozumienia?
Szczerze, nie rozumiem Pana logiki, odpowiada pan jak jakiś bot. Z jednej strony riposty są szybkie i pozornie inteligentne, ale ich istota skupia się na roztrząsaniu pojedycznych słówek, zamiast docierać do sensu, jaki ze sobą niosą. Nie wie Pan co odpowiedzieć, to udaje że nie zrozumiał. Mało retoryczna postawa.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #403 dnia: Września 08, 2009, 08:58:50 am »

Wstydu nie macie
To po pana wypowiedziach kasują posty i zamykają wątki na tym forum, wiec do kogo ta mowa?
Jak nakręcicie spiralę chamstwa a ja to wypunktuję, to zamykają, więc ta mowa niewątpliwie jest do was.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #404 dnia: Września 08, 2009, 09:03:38 am »

Te pan urojenia są bardzo zabawne.  :D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: KKBiDS potępia neokatechumenalny sposób udzielania Komunii świętej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!